Login lub e-mail Hasło   

Magia męskiego imienia Maria

Jedno jest pewne męsko żeńskie imię np. Jan Maria zwraca uwagę, bo niesie za sobą pewien nimb tajemniczości, wręcz magii
Wyświetlenia: 869 Zamieszczono 22/01/2019

W naszej ojczyźnie rodzice wybierają imię dziecka jeszcze przed narodzeniem i często przed poznaniem płci dziecka, dlatego najczęściej wybierają imiona które mają odpowiedniki męskie i żeńskie, np. Dominik - Dominika, Juliusz - Julia, Karol - Karolina, Kamil – Kamila, Michał - Michalina, Stefan - Stefania, itd. Moi rodzice wybrali dwa imiona, męskie - Andrzej, żeńskie – Maria. Jednak po urodzinach dogadali się, że warto mi dać obydwa imiona.

 

W Polsce dwupłciowych imion nie ma, bo nasze prawo nakazuje nadawanie imion umożliwiających odróżnienie płci. Imię Maria to jedyne żeńskie imię, które w Polsce można nadać mężczyznom, ale tylko i wyłącznie jako drugie imię. Zwyczaj ten zapoczątkowali Włosi w XV wieku. Imię Maria pochodzi z hebrajskiego Miriam, co oznacza „być pięknym, lub wspaniałym”. Jest najczęściej nadawane jako drugie imię na cześć Najświętszej Maryi Panny. Patronem tego imienia są też, Maksymilian Maria Kolbe i Święty Josemaria.

 

Nadanie drugiego imienia Maria, nadaje osobie tak nazwanej pewnej tajemniczości, malowniczości i szlachetności. Kiedyś takie podwójne imię, było często nadawane chłopcom i wiele znanych osób, np: Bronisław Maria Komorowski – były prezydent RP, Jan Maria Jackowski - polski polityk, Jan Maria Rokita – polityk, Tadeusz Maria Sznuk – polski prezenter, prowadzący program "Jeden z dziesięciu", Maksymilian Maria Kolbe – święty polski męczennik itp, miało na drugie imię Maria.    

 Istnieją tez żarty związane z tym imieniem, żartownisie wymyślili, że jak po porodzie ciężko jest określić płeć (nie wiem, jak to możliwe), to daje się dziecku na imię Maria. Być może to przepadek, ale chłopcy o tym podwójnym, imieniu mają jednak wiele cech przypisywanych kobietom, min delikatność, wytrzymałość, zmysłowość i seksualność.

 

Jedno jest pewne męsko żeńskie imię np. Jan Maria zwraca uwagę, bo niesie za sobą pewien nimb tajemniczości, wręcz magii.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1678
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 967
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1242
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 896
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 824
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 494
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 624
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1091
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 787
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1032
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 915
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1157
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 534
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 753
 
Autor
Artykuł  Serpico,  22/01/2019

Zbyszek mi się szlaja za jakimiś lafiryndami po sanatoriach, brat nic z tym nie robi ! Tylko te rankingi wam w głowach ! Mam tego dość !
Ania
W ramach protestu odrzucam artykuł !
Znaczy Zdzisław, z tych nerwów imię męża pomyliłam. Przyprawić mu rogi i umieścić na aucie ?

  Hamilton,  22/01/2019

Jakby ci na trzecie dali Alfons to miałbyś zawód. Napisz jak przebrany w kiecki podglądałeś jak siusiają pobożne emerytki na pielgrzymkach zboczku.

A praprapraprapraprapraprapraprapraprapraprapradziadek Jozin Kostka z Bazin nie głosuje? Też rodzina. Niedługo kozy, króliki i gęsi będą was czytać i podziwiać. Poziom w sam raz.

W właściwie można też mieć drugie imię Niska jakość. Świetnie pasuje do Ham- iltona niska jakość, nieźle też do 70-latka jo-tko49 niska jakość, nieźle też do pozostałych niepiśmiennych hejterów. Co prawda za zaśmiecanie eioby.pl, obraźliwymi komentarzami, bardziej pasowałaby do was nazwa "śmieciarze", ale poczekajmy, zobaczymy.

  Hamilton,  22/01/2019

@Andrzej Maria Sadowski: Dlaczego nam 'szmieciarzom i zakutym łbom' dupę zawracasz. Poskarż się adminowi i poczekajmy, zobaczymy.

  Hamilton,  22/01/2019

@ Zdzisiu : tyś sobie już tyle imion nadał, że Kostka nie potrafi ich zliczyć. Zlituj się nad nim. Zaliczy się nam chłopina na śmierć, a już swoje lata ma i swoje w kapuście przeleżał.

  Serpico,  22/01/2019

@Andrzej Maria Sadowski:
cytuję Andrzej Maria Sadowski:
"W tym mrowisku nieprzyjaznych uczestników, Zdzisiek i Kostka wyróżniają się inteligencją, błyskotliwością, urodą i prezencją. Ale, z was ciacha!!"
http://eiba.pl/36r9n
Ups ....

cytuję Andrzej Maria Sadowsk

...  wyświetl więcej

  Serpico,  22/01/2019

https://www.youtube.com/watch?(...)iwlcTc4

Pasuje do zdjęcia. Aaandrzej Maaaariaaa smutną ma twarz ! W sumie wyszło na to że ty jesteś gejem, nie smuć się teraz to tolerancyjne społeczeństwo mamy.
Rób coming out.
Dziwne trochę że lecisz na brata i określasz mu urodę, czy to zbieżność nazwisk ? Trochę za stary dla ciebie swoją drogą.

Coraz gorzej ci powiem to wygląda, jeszcze te wiersze z młodością w tle....

  Hamilton,  22/01/2019

@Serpico: jakiś tranwescyta odsłonił przyłbicę. Ja tam nic do nich nie mam, ale podglądanie emerytek przy siusianu to chyba kwalifikuje się jako zboczenie. A taka porządna rodzina. Hahaha - ze starej ślachty. Z allegro za 5 dych kopia portretu praprapra....

  Hamilton,  22/01/2019

@Serpico: to wina Kostki. Bawi się liczydłem a sekretariat i dokumentacja kadr w rozsypce. Co kapusta może zrobić z człowieka. Ta Juliusz Joanna Elżieta Andrzej Maria Balbina zawsze była kobieca jak mulica po przeszczepie pięciu jąder i fiutkiem na czole.
Czołgistka.

@Hamilton: Że ty masz nieutalentowaną rodzinę, która nie potrafi sklecić dwóch zdań, która ciebie nie popiera, to nie znaczy, że inne rodziny nie są utalentowane i się nie kochają i się nie popierają. Widać, że ty nie mógłbyś sobie nawet wyobrazić, że rodzina może się popierać. Współczuję ci, takiej rodziny!.

  Hamilton,  03/02/2019

@Andrzej Maria Sadowski: czym ty utalentowany babochłopie już tu na eioba nie byłeś. Juliuszem, Joanną, Elżbietą, Andrzejem, Marią. Jutro będziesz Hildegardą, a pojutrze Balbiną ze zdjęciem Jenifer Lopez sikającą na dywan podczas rozdania nagród dla utalentowanych rodzin.


1. W związku z często powtarzającymi się aktami mowy nienawiści na eioba.pl, prosimy o przestrzeganie w tym zakresie regulaminu, a w szczególności § 8, pkt.5, "Zasady korzystania z serwisu", który zabrania wykorzystywania Serwisu, w sposób sprzeczny lub niewłaściwy z jego celem społecznościowym, (zakazuje się stwierdzeń) obrazujących lub propagujących przemoc, nienawiść, dyskryminację (ras ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska