Login lub e-mail Hasło   

Implanty zębowe – najnowocześniejsza metoda na braki w uzębieniu

Braki w uzębieniu to problem wielu osób, które straciły zęba lub zęby w różnych okolicznościach.
Wyświetlenia: 170 Zamieszczono 11/06/2018

Ich brak powoduje nie tylko obniżenie estetyki uśmiechu i dyskomfort na co dzień, ale również przyszłe powikłania – np. przesuwanie się zębów. Na szczęście współczesna medycyna zapewnia odpowiednie sposoby wypełniania braków zębowych, wśród których zdecydowanie wyróżniają się implanty zębowe – metoda najskuteczniejsza i najnowocześniejsza. Sprawdźmy na czym dokładnie polega i jak przebiega ich wszczepianie i dlaczego warto z nich skorzystać!

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe to sztuczne korzenie zębowe, które wykonywane są z tytanu i mogą zastąpić naturalne korzenie zębów. To właśnie implant zębowy umożliwia osadzenie sztucznego zęba (korony) i tym samym zniwelowanie wszelkiego rodzaju ubytków jamy ustnej. Implanty zębowe wykonuje się z tytanu, ponieważ jest to z jednej strony materiał niezwykle trwały, który będzie pełnił rolę zęba przez całe życie, a z drugiej jest materiałem biokompatybilnym – ludzki organizm przyjmuje go bez problemów, dzięki czemu nie dochodzi do stanów zapalnych oraz alergii.

Implanty zębowe stały się alternatywą dla wysłużonych i szkodliwych dla naturalnego uzębienia mostków protetycznych –procedura ich wszczepiania jest nieskomplikowana i bezbolesna, a ponadto tytanowy ząb zachowuje się tak samo naturalnie, jak ten prawdziwy. Dzięki temu jego użytkownik nie musi obawiać się jakichkolwiek niebezpieczeństw czy powikłań, wynikających z przeprowadzonego zabiegu.

Dlaczego implanty zębowe i dla kogo?

Wydawać by się mogło, że implant stomatologiczny może mieć tylko jedną odmianę i być dopasowany do bardzo wąskiego grona przypadków. Tymczasem praktyka wygląda zupełnie inaczej – jak się okazuje implantów zębowych jest ponad 40, dzięki czemu mogą być one stosowane w przypadku różnych osób i rozmaitych problemów z uzębieniem. Z rozwiązania tego skorzystać mogą wszystkie osoby, które ukończyły 21 rok życia i straciły zęby w różnych okolicznościach – czy to w wypadku, w wyniku złych nawyków, czy też w związku z chorobą. Co więcej – implanty zębowe mogą być zakładane nawet w sytuacji, gdy pacjent choruje na schorzenia dziąseł, a nawet cukrzycę! Dzięki temu jest to rozwiązanie niezwykle uniwersalne i doskonale sprawdzające się niemal w każdym przypadku.

Implanty zębowe wybierane są dzisiaj przez większość osób i polecane są przez stomatologów nie tylko z tego powodu, ale również dlatego, że w żadnym stopniu nie obciążają innych zębów i dają możliwość powrotu do normalnego trybu życia – włącznie z gryzieniem i oczywiście szerokim uśmiechaniem się. Ząb, który osiądzie na implancie będzie taki sam jak pozostałe!

Jak wszczepiane są implanty zębowe?

Sama procedura wszczepienia implantów stomatologicznych nie jest skomplikowana, a co równie ważne dla pacjenta – nie jest bolesna. Wynika to z zastosowania w trakcie zabiegu znieczulenia miejscowego, a w niektórych przypadkach również gazu rozweselającego. Trzeba jednak zaznaczyć, że proces wszczepiania nowego zęba jest dość długi, ponieważ po osadzeniu implantu, na możliwość wszczepienia korony czeka się kilka miesięcy, maksymalnie do pół roku. Jeżeli chodzi o przyjęcie się implantu – zwykle nie ma z tym problemu (chyba, że w przypadku palenia papierosów, które mogą spowodować jego odrzucenie!), a gojenie się przebiega bez większych dolegliwości. W miejscu wstawienia implantu stomatologicznego może pojawić się ból, dlatego warto zaopatrzyć się w środki przeciwbólowe.

Oczywiście w okresie „przyjmowania się” implantu, konieczne jest stosowanie się do wszystkich zaleceń stomatologa, dzięki czemu proces ten będzie przebiegał bezproblemowo. Jeżeli natomiast chodzi o pielęgnację sztucznego zęba – nie różni się ona niczym od pielęgnacji naturalnych zębów, a więc wymaga szczotkowania i nitkowania. Co więcej – sztucznego zęba, z oczywistych względów nie może dotknąć próchnica!

Implanty zębowe – najważniejsze korzyści

  • Zastępują korzenie zębowe w taki sposób, że nie da się odróżnić sztucznych zębów wykonanych z tytanu od tych naturalnych.

  • Są najlepszą i najskuteczniejszą metodą uzupełniania braków w uzębieniu – ze względu na wykonanie z tytanu są w pełni akceptowane przez organizm.

  • Zapewniają piękny i zdrowy uśmiech, a ich trwałość sięga kilkudziesięciu (albo i więcej!) lat.

  • Proces ich wszczepiania jest bezbolesny, przebiega bezproblemowo i może zostać przeprowadzony nawet w sytuacji, gdy pacjent cierpi na różnego rodzaju choroby (również jamy ustnej).

  • Dzięki nim nie ma konieczności stosowania protez, które nie zawsze zapewniają pełen komfort i najwyższą estetykę uśmiechu.

Więcej informacji na stronie http://odentimplanty.pl/

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1523
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 865
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1154
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1123
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 410
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 607
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1188
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 718
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 947
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 527
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1539
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 687
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 694
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 955
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska