Login lub e-mail Hasło   

Kąpiel w wannie- sposób na problemy

Jak przygotować kąpiel, która ma dobroczynny wpływ na zdrowie? Wszystko zależy od tego, jakie mamy schorzenia. Jednymi z częściej stosowanych kąpieli, są te solankowe i...
Wyświetlenia: 220 Zamieszczono 24/04/2018

Jak przygotować kąpiel, która ma dobroczynny wpływ na zdrowie?

Wszystko zależy od tego, jakie mamy schorzenia. Jednymi z częściej stosowanych kąpieli, są te solankowe i siarczkowe. Stosuje się je w przypadku dolegliwości mięśni i stawów. Siarczkowe natomiast stosuje się w różnego rodzaju schorzeniach skórnych. W aptekach dostępne są preparaty, które trzeba po prostu wsypać do wody, by móc cieszyć się taką kąpielą. Są dostępne nawet takie mieszanki, które działają odchudzająco – jest to szczególnie pożądane prze osoby, które dbają o swój wygląd i figurę. Są mieszanki, które zmniejszają rozstępy, czy cellulit przez wygładzenie skóry i poprawę mikrokrążenia. Podczas ciepłej kąpieli naczynia krwionośne rozszerzają się. Jednymi z popularniejszych rodzajów kąpieli, są te ziołowe. Mogą mieć one różnorakie działanie. Niektóre zioła działają ściągająco, wygładzająco, przeciwzapalnie, lub po prostu mogą wspomagać proces odchudzania się.

Jaka wanna nadaje się do kąpieli leczniczych?

Tak naprawdę każda wanna nadaje się do przygotowania kąpieli leczniczych. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby była przestronna i pozwalała na komfortowe korzystanie z niej. Mając schorzenia związane z nogami, dobrze byłoby, gdyby można było je w całości zanurzyć w kąpieli. Wtedy bowiem tak naprawdę działanie może być odczuwalne. Najlepsze okazują się być wanny akrylowe. Mają one jedną właściwość, która jest niezmiernie pożądana. Nie wychładzają bowiem tak szybko wody, jak ma to miejsce w wannach wykonanych z innych materiałów. Możemy dzięki temu cieszyć się dłużej ciepłą kąpielą, bez konieczności dolewania wody. Wanny akrylowe, są jednymi z popularniejszych, jakie znajdują się na rynku. Posiadają wiele zalet. Akryl ma właściwości antybakteryjne, także nadaje się idealnie. Jest też bezproblemowy podczas czyszczenia. Nie żółknie, wraz z upływem lat. Wanny z akrylu, dostępne są w różnych rozmiarach oraz kształtach. Mogą być, więc narożne, asymetryczne, wolnostojące, czy klasyczne prostokątne.

Co oprócz ziół może wpływać na kondycję naszej skóry?

Od dawna wiadomo, że dobrze jest w celu chociażby ujędrnienia skóry, stosować natrysk ciepły i zimny – na zmianę. Taki rodzaj dobrze hartuje nasze ciało i skórę. Dzięki temu, możemy być chociażby bardziej odporni na różnego typu przeziębienia.

Natrysk ma też właściwości przeciwbólowe. Ma to wpływ na wiele dolegliwości, których działanie można zniwelować. Nie bez powodu natrysk jest tak często stosowany na salach porodowych. Nie tylko pomaga radzić sobie z bólem, ale także działa odprężająco.

Gorąca kąpiel - powoduje, że ciśnienie krwi wzrasta. Układ krwionośny oczyszcza się, ciało poci się, przez co toksyczne substancje zostają wydalone. Kąpiel taką najlepiej przeprowadzić jest wieczorem.

Zimna kąpiel –  ma wpływ na lepsze ukrwienie organów, oraz sprawia, że obrzęki zmniejszają się. Jednak jak się okazuje, najczęściej tego rodzaju kąpiel stosuje się w celu odmłodzenia skóry.

Kąpiel w wannie jest dziś często synonimem luksusu. Warto jest może czasem zastanowić się podczas aranżacji łazienki, czy aby na pewno kabina prysznicowa zawsze jest idealnym rozwiązaniem. Może zajmuje mniej miejsca i można skorzystać z niej szybciej, ale nie ma możliwości wzięcia w niej kąpieli, która czasem może mieć lepsze działanie niż niejedna wizyta w SPA. Aromatyczna, długa, gorąca kąpiel, potrafi nie tylko wpływać pozytywnie na nasz organizm, ale także i na psychikę.

 Źródło tekstu: Sklep z wyposażeniem łazienki https://www.lazienkiabc.pl/

Podobne artykuły


17
komentarze: 10 | wyświetlenia: 2896
16
komentarze: 3 | wyświetlenia: 14047
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6109
28
komentarze: 79 | wyświetlenia: 2909
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3640
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21644
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 67754
26
komentarze: 13 | wyświetlenia: 41412
26
komentarze: 26 | wyświetlenia: 1939
26
komentarze: 10 | wyświetlenia: 2982
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 27804
24
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3397
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska