Login lub e-mail Hasło   

Nowe ekologiczne technologie

Ludzi łatwo jest zjednoczyć przeciw komuś, albo przeciw czemuś.
Wyświetlenia: 274 Zamieszczono 12/12/2018

Klimat się ociepla.

Globalizacja to takie brzydkie słowo, które można rozumieć w taki sposób, że na Ziemi robi się coraz ciaśniej i trzeba wymyślić nowe sposoby działania na tę okoliczność.

Ludzi łatwo jest zjednoczyć przeciw komuś, albo przeciw czemuś. Trudniej zjednoczyć za czymś - dla dokonania jakiegoś dzieła. Wymyślono program ekologiczny. To wygląda tak: Nastraszymy ludzi skutkami zanieczyszczenia środowiska. Znajdą sobie wspólny cel. Mniej będą ze sobą walczyć.

Ta platforma zjednoczeniowa taka sobie, ale jest najlepszą z zaproponowanych (moim zdaniem). Konkurencyjne propozycje w rodzaju zjednoczenia ludzkości wokół wartości chrześcijańskich, albo inna popularna - zjednoczenia ludzkości wokół wartości muzułmańskich nie uzyskały mojego poparcia. Najgorszy ze wszystkich jest pomysł zjednoczenia całej postępowej ludzkości celem szerzenia demokracji amerykańskiej wśród ludów prymitywnych, które jeszcze jej dobrodziejstw nie zaznały.

Staram się wymyślić coś lepszego w celu zjednoczenia ludzkości. Powiem szczerze: - NIE MAM DOBREGO POMYSŁU.

.

Spaliny są szkodliwe dla zdrowia.

Praca górników jest bardzo niebezpieczna.

Wydobycie ropy naftowej jest bardzo tanie. Nie wszędzie, rzecz jasna.

W Australii można wydobyć ogromne ilości węgla kamiennego metodą odkrywkową.

Elektrownie atomowe mogą ulegać awarii i ulegają awariom.

Protesty przeciwko budowie elektrowni atomowych w Polsce są motywowane niebezpieczeństwem awarii ale z każdego miejsca w Polsce jest bardzo blisko do elektrowni atomowej. Tyle, że nie naszej.

Są ludzie chętni przekazać dużo miliardów na program ekologiczny. Są też bardzo duże szanse, że skutkiem programu ekologicznego będą korzystne zmiany i rozwój lepszych technologii. Wprawdzie wprowadzenie przez UE nowego typu żarówek metodą przymusu bezpośredniego to nie jest efektowny początek, ale przyjmijmy go na zasadzie "Każdy początek jest trudny" albo polskimi słowami "Pierwsze koty za płoty".

Jest wiele szans na rozwój nowych energooszczędnych technologii. 

1) Samochody napędzane przy pomocy wymiennych baterii (akumulatorów), które można byłoby wymieniać na stacjach wymiany. Prosty dźwig wyjmuje z samochodu rozładowaną baterię i wkłada naładowaną. Stacje wymiany elektrycznych baterii napędowych mogłyby działać  całodobowo. To nie jest niemożliwe. Takie samochody mogłyby dodatkowo być wyposażone w baterie słoneczne doładowujące baterie napędowe. Miałyby wtedy podwójne (hybrydowe) niezanieczyszczające powietrza zasilanie.

2) Kontenery można byłoby przewozić sterowcami (zeppelinami). Dziś sterowce są bezpieczne. Mogą być bezzałogowe. Latać poza terenem zabudowanym. Nie niszczą dróg. Opór powietrza jest znacznie mniejszy niż opór na szosie, czyli: Do transportu towarów potrzeba o wiele mniej energii, która częściowo może pochodzić z zamontowanych na sterowcach baterii słonecznych.

3) E-booki to jakiś początek. Przyszłością jest papier elektroniczny nie różniący się w wyglądzie i dotyku od tradycyjnego papieru. Książka wykonana z takiego papieru mogłaby być za parę groszy ładowana i stawać się kryminałem, horrorem albo podręcznikiem do Termodynamiki Teoretycznej.

4) Wykonana z papieru elektronicznego trudno zniszczalna gazeta mogłaby służyć latami.

Uratowane puszcze produkowałyby tlen w dużych ilościach.

Adam Jezierski

...

Podobne artykuły


72
komentarze: 28 | wyświetlenia: 26241
42
komentarze: 6 | wyświetlenia: 17056
30
komentarze: 10 | wyświetlenia: 4289
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2607
18
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2076
18
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2621
18
komentarze: 13 | wyświetlenia: 28399
17
komentarze: 3 | wyświetlenia: 12521
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 97214
16
komentarze: 6 | wyświetlenia: 6528
15
komentarze: 9 | wyświetlenia: 6871
13
komentarze: 17 | wyświetlenia: 8255
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 11377
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

A gdzie amerykańska idea rozwoju, poprzez tworzenie popytu? Dzisiaj ta propaganda obowiązuje, wszędzie tam gdzie jest pieniądz. A opłaty ekologiczne krajowe i globalne, to skok na kasę. Rozwiązaniem są ekologiczne technologie i rozwój mediów propagujących magiczny świat (tam gdzie tą papkę wciskają, tam spada populacja. Płodzą się głownie ci, co myślą kroczem, ci nowocześni są niezadowoleni z dost ...  wyświetl więcej

@Janusz Nitkiewicz:
Szczyt w Katowicach kompromituje polski rząd a poza tym … ???Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska