Login lub e-mail Hasło   

Jedno łagodne słowo krytyki pod niewłaściwym adresem może być mową nienawiści.

Magdalena Ogórek: ,,Adam Michnik to starszy, sfrustrowany facet, prawdopodobnie od dawna nie poszło mu w łóżku, więc wyżywa się na Polakach." Rafał Ziemkiewicz, od...
Wyświetlenia: 216 Zamieszczono 20/01/2019

 
Obraz może zawierać: 4 osoby

Magdalena Ogórek: ,,Adam Michnik to starszy, sfrustrowany facet, prawdopodobnie od dawna nie poszło mu w łóżku, więc wyżywa się na Polakach."

Rafał Ziemkiewicz, odbierając nagrodę za najlepszy felieton, opowiedział na dzisiejszej gali kilka dowcipów sytuacyjnych o zamachu na prezydenta Adamowicza. Zachwycona publiczność płakała ze śmiechu.

Na deskach warszawskiego teatru odbyła się wczoraj premiera sztuki, w której główny aktor obiecuje, że zamorduje Owsiaka, i namawia publiczność do współudziału. Inna aktorka imituje scenę seksu oralnego z figurką Władysława Bartoszewskiego, jeszcze inna kopuluje ze świecą chanukową.

TVP wyemitowała widowisko grupy teatralnej ,,Smog w redakcji Wyborczej". Całość opiera się na prymitywnym szydzeniu z homoseksualistów, Platformy, uchodźców i feministek. Publika rechocze.

Gdy młody dziennikarz z Tok FM szedł za Jackiem Kurskim, zadając mu niewygodne pytania, ten odwrócił się do niego i z zaciśniętymi zębami, z nienawiścią w oczach, nazwał go... skurwysynem.

Dziennikarka TVN poszła zadać kilka pytań organizatorom Marszu Niepodległości. Usłyszała od nich, że ,,więcej szacunku maja do kurwy niż do niej".

Unio, czemu nie reagujesz...?!

A, już wiem czemu. Bo wszystkie opisane wyżej wydarzenia to fejki. Dajecie radę w ogóle pomieścić sobie w wyobraźni jaki byłby kwik, gdyby którakolwiek z wyżej wymienionych sytuacji wydarzyła się naprawdę...? Ja, przyznam szczerze, nie umiem sobie tego nawet wyobrazić. Propagandometry popękałyby z przesilenia.

Z tym że... to wcale nie do końca fejki - nie zgadzają się tylko nazwiska i postaci.

Bo to nie Ogórek prostacko odniosła się do seksualności Michnika - to Ewa Wanat (znana z Wyborczej i TokFM) napisała tekst o politycznym frustracie seksualnym, który wszyscy odczytali jako oczywistą aluzję do Kaczyńskiego. I to nie Ogórek, tylko Jurek Owsiak publicznie zrobił frustratkę seksualną z pisowskiej posłanki.

To nie Ziemkiewicz opowiadał dowcipasy o tragicznej śmierci Adamowicza, tylko Stuhr robił sobie heheszki z katastrofy Tupolewa. Mając w dupie fakt, że te prostackie żarciochy rodem z pijackiej meliny mogły oglądać rodziny tych osób, które w wyniku tej przezabawnej katastrofy zostały rozerwane na strzępy. A ich szczątki pakowano do trumien taśmowo, w jednej z nich umieszczono cztery miednice i dwie głowy. Można się zesrać ze śmiechu.

W teatrze wystawiana jest sztuka, ale nie ma w niej mowy o zamordowaniu Owsiaka, Schetyny, Michnika ani Tuska. Niee, no, gdzie. Przecież takie teksty to byłby skandal stulecia. Szef Ośrodka Monitorowania z wrażenia zesrałby się tęczą. Jest w niej za to mowa o zbiórce na zamordowanie Kaczyńskiego. A to przecież nic złego. No co wy, sztywniaki, dystansu nie macie? Mowa nienawiści jest wtedy, kiedy krytykujemy Michnika albo pytamy o faktury Owsiaka, a nie wtedy, kiedy promujemy w zbiorowej świadomości zamordowanie Kaczyńskiego.

I to nie z figurką Bartoszewskiego wolno imitować seks oralny, no bo przecież warto być przyzwoitym. A przyzwoite jest jedynie imitowanie robienia loda figurce Jana Pawła II. Wsadzanie sobie świecy chanukowej w odbyt lub krocze byłoby profanacją, bluźnierstwem i antysemityzmem, ale zrobienie tego samego z krzyżem to już tylko sztuka nowoczesna, skarbie.

To nie TVP wyemitowała widowisko ,,Smog w redakcji Wyborczej", tylko TVN wyemitował widowisko ,,Pożar w burdelu" (wszelkie podobieństwo nazw zupełnie przypadkowe, hejterze). A w widowisku tym TVN nakręca spiralę niechęci do pisowców i to w sposób tak prymitywny i nieśmieszny, że nawet... redaktor TokFM i Onetu w swojej recenzji nie zostawił na tym gównie suchej nitki.

To nie Kurski nazwał skurwysynem dziennikarza TokFM, tylko Michnik nazwał tak młodego dziennikarza TVP. Ale jemu wolno. Bo jak ktoś walczy przeciw mowie nienawiści, to chyba wolno mu czasem powyzywać cudze matki od kurew, źle mówię?

I to nie dziennikarka TVN usłyszała od organizatorów Marszu Niepodległości, że jest gorsza od kurwy - usłyszała to dziennikarka TVP od organizatora kodziarskiego pochodu.

To jak to jest w końcu z tą spiralą nienawiści? Kto ją faktycznie nakręca, skoro żeby zrobić gównoburzę wokół Kaczyńskiego, trzeba desperacko, goebbelsowsko wyjąć z kontekstu jego słowa o ,,gorszym sorcie", a gdy lewactwo (w tym lewackie autorytety moralne) wyzywa ludzi od kurew, skurwysynów, śmieci, szarańczy, zgniłych chujów, kiedy ustami byłego ministra kultury każe WYPIERDALAĆ, i kiedy odgraża się, że ,,dorżnie watahę" albo że zmusi przeciwników do wyskakiwania z okien - to jest na lewicy cisza i w ogóle nie wiąże się tego z zezwierzęceniem debaty publicznej w Polsce...?

Kilkadziesiąt sekund (!) zwyczajnej satyry wyemitowanej w TVP, krytycznej wobec WOŚP, jednak ani trochę nie odbiegającej ostrością od jadu wyciekającego z każdego odcinka programu Kuby Wojewódzkiego (nie wspominając o Wątłym, który pluje toksynami i nienawiścią w czystej postaci bez przerwy) - wywołało burzę jakiej nie widziano od czasów propagandy STALINOWSKIEJ.

Owsiak kilkadziesiąt minut po informacji o zamordowaniu Adamowicza próbował... obarczyć winą za to morderstwo tych kilkadziesiąt sekund plastelinowej satyry w TVP.

Rachoń został za emisję tej zwyczajnej satyry... zawieszony.

Oficjalną podpierdolkę w tej sprawie złożył Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich. Który w swoim donosie z żądaniem interwencji napisał między innymi: ,,Opublikowanie wskazanej animacji w mediach publicznych może niestety budować przekaz przyzwolenia na obecność mowy nienawiści w dyskursie publicznym".

Za to kiedy TVN wyemitował też kilkadziesiąt ale nie sekund tylko MINUT ostrej satyry pod adresem pisowców, jego ekscelencja Bodnar ani się zająknął, żadnego pisma nie wysłał w sprawie ,,przyzwolenia na obecność mowy nienawiści w dyskursie publicznym". Michnik wyzywający młodego chłopaka od skurwysynów też nie wydał się panu rzecznikowi piewcą nienawiści w dyskursie.

Do czego zmierzam?

Do tego, że naprawdę nie ma najmniejszego znaczenia jakimi słowami krytykujesz, obrażasz, znieważasz czy poniżasz. Nieistotne jest jak daleko przesuniesz granicę wulgarności, to tylko mało znaczące detale.

Liczy się tylko jedno.

Liczy się KOGO krytykujesz.

Jedno, nawet najbardziej kulturalne i łagodne słowo krytyki pod niewłaściwym adresem okazuje się być większą mową nienawiści, niż wyzywanie wrogów salonu III RP od kurew, skurwysynów i zgniłych chujów.

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1456
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1626
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1055
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1003
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 885
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 916
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 967
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 806
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 596
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 940
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 795
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 809
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

To nie Ziemkiewicz opowiadał dowcipasy i to nie Ogórek, tylko Jurek Owsiak. I to nie minilordzik Lipski tylko inny napisał, bo milordzik jest za cieńki w uszach. Najmądrzejszy komentarz na jaki go stać to "Eeeeeeeee ale mam jaja, jakby z szamba". I cieszy się nasz tawariszcz ze swoich jaj jakby dostał trzeci order Lenina.

  milord36,  20/01/2019

@Hamilton:
Taaak !

  milord36,  20/01/2019

@Hamilton:
Dajesz !

@milord36: ty tyle nie gadaj tylko kopiuj, kopiuj, bo na sól nie zarobisz z tak marną wydajnością. Kostka cię nie uwzględni w rankingach jak nie wypocisz z 300 artów na eioba i wykop..

  milord36,  21/01/2019

@Hamilton:
Jeszcze bis !

@milord36: wstań z kolan, poobsrywaj kogo się da i nie zapomnij pobożnie klepać zdrowasiek. Głośno, by cię wszyscy w kościele słyszeli..

  milord36,  21/01/2019

@Hamilton:
Jeszcze,jeszcze.Dawaj na ruszt.

  milord36,  21/01/2019

@Hamilton:
Jak ci się chce ? Trzeba mieć coś z głową. Wypisz wymaluj jak totalna opozycja.

@milord36:Tawariszcz w czasach kiedy lizałeś buty w ubecji opozycja też była opluwana. Dziś jest legalna i ma takie same prawa jak ty i rządzący. Wątpię by to się zakotwiczyło w tym twoim debilnym łbie. Kogo dzisiaj obsrywamy obszczymurku? Wypręż ciało i dawaj śmiało. Zrobisz karierę panie ZERO u boku Maniusia i podobnego.

@Hamilton:
Twoja zryta łepetyna jeszcze funkcjonuje ? Dawaj pajacu dawaj.

@milord36: gdybyś miał choć kawałek łepetyny i ćwieć mózgu to byś pisał własne teksty. Nie masz i musisz wykonywać to co ci każą inne obszczymurki, bo padniesz z głodu.

@Hamilton:
To co mi każą ? Niby kto ? UFO ? Pajacuj dalej. A może tak sam od siebie udostępniam. Wyższa logika nie ?

@milord36: hahahaha to ty umisz cuś sam zrobić? A podpisać się jusz tesz.?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska