Login lub e-mail Hasło   

Kiedy państwo polskie zacznie pozywać za kłamstwa.

Kiedy państwo polskie zacznie pozywać za kłamstwa, że 11.11 ulicami Warszawy przeszło 200 tys. nazistów? foto: screen z filmu pt. "Jest taki Marsz w Polsce" (Reży...
Wyświetlenia: 282 Zamieszczono 14/11/2018

Kiedy państwo polskie zacznie pozywać za kłamstwa, że 11.11 ulicami Warszawy przeszło 200 tys. nazistów?

 

  

foto: screen z filmu pt. "Jest taki Marsz w Polsce" (Reżyser Życia / Youtube.com)

Grupa zagranicznych dziennikarzy oraz publicystów przez dwa ostatnie dni rozpowszechniała fałszywe informacje, jakoby 11 listopada ulicami Warszawy przeszło "200 000 nacjonalistów i neo-nazistów", czy "dziesiątki tysięcy faszystów" którzy na transparentach nieśli hasła symbolizujące o "kolaboracji z nazistami". Dbanie o wizerunek Polski za granicą to także pilnowanie, aby tego typu kłamstwa były szybko i skutecznie prostowane. Czas najwyższy, aby Polska Fundacja Narodowa lub MSZ przejęły inicjatywę i zaczęły pozywać za ordynarne kłamstwa o Polsce i Polakach.

 

Fabian Eberhard, szwajcarski dziennikarz śledczy, w ten oto sposób skomentował na swoim twitterze materiał filmowy z Marszu Niepodległości (chwila rozpoczęcia śpiewania hymnu narodowego): "Scary: 200 000 nationalists and neo-Nazis march in Warsaw, Poland" (tłumaczenie: "Przerażające: 200 000 nacjonalistów i neonazistów maszeruje w Warszawie, Polska"). 

    


       

Równie źle o uczestnikach Marszu Niepodległości napisał na twitterze Ben Norton, amerykański dziennikarz, reporter i producent: "Tens of thousands of fascists march across downtown, calling for Jews and Muslims to be ethnically cleansed, chanting "Europe Will Be White", proudly carrying symbols of Nazi collaboration" (tłumaczenie: "Dziesiątki tysięcy faszystów maszeruje w centrum miasta wzywając do czystości rasowej, podnosząc hasło >> Europa będzie biała <<, z dumą nosząc symbole świadczące o nazistowskiej kolaboracji").

Powyższe fake-relacje są cytowane, udostępniane i lajkowane w mediach społecznościowych tysiące razy. Docierają do milionów odbiorców na całym świecie.
Tworzą kłamliwy wizerunek Polski, jako kraju antysemickiego, nazistowskiego, szowinistycznego. W tym kontekście powstaje pytanie - kiedy państwo polskie, działając swoimi organami (np. poprzez Polską Fundację Narodową) zacznie pozywać za twierdzenia, że 11 listopada ulicami Warszawy przeszło 200 tys. nazistów? Wszak dbanie o wizerunek Polski za granicą to nie tylko robienie akcji promocyjnych (takich jak ostatni spot z udziałem Mela Gibsona), ale również pilnowanie, aby kłamstwa, o których mowa powyżej, były szybko i skutecznie prostowane.


 

Nie mam wątpliwości, że PFN posiada odpowiednie środki, aby wynająć dobre kancelarie prawne w Zurichu czy w Nowym Jorku, które byłyby w stanie przygotować odpowiednie pozwy cywilne dotyczące zniesławienia przeciwko Fabianowi Eberhardowi czy Benowi Nortonowi i skierować je do sądów właściwych miejscowo. Twierdzenie, że na Marszu Niepodległości szło 200 tys. neonazistów jest nie do obrony w sądzie (przy założeniu dostarczenia dowodów, że tak nie było i wyjaśnieniu na czym polega fenomen kulturowy tego wydarzenia). Finansowe konsekwencje przegranej powinny ostudzić głowy rozpalonych dziennikarzy, którzy w patriotycznej manifestacji dostrzegają nazistowską ideologię i niszczą wizerunek Polski na świecie.

 

Źródło: Fabian Eberhard (Twitter.com)
Źródło: Ben Norton (Twitter.com)
Źródło ilustracji: Jest taki Marsz w Polsce (Reżyser Życia / Youtube.com)

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1377
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1236
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 663
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 781
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 817
8
komentarze: 20 | wyświetlenia: 522
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 491
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

hahahahaha - Lipski jak zaczną zamykać za kłamstwa to z pierdla do końca życia nie wyjdziesz. Jak ci nawet uwzględnią okoliczności łagodzące z uwagi na malutki rozumek to wychodzi ci 1256 lat do odsiadki.

@Hamilton:
Taaak ?
Ale jaja ! Hahaha....

@milord36: no, podobno teraz państwo za kłamstwo jaja też będzie urywać. Uważaj co kopiujesz.

@Hamilton:
Taak !

@milord36: masz niezwykle bogaty zasób słownictwa w języku polskim.
taaa
nieeee
ale jaaja
chyba ci wreszcie kupili rozmówki rosyjsko-polskie.

@Hamilton:
Na to Twoje szambo płynące w komentarzach to po prostu brak słów.

@milord36
eeeeee, taaa , nieeee , ale jaaja

@milord36: Lipski " możliwość złożenia pozwu do sądu ma każda osoba fizyczna, każda organizacja i każdy urząd , w dowolnej sprawie i w dowolnym czasie". Dla ciebie taka informacja to szambo. Napisz o dziesiątkach milionów dzieci zmarłych w Polsce w czasach rządów niemieckiej PO i niemieckiego PSL z głodu i na wskutek szczepień. Głoś idioto "śfiatu te swoje prawdy". Sorry nie "napisz", bo tego analfabeto nie umiesz tylko "skopiuj".

Takimi pozwami, tym powinny się zajmować organizacje pozarządowe, a nie państwo. I niech zarabiają na wygranych, a płacą z pieniędzy organizacji za przegrane w sądzie. Może pan założy taką organizację pozarządową?

@Janusz Nitkiewicz: możliwość złożenia pozwu do sądu ma każda osoba fizyczna, każda organizacja i każdy urząd , w dowolnej sprawie i w dowolnym czasie. Ta kopiara cudzych tekstów też. Tylko o tym nie wie i smędzi.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska