Login lub e-mail Hasło   

Kto się boi czarnego luda i dlaczego boi się?

Jest już niemal pewnym, że Izrael podzieli los Królestwa Jerozolimskiego.
Wyświetlenia: 824 Zamieszczono 15/05/2018

Historia, która jest tragedią często powtarza się jako farsa.

Trwają dyskusje na temat inwazji islamu na Europę.

Pełno wypowiedzi polityków, dziennikarzy i naukowców.

Temat  jest dobry ale jedynie dla historyków polityki. 

Politycy powinni zajmować się tym co stanie się w przyszłości ze szczególnym uwzględnieniem tego co może ale nie musi się stać. Historia jest o tyle ważna, że ten kto nie rozumie historii skazany jest na to, żeby przeżyć ją jeszcze raz.

Historia lubi się powtarzać a najczęściej powtarza się tam gdzie ludzie nie znają i nie rozumieją swojej historii. 

Inwazja wyznawców islamu na Europę była tematem politycznym 40 lat temu gdy okazało się, że sprowadzani głównie z Turcji gastarbaiterzy potrzebni do prac sezonowych i innych prostych prac nie wymagających wysokich kwalifikacji, nie zamierzają wracać do swoich krajów. Nie asymilują się i tworzą getta w niemieckich miastach. Podobna sytuacja była we Francji pełnej uciekinierów z Algierii i w Wielkiej Brytanii, która przyjmowała migrantów z byłych brytyjskich kolonii.

Problem był i został rozwiązany w taki sposób, że mamy to co mamy. Nie ma co zachwycać się działalnością polityków europejskich tego okresu z gen. De Gaullem i Margatet Thatcher na czele. - Nie dostrzegli, nie zrozumieli, nie podjęli właściwych działań i teraz my mamy pasztet

Na to co było politycy wpływu nie mają choć dziś wielu uprawia politykę historyczną, czyli stara się wmówić ludziom, że nie było tego co było a było zupełnie inaczej. Taka działalność przyczynia się do ogłupiania społeczeństw i zwiększa prawdopodobieństwo powtórek z historii.

Dziś należy spojrzeć w przyszłość.

Jest już niemal pewnym, że Izrael podzieli los Królestwa Jerozolimskiego. Historia się powtórzy. Co wtedy? Jaki będzie przebieg wydarzeń? 

Należy spodziewać się wielkiej fali uchodźców z Izraela.

Gdzie będą chcieli osiedlać się Żydzi z Izraela? Jakie będą związane z tym problemy? - TO JEST WŁAŚCIWY TEMAT DO DYSKUSJI NA DZIEŃ DZISIEJSZY !!!

Przeczytaj: >>> Trudno nie być antysemitą

oraz: >>> Jerozolima

Adam Jezierski

Podobne artykuły


25
komentarze: 106 | wyświetlenia: 2536
23
komentarze: 12 | wyświetlenia: 27865
42
komentarze: 28 | wyświetlenia: 8886
9
komentarze: 10 | wyświetlenia: 883
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 20412
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 8796
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 6251
131
komentarze: 42 | wyświetlenia: 101826
4
komentarze: 0 | wyświetlenia: 4884
10
komentarze: 6 | wyświetlenia: 30822
39
komentarze: 11 | wyświetlenia: 10121
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Nie ma chętnych do dyskusji.

@Adam Jezierski: Bowiem poziom tych wypocin jest bezdyskusyjny...

@jotko49: Niskiej jakości jest komentator jodko49.

@jotko49:
Nie kąp się w Motławie jak nie umiesz pływać.

"Historia jest o tyle ważna, że ten kto nie rozumie historii skazany jest na to, żeby przeżyć ją jeszcze raz."
Tak to działa, Historia pomaga odkrywać ukryte w rzeczywistości prawa ( algorytmy ) które należy przestrzegać. Tylko ludzie zamiast te prawa odkrywać to tworzą własne i eksperymentują kosztem prostaczków. A sen człowieka o wielkości co chwilę się wali pochłaniając swe ofiary, a wni ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Warto wiedzieć, że odkrycą istnienia prawidłowości historycznych był Karol Marks.

@Adam Jezierski: Odkrycie pewnych praw i sformowanie na ich podstawie algorytmów działania, to dopiero początek drogi, wdrożenie teorii napotyka na wiele przeszkód i oporów. Karol Marks chciał rozwiązać problemy ideowo wierząc w słuszność wyprowadzonych przez siebie idei i jego ogólnikowe idee rozsypały się w szczegółach. Ludzie prowadzący rewolucje nie rozumieli ich istoty, wierzyli w drogę krwaw ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Uczniowie Marksa poszli różnymi drogami.
Uczniem Marksa był Lenin ale również Piłsudski, Róża Luksemburg i inni zachodni socjaldemokraci.

@Adam Jezierski: Każdy z uczni rozumiał inaczej i wyznaczał inną drogę do celu, ale nie brał pod uwagę wpływu obranej drogi na wynik. Co prawda można dotrzeć na szczyt, tylko co z tego skoro na szczycie nie będzie nagrody, bo zniszczy się zdrowie i tam zakończy życie nie mając nic z zainwestowanego wysiłku ?

@pokrzywiony:
Ten artykuł zrobi karierę mimo minusowania.

  Serpico,  21/05/2018

@Adam Jezierski:
"Na to było politycy wpływu nie mają choć dziś wielu uprawia politykę historyczną czyli stara się wmówić ludziom, że nie było tego co było a było zupełnie inaczej."
"Literkę" zjadłeś, brak przecinków, na pewno zrobi karierę.8 mln ludzi Izrael, oby te fale jakoś podzielili, dla porównania sprawdź ile ma Polska, albo Ukraina, skąd są realni uchodźcy.
Coraz gorze ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: 7 punktów i 233 wyświetlenia przez 2 tygodnie. Oszałamiająca kariera. Będziesz walczył z von Sadem o statuetkę ze śniegu.

@Hamilton:
Teraz 8 i 238.

@Adam Jezierski: odejmij odrzucenie i zostanie 7. A wyświetleń sporo. Rzadko który twój artykuł przekracza 200. Nie pomagają nawet liczne linki. Zrób sobie kilka kont jak von Sadow.

Moim (skromnym) zdaniem Izrael poradzi sobie sam, ewnt. pomoze Wujek Sam !Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska