Login lub e-mail Hasło   

Codzienne spacery - stały element dnia polskich mam

Prawie 100% mam, które wzięły udział w ankiecie marki NUK, codziennie wychodzi na dwór ze swoim dzieckiem. Jest to stały element dnia, który przynosi wiele korzyści maluchom.
Wyświetlenia: 164 Zamieszczono 08/05/2018

Codzienne spacery mają wiele zalet zarówno dla mam, jak i dla dzieci. Pod wpływem promieni słonecznych wytwarza się witamina D, która wspomaga rozwój zębów i kości. Dodatkowo regularne wycieczki mogą być pomocne w ustabilizowaniu rytmu dnia i dziennych drzemek malucha. Niektórzy spędzają na zewnątrz nawet cały dzień, dlatego warto odpowiednio przygotować spacerowy niezbędnik.

SPACER – STAŁY ELEMENT DNIA

Z ankiety przeprowadzonej przez NUK wynika, że spacer z dzieckiem jest stałym elementem dnia polskich mam dzieci w wieku od 0-6 miesięcy do ponad 2 lat. Ponad 96% ankietowanych zadeklarowało, że codziennie wychodzi z ze swoją pociechą na zewnątrz, oczywiście, jeśli pogoda jest odpowiednia. Prawie połowa (43%) osób badanych spędza poza domem od 4 do 6 godzin, a 20% przyznało, że zdarza im się wychodzić nawet na cały dzień.

- Jak widać, aktywność na zewnątrz zajmuje sporą część dnia mam i ich maluchów. Może to wynikać z faktu, że spędzanie czasu na dworze daje dzieciom dużo frajdy, co potwierdzają wyniki naszej ankiety – 83,7% osób stwierdziło, że ich pociechy bardzo lubią przebywać na świeżym powietrzu. Spora grupa mam przyznaje, że najczęściej spaceruje z dzieckiem po najbliższej okolicy lub spędza czas w ogrodzie czy placu zabaw – takie odpowiedzi w ankiecie padały najczęściej – komentuje Alicja Szmigiel, mama dwójki dzieci i ekspertka artykułów dziecięcych Baby Land - dystrybutora marki NUK w Polsce.

CO WARTO ZABRAĆ NA SPACER?

Biorąc pod uwagę ilość czasu, który spędzamy poza domem, ważne jest odpowiednie przygotowanie do spaceru. Zabawki, ubranka na zmianę czy mokre chusteczki i pieluchy to spacerowy niezbędnik każdej mamy. W podręcznej torbie nie może również zabraknąć kubeczka, z którego maluch będzie mógł komfortowo pić podczas spaceru czy zabawy na dworze. Kubeczki marki NUK pozwalają na właściwe dopasowanie do wieku i możliwości dzieci, co sprawia, że pociechy piją z nich chętnie, co jest niezwykle ważne. Doskonale nadają się na wyjścia na świeże powietrze, dzięki ustnikom niekapkom, higienicznym zamknięciom i poręcznym zaczepom, dzięki którym kubeczek zawsze będzie na właściwym miejscu. Mamy doceniają je za funkcjonalność, a dzieci kochają za przepiękne wzory.

Żeby unikać monotonni, warto urozmaicać trasy spacerów. Nowe bodźce płynące z otoczenia będą przyciągać uwagę dziecka, dzięki czemu będzie spokojniej siedziało w wózku. Dla mam to również świetna okazja, by lepiej poznać najbliższą okolicę, odwiedzić nowy park czy kawiarnię albo poznać innych rodziców spacerujących ze swoimi pociechami. Szczególnie wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, a słońca za oknem jest coraz więcej, wyjście z domu potrafi skutecznie poprawić samopoczucie na resztę dnia.

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2440
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 778
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 864
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 551
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 769
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 703
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1566
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 680
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 445
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 540
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 518
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska