Login lub e-mail Hasło   

Ewa Wachowicz i Piotr Kędzierski odwiedzili dzieci w Centrum Unicorn

Urtica Dzieciom Camp to inicjatywa prowadzona od 2016 roku, której celem jest pomoc najmłodszym chorym onkologicznie i ich rodzicom w powrocie do zdrowia.
Wyświetlenia: 176 Zamieszczono 31/07/2018

W poniedziałek, 30.08 Piotr Kędzierski spotkał się z dziećmi uczestniczącymi w turnusie terapeutycznym organizowanym przez Fundacje Urtica Dzieciom oraz Stowarzyszenie Unicorn. Dzień później uczestników odwiedziła Ewa Wachowicz. 

- Bardzo się cieszę, że mogłam spotkać się z dzieciakami. Można się od nich wiele nauczyć, gdyż pomimo tak ciężkiej choroby, są radośni i uśmiechnięci. Jest to rzecz bezcenna, ponieważ w natłoku codziennych spraw zapominamy o tym, aby cieszyć się z każdego dnia,
z tego, że jesteśmy zdrowi i mamy przy sobie bliskie osoby
dodaje Ewa Wachowicz, dziennikarka kulinarna i Miss Polonia z 1992 roku.

Urtica Dzieciom Camp to letnie spotkania podopiecznych szpitali onkologicznych z całej Polski, które mają oderwać chorych i ich opiekunów od codziennych problemów. Jest to odpoczynek połączony z terapią – wyjątkowe miejsce, w którym oprócz leczenia można rozwijać pasje, uczyć nowych rzeczy i odkrywać piękno świata, ale przede wszystkim zapomnieć o chorobie. Do akcji dołączyło wiele znanych i cenionych osób. W tym roku gościem była Jolanta Kwaśniewska, która opowiadała o protokole dyplomatycznym oraz obowiązkach Pierwszej Damy.We wcześniejszych campach uczestniczył m.in. Mateusz Damięcki, który zainscenizował zabawę w kręcenie filmu i opowiadał o najciekawszych swoich rolach oraz Janek Mela, globtroter, pasjonat podróży, który mimo fizycznych ograniczeń, od lat spełnia marzenia i pokonuje nie tylko szczyty, ale przede wszystkim własne słabości.

Od 2016 roku w turnusach udział wzięło łącznie 180 osób - organizowane są wyjazdy zimowe oraz letnie. Urtica Dzieciom Camp to ogromna dawka energii, która pomaga dzieciom szybciej powrócić do zdrowia. Na miejscu mali pacjenci oraz ich rodzice otrzymują wsparcie specjalistów z zakresu psychoonkologii, dietetyki, sportu i rekreacji.

------------------

Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w kwietniu 2017 roku, jednak, jako inicjatywa firmy Urtica Sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 21 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin. Organizacja wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym
i charytatywnym. Aktualnie z jej pomocy korzysta 18 placówek szpitalnych.

Ambasadorami przedsięwzięcia są m.in. Anna Dymna, prof. Alicja Chybicka, prof. Jan Miodek, a także prof. Jerzy Stuhr. Więcej informacji dostępnych jest na www.urticadzieciom.pl oraz https://www.facebook.com/urtica.dzieciom/.

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1204
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 722
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 930
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1375
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1610
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1326
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1318
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1549
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 727
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 735
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1112
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 546
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 918
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska