Login lub e-mail Hasło   

Niewolnictwo ekonomiczne.

Nowoczesnym wynalazkiem służącym zaganianiu ludzi do roboty jest konsumpcjonizm.
Wyświetlenia: 407 Zamieszczono 18/11/2018

.

Nowoczesnym wynalazkiem służącym zaganianiu ludzi do roboty jest konsumpcjonizm.

 Wykorzystujemy naturalną skłonność do konkurowania i wywyższania się ponad innych. Przy pomocy szkoły, indoktrynacji i reklamy wmawiamy ludziom, że różne niepotrzebna rzeczy są im niezbędne. Że te niepotrzebne rzeczy (NR) powinni mieć w najnowocześniejszych wersjach. Często ogłaszamy, że moda się zmieniła i stare niepotrzebne rzeczy są już nie cool. Wstyd je posiadać i trzeba koniecznie wymienić na nowsze modele NR. Sprytnymi metodami powodujemy, że najmodniejsze, oryginalne i firmowe NR są bardzo drogie.

  

Ludzie nie zrobią rewolucji, ponieważ nie są głodni, mają gdzie mieszkać i w co się ubrać. Biorą się ostro do roboty, ponieważ nie mają najnowszych modeli Niepotrzebnych Rzeczy, albo mają gorsze wersje od sąsiada. 

 Pozornie szafa gra. Okazało się jednak, że nastąpiło przegięcie. Ludzie oszaleli i w wyścigu, żeby posiadać najlepsze w całej wsi NR zaczęli zadłużać się ponad wszelką miarę.

 Ludzkości znowu zagraża katastrofalna rewolucja. A wydawało się, że konsumpcjonizm jest panaceum na wszelkie problemy społeczne.

 Wszyscy są w strachu. Tylko kibole, kandydaci na wodzów narodu i niektórzy komentatorzy internetowi z wielką nadzieją oczekują na koniec świata, który ich zdaniem już wkrótce nastąpi.

 Przeczytaj: >>> Wielka Korporacja Syzyfa wyzionęła ducha

Adam Jezierski

 

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1263
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1101
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 554
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 672
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 720
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 766
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 366
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 751
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 610
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Konsumpcjonizm - To tylko fragment działalności bogatych ludzi chcących być jeszcze bogatszymi. A zadłużenie nie ma końca ... Nie ma granicy zadłużania. Nie jest to też w/g mnie powód do końca świata. To tylko jedna ślepa drogą i tyle ...
W/g mnie życie jest niezniszczalne ...
Ale kto wie, co to znaczy życie ?

Znane są przykłady gatunków, które wyginęły.

@Koriolan: Kiedyś myślałem że pogoń za "doskonałością", "wielkością", "wygodą" ma jakiś sens, ale okazuje się że to tylko pogoń za wiatrem, a właściwie próżnią. Ta pogoń za "bogactwem" powoduje jedynie powiększanie się grupy ludzi sfrustrowanych oczekujących "zbawiciela" w ich rozumieniu kogoś kto ciągle im będzie dostarczał nowych rozrywek, bo konsumpcjonizm współczesnego świata tak kształtuje cz ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Problem w tym, że wszelka przesada szkodzi.

@Adam Jezierski: no to co, że wyginęły ...
Po prostu Życie to NIE gatunek zwierząt ...
.
Więc CZYM jest życie ?

@Koriolan:
Eksperyment Stanleya Millera świadczy o tym, że miliardy lat temu mogły powstawać samorzutnie substancje konieczne do powstania życia na Ziemi. Substancje stanowiące budulec żywych organizmów.

Mimo wielokrotnego powtarzania tego doświadczenia nie uzyskano żadnej cząstki, która byłaby zdolna do zapoczątkowania biologicznej ewolucji.
Taka cząstka musi wypełniać specj

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Cóż ...
Wszystkie zewnętrzne teorie mają zatruty składnik ... Są fałszywe.
Są iluzją, wymysłami innych ludzi. Tak jak konsumpcjonizm, czy państwo polskie. Przecież NIC nie dzieli Polaków i Niemców poza granicami w ich UMYSŁACH.
Tak naprawdę zewnętrzne teorie istnieją tylko po to by stwierdzić, że nie istnieją :-)))
.
Gdy już to stwierdzimy, jedyne c ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: wiem, że jest mnóstwo teorii. Ale zwróć uwagę, że nie ma teorii skończonej. Zawsze jest jakieś ale ...
Tym "ale" naukowcy się nie zajmują. Specjalistów od "ale" nazywamy filozofami lub religiantami :-)))

@Koriolan:
"Prawdziwe prawa" będą odnalezione przez ludzi czyli zatrute, zewnętrzne i fałszywe...=:)))

@Koriolan:
Do czego jest Tobie potrzebna "teoria skończona"?

  Serpico,  18/11/2018

@Adam Jezierski:
Do jego kretynizmu.Skończony idiota, tak jak termin "skończona teoria"

@Adam Jezierski: do niczego.
Po prostu wskazałaby, że ktoś odnalazł prawdę na zewnątrz.
Ludzie odnajdują prawdę ... Wewnątrz :-)))
.
Hmm ...
Wierzę w jej prawdziwość po objawach zbliżania się :-))

@Serpico: jesteś smutny ...

@Adam Jezierski: "... odnalezione przez ludzi czyli zatrute, zewnętrzne i fałszywe...=:)))"
Widzisz ...
To prawo ludzie odnajdują ... Cały czas.
Niestety jest ich niewielu. Tych którzy go odnajdują. W/g mnie to prawo jest jedno.
Co ciekawe, nie da się go "uzewnętrznić". Jedyny sposób uzewnętrznienia to wskazówka ...
Każdy może odnaleźć to prawo wewnątrz siebie.

@Koriolan:
Nie za bardzo, bo akurat jestem wesoły, termin idiotyczny, natomiast jeśli chodzi o Niemców, coś w tym jest, wyglądasz trochę jak :
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)C3%B6hm
Tylko nawet on był szczuplejszy hahhahaha , ale podobieństwo jest hahahaha

Skończona teoria, czyli teoria zawierająca pełne p

...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: Drzewa w lesie też rosną "samorzutnie", tylko jak wyjaśnić ich stopień powtarzalności i złożoność ich budowy wewnętrznej ?
To co z perspektywy ludzkich obserwacji jest nazywane "samorzutne", przestaje mieć sens, kiedy się widzi subtelność kompromisów pomiędzy prawami fizyki jakie zostały zastosowane w żywych organizmach, przykładowo żywe ptaki, owady latające w powietrzu, r ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: " kiedy się widzi subtelność kompromisów pomiędzy prawami fizyki jakie zostały zastosowane w żywych organizmach" to tym bardziej trudno zrozumieć skąd biorą się wulgarne chamy,które :
- nie latają w powietrzu,
- nie radzą sobie z prawem grawitacji,
- nie potrafią identyfikować przeszkód i są pozbawieni interpretacji ruchów powietrza. A są i działają nawet na eioba.

@Adam Jezierski:Gdyby nieskończenie wielkiej ilości małp dać maszyny do pisania, to nigdy w taki sposób nie powstanie kopia Mistrza i Małgorzaty, a nawet żadna nowa, ani znana dotychczas powieść.

@Janusz Nitkiewicz: ale wystarczy dać jedną klawiaturę i powstanie evergreen.

@Janusz Nitkiewicz:
Skomplikowane organizmy powstają na drodze ewolucji.
Ewolucja stosuje walkę o byt i naturalną selekcję.

@Adam Jezierski:
http://www.benchmark.pl/aktual(...)16.html
Komputery też powstały na drodze ewolucji , bo właściwie jaka to różnica pomiędzy "rozwojem", a "ewolucją" skoro obserwacja z poziomu statystycznego użytkownika właściwie taka sama ?
Naturalną kwestią jest dobór mat ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: znam taki żywy organizm, niezbyt skomplikowany, ale za to bardzo pyskaty, który nie tylko, że się nie rozwija, ale wręcz cofa w rozwoju. To chyba będzie anty ewolucjonizm.

"Wszyscy są w strachu. Tylko kibole, kandydaci na wodzów narodu i niektórzy komentatorzy internetowi z wielką nadzieją oczekują na koniec świata, który ich zdaniem już wkrótce nastąpi".
Koniec świata wielką nadzieją na przyszłość. Większej bzdury już się nie da chyba wykreować.

W PRLu nie było konsumpcjonizmu. Przeciwnie, władza dbała jak mogła by zniechęcić Polaków do robienia zakupów poprzez kolejki, talony i kartki na chabaninę. Zapiedalaliśmy w soboty do roboty, a niektóre grupy zawodowe jak górnicy z radością (jako nagroda za tytuł "Górnik - zaszczytnym zawodem") nawet w niedzielę. A węgla jak nie było tam dalej nie było. Chyba po to ograniczyć konsumcjonizm. Znałem ...  wyświetl więcej

Komuniści mieli inne metody zmuszania ludzi do pracy.

@Adam Jezierski: rozumiem, że jak człowiek pracuje i nie może niczego normalnie kupić bez kolejek, kartek, talonów i innych dupereli to jest człowiekiem wolnym, a władza dba by nie wpadł w sidła konsumcjonizmu, jesli może wydać swoje zarobione pieniądze w dowolny i niczym nie skrępowany sposób staje się niewolnikiem. Panie Jezierski takie bzdety nazywamy teraz evergreenami?

Arystoteles w swoim słynnym dziele pt. "Polityka" stwierdził, że każdy ustrój opiera się na niewolnictwie.
Komuniści stosowali obozy pracy dla takich co nie chcieli pracować.
W PRL komuny nie było ale takich co nie chcieli pracować (jak ja) nazywano pasożytami społecznymi i prześladowano w różny sposób.
Np. Ja, moja żona i moje dzieci nie dostawaliśmy kartek na cukier, na mięso, na buty ani żadnych innych kartek i zasiłku rodzinnego.

@Adam Jezierski: Arystoteles żył ponad 2300 lat temu, wiele jego teorii okazało się błędnych, co oczywiście w niczym nie umniejsza jego wielkości. Nigdy nie twiedził, że każdy ustrój opiera się na niewolnictwie. Był twórcą politeji, czyli pierwotnego kształtu republiki opartej na prawach obywateli. Niewolnictwo uważał za usprawiedliwione. To duża różnica. Natomiast podstawą uczestnictwa w życiu po ...  wyświetl więcej

@Hamilton:
Jesteś za głupi, żeby zrozumieć Arystotelesa (i mnie).

@Adam Jezierski: pewnie jaśnie pan hrabia ma rację. Różnica polega chyba na tym, że ja Arystotelesa czytałem, a szanowny pan hrabia o nim słyszał w kolejce jak stał po ten cukier, buty i mięso bez kartek. Na moją korzyść przemawia jednak fakt, że nie tylko ja jestem głupi. Dotyczy to całkiej sporej grupy tych, którzy nie szaleją za evergreenami pańskiego autorstwa.

@Adam Jezierski: nie wykluczam szanowny panie hrabio, że w dzieciństwie uczył pan nie tylko swoich głupich nauczycieli, ale i Arystotelesa i stąd te pańskie fochy. Nie wiedziałem. Przyznaję, że powinienem zapytać.

@Hamilton:
Byłeś parobkiem aż do emerytury a teraz myślisz, że jesteś wolny.
Jako parobek z parobków masz kompleks i stale wypominasz mi moje nazwisko swojego nie ujawniając.
To jest żenujące.
Chama pchającego się na salony należy kijem przepędzić. Jeśli się tego nie zrobi, wnosi (…) na salony tak jak wniosłeś na eiobę.

@Hamilton:
Jak ktoś nie miał kartek nie stał w kolejce tylko przynosili mu mięso do domu.
Tyle, że musiał zapłacić kilka razy drożej.

@Adam Jezierski: przynajmniej jak jesz "rencami" to możesz zwalić na komunę, że twoje srebra rodowe na mięcho i gumofilce poszły . No i nie musisz się hrabio uczyć jeść nożem i widelcem. Po twoich manierach widzę, że to nie była i nie jest twoja mocna strona.

@Adam Jezierski: nie mam kontaktów wśród pracowników rolnych zwanych kiedyś parobkami. Obserwując cię dochodzę jednak do wniosku, że manierami i sposobem wyrażania się raczej nie odbiegasz od ich normy. Myślę, że reprezentujesz taki niski poziom stanów średnich. A salony to ty chyba widziałeś na fotografiach.

@Hamilton:
Twoi przodkowie już na cmentarzach i nie odwiedzasz ich nawet na Wszystkich Świętych bo musisz trollować na eiobie.
Jednak stosunek do mojego nazwiska jednoznacznie świadczy o pochodzeniu społecznym.

@Adam Jezierski: hahaha " i stale wypominasz mi moje nazwisko swojego nie ujawniając". Moje nazwisko Hamilton. Co jeszcze mam ci podać byś zmądrzał? pesel, nip, adres, numer i stan konta, numer telefonu, imię ojca, matki, brata, nr kołnierzyka i butów. Bez tych informacji twój arystokratyczny język ci sztywnieje.? A jeśli chodzi o pochodzenie Adaśku to być może moi przodkowie na grzbietach takiej ...  wyświetl więcej


Mój nr telefonu: >>> 583059355.

  Hamilton,  20/11/2018

@Adam Jezierski: bardzo ładny numer, ale zmień sobie na 997 albo 112 i będziesz jeszcze więcej wiedział.

@Adam Jezierski:
Co Adaś kombinujesz ? W przekierowania się bawimy ? hahaah ...

@Adam Jezierski: Adasko najgłośniej wrzeszczą o swym ślachectwie ci co kupili sobie portret dziadka na allegro za 5 dych. Ci co takowe mają nie potrzebują o tym nikogo informować, po prostu znają swoje korzenie. Poza tym dziś jest to już zupełnie nieistotne i bez znaczenia.

A może by tak Adasiu wprowadzić talony dla ludzi z wyższych sfer piszących takie evergreeny, a reszta owrzodzonych niech stoi w kolejkach z kartkami w zębach i czeka aż ci z wyższych sfer rzucą jakieś niepotrzebne im towary. Będą odcięci od konsumpcjonizmu i znów wolni jak kiedyś. To będzie najnowoczesniejszym wynalazkiem służącym odganianiu ludzi od roboty. Musisz nawiązać współpracę z mgr inż.Bogdanem Góralskim.

Zgodną z aktualnie obowiązującym prawem metodą jest wprowadzenie wysokich opłat za czytanie evergreenów.
Po wprowadzeniu opłat odsłoniów byłoby znacznie mniej.

@Adam Jezierski: Evergreen (od ang. evergreen, czyli wiecznie zielony) – określenie (głównie w dziennikarstwie muzycznym) piosenki, utworu muzycznego cieszącego się niesłabnącą popularnością przez wiele lat, często wykonywanego przez różnych wykonawców, czasem w kolejnych pokoleniach, inaczej standard.- definicja encyklopedyczna. Adamie wychodzi na to, że aby żądać opłat musisz to wszystko coś nap ...  wyświetl więcej

@Hamilton:
Evergreeny występują także w literaturze.
Jest wiele przykładów:
- Mały Książe.
- Kubuś Puchatek.
- Alicja w Krainie Czarów.
- Nineteen eighty four.
… i wiele, wiele innych.

@Adam Jezierski: zgadza się, ale to nie jest twórczość Adama Jezierskiego. Gdzie u ciebie te everever, bo chyba jestem ślepy i ciemność widzę. Zlituj się i pokaż choć jeden.
Hahahaha -wiesz ja owrzodzony jestem, to mi trudniej.

@Hamilton:
owrzodzony jesteś i cuchniesz.

@Adam Jezierski: Hej bracie ...
Nie daj się zgnoić ...
Czyli wciągać do gnoju przez trollów.
Trzymaj się pięknego świata ... Proszę Cię ...
.
Już dawno było ustalone, że ham-ilton i serpico to trolle i hejtery.
Jedynym ich powodem rozmowy z Tobą jest hejt.
Oni Ci powiedzą, że są aniołami i mają diamentowe dupy ...
Ale nie musisz w to wierzyć. ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: jak masz coś głupiego powiedzieć, to lepiej już znajdź jakieś chińskie przysłowie. Na przykład :
- wielcy ludzie mówią o problemach,
- średni o sprawach,
- mali o ludziach,
- kurduple wmawiają innym, że są owrzodzeni i cuchną, bo tylko na to ich stać.

@Koriolan: traktowanie innych ludzi jak zwierzęta to typowa postawa rycerzy walczących z hejtem i chamstwem. Takie rycerstwo herbu "zakuty łeb". Kto jak kto, ale ty z krzywym macie nieustające owacje na czerwono.

@Hamilton: cóż ...
Wystarczy popatrzeć ... CO i ILE piszesz ...
Ale belka w oku itd. ...
.
Miłego dnia bracie :-)))

@Hamilton:
" Kto jak kto, ale ty z krzywym macie nieustające owacje na czerwono." ... te czerwone to wasza bezsilność, tak wasza zawiść tryska. Mieliście być wielcy, a jesteście żałośni. :)))))))))))))

  Serpico,  22/11/2018

@Koriolan:
To w końcu jest bratem czy zwierzęciem ? Nigdy Adasia nie hejtowałem, śmiałem się jego pomysłów, ironizowałem, aż mnie zaczął wyzywać w sumie, albo jakieś pomysły miał że jestem narcystyczny i coś tam jeszcze.Dla mnie ma dziwne pomysły, poza tym to akurat on jest megalomanem a nie ja, ja jestem krytyczny wobec siebie i pozwalam na krytykę siebie, tylko no niestety nie takim jak t ...  wyświetl więcej

  Serpico,  22/11/2018

@Koriolan:
Jest taka książka "Twoja twarz nigdy nie kłamie" , zresztą nie jedyna, w niej jest także porównywanie rysów twarzy do danych zwierząt i cech charakteru.Ty masz ryj świni, ja mam rysy wilka, czy tego chcesz czy nie, szczególnie jak chudnę, fakt .. możesz nie wiedzieć jak to jest chudnąć hahahaah ..
No może trochę dzik .. dzik ala świnia.

  Hamilton,  22/11/2018

@pokrzywiony: hahahaha - tobie zawiszczę najbardziej. Jaki bogaty dorobek. Co za klasa, styl, szyk, wdzięk i polot. Hahahaha.

@Hamilton: ... a ja tobie chamstwa i obłudy nie zawiszczę, mi ciebie żal patałachu.

  Hamilton,  24/11/2018

@pokrzywiony: chamstwa i obłudy u ciebie nadmiar, a przez ten nikomu niepotrzebny żal topniejesz nam w oczach.

  swistak  (www),  21/11/2018

Szatan nie zbuntował się z powodu michy tylko pychy

Ludzie są leniwi. Mało komu chce się pracować. Jak muszą to pracują. Jak nie muszą? To różnie bywa. Trzeba coś zrobić, żeby ludzie wzięli się do roboty.

To jest bardzo trudne. Jest metoda niewolnictwa zwyczajnego. Nierobów, niechętnych do pracy, zapędzamy do roboty siłą. Wersja dobrze zorganizowana: koncentrujemy ich w Obozie Socjalistycznym, albo Obozie Kapitalistycznym i zmuszamy do prac

...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: Uff ...
Wydaje Ci się, że wiesz kim są ludzie i co należy z nimi robić. Tak ogólnie taka wiedza nazywa się ... Pychą.
PiS i Kaczyński ma jej strasznie dużo.
Cała historia ludzkości to historia pychy. Od egipskich kapłanów poczynając, poprzez Rzymian, katolików, nazistów, komunistów na Kaczyńskim kończąc.
.
A co powiesz na takie zdanie ...
Nie przybyłem tu po to,
By spełniać czyjekolwiek wymagania ?

@Koriolan:
Napisałem: - Wiem, że konsumpcjonizm zorganizowano w celu zniewolenia ludzi.
PS. Wybierasz się na Black Friday?

@Adam Jezierski: e ...
Raczej nie.
Mam wszystkiego za dużo ...
Skarpet, bokserek, podkoszulków, koszul, bluz, kurtek i spodni.
Mam skarpetki nie rozpakowane, kupione rok temu. Spodnie kilka tygodni nawet metki nie obcięte ale kolor mi się podobał - bordowy.
Kilka komputerów, tabletów i telefonów. Kilka już podarowałem.
Telewizji nie oglądam.
Więc .. ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: sorry, że Cię naciskałem z tymi heiterami ...
Ale serce mi się kraje jak ludzie, których lubię dają się wciągnąć w trollowe bagno.

  Serpico,  23/11/2018

@Koriolan:
HAHAHAAHHAAH ..... poryczałem się :). To czas to ubrać hahaahahaahah.... Yves Roche, łał, do czego, do włosów na jądrach ? No ale git, to gdzie ta Wenezuela, jak taki z Ciebie bonzo :)? Bordo ? No już lepsze niż te moro hahahhahaah..........
Łał , to teraz wiadomo czemu później pijesz nalewki na spirytusie. Lubisz odzież hahaahaha..........

Serce ? Jakie serce ? To

...  wyświetl więcej

  Serpico,  23/11/2018

@Koriolan:
Popłakałem się powaga, ty mała wszawa mendo, ty już nawet nie wiesz co piszesz :), to takie historie jak Pitera, że mógł mieć Porshe , a wybrał wybite siekacze.Ile dni temu pisałeś że cię nie stać na częste kupowanie ryb bo drogie ? Masz jakąś pamięć ? To zeżryj teraz te podkoszulki, bluzy, kurtki i zapij szamponem, aż ci będzie metka wystawać z tego omszałego ryja który nie widz ...  wyświetl więcej

  Serpico,  23/11/2018

@Koriolan:
Nierozpakowane razem doktorancie, techniczny. Jak sobie wyobrażę, jaki ty jesteś obleśny, oprócz wyglądu, to mam ochotę się wyrzygać, na poważnie.

  Hamilton,  23/11/2018

@Koriolan: musi uważać. Da się wciągnąć i jak owrzodzony będzie wyglądał w tych podkoszulkach, koszulkach, bluzach, kurtkach, bokserkach, butach z metkami na wierzchu. Jak rozjuszony onsumpcją hrabia dalajlama w Biedronce. A ciebie ta twoja chyba też jeszcze nie zdążyła rozpakować. Wyglądasz na pogniecionego. Może i dobrze. Będziecie lepiej się porozumiewać z pokrzywionym. Jemu daj zbędny pokoszulek, będzie miał płaszczyk na zimę.

  Hamilton,  23/11/2018

@Koriolan: te bordowe spodnie kupiłeś sobie pod kolor punktacji swoich komentarzy. Dobry wybór. Kup sobie jeszcze czerwone cienie do powiek.

@Koriolan:
Don;t worry.

@Adam Jezierski: Ech ...
Byłem na tym czarnym piątku bo moja kobieta chciała sobie kupić buty. Ona jest wybredna ale było sporo fajnych botków. Kupiła jedne. Trochę podobne jak miała Natalie Portman w Leonie Zawodowcu.
W końcu nie kupiłem tego szamponu bo w Yves Roche była promocja -50 % ale na towary bez zielonego punkta. A mój szampon niestety miał zielony punkt. Więc zostaliśmy przy tych butach i KFC :-)))

@Koriolan:
No tak, nażreć się chemii to jest git idea, lepiej oglądnij yutuberze "Food Incorporated" to zobaczysz jakie są cudne kurczaczki z KFC.Kup sobie szampon na czarnym rynku hahahahahah
Co ty jesteś kretynem to głowa mała.
Większego syfu niż KFC albo Mac się nie dało zeżreć ? Poprawka nalewką i tym syfnym piwem ? A potem sex z pierdzeniem w tle ? Ja lubię inaczej ! haha ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
A tak, pytanie jak doprowadziłeś do 30kg nadwagi uważam za niebyłe hahahaha........, tak o spytałem, nie wiem czemu, jakiś mini zator.
No ty też jesteś prawie jak Leon Zawodowiec, prawie jednak robi różnicę :). Hm .. Reno ma 70 lat i wygląda młodziej i szczuplejszy jest hahaha.........
Bardziej Segal, on to się spasł konkretnie i ma do czego użyć szampon, w to się wkręcaj.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska