Login lub e-mail Hasło   

Wielki sukces 11 Bit Studios i PlayWay polskich producentów i wydawców gier.

FrostPunk przez 2 tygodnie zajmował 1 miejsce na steamie, House Flipper nie spada poniżej pierwszej 10 na steamie od ponad 2 tyg, Farm Manager 2018 zajeła 3 miejsce.
Wyświetlenia: 213 Zamieszczono 30/05/2018

Wielki sukces polskiej branży producentów gier komputerowychw w 2018 r. Śmiało można powiedzieć ,ze polska branża wydawców i producentów gier przeżywa prawdziwy renesans.

branza gier

Po gigantycznym sukcesie studia CD Projekt w 2015 r, z doskonałą produkcją gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, która na steamie zalicza sie do kilku najlepiej sprzedajacych się gier w ciagu kilku lat, licząc od premiery-zaliczono ją do elitarnego grona kilku światowych bestsellerów oznaczonych platyną.

gon

W 2018 r nastapił wysyp polskich gier odnoszacych wielkie sukcesy na globalnych rynkach sprzedaży. Prym wiodą tu dwie największe po CD Projekt, polskie firmy zajmujące sie zarówno produkcją jak i dystrybucja gier : mowa tu o 11 Bit Studios oraz o firmie PlaYWay.

Pierwsza sukces w tym roku osiagnęła gra Farm Manager 2018, wydana przez spółke PlaYWay, która w momencie premiery osiagnęła od razu 3 miejsce w rankingu sprzedaży na globalnej sieci staeam. Koszty gry zwróciły się juz pierwszego dnia sprzedaży a kolejne to juz czysty zysk dla producenta i wydawcy. Niestety po 3 dniach czasowo wstrzymano sprzedaż z uwagi na zgłoszenie roszczeń prawnych ze strony firmy niemieckiej,która kiedys współpracowała z firma PlayWay, jednak umowa z nią została dawno zerwana. Na szczęście firma PlaYWay wygrała ten spór i gra Farm Manager 2018 z bardzo wysokimi ocenami ponad 88% pozytywnych komentarzy, znów wróciła do sprzedaży na platformie steam i innych platformach sprzedaży. 

farm manager

Farm Manager 2018 to opracowana z myślą o pecetach strategia ekonomiczna o tematyce rolniczej. Podczas zabawy gracz zajmuje się uprawą roślin i hodowlą zwierząt, a zarobione pieniądze inwestuje w konstrukcje nowych budynków i zakup coraz lepszego sprzęt.Na początku zabawy obejmujemy kontrolę nad małym gospodarstwem i naszym zadaniem jest przeobrażenie go w rolniczego kolosa. Gra oferuje ponad 20- typów upraw obejmujących zboża, owoce i warzywa. Sadzenie oraz zbiory możemy przeprowadzać zarówno wyłącznie siłami samych pracowników, jak i korzystając z różnorodnych maszyn. Konieczne jest dbanie o rośliny zarówno przed zbiorami (np. poprzez nawadnianie), jak i po nich, gdyż różne plony można przechowywać tylko przez określony czas.
job

Druga gra rodzimej produkcji FrostPunk, której twórcą jest 11 Bit Studios zyskała bardzo wysokie noty i recenzje na pozimie 7/10 az do 9/10 .Ta nowatorska gra podbiła serca graczy na całym świecie, nie schodząc z 1 miejsca w rankingach sprzedaży na steamie prawie przez 2 tygodnie. Co znalazło wyraz w gwałtownym wzroście cen akcji notowanej na giełdzie spółki, wystarczy tylko wspomnieć ,że średni kurs spółki poszybował od premiery do chwili obecnej o ponad 150%

punk

Akcja Frostpunka toczy się w alternatywnej wersji XIX wieku, w której na Ziemi zapanowała nowa epoka lodowcowa. Garstka ocalałych, nad którą przejmujemy kontrolę, szuka schronienia w pobliżu parowego generatora ciepła – chcąc utrzymać ostatni bastion ludzkości, cała społeczność musi dostosować się do nowej, mroźnej rzeczywistości.

Nastepną gra polskiej produkcji, która odniosła wielki sukces na globalnych platformach sprzedażowych gier jest gra House Flipper wydana przez PlayWaya.W dniu premiery zajęła 1 miejsce na stamie a obecnie,choć minęło już ponad 2 tygodnie od premiery w rankingach sprzedaży nie spada poniżej pierwszej 10 na steamie. Uzyskała bardzo wysokie noty od osób kupujacych grę ponad 88% pozytywnych komentarzy.

hous

Gra House Flipper stworzona przez polską firmę Empyrean, której właścicielem są jej dwaj wydawcy: wspominana już wcześniej spółka PlayWay oraz firma Frozen District, która z kolei w 80% jest własnością PlayWaya. House Flipper to symulator inwestora-budowlańca. Podczas zabawy wcielamy się w osobę kupującą zniszczone mieszkania, które następnie trzeba wyremontować, odpowiednio wyposażyć i sprzedać z zyskiem. Zarobione pieniądze inwestujemy w dalszy rozwój, narzędzia i kolejne mieszkania.

house flipper

Do tej pory najzdolniejszych polskich programistów, grafików czy informatyków ściągały zagraniczne kraje, prym wiodły tu oczywiście USA .W tej chwili mamy szanse nie tylko na zatrzymanie w kraju naszych najzdolniejszych twórców ale wręcz na odwrócenie stopniowe trendu drenażu naszych najzdolniejszych informatyków. To do Polski będą ściągani zdolniejsi programiści i graficy komputerowi.

W ciagu kilku ostatnich lat widać niesamowity wręcz rozkwit nowych polskich firm produkujących gry komputerowe, Pojawiają się nowe firmy i nowe tytuły majace duży potencjał zrobienia sukcesu nie tylko na polskim ale na globalnym rynku jak to maiło miejsce z najpierw z grą Wiedźmin 3 a ostatnio z FrostPunkiem, a obecnie z Agony 2018 oraz House Flipper. Pozostaje tylko trzymać kciuki za całą branżę gier w naszym kraju.

Podobne artykuły


12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1308
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 834
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 930
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1025
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 536
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 879
9
komentarze: 102 | wyświetlenia: 309
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 885
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1254
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1285
8
komentarze: 3 | wyświetlenia: 258
8
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1139
7
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1146
7
komentarze: 3 | wyświetlenia: 234
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska