Login lub e-mail Hasło   

Poziom kultury Polaków a kupa psa

Piszę w swoich tekstach o tym jak Polska jest ograbiana i rozkradana. Widzi to prawie każdy. Piszę krytycznie o Niemcach, Amerykanach, o Żydach, którzy chcieliby przejąć...
Wyświetlenia: 399 Zamieszczono 02/07/2018

Piszę w swoich tekstach o tym jak Polska jest ograbiana i rozkradana. Widzi to prawie każdy. Piszę  krytycznie o Niemcach, Amerykanach,  o Żydach, którzy chcieliby przejąć polski majątek. Tym jednak różnię się od polskich prawicowców, którzy twierdzą to samo,  że widzę też grzechy i błędy Polaków. I to wiele. Oni tych błędów jakby nie chcieli widzieć. Dla polskiego prawicowca Polak jest kryształowo czysty i nieskalany. Jestem tego zdania, co może zabrzmi okrutnie ale jesteśmy okradani bo my po prostu jako naród nie dorośliśmy do samostanowienia o sobie. Jak dziecko zdane na łaskę swojego rodzica.   Już przed rozbiorami w polskim Sejmie panowała jedna wielka kłótnia a wielki filozof Diderot, kiedy przyjechał do Polski zastanawiał się jak ten kraj jeszcze istnieje. Szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie, słynne liberum veto gdzie sprzeciw jednego posła  zrywał sejm. U nas każdy chciałby być panem. Jak w takim kraju mogła więc być zgoda? 

Żydzi Żydami, Niemcy Niemcami, Amerykanie Amerykanami  ale Polak z Polakiem nie potrafi się zgodzić i skaczemy sobie wzajemnie do gardeł.  Dopiero jak nam się pali grunt pod nogami to zaczynamy się budzić, były rozbiory i nam kraj zabrano. My jesteśmy narodem niewolniczym. Kiedy mamy wolność, nie wiemy co z nią zrobić. My nie wiemy co to ciężka, mrówcza praca u podstaw. Polak widzi tylko czubek własnego nosa i wierzy w mannę z nieba. Tego nauczyła go religia. Nie budować lepsze i bezpieczniejsze drogi ale wierzyć, że jak ksiądz pokropi samochód to unikniemy wypadku. Że modlitwą można wyprosić Boga o dobrobyt w kraju i ochronę od wszelkich nieszczęść.  Jeszcze niedawno Polak nie potrafił gówna po swoim psie posprzątać i całe chodniki były zasrane od psich gówien. Polskie pkp jeszcze do teraz to obraz nędzy i rozpaczy, z kibli wylewające się nieczystości, bo chyba nikt nie został nauczony aby po sobie posprzątać. Jechałem raz pewnym pkp a pomieszczenie z prądem było otwarte a obok jechali harcerze - któreś by tam weszło i tragedia gotowa. 

Polak wyjechał na Zachód i zobaczył, że tam się SPRZĄTA. Nauczył się nieco kultury, taka jest smutna prawda. Gdybyśmy jako kraj byli jednością, gdyby panowała między nami Polakami zgoda, gdybyśmy szli w jednym szeregu dla wspólnej, lepszej, dostatniej, silnej, niezależnej i uczciwej Polski to żaden Żyd, Niemiec czy Amerykanin nie okradałby nas w biały dzień. Jak powiedział gdzieś Putin w jednym z wywiadów "Polacy - dorośnijcie". Musimy dorosnąć, ludzie muszą zacząć zmianę od samego siebie i uwierzyć w etos pracy, ciężkiej, mrówczej,  pozytywistycznej pracy u podstaw. Musi powstać społeczeństwo obywatelskie, które angażuje się w politykę realną na podstawie czynów a nie słów , patrzy politykom na ręce. Społeczeństwo patriotów dla których dobro kraju jest najważniejsze a nie to aby dostać się na stołek. 

Czy tego chcemy czy nie, Polska jest na niższym poziomie cywilizacji, świadomości i kultury niż inne przodujące nacje. W krajach, które przodują w dobrobycie panuje względna zgoda między politykami i obywatelami.  Nie skłócają oni swoich narodów tak jak Kaczyński w naszym kraju po to aby rządzić.  Wiedzą co to odpowiedzialność za swój naród. Taka Wielka Brytania ma kilka uniwersytetów, które ze swoim wysokim poziomem kształcą przyszłe elity, które będą dbały o dobrobyt kraju. A u nas? Balcerowicz swoimi reformami zniszczył klasę średnią, która mogła powstać. Ciemnota katolicka nie pozwoliła powstać nowoczesnej nauce. 

Czy ktoś słyszał o wojnie niemiecko - niemieckiej, angielsko - angielskiej, francusko - francuskiej? U nas za to jest wojna polsko- polska. Takie zjawiska panują tylko w prymitywnych i dzikich społeczeństwach, nie tych do których aspirujemy. Tak jak  u nas panuje prymitywny podział na zwolenników i przeciwników pisu. Zwolenników i przeciwników zamachu w Smoleńsku. Na tle innych narodów niestety jesteśmy wciąż jak podludzie, dzicy, nieokrzesani, z wieloma lekcjami do odrobienia. 

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1205
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1016
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1085
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 760
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 741
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1892
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 581
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1038
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 546
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 549
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 894
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 671
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Serpico,  02/07/2018

HAHAAHAH dobre :) , ty to masz sieczkę w bani :) piszesz o głodowych zarobkach, a następnie cytujesz Putina :)
Posiedziałbyś na jakiejś rosyjskiej wiosce w etosie pracy, to by ci się przejaśniło :).

Uwielbiam jak ludzie od "oświeceń" używają stwierdzeń "ciemnota katolicka" :).

  Serpico,  02/07/2018

https://www.youtube.com/watch?(...)aR5wHRo
Tak wyglądał bar na dworcu PKP we Wrocławiu, przed zmianami ustrojowymi, teraz wygląda inaczej, może przez to samobójstwa.

  Hamilton,  02/07/2018

@SerpicoLightVersion: najważniejsze, że nie ma przemysłu - brak mu dymiących kominów i hałd. Pamiętam jak stałem 2 godziny za wiertarką marki Celma i g , 3 noce za meblościanką i latałem kilka dni po sklepach za uszczelką do spłuczki. Ale kamilek o tym marzy i za tym tęskni. Smakował mu cukier na kartki po 12 złotych , a teraz brzydzi się tym bez kartek za 2 złote. I strasznie cierpi.

Przeczytaj uważnie III cz. dziadów A. Mickiewicza - w niej ujrzysz charakterystykę społeczeństwa, jaka od ponad 400 lat się nie zmienia... i główny grzech zwany wrzodem ropiejącym na tyłku Polaka, jaki go toczy a on nie jest w stanie go wyrżnąć do zdrowej tkanki … Brednie piszesz bez zastanowienia …

  Serpico,  02/07/2018

@Remter:
A jest coś o LGBT ? Bo to chyba problem teraz z tego się zrobił.

@Remter: Nie kojarzę co masz konkretnie na myśli. Dla mnie głównym wrzodem na organizmie polskim jest Kościół katolicki czyli obce państwo Watykan, które sieje od wieków ciemnotę i okrada obywateli polskich. Interes tego kraju jest sprzeczny z naszymi interesami a pomimo tego kraj ten jest hojnie wspierany. Bóg Bogiem, można usiąść w zacisznym miejscu i się do niego modlić. Nie potrzeba do tego in ...  wyświetl więcej

@kamil30:
"Nie kojarzę co masz konkretnie na myśli"
Ja bym się nie przejmował., ja też nic nie rozumiem nigdy z tego o co tej pani chodzi hahahah .........

@kamil30: Oj ! powtarzasz brednie tych tworzących wielką Lechię z niczego... Wrzodem nazywam zdrajców ...

Tworzysz koncerty życzeń i piszesz kolejne pierdolety W brytyjskim parlamencie, jednym z najstarszych w Europie i uznawanym przez wielu za wzór bardzo często dochodzi do gwałtownych sporów i kłótni. Po pewnym wystąpieniu pani premier Margaret Thatcher jeden z posłów opozycji krzyknął : - ty ku*wo!
Na co pani premier spokojnie odparła :
- myli się pan, tego zawodu nigdy w życiu nie wy ...  wyświetl więcej

@Hamilton: Widzę, że cokolwiek bym nie napisał zawsze będziesz w kontrze. Tak już masz. Przypadek nieuleczalny. Nie przypominam sobie, żebyś w czymkolwiek się ze mną zgadzał. Komentujesz moje teksty byleby tylko się czepiać.

@kamil30:
My mamy dziś element wspólny , nie rozumiemy o co chodzi pani Remter. HAHAAHAHAHAH ............

@kamil30: nie wiem czy zauważyłeś ale nie tylko ja się czepiam. Ze wszystkich smerfów najbardziej nie lubię tego mamejowatego marudę. Tacy działają mi na nerwy. Zwłaszcza jeśli są młodzi i zdrowi. Cierp za miliony Polaków. Widocznie ci tego brakuje.

@Hamilton: Przypomnę, że mój poprzedni tekst był o reparacjach wojennych a ty w ogóle się do tego nie odniosłeś.

  Hamilton,  02/07/2018

@kamil30: bo ani ja ani ty tej sprawy nie załatwimy. Mam taką ulubioną modlitwę. Boże obdarz mnie spokojem w sprawach na które nie mam wpływu, dodaj mi sił i energii w sprawach które powinienem i mogę zmienić i daj mi mądrość bym odróżnił jedno od drugiego. Polecam ci ją. Naprawianie świata najlepiej zacząć od siebie. A pierwszy krok to przestać się użalać.

@Hamilton: Jakiej sprawy nie załatwimy?

@kamil30: to już nie pamiętasz o czym pisałeś ? Najmniej skuteczną metodą jest strojenie min i robienie fochów. Jeśli myślisz, że to zadziała i Niemcy przybiegną z setkami miliardów euro to jesteś naiwniaczek. To kilkuletnia robota dla bardzo dobrze przygotowanego zespołu specjalistów. Nie mam nic przeciwko temu.

  Serpico,  02/07/2018

@kamil30:
Tak naprawdę powinniśmy się domagać tych reparacji od Rosji, ale "tej" Rosji już nie ma, bo to było wtedy ZSRR, weź sobie najpierw doczytaj o co chodzi, to zrozumiesz że to jest gra nie warta świeczki, ewentualnie jako przepychanki, zobacz o co chodzi z NRD, o co chodzi z suwerennością państwową i całą resztą, bo wcale nie idzie twoje bodajże.

Na dodatek w tym samym artyku

...  wyświetl więcej

@Hamilton: Tu masz odpowiedź kto ubiega się o reperacje wojenne od Niemiec. http://eiba.pl/fe

  Serpico,  02/07/2018

@kamil30:
No w takim klimacie , to możesz sobie odzyskać od Szwedów za Potop.

  Hamilton,  02/07/2018

@kamil30: ło Matko Jedyno. To już teraz będziesz wreszcie żył jak szejk z Napierstkowa. Zazdroszczę ci. Ha ha ha ha. Kończymy bo szkoda czasu Zmarnujesz się w tej Polsce. Koniecznie przenieś się na Ukrainę. Będziesz miał czysto, dostatnio i wesoło.

  Hamilton,  02/07/2018

@kamil30: ten "president" może sobie pogadać o reparacjach wojennych z boyem hotelowym pod warunkiem, że da mu dobry napiwek. Jakiś ty naiwny i infantylny.

@Hamilton: Poczekamy zobaczymy.

@kamil30: no właśnie. Weź sobie czopek na uspokojenie i poczekaj aż dorośniesz. Kto tego błazna traktuje poważnie? Tylko tacy jak t.y.

@Hamilton: Jak Potocki wygra reparacje wojenne od strony Niemiec to ty zapłacisz 200 zł na biedne dzieci? Umowa stoi? A jak nie wygra reparacji to ja zapłacę. Stoi?

@kamil30:
Poczekaj ja prowadzę rozmowy w imieniu Ukrainy, na dniach Putin ma zwrócić Krym, mi, sobie zrobię tam prywatny kurort.Chcesz wakacje na Krymie ? Mówisz i masz.

Dla Ciebie wszystko jest takie proste, pewnie temat Watykanu i KRK także, rozwiązać konkordat i luz, cała reszta zrobi się sama.Prawo odnośnie związków wyznaniowych też się samo zmieni.

  Serpico,  02/07/2018

@kamil30:
Jak wygra , zaczynam nową drogę, medytacja, będę twoim uczniem ! Zrobię się bardziej mistyczny, niż wszyscy mistycy razem, a moją drogę, nazwiemy mistyfikacja i wszystko na Krymie już. Naszym Krymie Kamil.
Nasz ci on jest :)

  Hamilton,  02/07/2018

@kamil30: ha ha ha -zgoda. Czekam na migawkę w TVP info jak hrabia strzeli focha w Berlinie i Merkel padnie na kolana. Ze śmiechu.

Ale bzdety ...

@Koriolan:
Nie hejtuj Kamila, sprawa poważna, wagi państwowej, wagi państwa, które istnieje tylko na papierze, nawet nie na papierze, jak Polska, istnieje tylko w głowach ludzi jak Kamil i ten pan :
https://www.youtube.com/watch?(...)=29m20s
Będą do nas strzelać, do Polaków znaczy, tylko teraz nie wiadomo którzy to Polacy.

@SerpicoLightVersion: nie hejtujacych go ...
Pokazuje tylko inny punkt widzenia. Może zobaczy ?
Coś go sparlo na politykę. Nie zna głównego zadania KAŻDEGO polityka ...
Jutro TEŻ być politykiem
:-)))

@Koriolan:
Komentarze coś się pogrzały, to z emocji :). Przecież żartuję :) , lepiej sobie oglądnij Potockiego, ten to już odleciał na dobre :).
Zresztą to PorozmawiajmyTV , jest pełne takich rzeczy :)., potem ludzie jak Remter i Kamil, powtarzają po nich :) i to widać :) , oglądnij film , to będziesz wiedział skąd Geremek w jego artykule i skąd pytania Remter o "polskość w Sejmie" : ...  wyświetl więcej

@SerpicoLightVersion: nie chce mi się ....
Polityka to słaby temat. O Potockim coś tam wiem. Kolejny do urwania trochę władzy i kasy. Kiedyś myślałem, że Zamojski odziedziczył trochę rozsądku (pochodzę z zamojskiego) ale próżne nadzieję.
Warto natomiast widzieć głupotę walk politycznych. Można się pobawić na igrzyskach, ja też chodzę do kina ale nie ma co przejmować się polityką.

  Serpico,  03/07/2018

@Koriolan:
Nie ma nie chcę , masz oglądnąć.Ale już ! :) To nie jest polityka, to oszołomy, widać jak na dłoni jak warunkuje to myślenie takich osób jak Remter, albo Kamil. są ofiarami w zasadzie, najlepsze że nie rozumieją, jak to się ma do reszty ich opinii. Państwa nie ma, konstytucja jest nie ważna, jednak chcą korzystać z takich rzeczy jak na przykład klauzula sumienia,a na koniec nie m ...  wyświetl więcej

  Serpico,  03/07/2018

@Koriolan:
Tego Adamskiego którego podawałeś jako przykład, też masz u "nich" w dziale "nauka", obok pani która twierdzi że werbowali ją do pracy na Marsie.

Poza tym panie Koriolan , do roboty i znajdź mi "świadome" kobiety, "oświecone" w sensie w pełni, jak ci ludzie z twoich przykładów na oświecenie, łącznie z wyjaśnieniem.

  Serpico,  03/07/2018

Kamil gdzie się zgłasza wnioski o obywatelstwo w II RP z tym Potockim jako prezydentem ? Ja chcę, dostałem ataku paniki.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska