Login lub e-mail Hasło   

Nowa ? A może ta sama stara dyskryminacja?

"Kim pan jest?" "Napoleonem!" "Kto to panu powiedział?" "Sam Pan Bóg!" Na to wtrąca się drugi pacjent: "Nieprawda! Wcale mu tego nie mówiłem!"
Wyświetlenia: 625 Zamieszczono 24/01/2019
div>
 
Ta rzekomo dziś istniejąca "tolerancja", "multikulturalizm" i "ruwność" (specjalnie z błędem ortograficznym), to tak naprawdę nowa dyskryminacja, tylko z tą różnicą, że odwracają się role sprawców i ofiar dyskryminacji.
 
Ci co byli w przeszłości dyskryminowani  według nowego porządku są sprawcami dyskryminacji i na odwrót.
Na przykład:

1. W przeszłości kolorowi byli dyskryminowani przez białych a teraz biali są dyskryminowani przez kolorowych.

2. Osoby LGBT były dyskryminowani przez środowiska heteroseksualne a teraz LGBT dyskryminują hetero.

3. Kobiety były dyskryminowane przez mężczyzn a według nowego "porządku" jest na odwrót. Mogłabym wymieniać więcej przykładów
 
. Ta rzekoma "ruwność" jest nową formą totalitaryzmu i to nie ma nic wspólnego z tolerancją, przynajmniej to nie jest tolerancja w znaczeniu jakim ja pojmuję to słowo. To tylko zamiana ról "uprzywilejowany" i "dyskryminowany".

W normalnym państwie (tj. nieskażonym marksizmem kulturowym i nieobjętym tolerancją represywną) poprawność polityczną winno się wpisać do indeksu chorób psychicznych. Dotkniętym tą przypadłością umożliwiać leczenie, zaś zatwardzialców zagrażających społeczeństwu izolować.
 
Poprawność polityczna ewidentnie zaburza zdolność logicznego rozumowania i racjonalnej oceny sytuacji.
 
Czym to się różni od schizofrenii albo od paranoi?
 
Na razie mamy sytuację jak w psychiatryku. Przyjmujemy wobec poprawnych politycznie i genderowców, że się sami zdiagnozują.
 
Pytają pacjenta: "Kim pan jest?"
--"Napoleonem!"
- "Kto to panu powiedział?"
- "Sam Pan Bóg!"
-Na to wtrąca się drugi pacjent: "Nieprawda! Wcale mu tego nie mówiłem!"
 

Szkoły używają terminu „osiągnięcie” w taki sposób, że fani George’a Orwella mogą dostrzec w tym nowo-mowę. Pomyślcie o testach osiągnięć. Czy tego pojęcia używa się w Australii? Testy osiągnięć? Bardzo powszechne w Stanach.
 
O jakie osiągnięcie chodzi?
 
Jeśli chodzi o nauki ścisłe, osiągnięcie ma miejsce w następujących, ograniczonych przypadkach:
 
– kiedy coś odkryjesz;
– kiedy zmodyfikujesz czyjeś odkrycie;
– kiedy odkryjesz, że coś, co było uważane za prawdę jest błędne lub na odwrót;
– i w końcu kiedy zmarnujesz znaczącą ilość czasu kończąc w ślepym zaułku przy jednoczesnym prowadzeniu starannych zapisków po to, żeby ktoś inny nie musiał marnować czasu w tym samym ślepym zaułku.
 
Poza tymi czterema kategoriami nie ma mowy o osiągnięciu. – John Gatto z książki Mariana Mazura „Historia naturalna polskiego naukowca: " Naukowcem jest ten, kto poszukuje odpowiedzi na pytania, na które dotychczas nikt nie odpowiedział, za pomocą metod umożliwiających udowodnienie odpowiedzi. W ramach samej nauki są to pytania: „co jest?” (fakty), „co jest jakie?” (właściwości), „co od czego jak zależy?” (związki). Zastosowania nauki w praktyce dotyczy pytanie: „jak co osiągnąć?” (optymalizacja).

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1211
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1022
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1095
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 768
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 745
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1896
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 582
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1041
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 548
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 554
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 897
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 683
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  24/01/2019

Polecam film "Edókacja", jak w tym bagnie poprawnie rozumieć "ruwność"

https://www.youtube.com/watch?(...)z8&t=4s

Na osiągnięcia można patrzeć w różny sposób. Tworzyć można obrazy osób grających kogoś dla samych siebie i dla zajęcia jakiegoś stanowiska w społeczeństwie. Tu osiągnięciem będzie skończenie jakiejś uczelni (niezależnie od tego, czy ten ktoś się czegoś nauczył. A znam osoby po szkole średniej, które są mądrzejsze i bardziej oczytane, od tych po studiach). W sporcie to prostsze. Jakie osiągnął wyni ...  wyświetl więcej

  Remter,  25/01/2019

@Janusz Nitkiewicz: Odczuwanie radości wynika z naszych nawet malutkich osiągnięć. Odkrywanie samego siebie poprzez stosunek do zwierząt - daje nam czuć się człowiekiem panującym , nie mylić z zarządzającym . Słowo " Pan" odnosi się do panowania. Na panowanie składają się osiągnięcia. Chociażby nawiązywanie kontaktu ze zwierzętami. Zwierzęta odczytują naszą mowę poprzez wibracje w głosie, patrzeni ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  25/01/2019

Ogólnie opisała ś rewolucje czyli zamianę grupy ludzi u władzy. Tak dzieje się tysiące lat.
Ktoś inny to określił ale ja się zgadzam ...
Jedyną drogą zmiany jest ewolucja Świadomości.
Świadomość pozwala bowiem ogarnąć świat stworzony ...
I jeszcze więcej.
Niestety miarą Świadomości ludzkości jest poziom ... Najmniej świadomego człowieka. Żadna średnia czy "elyty ...  wyświetl więcej

  Remter,  25/01/2019

@Koriolan: Słowo "rewolucja" oznacza cofanie wsteczne. Czyli nie przerobienie ewolucji. Człowiek ma prawo w sobie skupić trzy etapy poznania samego siebie ; w JA , Jestem, w Mnie. Bo dopiero znając samego siebie możesz utrzymywać społeczność z innymi.

  Koriolan,  25/01/2019

@Remter: ogólnie to ludzie na każdym etapie tworzą społeczeństwo lub jakiś inny związek. Po prostu są zamknięci na ograniczonej przestrzeni.
Chyba, że masz społeczność to dla Ciebie "fajne społeczeństwo".
Wtedy tak ...
Tylko mając dużo Świadomości i Miłości mogą utworzyć fajne społeczeństwo.
Ale do tego jest strasznie daleko.
.
Z innej strony możemy się jedynie zajmować sobą i swoim rozwojem. Rozwój innych zostawić ... Innym :-)))

  Remter,  25/01/2019

@Koriolan: Ludzie winni tworzyć społeczność między sobą wg odczuwania własnego ducha … Społeczność powstaje wówczas kiedy następuje odczuwanie poprzez ducha - samego siebie w drugim człowieku . Natomiast społeczeństwo to masa do kierowania i łatwa do zmanipulowania. Dlaczego ideologie są nastawione na hasła zrównoważonego rozwoju ? Zrównoważony rozwój to stagnacja bycia za życia...

  Koriolan,  25/01/2019

@Remter: masz rację - "winni"
Ale tego nie robią.
Jeśli to wiesz to możesz coś zrobić. Ale co ?
Tak naprawdę prawie nic.
Możesz, możemy rozwijać samych siebie.
I rozprzestrzeniać siebie w zachęcie do rozwoju innym.
Praktycznie - nic więcej.
No ...
Można też kochać rozwijających się i nierozwijajacych się :-)))

  Remter,  25/01/2019

@Koriolan: Bez scalonego ducha z Duchem , jaki zawiera Życie i pomaga przepływać Życiu przez Ciebie w stronę innych - niczego sam z siebie nie dokonasz. Nie posiadasz takiej mocy. Na etapie dzisiejszego rozwoju - uczymy się pozyskiwać zrozumienie siebie w innych .Każdy z nas spełnia ważną rolę w rozwoju świadomości Życia.

  Koriolan,  25/01/2019

@Remter: masz oczywiście rację ....
Bez scalenia duszy z Duchem, ja nazywam to oświeceniem, przekaz do innych jest zniekształcony, niewiele albo nic nie zmienia.
Ja jednak jestem zdania, że warto emanować sobą jeśli tylko czubek głowy wyjdzie nam ponad bagno ...
Zresztą i tak emanujemy sobą CAŁY CZAS tego się nie da zatrzymać
.
Reasumując ...
Wiem, że powi ...  wyświetl więcej

@Koriolan: "Miliardy ludzi umarło w ciemności :-))) "
Slyszalem, ze kilku umarlo w dzien !!
Dobre ??

Typowy relatywizm: coś co było zasadą kiedyś, zmieniło podmiot. Ha! Coś co było postrzegane jako dobro zamieniło się rolami. Jakże dokładnie odzwierciedla to zasadę równoważności dobra i zła - które w miarę upływu czasu, jakby zamieniają się miejscami.

Natomiast nie rozumiem drugiej części dotyczącej "psychiatryka" ani trzeciej, w której chodzi chyba o definicję słowa "osiągnięcie" - hmm …

...  wyświetl więcej

  Remter,  25/01/2019

@podobny: Wyszłam z tego , iż Życie kołem się toczy... czy to jest relatywizm ? Kaznodzieja ujął to w słowa 3,15 "Co istnieje to już było, co zaś ma być , to już zaistniało; a prawdziwy Bóg szuka tego, co jest ścigane"Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska