Login lub e-mail Hasło   

Łazienka idealna...

Posiadanie ładnej i funkcjonalnej łazienki to nie tylko wspaniała wizytówka domowników ale także komfort używania tego pomieszczenia na co dzień.
Wyświetlenia: 117 Zamieszczono 14/09/2018

Łazienka jest wbrew pozorom bardzo ważnym pomieszczeniem, w którym każdy z nas spędza część swojego czasu każdego dnia. Zwłaszcza w przypadku niewielkich domów i mieszkań, kiedy łazienka spełnia wiele funkcji, nie służąc tylko do kąpieli, ale będąc jednocześnie toaletą, pralnią, domową strefą spa i miejscem do przechowywania większości kosmetyków i chemii, warto zadbać o to, aby była ona funkcjonalna, przestronna i po prostu wygodna.

Projektując swoją łazienkę podczas budowy nowego domu warto zadbać o to, aby pomieszczenie to miało bezpośredni dostęp do światła dziennego. Warto wtedy pomyśleć o stworzeniu łazienki w pomieszczeniach, w których są okna, drzwi balkonowe, okna dachowe lub nawet świetliki. Jest to o tyle ważne, że nie tylko pomaga zaoszczędzić na rachunkach za prąd, niwelując konieczność zapalania światła podczas każdorazowego korzystania toalety czy szybkiej wizyty w łazience do późnych godzin wieczornych, ale i ułatwia korzystanie z łazienki paniom. Niejedna bowiem kobieta podczas porannej toalety i codziennej rutyny piękna, a także malując się korzysta z łazienki, ze względu na wygodę i dostęp do wody czy lustra. Często jednak z powodu złego, sztucznego oświetlenia czy słabego natężenia światła w łazience kobiety mają problem z wykonaniem dokładnego i naturalnie wyglądającego makijażu.

Kolejnym ważnym elementem budowy łazienki jest ogrzewanie. Tyle, o ile nie myślimy o ogrzewaniu łazienki podczas ciepłych miesięcy, kiedy właśnie w tym pomieszczeniu znajdujemy ochłodę biorąc zimne prysznice, tak zimą, ogrzewanie łazienkowe jest niezbędne. Któż bowiem nie zaznał nieprzyjemnego uczucia chłodu w słabo ogrzanej łazience zaraz po wyjściu z gorącej wody w wannie lub spod ciepłego prysznica. Tworząc łazienkę od zera warto wziąć pod uwagę odpowiednie dobranie ogrzewania do swoich potrzeb. Tutaj właśnie sprawdzają się zarówno moduły ogrzewania podłogowego położone pod kafelkami w łazience, a także ozdobne łazienkowe grzejniki i armatura c.o. którą obecnie znaleźć można nie tylko w atrakcyjnych cenach, ale także i w najrozmaitszych formach i modelach.

Podczas wyposażania łazienki nie można przecież zapomnieć oczywiście o odpowiednio dobranej armaturze sanitarnej w skład której wchodzą wszelkiego rodzaju zlewy, wanny, brodziki, natryski, prysznice, krany i wszelkie inne urządzenia umożliwiające wygodne korzystanie z bieżącej wody. Na rynku znajduje się obecnie wiele profesjonalnych sklepów oferujących najwyższej klasy produkty sanitarne i meble przeznaczone do łazienek. Często wybierając zakupy w jednym sklepie możemy bez problemu skompletować całość wyposażenia do łazienki z dokładnie dopasowanymi do siebie elementami. Ponadto warto też mieć na uwadze odpowiedni dobór niezbędnych łazienkowych mebli. Wybierając komplety możemy zaoszczędzić sobie konieczności dopasowywania armatury do mebli, warto jednak pamiętać o dbaniu o odpowiednią ilość miejsca w łazienkowych szafkach. Doskonałym pomysłem są pojemne szafki pod zlewem, blat zabudowujący pralkę a także wiszące szafki umożliwiające stworzenie odpowiedniej przestrzeni na przetrzymywanie kosmetyków, chemii i ręczników.

Podobne artykuły


25
komentarze: 84 | wyświetlenia: 2097
17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1106
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1788
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 928
14
komentarze: 119 | wyświetlenia: 1020
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 828
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 608
13
komentarze: 21 | wyświetlenia: 912
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 341
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 522
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 309
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 562
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 910
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 691
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1206
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska