Login lub e-mail Hasło   

Dlaczego Stefan W. zamordował Prezydenta Gdańska?

Paranoiczne poglądy można zaszczepić za pomocą mediów.
Wyświetlenia: 642 Zamieszczono 17/01/2019

.

Zamordowanie Prezydenta Gdańska dołączy do bardzo długiej listy wydarzeń niewyjaśnionych.

Stanie się podstawą licznych teorii spiskowych.

To nic, że zostało dokonane w obecności tłumu świadków, przed telewizyjnymi kamerami, że sprawcę ujęto na gorącym uczynku. - To morderstwo przypomina zamach na JP2 w wykonaniu Ali Agcy. Tylko efekt bardziej tragiczny. Od zamachu na JP2 minęło kilkadziesiąt lat i sprawa nadal nie jest wyjaśniona a wokół niej aż kłębi się od teorii spiskowych.

Przestępstwa o politycznym charakterze tak mają.

Zwykłe kolizje drogowe są łatwe do oceny. Wypadek limuzyny z Szydłem na pokładzie będzie analizowany przez dziesięciolecia.

Jakie straty i komu przyniosły rabunki dokonane przez Stefana W.?

Stefan W. podczas trzech napadów na banki zrabował 15 000 PLN.

Banki straciły mniej ponieważ policja ujęła Stefana W. gdy uciekał taksówką po dokonaniu ostatniego napadu. Czyli, jak rozumiem, policja odzyskała pieniądze zrabowane w trzecim banku. Za rabunek 15 000 PLN dostał 5.5 lat odsiadki, czyli ponad 4 miesiące za zrabowany 1 000 PLN. Za skutecznie zrabowany 1 000 około pół roku. Straty podatników na osądzenie i utrzymanie Stefana W. w więzieniu są o wiele większe od strat poniesionych przez napadnięte banki.

Podczas odsiadki Stefan W. niemal codziennie dowiadywał się z telewizji, że politycy z Platformy Obywatelskiej kradli miliony i spotykało ich w związku z tym co najwyżej pogrożenie palcem.

Dodatkowo.

Stefan W., który jako nastolatek miał objawy budzące wątpliwości psychologów szkolnych, w więzieniu doznał halucynacji i został skierowany na leczenie psychiatryczne.  Pobyt w szpitalu uznał za szykanę a metody lecznicze stosowane przez psychiatrów za tortury. Kto widział słynny film pt. “Lot nad kukułczym gniazdem” wie, że coś jest na rzeczy. Medycyna zrobiła postęp i lobotomii dziś nie przeprowadza się pacjentom chorym na schizofrenię paranoidalną, ale przywiązywanie do łóżka i kaftan bezpieczeństwa są nadal metodami stosowanymi wobec opornych  pacjentów. Paranoicy z reguły są przekonani, że nie chorują a leczenie to szykany i tortury.

Zbrodnia na Adamowiczu dokonana podczas imprezy zorganizowanej przez oskarżonego o malwersacje Owsiaka była w zamierzeniu sprawcy manifestacją w obronie wszystkich wsadzanych do więzienia w wymiarze pół roku za ukradziony 1 000 PLN. Wsadzanych do więzienia przez złodziei z PO bezkarnie kradnących miliony.

Paranoicy z reguły są logiczni i precyzyjni w działaniu.

Paranoiczne poglądy można zaszczepić za pomocą mediów. Jest to zjawisko nazywane przez psychiatrów paranoją indukowaną. Schizofrenicy paranoidalni są bardzo podobni do paranoików.  Różnica polega na tym, że mają czasem halucynacje, których nie umieją odróżnić od rzeczywistości..

Adam Jezierski

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1400
16
komentarze: 71 | wyświetlenia: 831
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 878
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 744
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 834
13
komentarze: 75 | wyświetlenia: 1160
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 788
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 826
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 964
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 622
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 655
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 694
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

@Remter: dokładnie w ten sposób:
https://www.youtube.com/watch?(...)T4BTxwQ

Skoro "mają halucynacje, których nie umieją odróżnić od rzeczywistości" to teza o przestępstwie o politycznym charakterze jest jak pięść do oka. Panie Jezierski w takim razie zamordowanie dziewczynki siekierą też było mordem politycznym, bo facet był wq...że nie dostał pracy. Używając pańskiej argumentacji udowodnię, że każde morderstwo jest polityczne. Innych nie ma. I na jakiej podstawie pan twi ...  wyświetl więcej

@Hamilton: Adam sugeruje, że te halucynacje powodują u słabych umysłów media, a ich, jako takich nie można pociągnąć do odpowiedzialności, bo to jest walka polityczna, ukrywana pod hasłem "mówienia prawdy". Co innego mnie nie przekonuje. W kilku napadach na banki ukradł pięć tysięcy złotych, to siedział pół roku za tysiąc złotych. Moim zdaniem siedział za co innego. Gdyby zabił staruszkę i zabrał ...  wyświetl więcej

@Janusz Nitkiewicz: Czy naprawdę tak łatwowiernie wierzymy w interpretacje wszelakich "znawców" tematu, tak licznie i chętnie konfabulujących przy każdej okazji? Przecież ta cała sieczka medialna na forach wszelakich przyprawia o odruch wymiotny. A gdy nie wiadomo o co chodzi to zawsze idzie o kasę czyli władzę...Ona potrafi zdeprawować do stopnia upośledzeń psychiatrycznych.
Czy za kilkana ...  wyświetl więcej

@jotko49: Moim zdaniem, tu nie chodzi o kasę, władzę, bo prawdziwej kasy nie przejął, a władzy, to on nie ma i nie miał. Myślę o zabójcy. Wynika, że mu o coś innego chodziło. Tak sobie dywagujemy, bo nie nie znamy sytuacji.

@Janusz Nitkiewicz: Artykuł dobry? Dla mnie stanowczo "za dobry". Taka sprawa wymaga co najmniej kilku miesięcy intensywnego śledztwa. Nie dlatego, że ktoś coś, tylko dlatego, że takie są obiektywne procedury. Śledczy i prokurator mają w tym momencie prawdopodobnie dopiero jego wstępny zarys, a Jezierski już wszystko wie nie mając dostępu do akt sprawy po dwóch dniach. Ma chłop skłonności do pisania nadętych i nieprzemyślanych bzdur, które nazywa evergreenami. Ten jest kolejny.

Panie hrabio, nie bardzo rozumiem tych dywagacji na temat kosztów. Idąc tym tropem jeśli straty za kradzież, rabunek, włamanie są stosunkowo niskie to lepiej nie karać i nie ponosić kosztów. No to w antykwariacie będą ze 3 włamania dziennie, a panu hrabiemu będzie bardziej się opłacało napadać na staruszki. Mało tego, jak zabijesz rencistę, emeryta lub bezrobotnego na zasiłku możesz się spodziewać ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska