Login lub e-mail Hasło   

Barwna historia PRL-owskiego Szczecina

Okazuje się, że jeden z najciekawszych okresów Szczecina, przypada na lata PRL-u. W tych latach Szczecin był potęgą przemysłową, ale też poprzez port enklawą zachodu
Wyświetlenia: 1.133 Zamieszczono 04/01/2019

 

W artykule: http://www.eioba.pl/a/5cl7/szczecin-to-magiczne-miasto, napisałem dlaczego Szczecin pretenduje do miana magicznego miasta. Ale Szczecin to także niezwykłe miasto o barwnej historii. Okazuje się, że jeden z najciekawszych okresów Szczecina, przypada na lata PRL-u. W tych latach Szczecin był potęgą przemysłową, patrz mój art.: http://www.eioba.pl/a/5cqx/przemyslowa-potega-szczecina-juz-tylko-legenda , ale też poprzez port enklawą zachodu.

Uwaga: Możecie też zagłosować 5 razy tak.             

Dlatego, podejrzane lokale: „Bajka”, „Kaskada”, występujący tu Karel Gott, pierwszy striptiz, Baltona, Pewex, bony PKO, marynarze z zachodu, cinkciarze, mewki (ciekawy jestem czy dzisiejszej młodzieży, te nazwy coś mówią), prywatne taksówki, itp. stanowiły jakby zachodnią enklawę w tym mieście (Szczecinie). A zaczęło się po odwilży siermiężnego socjalizmu (dojściu do władzy Władysława Gomułki).  

 

Tą teorię potwierdzał już wybór pierwszej miss Szczecina w grudniu 1956 r (drugi w kraju po Sopocie, jednak tam doszło do chuligańskich ekscesów), którą została Jadwiga Ptaszyńska (ciekawostką są jej wymiary, wzrost 150 cm, obwód w biuście 86 cm, obwód bioder 93 cm, długość nóg 91 cm). W styczniu 1957 wystartowała też w Szczecinie pierwsza gra liczbowa „Gryf” (wyprzedziła Toto-Lotka) z pulą nagród 20 mln 400 tys. zł.

 

A w 1957 r ruszyła w Szczecinie budowa pierwszego w Polsce kina („Kosmos”) z panoramicznym ekranem (zakupionym za granicą). Ruszyła też, (w Szczecińskiej Fabryce Motocykli) produkcja słynnych motocykli „Junak”, a w SZWS ”Wiskord” produkcja sztucznego jedwabiu. A Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wypuściło na miasto pierwsze taksówki osobowe marki „Warszawa”. W 1949 r ruszyła produkcja słynnych sukienek w Zakładzie Przemysłu Odzieżowego „Dana”.

 

Oczywiście oprócz wyżej wymienionych wydarzeń i wyrobów PRL–owski Szczecin, kojarzony był też z dżinsami z „Odry”, paprykarzem z PPDiUR „Gryf”, ze szczecińskim pasztecikiem, kasetami z „Wiskordu”, słynnym ”Grzybkiem” przy Bramie Portowej (gdzie na randki umawiała się większość szczecinian), ze słynnym targowiskiem „Turzyn” i oczywiście ze stocznią i strajkami w 1970, 1980 i 81 r (strajk w porcie szczecińskim w 1988 r, w wyniku którego doszło do obrad Okrągłego stołu, właściwie uległ całkowitemu zapomnieniu).

 

Aż dziw, że dzisiaj większość tych zakładów, które stanowiły o potędze i barwnej historii Szczecina już nie istnieje i niestety nikt już nie pamięta (nie chce pamiętać) o tych ciekawych, barwnych dziejach Szczecina: http://www.eioba.pl/a/5eof/potrzebna-izba-pamieci-upadlych-zakladow-w-muzeum-w-szczecinie, czyżby dzisiaj tylko nielicznych martwiła: http://www.eioba.pl/a/5o46/tesknota-za-komuna

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1121
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 962
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 667
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1016
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1850
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 700
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 857
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 642
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 551
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 997
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 579
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 512
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  04/01/2019

Przepraszam, a zgred Sadowski żyje jeszcze czy już umarł z tej tęsknoty za komuną i potęgą Szczecina. Jak zagłosuje to znaczy, że jeszcze zipie. Sraczki po paprykarzu to wam szczecinianom do końca życia wielu Polaków nie zapomni. "Uwaga: Możecie też zagłosować 5 razy tak". Zdzisiu jakiś ty kokieteryjny się zrobił. Hahahahahaha - i tak masz 5 punktów pewne od zachwyconej tobą rodziny.

  Hamilton,  04/01/2019

Hahahaha - pan Kostka już na stanowisku. Czekamy na resztę rodziny. Przydałaby się jeszcze jakaś polukrowana laurka w komentarzach pani Joanny kilku imion z okazji 153 987 odsłony pana Zdzisia i .6.807 odsłony pani blyskotki. Okazja jest a laurki brak.

  Hamilton,  04/01/2019

Jak to było z tym twoim twierdzeniem ? Aha. "Zawiść i zazdrość, zawsze napędza miernoty".
Przydałoby się w artykule więcej odnośników do innych twoich artykułów. Nic tak nie napędza odsłon jak dużo linków do własnych artykułów i pomocna dłoń dużej rodziny, która zapewni ci 5 pkt zanim jeszcze wymyślisz tytuł..

  Hamilton,  04/01/2019

Wymiary Miss - wzrost 150 cm, długość nóg 91 cm. Zostaje 59 cm na resztę. Odejmijmy średnicę głowy 25 cm (zakładam, że miała głowę w odróżnieniu od niektórych eiobowiczów) to zostaje 34 cm. Pozostaje jeszcze szyja (taka z krótka z podgardlem to min 10 cm) czyli na przestrzeń między kroczem a szyją pozostaje 24 cm. To gdzie ta Jadwiga miała biust? Chyba na czole i dlatego wygrała. No, musiała być ładna i zgrabna przy takich proporcjach jak połączenie pająka z karmiącym karaluchem.

  Hamilton,  04/01/2019

Hahahahaha - Zdzisku założę się, że proporcje dla tej miss układał sam "miszcz" Kostka w swej słynnej pracowni statystystyki niekonwencjonalnej.

Ciekawy jestem, czy ci idioci którzy odrzucili twój ciekawy artykuł wiedzą co to jest spam:
Istotą spamu jest rozsyłanie dużej ilości informacji o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości. Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:
Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbi ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  04/01/2019

@Z. Kostka: spam w języku potocznym to też nadmierna promocja własnej osoby. A w tym jesteście najwybitniejszymi stachanowcami na eioba. A nie mógł Zdziś zamieścić jakiegoś linka do twojego artykułu za twoją wierną służbę. Tak się starasz bez mydła i taka wdzięczność.

  Hamilton,  04/01/2019

@Z. Kostka: jak wy to robicie giganty dziennikarstwa, że mając 5 punktów za friko za każdy artykuł Zdzisek ma zaledwie 15 artykułów na 145 z wynikiem ponad 10 punktów, tj. 10,3 %, a ty Kostka na 53 artykuly tyko 4 z wynikiem ponad 10 pkt, tj 7,5 % "Obawiam się, że dla idiotów, jest to zbyt trudne do rozumienia. Cóż, idiotów nie sieją!" Tobie najlepiej ostatnio wychodzą wściekłe odrzucenia. http://www.eioba.pl/zibi3a

  jotko49,  04/01/2019

@Hamilton: Gdyby nie linki upierdliwych megalomanów,( a jest tu kilku jeszcze) zignorowałbym tekst a być może dla żartu nawet przyplusował.
Lecz nachalność narcyzów bywa irytująca i na dłuższą metę prowokująca mą tolerancję...
W zasadzie reakcja jest zabawna.
Nawet wraz z pozostałymi klonami nie są wstanie uczynić mi przykrości, gdyż tu jeszcze zaglądam dla kilku osób, którzy ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  04/01/2019

@jotko49: są jak faceci 60 plus na huśtawce na skwerku z lizaczkami w usmarowanych piaskiem buziach, ale dlaczego się z nimi nie pobawić.

@Z. Kostka: Zawsze, nawet w najmniejszej społeczności (nawet takiej jak społeczność eioby.pl) trafią się jakieś mendy i gnidy, które utrudniają innym życie. Niestety w dzisiejszych czasach nawet żule i menele, mają dostęp do Internetu (w kawiarenkach internetowych i bibliotekach), dlatego musimy znosić ich obecność. Przynajmniej w jednym wypadku, możemy odpłacić się tym samym.

  Hamilton,  05/01/2019

@Zdzisław Sadowski: mało tego, panie Zdzichu z tych kawiarenek i bibliotek różne żule głosują na swoje arty i podbijają sobie odsłony. Trzeba wystąpić z apelem by zamknąć te kawiarenki i wszystkie biblioteki wraz z bibliotekarkami. Tak na wszelki wypadek. Ciekawe jestem kiedy do akcji msaowego odrzucania ruszą kolejni menele. Dwóch już zlokalizowano:
h ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  05/01/2019

@Zdzisław Sadowski: ty Zdzisiu z Kostką napisz o sześciu żulach i menelach, którzy nieustająco na siebie głosują na eioba. Oni nawet nie potrzebują kawiarenek i bibliotek. Z tych ostatnich pewnie nigdy w życiu nie korzystali. To będzie hit stulecia.

  Hamilton,  05/01/2019

@Zdzisław Sadowski: "Zawsze, nawet w najmniejszej społeczności (nawet takiej jak społeczność eioby.pl) trafią się jakieś mendy i gnidy, które utrudniają innym życie". Za wyłudzanie punktów na eioba poprzez wzajemne głosowania winni są tzw. hejterzy, w realu za wyłudzanie pieniędzy z państwowej kasy winna jest policja, CBA, prokuratura i sądy. Jak to rzekł Kostka, aha, - "Obawiam się, że dla idiotó ...  wyświetl więcej

@Hamilton: Widzę że twój lokaj (a masz ich co najmniej tyle co my - jak odliczysz te głosy, to obudzisz się z ręką w nocniku)), głosujący na ciebie, a odrzucający twoich przeciwników, dołączył do zgrai zakutych łbów, którzy nie wiedzą co to spam.

  Hamilton,  05/01/2019

@Z. Kostka: Zbigniew będzie łaskaw kontaktować się w przyszłości z moimi lokajami w pomieszczeniach dla służby i nie wchodzić na salony w utytłanych buciorach. I proszę nie wkładać już rąk do nocnika. Jak potem Zbigniew poda wieczerzę panu von Zdzisławowi pełną E.coli. Proszę się natychmiast porządnie wyszorować, zmienić bieliznę i liberię. Co wy tam nie macie nawet behapowca na dworze von Zdzisława.?

  Hamilton,  05/01/2019

@Z. Kostka: znajdź mi pięć artykułów pod rząd na który zagłosowało pięciu tych samych użytkowników. Ja tobie Zbysiu znalazłem takich artykułów 53, Zdzisiowi 144, Joannie wielu imion 25, zgredowi 7, blyskotce 6 i kobranocce 4. Dalej będziecie tanie żuliki ze Szczecina rżnęli głupa z rękami po łokcie w nocniczku ?

  Hamilton,  05/01/2019

@Z. Kostka: mój rzekomy lokaj Jotko49 ma średnią ilość punktów na artykuł 25,4 a średnią odsłon ponad 1 600. To mniej więcej tyle co wy obaj ze Zdzisiem do kupy. Buty mu możecie pucować i sznurować. Tylko nie jestem pewien czy zechce.

@Hamilton:
Nie dla punktów tutaj byłem czy poklasku, niech się bawią w swoim piasku.
Każdy z onych Casanowych wyleniałych, w swoich czasach rozszalałych po uznanych uzdrowiskach, dziś z mózgowiem już omszałym i w odciskach. Głodni sławy tu skruszałą, wraz z potencją i łysiną też niemałą.
Pozostały tylko zwidy, stąd zdzichowi śnią "mendy oraz gnidy". To podzwonne ich urody, pod ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  05/01/2019

@jotko49: moc truchleje, dwa wyliniałe orły dziennikarstwa obywatelskiego z ptasimi móżdżkami krążą nad eioba.pl. Hahahahahaha - zemścili się na tobie i nie wejdziesz do "popularnych". Bez pomocy psychologa nikt tu nie przeżyje. Padniemy ze śmiechu.

@Hamilton: Fakt. W wirtualnym naszym świecie pewnie miną lat Neony, nim posprząta ktoś te strony. Mnie to zwisa i powiewa i jak mówią młodzi w swoim slangu, niezła "beka" od Big Bangu, każdy z nich też porąbany jak typowe polskie "dzbany".

  Hamilton,  05/01/2019

@Z. Kostka: jotko49 ma 10 artykułów. Zagłosowałem na dwa i to dawno. Ja mam 267 artykułów i ok. 8 głosów w sumie od niego. Poza głupkowatymi insynuacjami nic ci nie wychodzi pajacowaty statystyku z bidula.

  Hamilton,  05/01/2019

@jotko49: wyjątkowo puste dzbany.

  Hamilton,  05/01/2019

@Z. Kostka: twój pan von Zdzich też należy do zakutych łbów, bo nie wie co to 'enklawa'. Wykuj na pamięć w niedzielę definicję 'enklawy' i mu w poniedziałek wyoślij. Może cię nie kopnie.

@Hamilton: Na statystyka to byś się na pewno nie nadawał. Zawsze porównujesz nie te podstawy, które się równoważą. Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr. A są nasze średnie odsłon za ostatni rok: Zdzisław - 1131,7, ja 991,13, a jotko49 - 902 (dla porównania za 2016 r). Zresztą zobacz na nasze artykuły na pierwszej stronie "popularnych" i "oczekujących" widać wyraźnie, kto jest najchętniej c ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  06/01/2019

@Z. Kostka: a nie pomyślałeś Zbigniewie by razem ze Zdziskem odsłaniać się na klatkach schodowych, w ciemnych zaułkach, parkach, skwerkach. Najlepiej stańcie przed szkołą i się odsłaniajcie, dobre byłyby też place zabaw, możecie też stanąć przed stadionem. Jak wyjdą kibole, a wy 'tęgie głowy' się odsłonicie to odsłon udokumentowanych możecie mieć setki tysięcy w ciągu godziny. I codziennie będziesz tu publikował swe statystyki. To będą dopiero barwne emocje.

  Hamilton,  06/01/2019

@Z. Kostka: "Co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr." Czy to ja pierdole o swej zamierzchłej wielkości po kilka razy w miesięcu czy twój pan von Sadłow?

"....w latach świetności MM Moje Miasto (351 artykułów, 303 blogi, 781.740 odsłon), wiadomości24.pl (864 artykuły w tym 221 galerii, 1.882.976 odsłon), inrteria360.pl (280 artykułów w tym 102 galerie, 684.475 odsłon), uzyskując razem 781.740 + 1.882.976 + 684.475 = 3.349.191 odsłon".

@Hamilton: Chciałeś abym znalazł ci pięć artykułów pod rząd, na który zagłosowało pięciu tych samych użytkowników. Oto oni: Gamka, feniks57, Ewa Góralewska, Tomasz Het, Jaszczurka (na pierwszych twoich artykułach). Ale to było a nie jest, teraz na twoje artykuły najczęściej głosują: miro von kässelbach, youngcontrarian, jotko49, skalgo, Piotr Stanisław Issel.

  Hamilton,  06/01/2019

@Z. Kostka: najczęsciej czy ciągle jak w waszym przypadku, bo to nie jest to samo pajacu statystyki. Na te artykuły głosowało po kilkadziesiąt ludzi i wszyscy to moja rodzina i potomkowie mojego praprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapradziadka Adama.

  Hamilton,  06/01/2019

@Z. Kostka: a ile moich głosów dostali miro von kässelbach, youngcontrarian, jotko49, skalgo, Piotr Stanisław Issel. Też pełny komplet jak wasze klony od was? Nie wymagaj ode mnie bym dostawał głosy tylko od kosmitów, Marsjan i Eskimosów "tęga głowo"..

  Hamilton,  06/01/2019

@Z. Kostka: dostać punkt od Gamki to powód do dumy. Ona była i jest niekwestionowaną królową eioba. Nie sądzę by w ogóle chciała czytać te wasze wypociny. Nie publikuje od ponad 5 lat, a jest na 26 pozycji w top30 . Ona nigdy nie napisała ani jednego zdania o sobie, że jest dobra, nie musiała. Kto o was ze Zdziskem będzie pamiętał za pół roku jak zaprzestaniecie sobie lizać swoje dupska.
http://www.eioba.pl/gamka/articles

  Hamilton,  06/01/2019

@Z. Kostka: nawet gdybym miał 20 art na 267 to co z tego? Nikomu nie mogę zabronić głosowania ani odrzucania. Mam błagać was o wybaczenie? Wy ciołki macie komplety punktów od siebie nawzajem na wszystkich swoich wypotach i kuźwa nic sobie nie macie do zarzucenia. Uczciwe dziennikarzyny obywatelske ze Szczecina walczące z hejterami, którzy demaskują te wasze jarmarczne i prymitywne przekręty.

@Hamilton: Też nie możemy zabronić rodzinie głosowania na nas, więc się od nas odpieprz, bo policzę dokładnie ile razy kto na kogo glosował i ile razy kogo odrzucił.

  Hamilton,  06/01/2019

@Z. Kostka: podliczysz dokładnie! Już umarłem ze strachu pajacu. Hahahahahahahaha. Macie po 5 punktów za frico, a średnio 3 was odrzuca. I tak jesteście 2 punkty do przodu sierotki, więc nie becz, bo się odwodnisz. Ty masz 53x2 106 punktów gratis, a Zdzisek 145x2 290 punktów gratis. Co tu liczyć? Statystycznie na tym układzie korzystacie. Jak wam jeszcze mało to powiększyć rodzinę z 6 do 15. Co to za problem dla uczciwych pismaczków ze Szczecina.

  Hamilton,  06/01/2019

@Z. Kostka: jesteś groźny z tym dokładnym liczeniem jak ten w cyrku z czerwonym nochalem. Idź straszyć dzieci na podwórku. Liczysz jeszcze na palcach czy kupiłeś sobie już liczydło na raty? To wszystko nie zmienia faktu, że głosujecie na siebie krzyżowo i pernamentnie od samego początku. I nie pieprz o rodzinie, to wasza strategia na zawłaszczenie punktów za pomocą lewych kont. I bardzo dobrze, że was odrzucają. To dla równowagi by wam się we łbach nie poprzewracało.

  Hamilton,  06/01/2019

@Z. Kostka: "Zdzisław: W wiadomościach24.pl, pisałem pod 5 nickami, razem to 864 art./galerii, które odsłoniono 1.821.400 razy, tj. średnio 1.821.400 : 864 = 2.108 odsłon na artykuł".
"Zdzisław: W interia360.pl, pisałem pod 3 nickami, napisałem 280 art./galerii uzyskując 684.500 odsłon, tj. średnio 684.500 : 280 = 2.445 odsłon na artykuł". Hahahahaha - teraz już wiem za co was pajace stamtąd wyhuśtali na zbitą twarz. Teraz tu cwaniaczycie, bo admin tolerancyjny.

  Hamilton,  06/01/2019

@Z. Kostka: Hahahahahahahahahaha - sami swoi
rekomendacje Zdzisia:
http://www.eioba.pl/vonsadow/f(...)essList
rekomendacje Zbysia:
http://www.eioba.pl/zibi3a/favourites
Pijecie sobie z dzióbków jak mój z moją.

@Z. Kostka: pięć pierwszych moich artykułów zdobyło 201 punktów i 243 193 odsłon. To więcej niż wszystkie arty szóstki gigantów dziennikarstwa obywatelskiego ze Szczecina przez 2 lata. Też jestem zdziwiony "tęga głowo", że głosowali na nie użytkownicy eioba, a nie Papuasi i Aborygeni.

@Hamilton: Jak zwykle się mylisz, razem mamy więcej o 13,4 tys. odsłon (tj 256.510 odsłon). A mówiłem że z twoją dokładnością, nie nadawałbyś się na statystyka.

@Hamilton: Porównaj też twój artykuł z artykułem Zdzisława w oczekujących, w ciągu 3 dni masz połowę jego odsłon!

  Hamilton,  07/01/2019

@Z. Kostka: na pewno pomogli mu Kasia i Kazimierz Groth z całym szeryfem (po ichniemu) Agnieszką Lemke, której w miarę możliwości pomagali siostra Wiesia i bratowa Hania oraz kuzynka Honorata i ich dzieci m/in bardzo zaangażowany w czytanie wujka Zdziska chrześniak Sebastian z całą rodziną Leśniewskich z linii lubelskiej i puławskiej.

  Hamilton,  07/01/2019

@Z. Kostka: mój szósty art miał 16 554, a siódmy 20 546. Potrzebujecie roku i stu artów gladiatorzy odsłon by się zrównać tylko z tym kolejnymi dwoma.
http://www.eioba.pl/sting/arti(...)lesList
Hahahahaha - ale to nie jest powód bym sobie jak Zdziś i Zbyś wylizywał publicznie jaja i pisał bałwochwalcze peany na swoją cześć..

  Hamilton,  07/01/2019

@Z. Kostka: musicie ze Zdziskem zżynać cudze artykuły jak milord Lipski po 3 dziennie średnio i wszystkie rankingi wasze. Po pijaku wygracie nawet "Taniec z gwiazdami".

  Hamilton,  07/01/2019

@Z. Kostka: Hahahaha - Zdzisiu ma nie tylko więcej odsłon, ale też dużo włosów na głowie i pod nosem. Też jestem bardzo dumny z naszego Zdzisia, że mimo tylu głosów od rodziny stoi w oczekujących i jeszcze nie płacze.

  Serpico,  07/01/2019

@Z. Kostka:
Zobacz lepiej do czego doprowadziłeś:
http://www.eioba.pl/vivi2013

Widzisz ? Wiesz czemu ? Od tego gadania że jest hejterem, że jest mroczna itd, słabsza psyche i nie wytrzymała.
Jak ci nie wstyd ?

Kto teraz będzie pisał o chlaniu narkotykach i Oscarze ? Coś narobił ?

  Hamilton,  08/01/2019

@Serpico: hahahaha - Hejterzy z eioby.pl Kostka i Sadłowski, nie dają żyć nawet 16-letniej Vivi. Apel do admina – czas na zmiany! Morskość Szczecina i marskość wątroby w konteksie odsłon na wiadomosci i dupelek.pl.

  Hamilton,  08/01/2019

@Z. Kostka: porównujesz 53 twoich artykułów i 145 artykułów Zdzisia czyli razem 198 waszych dzieł z zaledwie 5 cioma moimi ble ble ble. To jak to jest statystyku z magla, że takie gwiazdy światowego dziennikarstwa obywatelskiego swoimi 198 artykułami przegrywają z 7 artykułami zwykłego amatora. I to w stosunku 280 322 (7 art) do 256.510 (198 art). Też jestem z was dumny.

@Z. Kostka: hahahaha - blyskotka już się zemściła i odrzuciła mój art. Czekam na resztę rodziny. Śmiało. Nie martw się, nie będę wam niczego odrzucał. Oprócz odsłon potrzebujecie wszyscy duuuuuużo litości.

  Hamilton,  08/01/2019

@Z. Kostka: @Hamilton: Porównaj też twój artykuł z artykułem Zdzisława w oczekujących, w ciągu 3 dni masz połowę jego odsłon! Hahahaha - pisząc tak mądre i ponadczasowe artykuły jak wy niebawem was dogonię
http://eiba.pl/5
Niewiele mi brakuje do Zdzisia.

@Hamilton: Dwóch kolesi, którzy odrzucają nasze artykuły: jotko49, miro von kässelbach, a głosują na twoje twoje artykuły, wymagają wyrównania, tz. dwóch kolesi którzy głosują na nasze artykuły a odrzucają twoje. Do wyrównania brakuje jeszcze jeden nasz koleś.

  Hamilton,  08/01/2019

@Z. Kostka: gdybyś ty pajacyku wiedział jak mi to zwisa, to byś się tak nie żołądkował. Wrzodów żołądka się chłopaczku nabawisz. Dogonisz mnie za 44 lata. Ułatwię ci zadanie i będę mniej pisał. Cześć. Pozdrów innych lokai Zdzisia. Przebierają nóżkami, ale się chyba boją odrzucać.

@Hamilton: Właściwie to jest doskonały pomysł. Dotychczas nie wiedzieliśmy, jak się odwdzięczyć niepiśmiennym hejterom, teraz będziemy się odwdzięczać autorom, na których głosują ci co odrzucają nasze artykuły. Musi być jakaś sprawiedliwość na tym portalu. Już robię listę niepiśmiennych hejterów z wyszczególnienie na kogo głosują, a kogo odrzucają. Będzie wiadomo komu się odwdzięczyć za odrzucenia. Do roboty!

  Hamilton,  08/01/2019

@Z. Kostka: hahahahahaha - umieram ze strachu przed pajacarnią ze Szczecina. Zamiast tyle smędzić bierzcie się do roboty, a najlepiej za pisanie dobrych tekstów, bo na samym wzajemnym wylizywaniu własnych jajek daleko chyba nie zajedziecie.

  Hamilton,  08/01/2019

@Z. Kostka: pomaga ci cała liczna rodzina z lokajami i masz zaledwie 4 arty powyżej 10 punktów. Hahahahaha - ogłoś kolejny niebywały sukces. Kostka Super Star. Skostniały klejnot dziennikarstwa obywatelskiego.

  Hamilton,  08/01/2019

@Z. Kostka: kółko wzajemnej adoracji w wyścigu do jelita grubego bez mydła:
http://www.eioba.pl/gregorys
http://www.eioba.pl/blyskotka
http://www.eioba.pl/mazepa
http://www.eioba.pl/kobranoc

  Hamilton,  08/01/2019

@Z. Kostka: to chyba młode kadry kabaretu "Łowcy odsłon kropka Meeeee":
http://www.eioba.pl/zibi3a/friends
http://www.eioba.pl/vonsadow/friends
Hahahahaha - zawsze kilka głosów i odsłon więcej. Kombinujcie, kombinujcie gdzie się da i jak się da przeuczciwi dziennikarze..

  Hamilton,  04/01/2019

To jednak zgred żyje. Ulżyło mi. Martwiłem się o niego. Dla ciebie Zdzisiu to też byłaby ogromna strata, to 20 % zasobów punktowych. Dbaj o niego jak o siebie samego. Ładnie też ze strony blyskotki. Prowadzi z tobą mając średnią 1 134,83 odsłon a ty 1 062,10 ale głosów ci nie żałuje mimo, że Kostka jej nie widzi. Pewnie z domu Sadowska.

  Hamilton,  06/01/2019

Zdzisiu a ten kapitalista na rysunku tak pasuje do tekstu jak pięść do nosa. Chyba, że też miał 150 cm wzrostu i nogi o długości 91 cm jak ta szczecińska 'miss piękności' bajkopisarzu.

  Serpico,  19/01/2019

Można się dopytać panów piśmiennych czemu Gomułka jest przez ó ? Zamknął się w sobie czy co ?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska