Login lub e-mail Hasło   

Mój sposób uczczenia 100 rocznicy niepodległości Polski

Jestem patriotą i nie wstydzę się moich zasług dla ojczyzny i regionu, szczególnie z tak uroczystej okazji jak 100-na rocznica odzyskania niepodległości Polski
Wyświetlenia: 1.357 Zamieszczono 10/11/2018

Hamilton w komentarzu do art.: http://www.eioba.pl/a/5qyz/memento-mori-dla-z-kostki , napisał: @Zdzisław Sadowski: a gdybyś tak wygrawerował sobie tabliczkę np. miedzianą o następującej treści "Jestem najbardziej poczytnym autorem na eioba.pl (patrz rankingi Z. Kostki), któremu wszyscy zazdroszczą". Kostka przybije ci ją gwoździem na czoło i będziesz miał problem z głowy. Będą ci miejsca ustępować w tramwaju, w kolejce do specjalisty. Jak ci zostanie miejsce to dopisz, że najbardziej zazdrosny jest wypalony do cna Hamilton.

 

Wybrałem jednak inny, bardziej uroczysty sposób uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości naszej ojczyzny. Ogoliłem głowę i przyszyłem zestawy beretek moich odznaczeń do kieszonki moich garniturów (jako ozdobę, zamiast poszetki w kieszonce). Na ewentualne głupie pytania po co to i dlaczego, odpowiadam: Jestem patriotą i nie wstydzę się moich zasług dla ojczyzny i regionu, szczególnie z tak uroczystej okazji jak 100-na rocznica odzyskania niepodległości Polski.

 

Być może, moim sposobem uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości naszej ojczyzny, zapoczątkuje mową modę (beretki odznaczeń przyszywane do cywilnych ubrań), a na razie zauważyłem, że teraz więcej pań się do mnie uśmiecha (i to tym najpiękniejszym uśmiechem, zarezerwowanymi dla lustra) i więcej panów przyznaje się do znajomości ze mną (witając się ze mną). Bratanek Michał, który lubi sobie pożartować, jak mnie zobaczy to salutuje, a kiedyś w tłoku zażartował sobie i krzyknął: „przejście dla generała”, to ludzie odsunęli się z szacunkiem.

Ps. A 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczcimy biorąc udział w VII Szczecińskim Marszu Niepodległości i wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, podczas fantastycznego wydarzenia: "700 głosów na 100 lat". w Operze na zamku (Zamku Książąt Pomorskich).

Podobne artykuły


18
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2842
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1086
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 945
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 606
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 990
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1834
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 680
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 836
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 538
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 980
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 628
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ten wpis ma szansę na wejście do popularnych w rekordowym tempie …-:)))

Sukces?
Cieszysz się?

Jak byś sprawił sobie taką tabliczkę to nikt by nie musiał krzyczeć "przejście dla generała Zdzisia". Sam bym się przesunął na bok by cię podziwiać z bliska. Ale nic nie jest jeszcze stracone. Na to święto przynajmniej tę odznakę im. Janka Krasickiego powinien ci Kostka przybić na czoło zgodnie zasadą najwyższe odznaczenie najwyżej noszone. Czołem generale Sadowski.

Świetny sposób, na uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości naszej ojczyzny. Zobaczymy czy moda się przyjmie. Obawiam się jednak, że za mało jest Polaków, odpowiednio zasłużonych i odznaczonych.

@Joanna, Elżbieta z domu Sadowska .: Łał, okazuje się, że ma nie tylko najwięcej odsłon, ale i najwięcej odznaczeń w kraju i to w ciągu ostatnich 100 lat. A ja głupi z tabliczką wyskoczyłem. Toż to trzeba całego Zdzisia przybić do jego pomnika.

@Joanna, Elżbieta z domu Sadowska.: z taką ilością odznaczeń i medali nasz generał Zdziś von Sadow wyjedzie z punktu skupu złomu na nowej hulajnodze.

@Joanna, Elżbieta S.: hahahaha - jak generał von Sadow na tej hulajnodze pokaże się na osiedlu to nie tylko Hamilton będzie mu zazdrościł, ale wszystkie przedszkolaczki w Szczecinie i okolicy.

Zdzisławie Sadowski !!!
Wyjaśnij mi dlaczego ci ludzie w tłoku nie wiedzieli, że generałem nie jesteś. Od momentu mianowania na stopień marszałka???

  Henear,  10/11/2018

Ten portal to koło gospodyń miejskich.
Jedna nadaje na drugą i koło się kręci.

"na razie zauważyłem, że teraz więcej pań się do mnie uśmiecha (i to tym najpiękniejszym uśmiechem, zarezerwowanymi do lustra) i więcej panów przyznaje się do znajomości ze mną (witając się ze mną).
Bratanek Michał, który lubi sobie pożartować, jak mnie zobaczy to salutuje, a kiedyś w tłoku zażartował sobie i krzyknął: „przejście dla generała”, to ludzie odsunęli się z szacunkiem". Hahaha - ...  wyświetl więcej

  Serpico,  10/11/2018

Dobre ! Trzeba było jeszcze dorzucić PRL-owskie odznaczenia, jak nic pasuje na marsz, tylko nie wiem czy niepodległości.Kto panu dobrał koszulę i kolorystkę krawata hahhahaaha ?
Jednorzędowy i tak zaskoczony jestem haaah .......

Hm .. w sumie Jaruzelski miał podobne okulary. Styl ala Wojciech ?

@Serpico: te "beretki" mu chyba żona na drutach "usztrykowała", bo ordery i odznaczenia zastępowane są baretkami, albo kupił je sobie nasz generał na Allegro za dychę, a okulary, koszula i krawacik jako dodatek po zmarłym ze śmiechu starszym kapralu.

  Hamilton,  10/11/2018

Zdzisławie to będziesz śpiewał ,dzwonił medalami i szeleścił dyplomami. Jak ci tu nie zazdrościć.

  Hamilton,  12/11/2018

O cholera "beretki" ci gdzieś spadły z ortaliona.

Brawo Zdzisław!. Spędziłeś ten dzień, naprawdę po obywatelsku.

@Z. Kostka: jak na wielokrotnie nagradzanego dziennikarza obywatelskiego przystało. Zaśpiewał, zadzwonił medalami i zaszeleścił dyplomami. A co ty zrobiłeś dla naszej ojczyzny Polski Ludowej.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska