Login lub e-mail Hasło   

Kielce II

Historia o porwaniu przez Żydów została wymyślona najprawdopodobniej przez samego chłopca w celu uniknięcia kary.
Wyświetlenia: 406 Zamieszczono 20/10/2018
W moim arcie -Kielce- z 5/02/ 2018    zamieściłem zdjęcie z pogrzebu pomordowanych żydów 
w pogromie w Kielcach 1946 roku. 

Jako -intelektualną-  reakcję na widok tego zdjęcia ktoś pod nickiem jotko49  napisal !   

...
@zakrawarski: Prowokatorze plujący na Polskę zza miedzy, wyjątkowo...zdjęcie z spędu typowego dla lat ówczesnych prawdziwe, łącznie z być może niektórymi bliskimi "tobie" udziałowcami...Do dziś znajdujesz ich tu na eiobie. Reszta twych wypocin i kwiczenie by wypromować "twą" chorą ideologie i parcie na szkło(popularność) jest godna szambonurka bez facjaty zakrawarskiego...Do swego poziomu szukaj dalej klakierów, merdaj ogonkiem pryncypałom za judaszowe srebrniki. Pluj jadem lecz do czasu, po owocach czuć cię z daleka. Dla dociekliwych lecz nie jak ty obłudników, jedne z wielu pozycji.
I choćbyś się zapluł, nie zaszczycę cię rozmową doputy nie dowiedziesz swego rodowodu bez "von..." graff..," czy choćby rudej facjaty, a co do Żydów, lubię ich i wielu szanuję, lecz gojów także klęczących nie akceptuję.
...
@gnostyk: Rysiu nie podbijajmy "Szmalcownikom" komentami wypocin ...zakrawających.. na ówczesne "uprzejmie donoszę" wyłapywanych przez Rodaków na placówkach pocztowych. Szkoda że aż tak podrożał dziś użyteczny ołów... 
Dopóki takie pomioty tu paskudzą, wolę skrobać jak dawniej do szuflady.
...
A oto fakty:
Pogrom kielecki – seria napadów na ludność żydowską, jaka miała miejsce 4 lipca 1946 roku w KielcachPogromu dokonali mieszkańcy Kielc oraz żołnierze Ludowego Wojska PolskiegoKorpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej.
...

Plotka o porwaniu dziecka

1 lipca 1946 zaginął ośmioletni wówczas Henryk Błaszczyk. Jego ojciec, szewc Walenty Błaszczyk, zaniepokojony przedłużającą się nieobecnością syna około godziny 23.00 zgłosił na Milicję Obywatelską fakt zaginięcia dziecka. Dwa dni później, 3 lipca wieczorem, chłopiec wrócił do domu. Około północy Walenty Błaszczyk, będąc pod wpływem alkoholu, pojawił się na posterunku milicji informując, że jego syn przez trzy dni był przetrzymywany w piwnicy przez Żydów, skąd udało mu się uciec.

Następnego dnia rano – 4 lipca – Walenty Błaszczyk wraz synem i sąsiadem po raz kolejny udali się na milicję, gdzie opowiedzieli historię porwania Henryka. Według zeznań syna i ojca, nieznajomy mężczyzna dał chłopcu na ulicy paczkę i poprosił o odniesienie jej do jakiegoś domu. Za tę przysługę miał mu zaoferować 20 zł. Drogę miał Henrykowi wskazywać ten mężczyzna. Po dojściu na miejsce miano zabrać Henrykowi paczkę i zamknąć go w piwnicy, gdzie miało być już kilkoro innych dzieci. Według zeznań Błaszczyków w drodze na komisariat mały Henryk miał wskazać budynek przy ulicy Planty 7 jako na miejsce swojego uwięzienia, jak również rozpoznać mężczyznę, który go uwięził. Budynek ten znajdował się w odległości 200 metrów od komisariatu. Mieścił się w nim m.in. tzw. Komitet Żydowski, znajdowali tam też schronienie Żydzi będący w Kielcach przejazdem

Zeznania Błaszczyków miały później okazać się nieprawdziwe – w rzeczywistości chłopiec, nie informując rodziców, pojechał do oddalonej o 20 km od Kielc wsi, w której rodzina mieszkała w czasie wojny. Historia o porwaniu przez Żydów została wymyślona najprawdopodobniej przez samego chłopca w celu uniknięcia kary.
...

Pierwsza część pogromu (przed południem)

Około godziny 10. rano przed budynkiem na ul. Planty 7 zgromadził się wrogo nastawiony tłum, wzburzony pogłoskami o porwaniu dziecka. Między godziną 10.00 a 10.30 pojawiły się oddziały Ludowego Wojska Polskiego i Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które obstawiły budynek, nie rozpraszając jednak zgromadzonego tłumu. Żołnierze i oddziały porządkowe nie zrobiły niczego, aby zażegnać groźną sytuację. Przeciwnie, według zeznań Chila Alperta (zastępcy przewodniczącego Komitetu Żydowskiego), który przebywał wówczas wewnątrz, żołnierze po przybyciu ostrzelali okna budynku

...Następnie kilku żołnierzy wraz z milicjantami po wyważeniu drzwi weszło do środka i przeprowadziło rewizję wśród mieszkańców. Oficerowie Konieczny, Jędrzejczak i Repist odebrali broń mieszkańcom, którzy mieli na nią pozwolenie. W trakcie rewizji żołnierze zaczęli strzelać do osób znajdujących się wewnątrz, w trakcie tej strzelaniny zginęło kilkoro mieszkańców domu, w tym Seweryn Kahane, przewodniczący Komitetu Żydowskiego. Wejście żołnierzy do budynku i strzelanina rozpoczęły pogrom.Po początkowej strzelaninie żołnierze i przedstawiciele innych formacji mundurowych wyciągali Żydów znajdujących się w kolejnych pomieszczeniach budynku i wyprowadzali na zewnątrz. Zgromadzony przed budynkiem tłum cywilów i żołnierzy bił te osoby i rzucał w nie kamieniami[1. Kilka do kilkunastu osób (mężczyzn i kobiet) zostało wówczas zastrzelonych lub zabitych bagnetami i tępymi narzędziami. Według zeznań Ewy Szuchman dwie kobiety zostały wyrzucone przez okna, po czym zabite przez zgromadzony na dole tłum. Żołnierze i cywile rabowali też dobytek żydowskich mieszkańców domu. Przez cały czas komendant Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego – mjr Władysław Spychaj-Sobczyński nie wykonał żadnych działań mogących powstrzymać pogrom. Około południa na miejscu zdarzenia pojawił się prokurator okręgowy Jan Wrzeszcz, jednak wojsko nie wpuściło go na teren zajść i odmówiło rozpędzenia tłumu. Bezskutecznie próbowali uspokoić tłum również księża z katedry kieleckiej – Jan Danielewicz i Roman Zelek.

Około godziny 12.00 na miejsce wydarzeń przybył nowy oddział wojska, wysłany przez pułkownika Stanisława Kupszę. Jego dowódca – majorKonieczny rozkazał oddać salwę w powietrze. Ta pierwsza podczas zamieszek zdecydowana akcja wojska pozwoliła na opanowanie sytuacji i przywrócenie porządku. Wystawiono ochronę wokół budynku, a milicjanci zaczęli wywozić zabitych i rannych do szpitala miejskiego.
...
Druga częśću pogrom (po południu)

Około godziny 12.30 z Kieleckich Zakładów Metalowych (d. Huta „Ludwików”) pod dom na ul. Planty 7 wyruszyło kilkuset robotników uzbrojonych w metalowe rury, kije i kamienie. Po przybyciu na miejsce robotnicy przerwali słaby kordon żołnierzy, zaatakowali pozostałych w domu Żydów rozpoczynając pogrom na nowo. W tym czasie akty przemocy wymierzone w ludność żydowską zdarzały się na terenie całego miasta. Pod domem na ul. Planty i w jego okolicach zabitych zostało ponad dwadzieścia osób. Kilku mieszkańców Kielc narodowości polskiej zostało pobitych, gdyż wzięto ich za Żydów. Zginęło też trzech Polaków, którzy prawdopodobnie wystąpili w obronie napadniętych Żydów. Część morderstw miała charakter rabunkowy. Po południu czterech mieszkańców Kielc, pośród nich kapral milicji, używając broni, zmusiło Reginę Fisz do opuszczenia mieszkania przy ul. Leonarda 15. Została ona wywieziona razem ze swoim dzieckiem do lasu za miastem, gdzie oboje zostali zastrzeleni. Czwórka napastników obrabowała następnie mieszkanie zabitej. Według ocalałych z pogromu świadków żydowskich (Ewa Szuchman, Albert Grynbaum, Izrael Terkieltaub) mienie zabitych i rannych zostało zabrane przez kolejne grupy żołnierzy plądrujące budynek przy ul. Planty, a zwłoki w trakcie transportu do prosektorium zostały odarte z ubrań.

Do aktów przemocy i morderstw dochodziło też tego dnia w pociągach na pośrednich stacjach kolejowych na linii kolejowej Kielce – Częstochowa. Między innymi na dworcu we Włoszczowie podróżni jadący z Kielc zamordowali mężczyznę narodowości żydowskiej i starszą kobietę handlującą na peronie. Około siedmiu osób zabito na dworcu Kielce Herbskie. Podobne zdarzenia miały miejsce w Szczukowskich Górkach oraz w pobliżu Koniecpola, gdzie wyrzuceni z pociągów zginęli dwaj kolejni Żydzi: Dawid Gruszka z Koniecpola oraz Grinbaum (Rembak) z Częstochowy. Łącznie w pociągach i na dworcach w rejonie kieleckim zginęło tego dnia około trzydzieścioro Żydów.

Około godziny 14.00 służby mundurowe zaczęły reagować na rozprzestrzeniającą się przemoc. Komendant UB – mjr Władysław Spychaj-Sobczyński, zebrał na komendzie zamieszkałe w różnych częściach miasta rodziny żydowskie i zapewnił im ochronę. Wystawiono straż wokół szpitali, do których przewożono ofiary pogromu, gdyż wokół nich również zaczęli gromadzić się agresywni ludzie. Po oddaiu kilku salw wojsku udało się około godziny 14.00 odepchnąć tłum od budynku na ulicy Planty 7. Przed wieczorem do miasta wkroczyły dodatkowe oddziały wojska, pojawiły się wozy pancerne. Wprowadzono godzinę milicyjną. Jeszcze tego samego dnia aresztowano ponad stu uczestników pogromu, w tym 34 żołnierzy i oficerów LWP = Ludowego Wojska Polskiego

oraz 6 funkcjonariuszy KBW = Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Około godz. 18.00 pogrom się zakończył.

W pogromie kieleckim zginęło 40 osób, w tym 37 Żydów i 3 Polaków 35 osób zostało rannych. Do liczby ofiar podanej przez IPN nie wlicza się Reginy Fisz i jej dziecka, którzy padli ofiarą morderstwa na tle rabunkowym oraz osób zabitych na dworcach kolejowych, których dokładna liczba nie jest znana.

...

Ten, co jak ja opisuje potworne fakty morderstw na niewinnych ludziach jest dla “pomylonego patrioty” jotko49  
(który gdyby stał w tłumie w ówczesnych Kielcach czyniłby prawdopodobnie to samo co ówczesny motloch)
 
"Prowokatorem plujacym na Polske "
Sam żałuje, ze nie ma ołowiu bo dobiłby następne 40 niewinnych, w tym mnie. (bo po co ten ołów)
Od tego momentu datują się ataki -jotkopodobnych- na to co ja tu piszę !     

Podobne artykuły


40
komentarze: 10 | wyświetlenia: 49900
43
komentarze: 35 | wyświetlenia: 6011
18
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1541
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 8173
17
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4478
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 13203
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 11454
49
komentarze: 41 | wyświetlenia: 6683
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 75069
73
komentarze: 19 | wyświetlenia: 17890
59
komentarze: 26 | wyświetlenia: 14868
16
komentarze: 3 | wyświetlenia: 2281
36
komentarze: 18 | wyświetlenia: 5729
30
komentarze: 18 | wyświetlenia: 2425
 
Autor
Artykuł  Hamilton,  20/10/2018

zakrawarski jak napiszesz "Kielce XII" , "Sracze XVII" i "Nima boga, nima boga XXII" to mnie obudź.

Ważny temat. Jak wiele innych ważnych tematów. „… pod dom na ul. Planty 7 wyruszyło kilkuset robotników uzbrojonych w metalowe rury, kije i kamienie”. Kto ich podburzył? Nie uwierzę, że nastąpiło to samoistnie. To co piszesz, potwierdzają obecne źródła. Kiedyś czytałem, że dzień później w Sąd w Norymberdze rozpatrywał sprawę wymordowania naszych oficerów w Katyniu. A w gazetach było o mordującej b ...  wyświetl więcej

@Janusz Nitkiewicz: Kiedy 5/02/2018r zamiescilem zdjecie z pogrzebu pomordowanych Zydow
nie wiedzialem, ze wtykam patyk w gniazdo os !
To wtedy smrodko nazwal mnie "Prowokatorze plujący na Polskę zza miedzy, wyjątkowo....."
Od tego czasu idzie za mna i smrodzi.
Dlatego podjalem ten motyw na nowo.
Udawadniajac, ze i wowczas, i teraz pisze historyczna prawde.
/ ...  wyświetl więcej

  Serpico,  20/10/2018

@zakrawarski:
Podjąłeś to na nowo, bo ci się nudzi, Szwedki już nie wyrwiesz , bo nie te lata, brak celu hahaahhaah .........
Mędzisz i mędzisz i mędzisz. Mój ojciec jest z kresów, dokładnie z Lidy, dziadek uczył w szkole, przed wojną, za samo powiedzenie do nauczyciela Żyd, zwolnili innego nauczyciela, za samo słowo Żyd.
Moje stare mieszkanie, jest z kamienicy pożydowskiej, w ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  20/10/2018

@zakrawarski: staraj się korzystać z wikipedii, bo vikipedia może być o obrotach cial niebieskich, albo o niebieskich migdałach w sosie koperkowym.

@Hamilton: ano, ostatnio wszyscy z Wikipedii korzystają... I bzdury piszą. Wychowałem się w Kielcach. Całą wojnę tam spędziłem jako dziecko. Mojego dziadka wywieziono do Oświęcimia i tam zamordowano. Pamiętam wiele, zresztą napisałem opowieść "Dziecko Wojny", gdzie zostawiłem moim dzieciom pamięć o Niemcach, Polakach, Żydach i Rosjanach, którzy przewinęli się przez nasz dom rodzinny. Rosyjski dowó ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  20/10/2018

zakrawarski rozdzielmy dwie rzeczy. Jeśli chodzi o te nieszczęsne Kielce masz rację. To nas Polaków obciąża i jest to poza dyskusją. Dyskutować można o motywach, czy było to wynikiem nienawiści rasowej czy sterowanymi emocjami. Tego pewnie się już nigdy nie dowiemy. A teraz druga sprawa. Tobie wcale nie chodzi w tym artykule o te ofiary. Ty jesteś teraz tą biedną ofiarą napaści. Dojdzie do tego, ż ...  wyświetl więcej

  Serpico,  20/10/2018

"Ten, co jak ja opisuje potworne fakty morderstw na niewinnych ludziach jest dla “pomylonego patrioty” jotko49
(który gdyby stał w tłumie w ówczesnych Kielcach czyniłby prawdopodobnie to samo co ówczesny motloch)"

Ty ładnie już trzepnięty jesteś.

  Hamilton,  20/10/2018

@Serpico: bo taki zakrawarski wie, kto by mordował i jak. zakrawarski nigdy by jotko nie nazwał smrodko, gnostyka gnojstikiem, a hamiltona hamem. zakrawarski jest zbyt kurtularny nawet na to by porównać kogoś do psa lub kundla, głupka albo chorego psychicznie.

  Serpico,  20/10/2018

@Hamilton:
Albo pali głupa , albo jest zwyczajnie głupi , to samo z Wenezuelą, nie chodzi o jego "fakty" , tylko o łączenie, ktoś zareaguje, to się zaczyna płacz.

  Serpico,  20/10/2018

Teraz będziesz zamulał o tych Kielcach , ten komentarz Jotko i inne , były odnośnie łączenia pogromu z innymi rzeczami , nie chodziło o samo pogrom, ja osobiście uważam że nie ma sensu tego wałkować bo niby czemu ?
Ja jako Polak mam się czuć za to odpowiedzialny ? Ja mógłbym się czuć odpowiedzialny za wywalenie w papę z liścia contrarianowi , za jakieś naigrywanie się z mojego nazwiska, rob ...  wyświetl więcej

A miałem to pominąć milczeniem... gdyż kodeks Bodziewicza go nie dotyczy.
Pięknie to Waszmości w większych szczegółach wyłuszczyli i nie będę raczej podkręcał mu "koła młyńskiego", bo mieli ono powoli a dokładnie.
Intencja owego indywiduum po czasie i kolejnych wypocinach rodem z ... są nader czytelne, więc tylko potwierdzę o nim mą prywatną opinię. Cóż, nikt nie powiedział iż zabawa ...  wyświetl więcej

Po raz ostatni: Kielce I oraz Kielce II to potwierdzone fakty ! Niemal 99 % artu to cytowanie tych faktow
Ake wlasnie dlatego nie docieraja do zakutych pał !
Dla jednej pały to "wypociny"
Dla drugiej pały to ten co fakty podaje: " jest zwyczajnie głupi "
A trzeci "jak napiszesz "Kielce XII" (przy pomocy ironii pozbyc sie problemu)
Trzy zakute pały tyle maja do po ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
Kiedy wreszcie pokażesz swoją trędowatą "pałę," bym spojrzawszy w te kaprawe zakrawarskie ślepia wcisnął "nagi kamień" w jadem cieknącą volksdojcza gębę, pociotku różanej grafini z Targowicy rodem. Doczekałbyś się wówczas tego co siejesz po świecie zdradziecki hipokryto. Skoro jednak tchórzliwie dalej za awatarem drzewa kryć się zamierzasz, zamilknij i skorzystaj wzorem Judasza z jego konaru.

  Hamilton,  21/10/2018

@zakrawarski: rozumiem, rze zakrawarski wysoko intelygentny, a inne som zakóte paly i chore som psychicznie i o tym nie wiedzo. I cza im po kilka razy pszepisywać to samo asz zmondrzejom one. Pszepisz te Kielce jeszcze z 10 razy i moze wresciem zrozumiom.

@zakrawarski: szkoda z nimi gadać ...
Choć prawdą też jest ... Że tu NIE MA z kim pogadać. Zostali tylko prości ludzie (cepy) co widać po komentarzach pod artem.
Można jedynie bawić się drażniąc głupków :-)))

Niespecjalnie mnie interesuje temat pogromu.
Zainteresowało mnie cytowanie gnojstyk. Gnojstyk, Hamilton i serpo to ta sama banda. Widać to po komentarzach. Zresztą podobnie jak Skalna, gnojstyk popierał Dyla. Osobiście dowalilem gnojstykowi by zobaczył podobnie jak Skalna czym jest wylewanie morza gnoju na łeb komuś ...
Gnojstyk pękł jak bańka. Okazał się glubim nazistą :-)))

  Hamilton,  22/10/2018

@Koriolan: jak tak pacze to fakt, wsystke som gupie tylko zakrawarski, Koriolan i krzywy Maniek som mondre. I one zostano na eioba, bo tylko one nie som gupie. I bedo ze sobo gadac jak take gadaczki przy kawie i Paczkach. Co jeden to mundżej.

@Koriolan: Oczywiscie, ze wymiana zdan z nimi nie ma zadnego sensu.
Ja wdepnalem w to szambo przypadkowo i nieswiadomie.
Zobaczylem w internecie zdjecie z pogrzebu pomordowanych zydow w Kielcach w 46 r
Umiescilem to zdjecie 5/02/2018 w arcie pt. Kielce przekonany, ze to moze zaintetesowac czytelnikow.
Wowczas po raz pierwszy guanostyk oblal mnie pomyjami co mnie ogromni ...  wyświetl więcej

@zakrawarski: reasumując ...
Jak Ci się nudzi to można z nimi się podrażnić. Ale trzeba uważać by nie przyjmować ich złej energii.
Warto przestać gdy przestanie Cię to bawić ...
.
Tak na marginesie to ludzie mordują się wzajemnie ...
Mało kto wie, że POLACY I HITLEROWCY RAZEM napadli na ... Czechy ...
A tak się plujemy na pakt Ribbentrop - Mołotow.
Polakom chodziło o Czeski Cieszyn.

  Hamilton,  22/10/2018

@Koriolan: jasne. I wymordowali 50 milionów Czechów. Ty chyba ten dukturat robiłeś z histerii.

Nikt z dzis zyjacych nie byl naocznym swiadkiem wyczynu Kolumba, a mimo wszystko
ludzie wierza w jego odkrycia.
Twirdzenie: ""Przeraża mnie to, co niektórzy wypisują, a nie byli ani świadkami ani dobrze nie zgłębili wówczas panujących stosunków społecznych i politycznych""
Jest bezsprzecznym dowodem, ze to pisze corka, bo ojciec w grobie by sie przewrocil !
Pogrom w Kie ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  22/10/2018

@zakrawarski: minęły 72 lata od tamtych wydarzeń, a się obudziłeś i tak strasznie to przeżywasz. Tak ci współczuję. Popełniono tysięce większych zbrodni. I to zbrodni z premedytacją, zaplanowanych, a ty nam tu za chwilę ducha wyzioniesz z powodu tych wydarzeń w Kielcach. Te wydarzenia niech będą przestrogą m.in. dla takich jak ty, że nie wolno ludzi porównywać do psów, kundli i nie wolno im okazyw ...  wyświetl więcej

@Hamilton: Tak, tak... Po tylu latach przeżywają "prawdę historyczną" bardziej od tych, co tego doświadczyli i jeszcze pamiętają. Mam 79 lat i na szczęście demencja mnie nie dopadła. A panu, panie Zakrawarski, gratuluję położenia mnie do grobu... Córka ma przykazane mnie spalić i rozsypać by grobu po mnie nie było. Nie mam zamiaru uwalniać się z dębowej trumny... Plamy na honorze panie Zakrawarski? W takim razie inne nacje są unurzane w morzu krwi, tylko mniej o tym krzyczą gębami swoich...

  Hamilton,  22/10/2018

@Piotr Stanisław Issel: on najbardziej przeżywa to, że dostał w nosek. Te ofiary z pogromu go tyle obchodzą co ta jego "smacna grochufka" z zeszłego tygodnia. Tej kieleckiej zbrodni nic nie usprawiedliwia i nie powinno się to wydarzyć, ale to nie jest powód, abyśmy z tego powodu kajali się jako naród i przepraszali, że jesteśmy. Niemcy wymordowali około 6 milionów europejskich Żydów i kilka milionów Polaków, a to buraczysko pierdoli o "strasznej plamie na honorze Polski".

@Piotr Stanisław Issel: Odnioslem wrazenie oraz czytalem innych ktorzy twierdzili, ze to Panska corka
(Skalny Kwiat) podpisuje sie Panskim imieniem.
Jesli tak nie jest to ja bardzo Pana przepraszam za taka insynuacje.
Przepraszam jeszcze raz !!
Pozostaja plamy na honorze !
Fakt, ze inni czynili wieksze potwornosci nie usprawiedliwia liberalnej Polski !
Ja ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  22/10/2018

@zakrawarski: "Fakt, ze inni czynili wieksze potwornosci nie usprawiedliwia liberalnej Polski !".
"Ani przez chwile nie myslalem, ze to obudzi demony antysemitow !" A kto tu usprawiedliwia te zajścia? I gdzie ty widzisz antysemityzm? Tobie już nieźle bije w dekiel. Nikt już nic nie wie oprócz ciebie. Inni są głupcami i chorymi psycholami. A może byś tak spojrzał na oceny swoich komentarzy panie Neomylny i tak Nieludzko Cierpiący z powodu tych zajść w Kielcach 72 lata temu.

@zakrawarski: oj tam. Oj tam ...
Parę osób zginęło ... Rozumiem, że Cię to ruszyło.
A co do antysemityzmu ...
To raczej hejting a nawet trolling z głęboką głupotą ...
Gnojstyk do dupek ... Szkoda o nim gadać.
Natomiast ham i serpo to STANDARD.
Jotko to w ogóle nikt ...
W sumie ...
Nie ma o czym gadać ... O kim ?
.
Ag Kielc to zginęło trochę Żydów a na Wołyniu trochę Polaków i tak w kółko :-)))

  Hamilton,  22/10/2018

@Koriolan: same dupki dookoła, ja widziec ino 3 mondrale, że tu som. Korolan, krzywy Maniek i zakrawarski. Hahaha "tczech mendrcuf co pszybierzeli na eioba".

@Koriolan: Racja ! Dodam tylko, ze na problematyke Kielc natknalemsie przez przypadek.
"Siarczysta" reakcja -sraczy- przedluzyla cala ta problematyke !
Ani slowa wiecej na ten temat !

  Hamilton,  22/10/2018

@zakrawarski: hahaha - Racja ! Dodam tylko, że cala eioba to dupki i sracze. Nie wim czy wisz, ale ja "natknalemsie na tczech mendrcuf". Też zupełnie przypadkowo. Zgadnij jakich? Bez nich ta portala upadnie jak bum cyk cyk.

  Serpico,  23/10/2018

@Koriolan:
Specjalnie dla ciebie, tuczniku, znaczy ten no .. panie Koriolan hahaha.....
https://drive.google.com/open?(...)CyRH968

No na pewno go ruszyło, zdziadział do reszty siedzi i biadoli.

W zasadzie to sam o sobie mówiłeś że jesteś nikim, poza tym co się stało z tym pierdołami, jest

...  wyświetl więcej

@zakrawarski: e tam ...
Możemy se gadać co chcemy ... O Kielcach też ...
Zwłaszcza, że ja mieszkam w kieleckiem :-)))

@Serpico: po prostu nie chce mi się z Tobą gadać ...

  Serpico,  23/10/2018

@Koriolan:
Nie chce ci się ze mną gadać, ale cały czas piszesz na mój temat, to ja pisałem artykuły na twój temat, czy ty na mój ?
Poza tym nie pyskuj sznycel do szefa , tylko wyskakuj ze zdjęć tego buddyjskiego karate kid, chce się dobić do desek.
Co ci się nie podoba w moich filmach ? Ja je lubię hahahaa..........

Nie .. przepraszam, nie karate kid , motyka jitsu hah

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  23/10/2018

@Koriolan: pogadać możesz jedynie z zakrawarskim i krzywym Mańkiem. Wygląda na to, że reszta nawet kulać śląskich klusek z tobą nie chce.

  zielak,  21/11/2019

Śląskich klusek w Kielcach? no co Ty :) wiem, tematyka artykułu poważna ..ale jak już jesteśmy przy tematyce jedzenia i Kielc to trochę z innej beczki: portal https://kielce.zamawiaj.online - warto się zainteresować

@zielak: "A oto fakty:
Pogrom kielecki – seria napadów na ludność żydowską, jaka miała miejsce 4 lipca 1946 roku"
Poczaszy od tych slow to IPN.
Ostatnie 5 linijek to ja !
Gdzie te kluski ?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska