Login lub e-mail Hasło   

Ego i superego.

Źródłem dramatu ludzkości jest ich ego - ja, czyli brak świadomości, że dążenie do zaspokajania tylko swoich potrzeb bytowych, nie jest zbieżne ze współczesną psyc...
Wyświetlenia: 395 Zamieszczono 23/06/2018

Źródłem dramatu ludzkości jest ich ego - ja, czyli brak świadomości, że dążenie do zaspokajania tylko swoich potrzeb bytowych, nie jest zbieżne ze współczesną psychologią, według której człowieka, który nie ma empatii, pasji i poczucia humoru, trudno nazwać człowiekiem, czyli psychologia zbieżna z Ewangelią Jezusa Zbawiciela o powszechnym Prawie Miłości i Biblią, że dążyć mamy do zaspokajania potrzeb bytowych najbardziej potrzebujących, czyli sieroty i wdowy (Pwt 24,17-21) Z którymi stanowimy jedną całość stworzonego systemu dla superego, czyli świadomości do zaspokajania potrzeb najbardziej potrzebującym. Wtedy będą zaspokojone, nie tylko nasze potrzeby, ale będziemy też strzeżeni, leczeni oraz zbawieni, bo tylko wtedy będziemy stanowić duchowo - empiryczną jedność z Bogiem Wszechmogącym twórcą jednej całości systemu. Niezwykle trudna byłaby zmiana świadomości, bez wzorca superego do zaspokajania potrzeb najbardziej potrzebującym, którym jest Jezus Zbawiciel wzór człowieka superego dla czterech typów osobowości Junga i ewangelicznych typów osobowości o różnej percepcji tych samych wydarzeń, oraz Biblii - instrukcji życia w systemie duchowo - informacyjnym dla superego.

Podobne artykuły


32
komentarze: 53 | wyświetlenia: 4728
11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 383
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1055
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1539
6
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2251
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 585
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 951
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141684
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239142
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 110588
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122077
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  awers,  23/06/2018

Chyba masz duże kłopoty z sobą samą. Dużo wiesz, ale korzystasz z tego tylko trochę.

  lajla1  (www),  24/06/2018

@awers. Zweryfikowałeś swoje ego ?

Hmm ...
Masz w 100% rację ...
Nie podoba mi się tylko to, że powiązałaś wiarę i naukę (psychologię). Nie podoba mi się dlatego, że psychologia jeszcze nie dotarła do tego czym był Jezus i raczej widać to wyraźnie. Już bliższa celu jest fizyka kwantowa ale też ma jeszcze daleko.
No i druga rzecz, nauki Jezusa nie koncentrują się na pomocy wdowom i sierotom, to jest rzecz wtórna. To tylko owoce tego kim jesteśmy.

  Serpico,  24/06/2018

@Koriolan:
"Masz w 100% rację ... "
"psychologia jeszcze nie dotarła do tego czym był Jezus i raczej widać to wyraźnie"

I teraz wiem czemu się z tobą nie można dogadać hahahaaaha ....................
Czym miałaby się jeszcze psychologia zajmować ? Czym był Mahomet ?
To nie jest kobieta, tylko jakiś oszołom, albo ktoś sobie jaja robi,13 stron Księgi Rodzaju w odcinkach.
Nie miesza psychologii, tylko psychoanalizę, to tylko jedna ze szkół.

  lajla1  (www),  24/06/2018

@Koriolan. Według współczesnej psychologii, człowieka który nie ma empatii szeroko pojętej, pasji i poczucia humoru, trudno nazwać człowiekiem, czyli psychologia zbieżna z Ewangelią Jezusa Zbawiciela.

@lajla1: Empatia, czyli wyczuwanie stanów subtelnych ( zapowiadających pewne zmiany w skali makro ) otaczającej rzeczywistości ?

@pokrzywiony:
Nie, poczucie humoru, czyli zdolność, do dostrzeżenia czegoś zabawnego w drodze krzyżowej:
https://www.youtube.com/watch?(...)nnGa8ho

  Hamilton,  24/06/2018

@SerpicoLightVersion: ha ha ha ha - dalajlamy poszły się teraz modlić po chrześcijańsku z przyśpiewkami fizyki kwantowej. A mnie brak w tym wszystkim wibracji zbieżnej z naukami Jezusa. A była przedtem wszechobecna.

@lajla1: cóż ...
Ja trochę inaczej wierzę w Boga.
Uważam za mało ludzkich tych, którzy odmawiają człowieczeństwa innym ludziom ...
Bo niby kim mieliby być ludzie, którzy nie są ludźmi ?
I to tylko z powodu braku humoru ?
To dla mnie spora przesada a na dodatek osądzanie innych, co jest ze wszech miar słabe ...
.
Nawet tacy trolle jak serpo i ham.. s ...  wyświetl więcej

  lajla1  (www),  25/06/2018

@Koriolan: Wiara to wierne naśladowanie Jezusa Zbawiciela, w którym objawiony jest Bóg Wszechmogący. Brak świadomości odbiera człowieczeństwo, bo wtedy człowiek staje się medium szatana. Nie osądzam, tylko uświadamiam, żeby nie trafić do tunelu swoich uczynków, ale być zbawionym.

@lajla1: Już pisałem ... Inaczej wierzę.
Moja wiara to moje zrozumienie nauk Jezusa.
W/g mnie namawiał on by odnaleźć w sobie głos Boga i iść za tym głosem. A więc nie jest to wierne naśladowanie.
Dla mnie zbawienie to zrozumienie, że człowiek ma wolną wolę i może wybrać kierunek swojego życia ...
- Boga
- coś innego.
A tak naprawdę, to zrozumienie, że nie ma żadnego wyboru.

@Koriolan: Na podstawie 4 ewangelii jakie dołączono do Biblii w których zostało opisanych jedynie kilka aspektów Jego życia, nie da się wiernie naśladować życia Pana Jezusa. To tak jakby ktoś chciał zostać Kochanowskim, bo przeczytał 4 jego dzieła, ba nawet nie jego tylko jego uczniów. Po za tym zostało napisane : "Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie." Jana 8:21-30 ...

  lajla1  (www),  26/06/2018

@Koriolan: Bóg Wszechmogący stworzył system, w którym nie można czynić destrukcyjnych falowych zakłóceń, bo poniesie się konsekwencje. Analogicznie do systemu, który stworzył człowiek, za nie dostosowanie się do systemu poniesie się konsekwencje. Natomiast Jezus Zbawiciel jest wzorem człowieka dla człowieka w miłości, pokorze, cierpieniu i zmartwychwstaniu do życia wiecznego albo do tunelu uczynkó ...  wyświetl więcej

  lajla1  (www),  26/06/2018

@pokrzywiony: Jezus Zbawiciel jest wzorem człowieka dla człowieka, życia w stworzonym systemie, aby nie ponieś konsekwencji. Jezus Zbawiciel poszedł do najwyższego poziomu duchowego, natomiast zbawiony człowiek będzie żył w nowym systemie duchowo - informacyjnej całości (Obj 21) Proszę zweryfikować swoje ego.

@lajla1: Myślę że powinnaś napisać niedoścignionym wzorcem człowieka dla człowieka.
Kiedyś dla mnie takim wzorcem był "Znachor"
https://www.youtube.com/watch?(...)6l_IC2A ... w tym filmie zekranizowano Miłosierdzie Boże nieco bardziej przystępnie i bliżej naszemu pojmowaniu, a Pan Jezus nas nauczał o pojmowaniu Miłosierdzia Bo ...  wyświetl więcej

  lajla1  (www),  26/06/2018

@pokrzywiony: Miłosierdziem Bożym, czyli zmiłowanie się nad człowiekiem jest ofiara Jezusa Zbawiciela, który poniósł śmierć w zastępstwie każdego z nas, aby człowiek był świadomym, że grzech to straszna i okrutna wieczna śmierć w tunelu uczynków swoich. Analogicznie do nierządnicy obdarzonej miłosierdziem odpuszczenia grzechu, do której Jezus Zbawiciel powiedział "Idź i odtąd już nie grzesz" (Jan 8,11) Aby nie być gorszym od nierządnicy, która się nawróciła.

@lajla1:
"Miłosierdziem Bożym, czyli zmiłowanie się nad człowiekiem jest ofiara Jezusa Zbawiciela, który poniósł śmierć w zastępstwie każdego z nas, aby człowiek był świadomym, że grzech to straszna i okrutna wieczna śmierć w tunelu uczynków swoich."
...
Ja to nieco inaczej interpretuje, oczywiście pewna ofiara złożona z ciała człowieczego w tamtych okolicznościach stała się n ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Jest, jest, Jezus chciał mieć chwilę spokoju i żeby się od niego odczepili i tak miał dużo szczęścia że nie trafił na ciebie, zamęczyłbyś go.

@lajla1: O odpuszczaniu jest też w Mateusza 18:21 - 34, warto to dobrze zrozumieć. :)

@pokrzywiony:
https://www.youtube.com/watch?(...)KCr2yMQ
Cały wasz team hahhaahaa ....................................
Oraz ty z braku ewangelicznego odpowiednika :
https://www.youtube.com/watch?(...)PUbyB4I
Stan to ty, ten z lewej co siedzi i marudzi hahhhaahah..........

@pokrzywiony:
http://www.biblijni.pl/Mt,18,21-22
Hm, jaki masz wynik wyzywania ? Już przekroczyłeś 77 ? hahahahahahaa .............
Czekaj z tymi groźbami ten jeden komentarz to dałeś tak z 50 razy co ? Liczysz ? hahahaha..........

Ci powiem że kupę ateistów ma więcej w sobie przebaczenia niż ty.

90 % eiobowych e

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  26/06/2018

@pokrzywiony: nie słyszałeś co powiedziała lajla, w tył zwrot, odmaszerować odpokutować grzechy i przygotować się do zbawienia zamiast pieprzyć o odpuszczaniu. Ha ha ha ha - dziś wtorek, to jesteś ortodoksyjny katolik. Kiedy wraca zakrawarski? Zjedz coś kwaśnego, będziesz potrzebował więcej śliny.

  lajla1  (www),  26/06/2018

@pokrzywiony: Bez dywagacji, zweryfikuj swoje ego, żeby nie być gorszym od nierządnicy.

@lajla1: Czym dla ciebie jest ego, jak ego jest opisane w Biblii skoro ma być weryfikowane bez dywagacji ?

@lajla1:
No właśnie odnosiłem takie wrażenie że on jest coś jak nierządnica, sądzisz że się puszczał za kasę ? Czy o co ci chodzi ? Konkrety.
Czekaj wiem, zawyżony cennik miał ? Nieadekwatny do jakości usług ? Dywaguje, nie wiem o co ci idzie.

@pokrzywiony:
Kretyńskie rady, kretyńskie pytania, ego jest terminem z modelu psychoanalitycznego, który powstał troszkę później niż Biblia, to jak ci mieli tam opisać ego hahahahaha ?

@lajla1: tupnij nóżką i wszyscy przestaną dywagować i zaczną wibrować ze strachu przed wieczną śmiercią w tunelu uczynków swoich. Lajla wyluzuj, to nie jest XV wiek. Nikt nie potrzebuje oszołomów ratujących nasze dusze. Damy sobie radę bez lajlowatych panienek.

@pokrzywiony: pokaż jej ten wykres złota i zapytaj o jej zdanie. Zaczniecie arcyciekawą dyskusję. Jezus też dostał mirrę, kadzidło i złoto. Potem pokażesz jej te groźby i udowodnisz, że męka Jezusa przy twoich cierpieniach to bułka z masłem. I teraz ty zaczniesz zbawiać w tunelach i przejściach podziemnych.

@pokrzywiony:
cytuję pokrzywiony :
" nie dość że brakuje początku, to jeszcze brakuje Mądrej siły nadzorczej, bez której ewolucja nie mogłaby istnieć, a "dewolucje" naturalna dążność do chaosu tłumaczy fizyczne prawo entropii :)"
http://eiba.pl/1kq

To jest z twoich super mądrych p

...  wyświetl więcej

@SerpicoLightVersion: wyciszmy się i nie przeszkadzajmy. Tu w powietrzu czuć coś niezwykłego. Zanosi się na spotkanie dwóch wulkanów intelektu. Chyba, że przestaną dywagować, a wtedy będę niepocieszony.

  lajla1  (www),  26/06/2018

@pokrzywiony: Wersety (Mat 18,21-34) dotyczą obowiązku przebaczania bratu swemu. Natomiast z przebaczaniem grzechów naszych przez Boga Wszechmogącego jest analogicznie jak z nierządnicą "Idź i odtąd już nie grzesz" Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć...(Rz 6,23)

@lajla1: Istota przebaczenia manifestuje się na o wiele szerszym polu niż tylko religijnym, no ale nie widzę potrzeby by to tu omawiać. By iść bezgrzesznie przez życie i nie dawać się zwodzić to trzeba dotrzeć do poziomu świadomości Jezusa, niestety religie są zwodnicze i tą świadomość pokazują w krzywym zwierciadle. Oczywiście ogólnikami można pisać o bezgrzesznym życiu, ale trudniej to życie zre ...  wyświetl więcej

@lajla1: " Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć...(Rz 6,23)"
O której śmierci tu mowa ?

@lajla1: Biblijnie masz racje z tym przebaczeniem, z tym "nie grzesz więcej" nie jest tak łatwo cielesnemu grzesznikowi i tylko tyle chciałem wskazać, nie zaś walczyć o prawo do grzeszenia. Myślę że na tym poziomie prawdopodobnie wkradło się nam pewne nieporozumienie. Jednak sugerując się Twoim wpisem jaki umieściłaś w profilu, uważam że wiarę w Boga można zbudować na o wiele szerszych fundamentac ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: znam takiego uczonego w piśmie świętym, który kobiecie napisał "Ty szmato nawet pies" dalej opis czynności obleśnych w treści i wiele innych inwektyw i nie pamiętam ani jednego słowa "przepraszam", ale tenże znawca i pierwszy moralizator eioby czeka na przeprosiny innych i jest oburzony. Jego własna postawa go nie oburza. Nie ma sobie niczego do zarzucenia. Znasz go? Wielka postać o ogromnym autorytecie moralnym. Papież do niego na korepetycje się chce zapisać..

@Hamilton: A ja znam takiego Hamiltona który jak mu coś nie spasuje to pisze:
"Gamoniu dostaniesz wpierdol ...", o innych zaczepkach, obrażaniu i prowokacjach nie wspominam, bo nie chce mi się z tobą gadać.
Dla mnie jesteś śmieciem podobnym do liwy, a odpady trzyma się razem.

@pokrzywiony: ha ha ha ha - zrób wreszcie coś z tymi groźbami, bo idziesz do tej prokuratury, przewracasz się o własne sznurówki. Potem staruszki cię przynoszą do domu zapłakanego, potłuczonego i tak już chyba 7 razy z rzędu jak dobrze liczę A ja wiecznie żyć nie będę. Lepiej wyślij pocztą, bo następnym razem wpadniesz pod dziecinny rowerek i będziesz pobekiwał, że nasłałem na ciebie tych zbirów z ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Empatia ...
Empatia to współodczuwanie, czyli odczuwanie tego samego co ktoś inny.
Np widzisz samotne, płaczące dziecko to czujesz samotność tego dziecka i starasz się mu pomóc odnaleźć rodziców.
Np serpo nie jest w stanie współodczuwać z tobą czy mną, czy z Vivi. Jest zbyt zamknięty, otoczył się murem.
Empatia jest jakby dowodem, że jesteśmy tym samym :-)))

@lajla1:   wrócę jeszcze do naszego wątku ...
Dla mnie nie ma podziału na świat przed i po Jezusie.  Czyli świat był zbudowany, czy też założony jako świat konsekwencji. Każde decyzje dobre, złe, obojetne rodzą konsekwencje. Konsekwencje zaś wpływają na nasze życie.
Z drugiej strony ludzie mają umysl myślący (rozum) oraz ego i serce. Ego to pożądania i zaciemnienia i ciągnie umysł do ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: ...
"Nie po to Bóg wszczepił w nas dar pozaczasowego postrzegania, byśmy byli po wieczność skazani na działanie zwierzęcych instynktów"
.
Jesteś świetny :-)))
Nie zauważyłeś tylko, że Bóg dał nam SUMIENIE. Każdy je ma. Sumienie to LAMPA zawsze i każdemu, wskazującą drogę do Boga.
A więc NIE jesteśmy w pokoju bez klamek ale w pokoju z dwoma otwartymi ...  wyświetl więcej

@Koriolan: "Empatia to współodczuwanie, czyli odczuwanie tego samego co ktoś inny. "
Zapomniałeś dodać "w tych samych okolicznościach" , tylko co jeśli druga osoba w takich samych okolicznościach zamiast smutku odczuwa radość, bo w przeszłości została inaczej uwarunkowana ?
Więc czym jest ta empatia, neuronami lustrzanymi czy wspomnieniem uczucia z przeszłości spowodowanego pewnymi o ...  wyświetl więcej

@Koriolan: "Nie zauważyłeś tylko, że Bóg dał nam SUMIENIE. Każdy je ma. Sumienie to LAMPA zawsze i każdemu, wskazującą drogę do Boga. "
Tak ale wymyślono techniki szkoleniowe które reakcje sumienia zagłuszają, choćby upijając się ciągle emocjami można zagłuszyć głos sumienia. Tak robiono szkoląc żołnierzy, a za czasów Adolfa szkolono młodzież Hitlerjugend do nieludzkiego okrucieństwa. Bez z ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: dobrze kombinujesz z biblią ...
Zauważ tylko, że ludzie UŚWIĘCILI biblię, czyli wymurowali jej piedestał.
Tymczasem .... Bóg jest żywy i każdą sekundą świata przemawia do Ciebie. Gdy się trochę oczyścisz zaczniesz widzieć Boga w każdym obiekcie. Ptaki, kwiecie i w ... Serpico.
Bóg uczy nas żyć każdą sekundą życia. To jest właśnie wiedzą boska i równość wiedzy biblijnej i ludzkiej.

@pokrzywiony: sorry ...
Na razie jadę od góry w tej rozmowie ...

@Koriolan: Pan Jezus jak coś objaśniał, to odwoływał się do zjawisk występujących w przyrodzie i ich ludzkim odbiorze nie nauczał opierając się wyłącznie na pismach.
Życie zaczęło funkcjonować o wiele wcześniej niż człowiek wykombinował że pewne zdarzenia można opisywać wymyślonymi przez siebie słowami, a w Biblii są tylko spisane słowa ograniczające prawdę jaką miały przekazywać. Pan Jezus ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Współodczuwanie nie jest przypomnieniem sobie warunków z przeszłości. To poczucie dwóch ludzi tego samego miejsca świadomości.
Inaczej mówiąc ...
Jesteśmy jedną świadomością ale każdy wybudował swoje ego. Gdy ego jest "rzadkie", przeczyszczone, to spod ego MOŻESZ zobaczyć świadomość, a właściwie jej kawałek. Jeśli ktoś drugi 'zobaczy' ten kawałek w tym samym momencie, o ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: ...
"Bez zrozumienia tego co się w naszej historii działo z człowieczeństwem, nie będziemy mieli ..."
.
Nie ...
Masz coś takiego jak serce (nie mięsień ale symbicznie). Tam masz całą wiedzę od Boga plus sumienie itd.
TO WYSTARCZY
BÓG NIGDY NIKOGO NIE OPUŚCIŁ
.
Ta wiedza (to boska wiedzą, z ludzka nie ma nic wspólnego) wystarczy ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: ...
Biblia - słowa czarno na białym są dla ludzi którzy nie mają świadomości = mają strasznie mocne ego. Np serpico. On nie rozumie co do niego mówisz. Nie rozumie nawet jak widzi słowa pisane. Do niego nic nie przemawia - JEST MARTWY.
Ci co coś rozumieją, słyszą ptaki śpiewające i JUZ słyszą i rozumieją głos Boga.
Podstawą świadomości jest OCZYSZCZANIE EGO ...
bez tego nie da się ruszyć z miejsca :-)))

  lajla1  (www),  27/06/2018

@pokrzywiony: Oczywiście chodzi o śmierć drugą (Obj.21,8)

@pokrzywiony: ...
Podobnie Laila jest zafiksowany na Biblię. Ma więcej świadomości od serpico. Ale nie rozumie co to jest ŻYWY Bóg.
Biblia była napisana 2 tys lat temu. Żywy Bóg to ŻYCIE DZIEJĄCE SIE TERAZ.
Bóg w/g mnie nie siedzi na jakiejś chmurze i nie gra ludźmi w szachy. Bóg żywy to śpiew ptaków i klakson samochodu który słyszę za oknem. To rośnięcie trawnika i zjadanie t ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: ...
Ego to wirowanie iluzji myśli w umyśle człowieka. Ego nie istnieje ale jak dym zasłania prawdę. Zasłania Boga.
Ego nie jest stworzone wiec Boga w nim nie ma. Bóg jest we wszystkim co istnieje, co zostało stworzone.

  lajla1  (www),  27/06/2018

@pokrzywiony: Jezus Zbawiciel głosił Ewangelie, a człowiek dla człowieka spisał Ewangelie.

@lajla1: "Oczywiście chodzi o śmierć drugą (Obj.21,8)"
O ile sobie dobrze przypominam SJ interpretują to inaczej, ale nie mam 100% pewności. Dlatego przy nadarzającej się okazji sobie z nimi porozmawiam.
w Jana 3, jest mowa o śmierci tych zrodzonych z ciała i narodzinach z Ducha i dobrze. Tylko dla tych którzy się jeszcze z Ducha nie narodzili nie mają szansy zrozumieć czym są narodz ...  wyświetl więcej

  lajla1  (www),  27/06/2018

@Koriolan: Jak nieświadome ego, filozofowanie, to bluźnierstwo, bo w każdym stworzeniu są Boga Wszechmogącego słowa, dźwięki, wibracje - nośniki informacji zamieszczone w wirowej formie energii, stając się rodzajami informacji w formie energetycznej we wszechinformacji.

@lajla1: "filozofowanie" to myślenie :)
"Jak nieświadome ego, filozofowanie, to bluźnierstwo, bo w każdym stworzeniu są Boga Wszechmogącego słowa, dźwięki, wibracje - nośniki informacji zamieszczone w wirowej formie energii, stając się rodzajami informacji w formie energetycznej we wszechinformacji."
Czy to co napisałaś filozofowaniem nie jest ?
Potrafisz opisać różnicę pomiędzy Bożą świadomością, a ludzkim myśleniem i wskazać z czego te różnice wynikają ?

  lajla1  (www),  27/06/2018

@pokrzywiony: Biblie należy analizować w wielu aspektach i szerokiej perspektywie, za pomocą najnowszych odkryć nauki i z pomocą Ducha Świętego.

@lajla1: Zgadza się, ale to analizowanie w wielu aspektach jest dywagowaniem :)
Ps. Jeśli poczułaś się teraz zdenerwowana to odłóżmy tą rozmowę, emocje odcinają nas od prawdy.

  lajla1  (www),  27/06/2018

@pokrzywiony: Teraz obecnie powinien być tylko Jezus Zbawiciel wzór człowieka dla człowieka.

  lajla1  (www),  27/06/2018

@pokrzywiony: Według twojego ego.

@lajla1: Tylko z jakich opisów czerpiemy wzorzec Jezusa Zbawiciela ?
Jak widzisz to nie jest takie proste. Potrafisz opisać uczucia Jezusa, które mu towarzyszyły podczas zmartwychwstania przykładowo Łazarza lub gdy się dowiedział o jego śmierci ?
Jak myślisz na ile te opisy będą zgodne z prawdą ?

@lajla1: A co się dzieje według Twojego ego, czy tylko ja je posiadam ?
Ps. Muszę się zająć swoimi pracami, wrócimy do tego przy innej okazji.
Miłego Dnia :)

  Serpico,  27/06/2018

@Koriolan:
Jak najbardziej rozumiem co krzywy pisze, atawizmy chce wyjaśnić entropią i cały czas klepie Jezus, Jezus, Jezus.
Jezus był bez ego hahaahhahaa .... no był bez ego, ponieważ ten termin powstał parę wieków po jego teoretycznej śmierci, a ty p... o ego w kółko,bo tyle znasz z psychologii. Wszyscy ci twoi guru którymi się latami jarałeś, mówią ego to ego tamto, bo "przemawiaj ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Co ty pieprzysz to twoje, akurat z natury mam kupę empatii, ale życie uczy panie sznycel, uczy, uczy, uczy że należy to kontrolować i ja to robię, nie będę miał empatii dla kogoś kto mnie nie traktował nawet jak człowieka, tylko coś co się wykorzystuje.
Ty spaślak, nie naginaj, nie pisałem nigdy o niej luj, to raz, dwa przypomniałeś mi że ona w ogóle istnieje.

No n

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Śmierć ...
Dobrze kombinujesz.
W/g mnie nie zauważyłeś tylko, że Bóg wielostopniowy nauczą ludzi.
Pierwszy stopień to Abraham.
Przymierze z Abrahamem było tylko OZNACZENIEM Żydów. Obowiązkiem byla tylko wiara i obrzezanie na znak bycia synem bożym. Resztę mogli robić co chcieli (w skrócie).
Drugi stopień to Mojżesz.
Tu już dostali ZAKAZ robie ...  wyświetl więcej

@lajla1: ja znam Boga od strony miłości i miłosierdzia ...
Nieświadome ego ... To po prostu CIERPIĄCY BRAT.
.
Niektórym mogę pomóc by zrozumieli co mówi im Bóg ...
Innym nie ...

  Serpico,  27/06/2018

@Koriolan:
Obaj jesteście świetni, Krzywy na bazie twojego przykładu z dziećmi, stawia tezę że empatia to zdolność do odczuwania tylko takich emocji innych ludzi, których się samemu doświadczyło.
Bardziej idiotycznej tezy nie dało się wymyślić.

"Jesteśmy jedną świadomością ale każdy wybudował swoje ego. Gdy ego jest "rzadkie", przeczyszczone, to spod ego MOŻESZ zobaczyć świad

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Świadomość vs myślenie ...
Myślenie to wirowanie myśli. Logiczne uzasadnienie, doświadczalne sprawdzanie. Myślenie i ludzką wiedzę zdobywa się z zewnątrz. Czytając, słuchając, rozumując.
Świadomość to wiedzenie bez dowodu i logicznego uzasadnienia. Świadomość zdobywa się "czując" lub "budząc" się. Świat zew. jest jedynie impulsem do budzenia się wewnętrznej świadomości. ...  wyświetl więcej

@SerpicoLightVersion: ech ...
A jakiego koloru jest czerwona róża ?

@Koriolan:
Ludzie zwierzęcy jak Indianie w Ameryce Północnej, którzy owszem prowadzili wojny, ale nigdy panie sznycel o religie, czy też wierzenia innych, nigdy, ci sami zwierzęcy ludzie, zanim spożyli mięso zwierzęcia, dziękowali mu że mogą go użyć. Czas na ciebie rozwinięty empato, skoro droga Jezusa, w wyniku czytania Biblii, jest taka dobra, droga którą prowadzisz sypiając z ilomaś kobi ...  wyświetl więcej

@SerpicoLightVersion: cóż ...
Jesteś świetnym przykładem wielu rzeczy. Ale jeśli poczułeś się atakowany to przepraszam. Jesteś moim bratem i nie będę więcej brał Cię za przykład ...

@SerpicoLightVersion: reasumując ...
Czego dokładnie wymagasz ode mnie ?

  Serpico,  27/06/2018

@Koriolan:
Nie kombinuj, nic o mnie nie wiesz, a ja nie zamierzam się rozpisywać ile widziałem cierpienia ludzi i jak na nie reagowałem. Empaci rozczuleni najbardziej nad sobą, ty i krzywy, dlatego taki miks macie z wypowiedzi.
Czego miałbym wymagać od ciebie ? Niczego nie wymagam.

@SerpicoLightVersion: ok
To nie będę przepraszał tego boczku i karkówki ...

  Serpico,  27/06/2018

@Koriolan:
Smalec i to była sugestia, wykazania że od czytania Biblii nie jest się zwierzęcym, jak zwierzęcy Indianie, którzy wcale nie byli zwierzęcy, bez czytania Biblii.
Wspomniałem że szanowali wierzenia innych i swoich nie narzucali ? Tak było.
p.s.
Ślimaki nie jedzą tylko trawki, są gatunki które jedzą inne ślimaki, takie życie.

@SerpicoLightVersion: tu chodzi o rozwój duchowy. Akurat niektórzy indianie byli mocno rozwinięci duchowo, dużo bardziej niż europejczycy.
Niestety ale indianie też wypierali jedni drugich ale o to mniejsza ...

@Koriolan: "Świadomość vs myślenie ..."
O świadomości i myśleniu sobie pogadamy na żywo, na razie nie chcę tu mieszać ;)

  Serpico,  27/06/2018

@Koriolan:
Właśnie dlatego jesteś wk.., pewnie nie przeczytałeś ani jednej książki o Indianach, ani o ich wierzeniach , a już stawiasz siebie, kolesia z 30kg nadwagą, pijącego piwo i to takie sobie piwo, jako kogoś określającego którzy z nich byli mocno rozwinięci duchowo, a którzy słabo., w twoim pojęciu duchowości, czyli czegoś niedefiniowalnego.
Nie napisałem że byli idealni, nie ...  wyświetl więcej

@SerpicoLightVersion: spoko luzik ... Czytałem ...
Znam religie Tolteków .... W pewnym zakresie ...

@pokrzywiony: ...
Nie ma sprawy, jak chcesz :-)))

@Koriolan: "Niestety w procesie budzenia się świadomości uczestniczy Bóg. Wiec świadomość się w Tobie budzi lub nie - tak jak on chce". Ha ha ha - mój pies jest chyba też już oświecony, bo jak wołam "idziesz albo nie" to on idzie albo nie. Nie zawracaj Bogu głowy pierdołami tylko kup sobie budzik. Lejesz wodę jak chory na prostatę.

@Koriolan:
Nie o tych szło, użyłem wierzenia, bo ci o których mi szło,nie mieli religii, nie było tam bogów, wiarę w kontakt z duchami przodków ciężko nazwać bogiem, pewnie powinienem uściślić, jednak napisałem o Irokezach, można się domyślić. Chcesz tomahawkiem ?
O i to jest pomysł , zrobiłbym ci podróż w czasie, byś Irokezom , którzy akurat byli bardzo wojowniczy, powiedział że nie mają świadomości , dał alkohol i czekał na reakcję hahahahaha ........

@Hamilton: mi do końca rozumiem ...
Nie mam chorej prostaty.
A Ty jesteś zdrowy ?

@SerpicoLightVersion: hmm ...
Ciekawe kim był Monitou ...
Boga wymyślili ogólnie wszyscy ludzie ...

@Koriolan:
" "Niestety w procesie budzenia się świadomości uczestniczy Bóg. Wiec świadomość się w Tobie budzi lub nie - tak jak on chce." Ha ha ha - mój pies jest chyba też już oświecony, bo jak wołam "idziesz albo nie" to on idzie albo nie."
...
Wyszło na to że dla hamiltona bogiem jest jego pies, pewnie się do niego upodobnił i też żyje jak pies.

@Hamilton: To pies cię też nie słucha, współczuje.

  Serpico,  28/06/2018

@Koriolan:
Doczytaj sobie nawet w wiki , samo pytanie kim , już jest głupie.

"Manitu (także Manitou) – w wierzeniach Indian z plemion algonkińskich (Arapahowie, Czejenowie, Delawarowie, Odżibwejowie, Saukowie) tajemnicza siła przenikająca całą przyrodę; przejawami tej siły są konkretne zjawiska przyrody.

Indianie z tych plemion nie wierzyli w boga osobowego ani w duchy uosab

...  wyświetl więcej

  Serpico,  28/06/2018

@Koriolan:
W sumie twoje i Krzywego podejście, jest zbliżone do ich podejścia, cały czas piszecie o przyrodzie, pięknie świata itd, tylko oni do tego nie potrzebowali Biblii i gadania o Jezusie non stop,mieszania w to fizyki kwantowej na siłę i innych
No i nikt was nie zamyka w rezerwatach.

  Serpico,  28/06/2018

@Koriolan:
Dołóż sobie do tego miksu który masz pod czaszką wierzenia Indian, które poniekąd były bardziej klarowne, niż te bzdety które wypisujecie, a już na pewno bardziej klarowne niż buddyzm. Piotrek się rzucał o nazwanie buddyzmu religią, jest religią, religią nieteistyczną i posiada znacznie więcej cech religii niż indiańskie wierzenia.

  Serpico,  28/06/2018

@Koriolan:
Coś nie mogę znaleźć tego co Hamilton wyciął, ale jeśli to napisałeś, znów się zakopałeś po uszy hahhahahaha.......
Jeszcze to "niestety", no niestety to twoje stwierdzenie, o ile jest twoje, mało się różni od "panie nie jestem godzien, abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo. a będzie uzdrowiona dusza moja".
Czyli o budzenie świadomości trzeba prosić pewnie ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  28/06/2018

@pokrzywiony: ty nie zajmuj się psami, bo znów oznajmisz Lajli, że nawet pies jej d...ć nie chce. Skoncentruj się na dywagacjach, zrób zeza, bo Lala to twój poziom. Zaskoczy cię niespodziewaną wibracją i znów wyjdziesz na durnia. A masz tu spore szanse błysnąć intelektualnie i banalnie.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska