Login lub e-mail Hasło   

Licytuj marzenia

Wystartowała internetowa aukcja obrazów, których autorami są najmłodsi pacjenci oddziałów onkologicznych i hematologicznych
Wyświetlenia: 97 Zamieszczono 13/12/2018

Jeszcze do końca grudnia licytować można obrazy namalowane przez dzieci zmagające się
z chorobą nowotworową. Tematem przewodnim prac stały się w tym roku marzenia. Cały dochód
z akcji zorganizowanej już po raz kolejny przez Fundację Urtica Dzieciom, przeznaczony będzie na wsparcie 18 oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej w Polsce.

 

Akcja kierowana jest do tych, którym los walczących z nowotworem dzieci nie jest obojętny.
Z udostępnionego na https://www.urticadzieciom.pl/download/katalog-urtica-dzieciom-gala-2018.pdf katalogu wystarczy wybrać dowolną pracę, a swoją deklarację zakupu wysłać na: biuro@urticadzieciom.pl, wspierając tym samym działania programowe Fundacji Urtica Dzieciom.

Na przestrzeni lat udało nam się osiągnąć bardzo wiele: specjalistyczny sprzęt na dziecięcych oddziałach onkologicznych, turnusy terapeutyczne Urtica Dzieciom Camp czy cykl warsztatów plastycznych „Słoneczna Galeria”. Chcemy jednak zadbać o potrzeby wszystkich podopiecznych, chcemy spełnić ich marzenia. Przedświąteczny czas jest doskonałą okazją, by włączyć się w działania fundacji, dekorując tym samym swoje domy czy przestrzenie biurowe. Obrazy będą również niebanalnym podarunkiem dla najbliższych – podpowiada Katarzyna Cabaj, członek zarządu Fundacji Urtica Dzieciom.

Dzieła małych artystów to przelane na płótno emocje, tęsknoty i marzenia – od roztańczonych flamingów, jesiennych sadów, po zakochane uchatki, a na byciu robotem kończąc. Co roku prace zachwycają poziomem wykonania. Najmłodsza autorka ma 4 lata. Wszystkie powstały
w ramach warsztatów plastycznych „Słoneczna Galeria”, realizowanych od ponad 20 lat na dziecięcych oddziałach szpitalnych.

 

 

Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w kwietniu 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy Urtica Sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 21 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin. Organizacja wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym
i charytatywnym. Dotychczas udało się zebrać na ten cel niespełna 3 miliony złotych.

 

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 107 | wyświetlenia: 2256
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1136
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1080
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 805
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 593
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 631
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 999
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 691
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 655
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 504
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 724
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 408
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska