Login lub e-mail Hasło   

Stan splątany

Jeśli interpretacja kopenhaska jest podobną pułapką jak system epicykli Ptolemeusza, to współczesna fizyka długo nie wygrzebie się z zapaści.
Wyświetlenia: 226 Zamieszczono 20/12/2018

.

Fizyka współczesna przeżywa kryzys.

Teoria strun nie spełniła pokładanych w niej nadziei. 

Teoria wszystkiego konkuruje z systemami religijnymi i budzi znaczące uśmiechy.

Ostatnio modne jest tzw. splątanie kwantowe.

****************************************************

.

Czasem zaglądamy do piwnicy po kilku miesiącach.

Niektórzy penetrują bunkry opuszczone kilkadziesiąt lat temu.

Bywa, że speleolodzy odwiedzają jaskinię po wielu latach. 

W piwnicy, w bunkrze, w jaskini i na bezludnej wyspie zaszły podczas ludzkiej nieobecności zmiany. Jeśli posiadamy opis stanu poprzedniego, możemy określić jakie zmiany. Przykładowo możemy porównać stare zdjęcia z obecnym stanem.

Znając stan wyjściowy i stan obecny wyciągamy wnioski dotyczące przebiegu wydarzeń podczas naszej nieobecności. 

Deterministyczne podejście do tego  problemu jest jak następuje:

- Mając pełną wiedzę na temat stanu początkowego moglibyśmy obliczyć wszystkie stany pośrednie oraz stan końcowy układu.

Przeszkadza nam niedoskonałość naszej matematyki (brak mocy obliczeniowych) oraz nieumiejętność precyzyjnego wyznaczenia warunków początkowych. (Nieznaczna zmiana warunków początkowych może wywoływać gwałtowne zmiany przebiegu wydarzeń).

***************************************************

Z założenia, że proces, którego nie obserwowaliśmy, miał charakter indeterministyczny, wynika niemożliwość wyznaczenia stanów pośrednich. Dojście do stanu końcowego mogło przebiegać na wiele sposobów a ślady mogły ulec zatarciu. Badanie stanów początkowego i końcowego nie prowadzi do identyfikacji wszystkich stanów pośrednich. Nie wyciągamy z tego wniosku, że stanów pośrednich nie było a stan końcowy powstaje w chwili, w której wykonaliśmy obserwację.

*************************************************** 

Wyobraźcie sobie, że większość fizyków zajmujących się efektami kwantowymi jest wręcz przeciwnego zdania. Uważają oni, że stan układu wytwarza się dopiero w chwili dokonania obserwacji, czyli, że w międzyczasie (między zaobserwowanym stanem początkowym i zaobserwowanym stanem końcowym) układ jest w stanie zawieszenia i oczekuje na pojawienie się obserwatora. Takie założenie zwane interpretacją kopenhaską jest zgodne z pomiarami dotyczącymi cząstek elementarnych - fotonów, elektronów, protonów, mezonów … Zawodzi w układach, w których od efektów kwantowych uzależnione są przekształcenia dużych (klasycznych) obiektów - Paradoks kota Schrodingera.

Napisano dużo prac naukowych bazujących na interpretacji kopenhaskiej. Ostatnio modne jest tzw. splątanie kwantowe - zjawisko, które nie występuje po odrzuceniu interpretacji kopenhaskiej. Ciekawe jest, że niektóre z obliczeń znalazły potwierdzenie doświadczalne, ale nie należy zapominać o tym, że teoria Ptolemeusza również była doświadczalnie potwierdzona i praktycznie użyteczna.

Jeśli interpretacja kopenhaska jest podobną pułapką jak system epicykli Ptolemeusza, to współczesna fizyka długo nie wygrzebie się z zapaści.

Adam Jezierski

Podobne artykuły


53
komentarze: 50 | wyświetlenia: 32110
47
komentarze: 32 | wyświetlenia: 148018
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3849
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1817
29
komentarze: 6 | wyświetlenia: 9679
26
komentarze: 10 | wyświetlenia: 52327
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 33025
23
komentarze: 10 | wyświetlenia: 18493
23
komentarze: 18 | wyświetlenia: 38436
22
komentarze: 11 | wyświetlenia: 32749
20
komentarze: 8 | wyświetlenia: 27782
19
komentarze: 4 | wyświetlenia: 8379
19
komentarze: 6 | wyświetlenia: 12051
15
komentarze: 2 | wyświetlenia: 3487
 
Autor
ArtykułNie wierzę by fizyka nie wygrzebała się z zapaści. Mamy polskiego fizyka, który do tego nie dopuści i wyprowadzi ją na prostą i to jednym evegreenem..

@Hamilton:
NET HERCULES CONTRA PLURES.

@Adam Jezierski: "NEC HERCULES CONTRA PLURES." panie hrabio. A mnogości czytelników u pana nie potrafię się doszukać. Jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia to się cytuje cytaty z błędami albo wyświechtane frazesy. Można też posłać do własnego artykułu, który będzie wyrocznią w sporze. Pańska herkulesowatość naukowa też jest mało przekonywująca.

@Hamilton:
Z miasta ście a głupiś cie.

@Hamilton:
Przekonywanie głupków, takich jak Hamilton, to jest syzyfowa praca,

@Adam Jezierski: i żadnego linku do artykułu Adasia Jazierskiego, który już się kiedyś wypowiedział o syzyfach. Jestem zawiedziony.

@Hamilton:
http://eiba.pl/1a …- -:)))

@Adam Jezierski: co to jest? Evergreen? Sukces ? Powód do chwały ? Nie bardzo "nadanżam" za panem hrabią. Pan hrabia się chwali czy pan hrabia raczy się skarżyć?

@Adam Jezierski:
"Przekonywanie głupków, takich jak Hamilton, to jest syzyfowa praca," ... no i bezsensowna. Przecież są ( osoby ?) które po prostu mają robić swoje, przykładowo po co przekonywać kosiarkę że ma nie kosić kwiatów ?
Amen. :)

@pokrzywiony: "to jest syzyfowa praca, ... no i bezsensowna". Jak dobrze mieć takego fizolofa co podkreśli, że syzyfowa to bezsensowna zarazem. Bez ciebie Maniek i twoich mądrości ludzkość utonie we mgle niewiedzy.

Cóż ...
W/g mnie wiedzą ludzka jest mikra ...
Ogólnie naukowcy coś słyszą ale absolutnie nie wiedzą co i gdzie ...

@Koriolan: i dlatego potrzebują takich fizolofów po podstawówce dla zdolnych inaczej jak ty i krzywus i wszystko im się rozjaśnia. Dochtorancie twe nieuctwo wyłazi ci już ze śniegowców i rozsadza czachę.

@Koriolan:
Naukowcy wiedzą coraz więcej.
Problemy są z uporządkowaniem tej wiedzy.

@Adam Jezierski:
cytuję pokrzywiony :
"Raczej świadomość wyznacza granice wolności, bo jak postawisz znak równości pomiędzy wolnością, a świadomością i potem świadomością, a wiedzą; wtedy ugrzęźniesz w bibliotekach i swoich teoriach, a rezultat tego będzie taki że ugrzęźniesz w teoriach. :) Prawda jest taka że choćbyś przeczytał zawartość wszystkich bibliotek świata to prędzej dostan ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski:
Ostatnio wymyślił że jest jak wcześni chrześcijanie, chcesz żeby ci spalił antykwariat ? Ja się ciebie pytam czy to jest konieczne ? Nie ruszaj go, bo cholera wie co mu może odbić, obu nie ruszaj.

@Serpico:
Fakt. Wcześni chrześcijanie spalili Bibliotekę Aleksandryjską.

@Adam Jezierski:
O to mi idzie :P Jemu już psyche całkiem zdechła :P. Wyobraź sobie kogoś kto neguje całkowicie wiedzę którą się zdobywa, to on idealnie + dorobił do tego ideologię "biblijną" i uważa to jest "okay", takie rzeczy to części katolików nie przejdą przez gardło, na pewno nie tym "oszołomionym".

Neguje KRK okay , ja sam neguje, jestem ateistą, ale ten typ sobie ubzdurał ż

...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: tak myślisz ?
A spróbuj rozsądnie odpowiedzieć na prościutkie zagadnienie ...
.
Jeśli widzisz różowy sweterek, to co by o nim nie powiedzieć, on nie jest różowy ...
A jaki jest ?
.

@Koriolan:
Światło odbite od sweterka ma długość fali odpowiadającą kolorowi różowemu.

@Koriolan: "Jeśli widzisz różowy sweterek, to co by o nim nie powiedzieć, on nie jest różowy ...
A jaki jest ? "
Ciepły ? :)))))))

@Adam Jezierski: to jest właśnie wiedza naukowa ...
Ale pytanie było inne ...
.
JAKIEGO koloru jest sweterek ?
.
Dla ułatwienia ...
Czy kolory istnieją ?
Czy sweterek w ogóle MOŻE mieć jakiś kolor ?
.

@pokrzywiony: ciepły ...
Dobra odpowiedź ...
Choć trochę z boku :-)))

@Koriolan:
1) Kolory istnieją. - Są to wrażenia ludzi wywołane falami o różnej długości.
2) Kolor sweterka nie jest jego immanentną cechą i może zmieniać się zależnie od okoliczności.

@Adam Jezierski: Sweterek może też całkowicie zniknąć z pola widzenia, jeśli się go oświetli taką barwą światła którego on nie odbija, tylko przepuszcza przez siebie. To co opisujemy to w istocie opisujemy to co doświadczamy, za pośrednictwem naszych zmysłów. W chwili kiedy zaczynamy wchodzić w świat nieodebierany naszymi zmysłami, szukamy metod i sposobów, by móc dotknąć to czego nie widzimy, a e ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: Wrażenia ludzi ..
A więc uważasz, że wrażenie wywołane w mózgu istnieją naprawdę ?
.
Drugie pytanie ...
A co jest stale w kolorze ?
Co jest jego niezaprzeczalną cechą ?

@pokrzywiony:
cytuje A.J.:
"Nie znasz prac Darwina.
Polecam: - 1) O powstawaniu Gatunków
oraz
2) Podróż na okręcie Beagle."

To może z nudów zacznij czytać, zamiast odpowiadać w ten sposób:
"Ja swoją wiarę w Boga opieram na ewolucji, więc mnie termin ewolucji nie przeraża. :) Ewolucja Darwina tylko wzmacnia moją wiarę i w żadnym stopniu jej nie prze

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Twoja nadwaga jest niezaprzeczalną cechą, a twój sweterek nie jest koloru różowego, jest biały, od tego zapitego pyska odbija się tak hahahhaha ........, poświata taka, coś jak aureola.
Zawsze będę powtarzał że empiria odpowiada na pytania, wypniesz się i będę cię kopał po tym spasionym tyłku, sprawdzimy czy spowoduje to zmiany w świadomości.
Odruchy masz jeszcze jakieś ?

@Adam Jezierski: .x.
Jeżeli Cię wkurzają lub nudzą moje pytania to powiedz ... Przestanę je zadawać.
Moim celem jest podważenie Twojego twardego, nieruchomego spojrzenia na świat. Pokazanie Ci, że to co wydaje Ci się nie do podważenia jako twarde naukowe twierdzenie, jest w rzeczywistości ... Wiara i niewiedzą.
.
Zwróć uwagę, że nie wybrałem jakiegoś trudnego zagadnieni ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: .x.
.
https://youtu.be/wqCpjFMvz-k
.

@Koriolan:
Jaki Adaś jest taki jest, ale to pragmatyk cymbale. I co z tego że nie użyłeś terminów których i tak nie rozumiesz ? Istota różowego sweterka.....
Jasne, tym razem okazało się że Adaś nic nie wie o swoim umyśle, pieprzony meneluch będzie tak łaził i ględził ludziom że nic o sobie nie wiedzą, żałosne.

@Koriolan:
Do takich pytań jestem przyzwyczajony.
Mam wnuka 5 lat.
Muszę mu coś kupić pod choinkę … -:)))

@Adam Jezierski:
Idealnie, trafiłeś w samo sedno, ona ma umysłowość dziecka.
cytuję Koriolan :

"Z wiarą jest tak.
Przed przejściem do innego świata masz :
Wiedzę (np atom istnieje - wiesz to )
Wiarę - Bóg może jest a może nie :-)))
. http://eiba.pl/1h
Po przejściu do innego świata to się

...  wyświetl więcej

@Serpico: "Gdzie te nadinterpretacje ? Oprócz formy "ewolucja stworzyła" ? Może "ewolucja Darwina" ?"
Też. Powinno być "teoria ewolucji Darwina", a nie ewolucja Darwina on ją tylko opisał tak jak potrafił i nie jest jej właścicielem, jak to sugeruje fraza "ewolucja Darwina".

@Adam Jezierski: kup mu książkę np wiedzą o kosmosie.

@pokrzywiony:
No ale to ty cymbale użyłeś takiej formy.Adaś trafił w sedno Koriolan ma umysł dziecka, a wnuczkowi może kupić Kajka i Kokosza, tu Hegemon i jego "kapral" hahaa :
http://eiba.pl/1h

Hegemonia kretynizmu.

@Koriolan:
Przecież będzie pełna definicji, a skoro nic co jest zdefiniowane nie istnieje, oprócz Boga i to biblijnego, czemu promujesz takie zakłamane książki ? HAHAAAHAAH........
Weź sobie k.. kup zdefiniowany bilet i zjazd stąd ! haaha .........

Wnuczek Adasia to na ludzi pójdzie, patrząc na jego córkę.

@Adam Jezierski: cóż ...
Dorośli odpowiadają dzieciom ... Na odczep się.
Bardzo, bardzo rzadko zauważają, że NIE ZNAJĄ odpowiedzi na ich pytania.
Moje pytania są podobne ... Ale czy zauważasz, że Ty pragmatyk masz trudności z odpowiedziami ?
Dopiero na moje pytania próbujesz swoim naukowym umysłem "coś wymyślić" ...
Jeśli zabawa Ci się podoba ... Próbuj wymyślać dalej ... Naukowy pragmatyku :-))))

@Koriolan:
Ale to ja go "zdefiniowałem" jako pragmatyka cymbale, a nie on sam hhahaah ... mogę się z Adasiem pospierać o różne rzeczy, czasem jak dla mnie mitomani troszkę, no ale nie wymyśliłbym że nie ma żadnej wiedzy, poza tym to nie menelnia jak ty, tylko jednak wykształcony człowiek i wykształcona rodzina.
Córka, nadal jest moim idolem, chylę czoła, oczywiście taka miernocina ja ...  wyświetl więcej

@Serpico: Zauważ bezużyteczny cymbale, że ta fraza "ewolucja Darwina" jest powszechnie powtarzana co oznacza że statystyczna część ludności nie odróżnia teorii od rzeczywistości. Nie mam zamiaru się z tobą użerać rozwydrzony gnojku, skoro tatuś cię źle wychował. Jak chcesz ze mną gadać to zacznij mi za to płacić, dla mnie prowadzenie z tobą dialogu to żadna przyjemność ani obowiązek, rozwydrzony z ...  wyświetl więcej

@Serpico:
To ja zdefiniowałem Adasia jako pragmatyka, ty dodałeś przymiotnik "naukowy" skoro to tylko definicja, Adaś nie istnieje pod tą definicją, za czym idzie dalej, w twoim mniemaniu Adaś nie istnieje w ogóle, ale dobrze ci idzie użycie definicji, na dodatek nie swojej.
Teraz już możesz po prostu wyp.... hahaha ....

@pokrzywiony:
Tatuś mnie dobrze wychował i nie był zapitym alkoholikiem jak twój bezużyteczny, jak ty tatuś, łącznie z bezużytecznym jak ty, zapitym braciszkiem, to że się nie zapiłeś jak oni zawdzięczasz tylko tej niby "chorobie" i ZUS-owi. Gdyby nie ZUS , byłby być może, a w zasadzie w 99 % wzmiankowany przez Zakrawarskiego Caritas.

Nadal nie napisałeś żadnych konkretów, powtarzan

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Żeby usiąść do dyskusji na jakiś temat, musisz mieć o nim pojęcie, a ty siadasz do dyskusji w tematach, gdzie masz pojęcie na nie ŻADNE, a wręcz UWSTECZNIONE.

"Naukowcy wiedzą coraz więcej.
Problemy są z uporządkowaniem tej wiedzy."

Nie , to nie problem , wioskowe zawalidrogi z wykształceniem zawodowym, które nawet nie posiadają matury.

TAK

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
cytuje pokrzywiony:

"Też. Powinno być "teoria ewolucji Darwina", a nie ewolucja Darwina on ją tylko opisał tak jak potrafił i nie jest jej właścicielem, jak to sugeruje fraza "ewolucja Darwina""

Debilny do bólu, Darwin jest twórcą teorii ewolucji, on ją stworzył, ty nawet nie stworzyłeś, co sam piszesz frazy "ewolucja Darwina" , a fraza to po prostu skrót myślo

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Mój wnuczek zadaje bardzo trudne pytania.
Na jedno z nich od kilku miesięcy nie mogą znaleźć odpowiedzi.
Oto to pytanie:
- Dlaczego samochody nie jedzą kurczaków?
Może pomożecie.

@Adam Jezierski: "Dlaczego samochody nie jedzą kurczaków? "
Bo ich nie trawią i jedzenie kurczaków, by samochodom szkodziło ... ? ;)
Korolan to zawodowy dziadek, może wymyśli coś lepszego ?

@Adam Jezierski: bo kurczaki wolą jeść kierowcy ?
.
Odpowiedział bym ... Bo Bóg tak chciał :-)))
Ale nie mów tego wnukowi :-)))

@Koriolan:
Odpowiedziałbym razem, techniczny Sznycel.Edytuj i popraw szybko, będzie że się czepiam, doktorancie.

"Synu, musisz chodzić do kościoła - powiedziała matka gdy przygotowywałem się do wyjazdu.
- A po co ?
- Bo to ważna sprawa - Bóg.
- A gdzie on był gdy Niemcy gazowali żydów i Polaków ? Chciałem by się ode mnie odczepiła.
- To była kara za to, ż

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Ta , jak jego matka była zawodową babcią, pieprznięta do bólu, a on spasiony pijaczyna zmieniający flamy.
Patologia

abciu, czemu dziadziuś jest pijany znów ? Dziadziuś tak ma, jest miłością.

@Adam Jezierski:
Dlatego że wszystkie kurczaki zżera spasiony Koriolan, całe KFC jego, pokaż wnuczkowi zdjęcia jego i KFC, będzie miał dziecięcą traumę i się nie spasie jak prosie, będzie unikał fast food do końca swojego życia.
Same pozytywy
Nie ma za co, nikt mu nawet nie będzie musiał wyjaśniać że żarcie fast foodów jest negatywne, najlepiej będzie jak pokażesz te foty gdzie Koriolan i Krzywy, chleją browary, to jeszcze od alkoholizmu go uchronisz, na wszelki wypadek.

@Koriolan:
Inne dobre pytanie Szczepana:
- Dlaczego liście nie mają oczu?

Proszę o kulturalne odpowiedzi.

@pokrzywiony:
Dziadku, a kim jest ten pan który grzebie w śmieciach ? To jest wnusiu taki pan który pisuje tego typu rzeczy :

"To zdanie jest w sprzeczności z moją wiedzą z zakresu fizyki."
... ależ to oczywiste, bo przecież wiedzą z zakresu fizyki zwłaszcza newtonowskiej nie da się wyjaśnić przykładowo tego,
https:

...  wyświetl więcej

  Serpico,  21/12/2018

@pokrzywiony:
Jak menele do mnie podchodzą i coś chcą, używam formy słownej "bujaj się ", tego też się nie da wyjaśnić fizyką newtonowską jajajajaaja , pośmieję się po brazylijsku.
Zmienię wersje na "pobujajcie jeszcze w obłokach, pobujajcie jeszcze w obłokach skoro dobrze w nich wam jest i odpierdolić się ode mnie " hahah

@Adam Jezierski:
Może jakichś kreskówek się naoglądał, dlatego takie pytania zadaje, dawałeś jakieś telefony kiedyś, dawaj mnie tel do Szczepana, pogadam z nim hahaaha.......

Kiedyś sąsiadce pomagałem z lapkiem , syn około 9 lat, goniła go do czegoś tam, on się tak na mnie patrzy jakby szukał pomocy :), a ja się go spytałem "Odrobiłeś lekcje ?" a on "Tak", "W taki razie mama ingeruj

...  wyświetl więcej

@Serpico: nauka oparta o fizykę Newtona jest bezradna by wyjaśnić skąd sie wzięły takie dwa palanty, a na pytanie po co? wzrusza jedynie smutno ramionami.

@Serpico:
Pytania Koriolana i Szczepana nie są głupie.
To są pytania ignorantów. - To różnica.
Niektóre teksty publikuję w necie po to właśnie, żeby uzyskać tego rodzaju opinie.
Koriolan mnie nie przekona, ale jego pytania mogą być dla mnie inspirujące podobnie jak pytania Szczepana.

@Adam Jezierski:
Pytania ignorantów czyli są ignorantami tak ? Problem polega na tym że to pokrzywiony używa wobec ludzi tego typu określeń.Kiedyś miałeś ze mną "problem" ale ja ani razu cię nie obraziłem, ty mnie tak :).Ich "obrażam" między innymi dlatego że są IGNORANTAMI, między innymi dlatego.
Zobacz co on pisze do ciebie :) :
"Dopiero na moje pytania próbujesz swoim nauko ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski:
Pokrzywiony pisze na przykład że teoria ewolucji jest mylona ze środowiskowymi procesami adaptacyjnymi, tobie mam wyjaśniać jak kretyńskie jest to stwierdzenie ? On nie wie o czym pisze, on po prostu jest KMIOTEM i to działa na nerwy, kmiot który o niczym nie ma pojęcia, nawet nie zada sobie trudu, by je mieć i nie zadał go wcześniej, zachowuje się jakby był alfą i omegą. ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: ignorancja 5 letniego dziecka i 55 letniego Koriolana czyni różnicę. No bo jak temu drugiemu przez pół wieku udało się zachować tak świeży i nieskalany wiedzą umysł? W przedszkolu poza gabarytami i masą niczym by się nie wyróżniał.

@Serpico:
Zgódźmy się:
1) Szczepan i Koriolan nie są ekspertami w zakresie fizyki kwantowej.
2) Szczepan ma wrodzoną ciekawość świata.
3) Ludzie po 50-tce najczęsciej już "wszystko wiedzą" i są niereformowalni.
4) JA UWAŻAM, że obydwaj są równie przydatni dla mnie, gdy moim celem jest testowanie hipotez naukowych.

@Adam Jezierski:
Ale do czego miałby cię przekonać ? Do tego żebyś sobie mózg całkiem wyprał ? Czytasz czasem co on pisuje gdzie indziej ? Stawia na równi Ego i osobowość człowieka, następnie neguje ego, oczywiście podeptał tym psychoanalizę 100 ki razy. Nie rozumiesz o co mu chodzi ? O kompletne odarcie z jakiejkolwiek posiadanej ( nabytej ) wiedzy, jakiejkolwiek, tylko Biblia, tylko Biblia od jakiegoś czasu, wcześniej nie wałkował tak.

@Adam Jezierski:
To nie do końca jest prawda, owszem posiadają cechy charakteru, osobowość, ukształtowany światopogląd, nie rozumiesz że on jest tego pozbawiony ? Tabula raza w wieku 55 lat. Ciekawość świata sprowadza się do ględzenia o Jezusie i pół normalnych guru typu koleś z youtube z USA, który siedzi z karteczką i napisem "Jesteś doskonały" na ulicy.
On nie ma osobowości, jest czysty, koleś bez osobowości, na dodatek się z tego cieszy ahaha .........

@Serpico: bo jemu wcale nie chodzi by coś sensownego powiedzieć, tu chodzi o to by to wyglądało na mądre.

@Hamilton:
Dokładnie :)

@Serpico:
Prześladujesz ignorantów, ale sprawa nie zawsze jest jednoznaczna. Można czasem wylać dziecko z kąpielą.
"Ludzie są raczej dobrzy niż źli, i w gruncie rzeczy nie o to chodzi. (...) Jeśli mowa o tym, co nazywa się cnotą lub występkiem, najbardziej rozpaczliwym występkiem jest niewiedza, która mniema, że wie wszystko, i czuje się wówczas upoważniona do zabijania." - To jest c ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: Koriolan i krzywy Maniek jako testerzy teorii naukowych. Niezwykle śmiała koncepcja. Poza teorią ewolucji gdzie mogliby służyć jako przykłady maksymalnego odchylenia od normy, innych zastosowań nie widzę.

@Adam Jezierski:
Z lektur jedna z ulubionych i zapamiętanych dość dobrze, tylko spytaj krzywego czy to czytał, on matury nie ma.Gdyby nie zachowywali się w sposób jaki się zachowują, pewnie NIC bym nie napisał.
Koriolan sprowadził całą psychologie i zachowania ludzkie do reakcja "miłość" reakcja "nienawiść", oprócz tego że to jest po prostu bzdura, sam sobie zaprzecza pisząc do ciebi ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: mam nadzieję, że uda ci się jeszcze wrócić do tego poziomu sprzed 50 lat.

  Serpico,  21/12/2018

@Adam Jezierski:
No okay Adaś, skoro chcesz sobie z nich zrobić świnki doświadczalne, a im się to podoba, masz zielone światło !
A że tak z pewną dozą nieśmiałości, jakie dokładnie hipotezy naukowe są przez ciebie na nich testowane ?
Ale czemu coś testujesz na dziecku ? Też dobre pytanie.Wcześniej źle przeczytałem i sądziłem że ci chodzi o testy na Krzywym i Koriolanie, no nie wiem ....tylko do testów promieniowania, jak dla mnie, obaj.

@Serpico:
Artykuł "Stan splątany" uzyskał 70 komentarzy.
Jedynie Koriolan odniósł się merytorycznie do jego treści. Zrobił to naiwnie. Fakt, ale pytanie: - "Jaki jest naprawdę różowy sweterek?" wcale głupie nie jest. Związek pytania z treścią mojego artykułu jest luźny ale rzeczywisty.
Pytanie Koriolana - Jakiego koloru jest sweterek, którego nie widzimy" - jest analogiczne do pytania Schrodingera - Czy kot, którego nie widzimy jest żywy, czy martwy?

@Adam Jezierski: czasy takie, że wystarczy zadać sobie pytanie "po jaką cholerę mi łeb" i zostaje się Schrodingerem.

@Adam Jezierski: Dla mnie pudełko z kotem Schrodingera , to taka przestrzeń czasowa pomiędzy dwoma slajdami wyświetlanego filmu, a ta pusta przestrzeń w umyśle jest wypełniana matematycznymi równaniami wyliczającymi z możliwie największym prawdopodobieństwem co jest pomiędzy, coś takiego jak grafika wektorowa.
https://pl.wikipedia.or ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Liście nie mają oczu ale światło odkryły zanim wyewoluowali ludzie...-:)))

@Adam Jezierski: Fakt :) ... zanim ludzie nadali temu nazwę "liście" ;)
Biorę się za gotowanie, muszę sobie coś przygotować na okres świąteczny. Człek jakby się nie starał ale jeść musi ;)
Pozdrawiam :)

@Adam Jezierski: "Liście nie mają oczu ale światło odkryły zanim wyewoluowali ludzie."
... hmm, liść jako pierwowzór siatkówki oka ?

@Adam Jezierski:
Dorobiłeś sobie ideologie do jego pytania.
cytuję Koriolan
"tak myślisz ?
A spróbuj rozsądnie odpowiedzieć na prościutkie zagadnienie ...
.
Jeśli widzisz różowy sweterek, to co by o nim nie powiedzieć, on nie jest różowy ...
A jaki jest ? "

@Adam Jezierski:
Moja była skończyła optykę fizyczną, niech idzie tam zadawać takie pytania hahahaa...
Nie chodzi o brak widzenia kota, tylko brak "wiedzy" na temat jego "stanu", oraz podejście do kota jako takiego.
Gdzie ja jestem ? To "Lot nad kukułczym gniazdem" ?

@pokrzywiony:
Zapytałeś: - Na podstawie jakich obserwacji odkryto fale elektromagnetyczne ?
Odp.- Każdy rodzaj światła jest falą elektromagnetyczną. Ten, co cokolwiek widzi odkrywa falę elektromagnetyczną. Rośliny wykorzystują światło (fale elektromagnetyczne) do fotosyntezy.

@Adam Jezierski: cóż ...
Skoro jesteś naukowcem ...

@Adam Jezierski:
Dziadku ... a mama chce mi kupić biurko wiesz ? Dziadku .. mama mówi że to nie ma znaczenia czy z litego drewna, czy z klejonego, a tato mówi że klejone do chała i że to nie drewniane, czemu tato tak mówi ?
Dziadku ... a co na to ekologia ? Ani tato ani mama nic na ten temat nie mówią :( . Dziadku ... a ja mogę jeść kurczaki ? Ja chciałbym być samochodem, one nie jed ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Pragmatyczny jest, ale z niego jest taki naukowiec, jak z ciebie tancerka topless., są cycki, ale dalej już jest gorzej hahhaa..........

@Adam Jezierski: A teraz jaka była droga od tego odkrycia, do opisania fal radiowych w taki sposób, by można było ich właściwości wykorzystać w komunikacji bezprzewodowej ?
Jakie obserwacje odkryły niewidzialną część fal elektromagnetycznych ?
Trochę źle postawiłem pytanie ;)
Generalnie mi chodzi o drogę od odkrycia do jego opisu i powszechnego korzystania z danego odkrycia al ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
"Ps. Trawienie to przemiana materii w energię, taka odpowiedź na kolejne prawdopodobne pytanie wnuczka "Co to jest trawienie ?" ;)"

A jak spyta do czego ją wykorzystać ? HAHAAHAHAAHAHAAHAHAHH

O teraz to leżę hahahahhaa, to już będzie ciężkie, jak ja się cieszę że nie muszę dziecku tłumaczyć czym zajmuje się "wzorcowy dziadek" w weku 55 lat i czemu jest "dziadki

...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski:http://eiba.pl/5fis2y może warto się pochylić nad tym przemyśleniem, podczas rozważań dotyczących transcendencji ? ... :)
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)dencja_(filozofia)

@pokrzywiony: gdybyś ty się jeszcze bardziej pochylił, zgarbił i powyginał to założysz pierwszą regularną linię turystyczą podróży trans do bozi na trasie eioba - bozia z odpoczynkiem u zakrawarskiego pszy wutce, ale musi być zimny lud, inaczej nie jadem.

@pokrzywiony: po co tak komplikować sprawy, nie prościej jak dziadek Adaś napisze mu cztery równania Maxwella i zrozumie, bo na pewno zdolny jak Adaś.

  Serpico,  22/12/2018

@pokrzywiony:
-Mamo ... a jakiego koloru jest sweterek dziadka ?
-Dziadek nie ma sweterka, ma bluzę, znalazł ją w kuble na śmieci, poszukując sensu istnienia
-Aha .. a czemu dziadek grzebie po kubłach?
-Ponieważ nie odpowiadała mu wiedza zewnętrzna, natomiast nie miał awersji do czeskiego spirytusu.

  Serpico,  22/12/2018

@pokrzywiony:
-Mamo .. a dziadek mówi że praca i nauka są złe, szkoła ludzi dogmatyzuje, tak mówi jego kolega.To prawda mamo ? Czemu babcia mówi na dziadka, dziadyga ? Dziadek mówi też że życie to zabawa i picie alkoholu, to prawda ?
-To kwestia definicji, babcia tak definiuje dziadka.Co do reszty, wolisz słoneczko, ładny czysty różowy sweterek i ciepły obiadek, czy bluzę i bułkę z k ...  wyświetl więcej

  Serpico,  22/12/2018

@Koriolan:
Rzetelnie minusuj, a nie po łebkach ! RZETELNIE ! HAHAAHAH ....
Żulionistyka, nowa dziedzina nauki :)

  Serpico,  22/12/2018

@Adam Jezierski:
http://www.raj.org.pl/w1k2.htm
Masz Adaś, możesz sobie to porozważać hahaha... by Geb, tyle dobrze że Koriolan, albo Krzywy nie wymyślił czegoś takiego, tli się jakaś iskra boża, znaczy przepraszam, nadziei, ale ogniska to z niej nie będzie, no chyba że ognisko chorobowe hahaah ...

Nie męczy cię troszkę emocjonalnie rozważanie o co chodzi wariatuńciom ? W taki razie silny jesteś ! Ja mniej :(

@Serpico:
Na eiobie są przypadki skrajne, z którymi nie podejmuję dyskusji.
Koriolan i Pokrzywiony mają pewne odchylenia od normy.
but
- Nobody's perfect.

@Adam Jezierski: zauważyłem. Tak gdzie nie masz argumentów merytorycznych nazywasz oponenta owrzodzonym i uciekasz jak tchórz. - Nobody's perfect. You too.

@Adam Jezierski: he he ...
Dzięki za diagnozę ...
Czy muszę iść do lekarza ?

  Hamilton,  23/12/2018

@Koriolan: od razu do lekarza. Wróci zakrawarski to ci wypisze skierowanie na autanazję, albo da myśliwym na flaszkę i po sprawie. Oferował swoje usługi w tym zakresie. Twuj kómpel to wyjdzie cie taniej i byc morze dostaniesz zimny lut na znieczólenie.

@Adam Jezierski:
Przepraszam Adaś ja tylko na chwilę, w zasadzie ostatnio Cię nie widuję w ogóle i wiesz co się wydarzyło ? Powiem Ci.

"Mają charakterystyczne wypowiedzi jak zombi.
Ich zachowanie MA SKUTKI.
Takie, że zaraża innych. Dyl zaraził ich a oni seta1212 i Jezierskiego.
Celem nienawiści jest szerzenie nienawiści. "

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska