Login lub e-mail Hasło   

Nobel z ekonomii 2018

Komitet Noblowski identyfikuje ekonomię z modelem neoliberalnym i za badania tego modelu przyznaje nagrody. - Model neoliberalny ma to do siebie, że niemal niczego nie potrafi p...
Wyświetlenia: 603 Zamieszczono 08/10/2018

Komitet Noblowski identyfikuje ekonomię z modelem neoliberalnym i za badania tego modelu przyznaje nagrody. - Model neoliberalny ma to do siebie, że niemal niczego nie potrafi przewidzieć. Identyfikowanie takiego modelu z rzeczywistością jest kompromitacją metody naukowej. Komitet Noblowski bierze udział w tej hecy. Nagrody z ekonomii przyznawane są za wykrywanie odstępstw od modelu neoliberalnego, czyli za coś w rodzaju epicykli Ptolemeusza.

 Nigdy nie przyznano Nobla ekonomicznego Chińczykowi. Mimo niebywałych osiągnięć gospodarki chińskiej w okresie od ufundowania ekonomicznego Nobla do dnia dzisiejszego. Przez kilkadziesiąt lat jedynie kilka nagród przyznano za rzeczywiście wartościowe prace z Teorii Gier.

.

Adam Jezierski

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1320
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1174
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 731
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 608
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 768
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 436
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 830
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 729
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Też uważam panie Jezierski, że ta nagroda należy się tobie za zdemaskowanie mechanizmów na giełdzie forex typu "Ja kupuję od ciebie. Ty kupujesz ode mnie i czekamy na naiwnych chytrusów. Kurs zatańczy przepięknie i będzie kasa". Hahaha - maklerze Adamie, u ciebie chyba trzymają swoje aktywa największe korporacje finansowe świata po tak błyskotliwej analizie. Hahahaha - a drugiego Nobla musisz dost ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska