Login lub e-mail Hasło   

TSe - działanie.

Teoria Słowa w ujęciu energetycznym a zwłaszcza jej działanie w życiu ludzi. Rozwinięcie Teori Słowa Mirka w stronę energii i dynamizmu umysłu.
Wyświetlenia: 375 Zamieszczono 02/02/2019

Wszystko jest energią ...
A więc energią jest słowo, myśl, umysł.
Umysł można nazwać przestrzenią, polem energetycznym w którym pojawiają się myśli. Gdy przyjrzymy się dokładniej myślom zauważymy, że często te same myśli pojawiają się cyklicznie. Jest nawet takie przysłowie, że facet myśli o seksie co dwie sekundy. A jak skończy 40 lat to co cztery sekundy.
Można więc powiedzieć, że umysł to pole energetyczne w którym krąży wir myśli.
O takim wirze można posłuchać np tutaj ...
.
https://youtu.be/UoCxMhRL98E
.
Ruch, wirowanie oznacza szybkie i znaczne zmiany form energii. Np szybkie mieszanie herbaty powoduje jej szybsze ochłodzenie.
Wirowanie myśli powoduje zwiększenie ciśnienia energii i zmusza człowieka do wyrzucenia nadmiaru energii na zewnątrz. Widać to wyraźnie gdy popatrzymy na wrzeszczącego w nienawiści człowieka. On nie może przestać. Wyrzuca słowa jedno za drugim, aż nie nastąpi wypróżnienie, wtedy pomału uspokaja się i wraca do "normalności". Ale co się dzieje z wyrzuconymi słowami ?
Wyrzucone słowa z dużym ładunkiem negatywnej energii przejmują inni ludzie. Małe dzieci uczą się wyrzucania nadmiaru myśli, złej energii w akcie wściekłości a dorośli potwierdzają sobie, że to jest "normalne" zachowanie bo już dawno są zarażeni.
Wściekłość to bardzo wyraźne i charakterystyczne zdarzenie ale tak naprawdę to ludzie nieustannie zajęci są słowami. Słowa są dla ludzi jak oddychanie, nie można ich powstrzymać dłużej niż na krótką chwilę.
Dlaczego ?
Dlatego, że słowa to życie.
Nawet w biblii jest zaznaczone, że człowiek nie może przestać myśleć. Myśli, słowa są nierozdzielnie związane z człowieczeństwem i tak naprawdę to słowa odróżniają ludzi od zwierząt. Całe życie ludzkie, każde działanie przepełnione jest słowami. Wściekłość to akurat gwałtowny wyrzut słów ale ludzie na okrągło kontaktują się, rozmawiają a jeśli nawet milczą to słowa w postaci myśli ciągle krążą w ich głowach.
Pamiętajmy, że każdy normalny człowiek jest zarażony wadą Osądzania. Można o tym przeczytać np tutaj ...
.
http://www.eioba.pl/a/5s71/wada-osadzania
.
Wada Osądzania polega na nadawaniu neutralnym słowom oceny pozytywnej lub negatywnej. A więc wyrzut energii spowodowanej wirem myśli też ma ocenę negatywną lub pozytywną. Jeśli ktoś się pozbył wady osądzania lub potrafi panować nad nią to może wyrzucać słowa BEZ nadanej oceny. Takie słowa mogą powodować "uzdrowienie" zarażonego człowieka, jeśli jest wystarczająco otwarty. Niestety jak zaznaczyłem w innych miejscach, tych którzy pozbyli się całkowicie choroby osądzania jest znikoma ilość a tych, którzy rozumieją zarażenie i walczą z chorobą jest około 5% populacji. To obrazuje totalność choroby i powszechność występowania prowadzącą do uznania jej za "normę".
Człowiek dokonujący wyrzutu energii może zarazić jednego lub więcej ludzi. Ci którzy nadają dużej ilości słów ocenę o tej samej wartości osiągają dużą gęstość energii a co za tym idzie, potrafią zarazić dużo większą grupę ludzi liczoną w setkach milionów.
Tak się stało z Hitlerem i jego negatywną energią a z drugiej strony z Buddą i jego neutralną energią. Warto dodać, że energia Buddy wciąż pomaga ludziom wyzdrowieć. Ta energia jest zawarta w naukach buddyjskich. Podobnie było z Jezusem i jego energia pomagającą ludziom w naukach chrześcijańskich (nie w katolickich, czy prawosławnych).
To pokazuje, że słowa i energia w nich zawarta może być przechowywana w książkach, filmach, dziełach sztuki itd.
w konsekwencji ludzie są zanurzenie, zatopieni w morzu słów i energii z nimi związanych.
Czy to źle ?
Nie ...
Zjawisko wypełnienia umysłów ludzkich energią słów i ocen jest neutralne jak wszystko. Po prostu to etap przejściowy w rozwoju ludzkości tak jak dzieciństwo w osobowym rozwoju człowieka.
Czy można usunąć dzieciństwo i nieporadność z tym związaną ?
Nie ...
I nie ma potrzeby.
Tak samo nie ma potrzeby usuwania zjawiska zarażania ludzkich umysłów słowami i energia oceniania, osądzania. Ale warto porzucać okres dziecięcy i rozwijać się dalej. Warto zobaczyć, że to tylko okres przejściowy, dający jakieś emocje, działania i rozrywki i przejść do okresu dorosłości, który dostarczy nam zupełnie innych emocji, działań i rozrywek. Można to robić, ale słabe jest bawienie się żołnierzykami przez całe życie. Warto porzucić dziecięce zabawy i przejść do zabaw dorosłych.
Jakie są zabawy dorosłej teorii słowa ?
Każdy może dorosnąć i sprawdzić :-)
.
Dobrze jest w dzieciństwie mieć pampersa z ego, z nadawania słowom ocen, osądów i związanej z tym negatywnej lub pozytywnej energii, ale niefajnie jest chodzić z pampersem będąc dorosłym. A więc dojrzewanie może być zobaczeniem, że w okresie dzieciństwa słowa, nadawaliśmy każdemu słowu osąd, ocenę. Teraz możemy zobaczyć, że każde słowo jest neutralne a co za tym idzie, każda energia jest neutralna a więc i każde zdarzenie, odczucie, przedmiot i WSZYSTKO na tym świecie jest neutralne.
Jeśli to zrozumiemy możemy zacząć pozbywać się pampersa z ego bo już jest mocno przesiąknięty tym, czym bywają przesiąknięte pampersy.
Jak się zdejmuje ego-pampersa ?
Tak samo jak zwykłego, rozwiązuje się przywiązania i odkłada się go na bok. Przywiązania to połączenie słowa z jego osądem. Np słowo "gnój" ma negatywną ocenę a słowo "obornik" pozytywną gdy pomyślimy, że można nim użyźnić glebę. To są przykłady osądów i przywiązania do słów. Dojrzewając pozbywamy się właśnie tych osądów i pampers z ego zaczyna spadać.
Należy wyraźnie zaznaczyć, że w procesie dojrzewania, rozwoju NIE POZBYWAMY się myśli, słów, umysłu, energii a JEDYNIE przywiązań, jedynie ego.
W procesie dojrzewania dziecko uzyskuje panowanie nad swoim ciałem a w procesie dojrzewania umysłu człowiek uzyskuje panowanie na swoim umysłem, myślami, emocjami, pożądaniami i działaniami.
Ogólnie dziecko nie ma dostępu do dużych mocy typu samochód, karabin, elektrownia atomowa itd. dojrzewając człowiek uzyskuje dostęp do tych mocy fizycznych. Dojrzewając umysłowo człowiek uzyskuje dostęp do mocy psychicznych.

Reasumując
Słowa, myśli i nadane im osądy tworzą ego, które jest zabezpieczeniem w dzieciecym okresie dojrzewania umysłu. Rozumiejąc to i pragnąc się rozwijać dalej pozbywamy się PRZYWIĄZAŃ do słów i myśli rozpuszczając ego i uzyskując dostęp do mocy, emocji i działań ludzi dojrzałych.

~

Podobne artykuły


25
komentarze: 84 | wyświetlenia: 1838
17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 988
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1632
15
komentarze: 134 | wyświetlenia: 2034
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1328
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 708
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 521
14
komentarze: 119 | wyświetlenia: 932
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 862
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1119
13
komentarze: 21 | wyświetlenia: 819
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 507
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1109
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 512
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 825
 
Autor
Artykułpotencjał * natężenie * czas => postać energii fizycznej
informacja * współczynnik prawdy * czas => postać energii duchowej
postać energii fizycznej * postać energii duchowej => Efekt zamierzonych działań

@pokrzywiony: tacie nie chciało się zejść do kiosku po prezerwatywy i w efekcie mamy teraz takie komentarze. To chyba wynik zaniedbanie * lenistwo * erekcja = > .... czołowy fizolofistek eioba.

  Serpico,  02/02/2019

"Na szczęście z tym już koniec, nasza reputacja została oczyszczona przez badaczy z Uniwersytetu Stanowego w Ohio (USA). Naukowcy, po przeanalizowaniu miesiąca z życia 163 kobiet i 120 mężczyzn, ustalili, że panowie dumają o rozkoszach cielesnych zaledwie... 19 razy na dobę. Innymi słowy, sceny rodem z filmów dla dorosłych migają nam przed oczyma nie co siedem sekund, a co godzinę i dwadzieścia sz ...  wyświetl więcej

@Serpico: fajnie, że przeczytałeś mój artykuł :-)))
Częstotliwość myślenia o seksie to tylko ... Dowcip.
Pokazujący efekt krążenia myśli w umyśle :-)))

@Koriolan:
Jesteś socjopatyczny, powielasz jakieś brukowe bzdety, to leci do port folio, osoby jak ty powinny być "eliminowane" z przestrzeni publicznej i kierowane do psychologa.
Skoro nie chcą tam same pójść, ty masz zaburzenia i tak oceni to każdy psycholog.

@Serpico: dziękuję za diagnozę i wskazanie specjalisty do którego się mam udać.

https://facet.wp.pl/facet-mysl(...)878081a
"Niektóre miejskie legendy tak mocno wniknęły w świadomość społeczną, że obecnie uchodzą niemal za wiedzę encyklopedyczną."

Dołóż sobie to , cytuję Koriolan :

"TAK.
Czuję się i jestem zaprogramowany. Opiszę to w pierwszej osobie Ale dotyczy to wszystkich.
Urodziłem się czysty, bez programów. Byłem sobą, byłem Miłością, byłem idealnie zharmonizowany z tym swiatem. Robiłem to, po co się urodziłem. Potem nauczyłem się języka i za jego pomocą i za pomocą najpierw rodziców potem nauczycieli i innych lu

...  wyświetl więcej

@Serpico: nie muszę sobie dodawać. To jest TO SAMO tylko wyrażone innymi słowami.
Szkoda, że cytujesz a nie komentujesz ...
To znaczy piszesz co TY myślisz.

@Koriolan:
Socjopatia, masz przecież, ciebie powinien oceniać psycholog, nie ja i taka byłaby ocena.

Specjalnie dziele, następnie porównaj z :
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)ocjalna

Albo daj do oceny, bądź porozmawiaj z jakimś psychologiem, zabierz tam też Wróbla.
Wy nie nadajecie się na forum publiczne, ale na wizyty u psychologa proszę pana i gwarantuje że jakby któryś poczytał, powiedziałby to samo.

@Serpico: to już pisałeś ...
Mam iść do psychiatry ...
.
Już Ci więc podziękowałem :-)))

@Koriolan:
Nie ma za co, tym :
"Tak się stało z Hitlerem i jego negatywną energią a z drugiej strony z Buddą i jego neutralną energią. Warto dodać, że energia Buddy wciąż pomaga ludziom wyzdrowieć. Ta energia jest zawarta w naukach buddyjskich. Podobnie było z Jezusem i jego energia pomagającą ludziom w naukach chrześcijańskich (nie w katolickich, czy prawosławnych)."

Łamiesz

...  wyświetl więcej

Koriolan ja sobie pożyję do śmierci a potem zobaczę. Może przeczytam co masz do powiedzenia.

@Hamilton: dzięki za komentarz ...
Nie wiem co Ci odpowiedzieć :-)))

@Koriolan: Koriolan zabrał 6728 razy głos w ciągu 30 miesięcy, krzywy Maniek 4079 razy w ciągu 17 mies. Tak intensywnie staracie się pozbyć własnego EGO. Poziom hipokryzji godny najwyższego podziwu. Zwłaszcza, że ponad 90 % waszych wynurzeń kipi wściekłą czerwienią. Wyjące na pustkowiu 'motylki' eioba.

@Hamilton: jarasz się cyferkami ...
Słabe ...

@Koriolan: ciebie jarają tylko i wyłącznie twoje słabiutkie i coraz liczniejsze komentarze. Kura też zostawia mnóstwo śladów swej bytności na placu i wydaje się jej, że to złote myśli.

@Hamilton: hmm ...
Trochę gówniany ten Twój ...
Cięty dowcip :-)))
Ale jak dla seta1212 pewnie starczy :-)))

@Koriolan: walnij coś mądrego. Np. wszystko to energia, a to znaczy, że nie ma nic, bo jest tylko przestrzeń. Maniek doda jeszcze czasoprzestrzeń utuloną w ramionach krzywej Gaussa i dwa dochtoraty na Wieczorowym Uniwersytecie Marksizmu i Leninizmu dla uzdolnionej młodzieży 50 + emerycko - rentowej za wnikliwość w głąb. Kapusty.

@Koriolan: te twoje linki w tekście też na miarę sraczy zakrawarskiego. I nie dziwię się, że musisz pisać o sobie z wyższością. To łóśficenie cię mocno cofnęło w rozwoju.

@Koriolan:
To lepsze :
zakrawarski: "Pisales o RT czy RD ktore jest wlasciwe i co znaczy potrzebne mi do artu ktory pisze czesc ! odpow. tu" do profilu Koriolan

3ci rok piszesz o tym, a on pyta co to jest, mając przed oczami twój opis:
Koriolan
Uwaga ! Jestem uduchowiony i mogę pisać o sobie z wyższością :-))) Rozwój duchowy ... Życie nie ma ani celu, ani sensu

...  wyświetl więcej

@Serpico:. Ciągle tylko o kimś ...
Smutne ...
W artykule wyżej masz trochę wyjaśnień ...
Ale czy Ci coś wyjaśnia ?

@Koriolan:
Smutna to jest twoja prostota, w "Przydrożny Bar" z Patrickiem Swayze, jest scena gdzie uczy bramkarzy jak mają reagować na pijanych gości, na to co mówią, jak mają ich obezwładniać i jeden z bramkarzy pyta :
- A co jeśli ktoś powie że moja matka to kurwa ?
A Swayze na to :
- A jest nią ?
Następuje cisza i zrozumienie.

Przynajmniej wiem o czym

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
https://www.youtube.com/watch?(...)JzRziHE
To ma taki poziom, panie psycholog od Teoria Słowa. Przykro mi do twoich rewelacji już ktoś doszedł.

Bardzo ciekawa interpretacja, z tym, że mam jedną uwagę.

Napisałeś, że z wiekiem " … pozbywamy się PRZYWIĄZAŃ do słów i myśli rozpuszczając ego … ". Otóż wydaje mi się, że jest wprost przeciwnie: dziecko "wykrzykuje" swoje ego nieświadomie, człowiek dorosły świadomie - operuje nim na co dzień. Nie jesteśmy w stanie - w żadnym momencie naszego życia - wyprzeć się ego, dążącego do zaspokajan

...  wyświetl więcej

@podobny: odpowiem Ci po spacerze ...
Czyli za kilka godzin ...
Sorry ..

@podobny:
" Nie jesteśmy w stanie - w żadnym momencie naszego życia - wyprzeć się ego, dążącego do zaspokajania naszych oczekiwań - czy to materialnych, czy intelektualnych, czy duchowych."
...
Podczas medytacji gdy odpuszczamy swoje intencje i zdajemy się na czysty błogostan czy bogostan, "ego" staje się tylko takim beznamiętnie obserwowanym "motylkiem". To taki moment kiedy ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Słusznie - ego nie wyraża się (uwidacznia) tylko poprzez słowa czy myśli. Ego jest stałym dążeniem do swojego wnętrza - jest stanem zawsze skierowanym do środka, który może przejawiać się postaci słów, myśli.

Medytując, zaglądamy właśnie do tego środka i znajdujemy uspokojenie. Nie mniej ego zawsze działa, przy czym to co czujemy w środku, pochodzi z zewnątrz - tak jak to jes

...  wyświetl więcej

@podobny:
"Pomimo tych wad, badanie to ukazuje istnienie związku pomiędzy stanami psychotycznymi a świadomym śnieniem i zdecydowanie przydałoby się przyjrzeć temu zagadnieniu głębiej. Tym bardziej, że z badania tego wynikają niepokojące przesłanki, że praktykowanie świadomego śnienia może być niekorzystne dla osób z objawami psychotycznymi, gdyż zamiast im pomóc, może prowadzić do pogłębien ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Chrapanie ciała nawet zabawne, okazało się że jak śnisz na jawie to też chrapiesz, coś masz z przegrodą ? Reszta już zabawna nie jest.

@podobny:
3ech kolesi z dość poważnymi problemami natury psychicznej, ty najmniejsze, nie ma za co, pisze do siebie ,"tak masz rację".

@podobny: Przepraszam, że artykuł jest napisany trochę chaotycznie ...
.
Głównym wątkiem poza tym, że słowo odgrywa rolę nośnika energii psychicznej jest teza, że zarażanie się przez ludzi posiadaniem ego, czyli osądzaniem jest po prostu rozwojem.
Próbowałem tu porównać rozwój fizyczny człowieka z rozwojem duchowym.
Fizycznie każdy ma fazę wzrostu, trwanie, starzenie si ...  wyświetl więcej

@Koriolan: aha, i dlatego musisz 6735 razy stanowczo zaprzeczyć abyś miał coś wspólnego z własnym EGO.

@podobny: Ad ego
Posłuchaj sobie swojego klipu wir.
Mówisz tam o DWÓCH POZIOMACH.
- szarpanie się z wirem
- poddanie się wirowi
.
Ty uparcie mówisz o jednym poziomie a ja staram się pokazać Ci DWA poziomy. Nie chodzi o liczbę ale o to, że walka z wirem i poddanie się wirowi to kompletnie różne stany ... Prawie.
TO właśnie chce Ci powiedzieć tym arty ...  wyświetl więcej

@Koriolan: mam nadzieję, ża podobny nie skorzysta z takiej drogi rozwoju. To go może zabić.

@Koriolan:
Nie wszyscy, Krzywy się wkręcił w te wasze ego bzdety i robi się na roślinę jak z avatara, z tego co pisze, jest na dobrej drodze, w sumie w połowie już był, także szybko pójdzie, jeden sukces masz, ale czy to jest sukces, warto pochylić się nad pytaniem.
Ad Chaos,ty nie jesteś chaotyczny, ty jesteś chaosem.

@podobny: Ad ego ...cd...
Słabo się rozumiemy ...
Dla mnie ego jest czymś nabytym. Jak np wiedza o kobiecie i mężczyźnie. UTOŻSAMIAMY się z tym i teraz JESTEŚ mężczyzną i już umrzesz mężczyzną. Ale wyobraź sobie, że NIGDY byś nie usłyszał słowa "mężczyzna". Mimo, że bzykał byś kobitki to nigdy nie byłbyś mężczyzną - BYŁBYŚ SOBĄ.
Ta wiedza, że jesteś mężczyzną jest zapisana w e ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: dobrze piszesz ...
Rozumiemy się.
Ci co powiększają swoją świadomość zaczynają żyć medytacyjne - to znaczy z coraz mniejszym przywiązaniem do ego ...
Aż do kompletnego rozpuszczenia ego :-)))
To jest właśnie - oświecenie ...

@Koriolan:
To akurat wstęp do "gender".Co ty masz sieczkę w tej głowie to mało.Tacy ludzie jak ty, są WYBITNIE szkodliwi społecznie, wybitnie. Dlaczego ? Dlatego że mogą trafić na ludzi którzy uwierzą w ich brednie.
Trwale bezrobotni, z niejasnymi źródłami utrzymania i do tego jeszcze to co cały czas piszesz.

Nie .. to jest rozpad osobowości, ludzie później nie poznają bliskich, rezygnują z aktywnego życia, pracy, celów.

@Koriolan:
Publicznie namawiasz ludzi do rezygnacji z przywiązania do pracy, rodzin, przyjaciół, życia które prowadzą, nazywając to oświeceniem, robisz to już ile ? Dwa lata ? W tym czasie złamałeś ileś razy prawo, łamałeś zabezpieczenia portalu.

NIE MA MOWY żebym zostawił to od TAK. NIE MA MOWY.

@Serpico: nie znasz mnie a osądzasz co mam w głowie ...
To po prostu brak zdrowego rozsądku w/g mnie :-)))

@Koriolan:
Poważnie ? Jak dostaniesz ocenę biegłego psychologa nie moją pod nos, to już ci nie będzie tak wesoło.Widzę co robisz i tego nie zostawię.

@Serpico: nie znasz mnie a ciągle o mnie piszesz ...
Jakbyś mnie znał :-)))
To właśnie jest choroba osadzania :-)))
I robisz to już kilka lat :-)))

@Serpico: nic o mnie nie wiesz ...
:-)))

@Koriolan:
Będzie ktoś oceniał to co robisz, to co piszesz jest chore i jest ryzyko że trafisz na ludzi którzy uwierzą w twoje brednie, tak jak trafiali na Osho i innych, Osho został osądzony i nie przeze mnie, ty także będziesz.
Nie interesuje mnie wiedza na twój temat, tylko to co robiłeś i robisz TY, a resztę niech sprawdzają, nie jestem od tego.

Jeszcze namawiasz ludzi do

...  wyświetl więcej

@Koriolan: Kori oświecony zapałką z Czechowic Dziedzic czy z Sianowa. ?. Nie znasz mojego kapelusza a ciągle o nim piszesz ... Dałbym ci go potrzymać ale boję się, że będzie się potem świecił.

@Koriolan:
" widzisz . . .
Ja jestem wierzący i marzy mi się kościół mający 10 tyś członków PRAWDZIWIE WIERZACYCH. "
http://eiba.pl/zd8tc

" Podobnie było z Jezusem i jego energia pomagającą ludziom w naukach chrześcijańskich (nie w katolickich, czy prawosławnych)."

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: ty nie wchodź w głąb siebie, bo jak ujrzysz tę pustkę głąba to umrzesz ze strachu zamiast żyć sobie do śmierci.

@Hamilton: kapelusz ... Jest fajny ...
Co prawda Niemen jest fajniejszy od swojego kapelusza.
To tylko przykrywką łysiny ...
:-)))

@Koriolan: cechą każdej miernoty jest wymyślanie rzeczy, które mu przeszkadzają. Gdyby nie te kapelusze byłbyś znacznie mądrzejszy, a tak bidulu nie masz się już dokąd cofnąć w swoim rozwoju. Przyjmij wyrazy współczucia. Kapelusze są be, glaca Koriolanka jest cacy.

  podobny,  03/02/2019

@Koriolan: Nie zaprzeczam, że można stopniować i klasyfikować rozwój … ulepszać siebie, poszukiwać ciekawych rozwiązań … z takim podejściem spotykamy się na co dzień. Jedna metoda jest lepsza, skuteczniejsza inna gorsza. Mnie zawsze bardziej interesowało jakie jest fizyczne pochodzenie słowa, myśli, świadomości … Nie szukam korzystniejszych rozwiązań, ale zadaję podstawowe pytanie: czym jest ludzk ...  wyświetl więcej

  podobny,  03/02/2019

@Koriolan: Nie widzę potrzeby rozróżniania płci żeby badać (zrozumieć) istotę ego - podobnie jak prawa fizyki nie mają płci, tak również nie ma płci ego. Słusznie piszesz, że ego nabywamy, poprzez naukę - od rodziców, w szkole, w pracy itp. To jest oczywiste i wpływa m.in. na to że każdy z nas jest inny. Bardziej istotne jest dla mnie pytanie, jaki jest fizyczny mechanizm ego ...

  podobny,  03/02/2019

@podobny: Innymi słowy, Teoria Słowa, nie jest kolejnym poradnikiem-metodą, jak żyć lepiej, ale próbą opisu takich zjawisk jak słowo, myślenie, świadomość … w oparciu o aktualną wiedzę fizyczną, biologiczną, lingwistyczną … lub ogólnie: wiedzę.

@podobny:
Prawa fizyki nie mają płci, ale rzeczywistość jest spolaryzowana.
Np. Występują wiry prawoskrętne i lewoskrętne.

@Adam Jezierski: Pionowe i poziome tak działa pole elektromagnetyczne.

@podobny: A masz już jakąś koncepcje na genezę słów którymi się porozumiewamy w celu porozumiewania się i opisywania tego co w sobie odczuwamy i postrzegamy w sobie i na zewnątrz siebie ? Mało kto wie jak rodzi się SŁOWO i jak ONO ewoluuje ... ?

@pokrzywiony: taka koncepcja chyba istnieje skoro są "słowa którymi się porozumiewamy w celu porozumiewania się". Ja to na przykład kupuję masło i zawsze pamiętam by było maślane. Innego do Ust nie Wezmę. Nie wiem czy wiesz, że Mało kto wie jak Rodzi się MASŁO i jak ONO ewoluuje ... ?

@pokrzywiony:
Mamy górę i dół i od tego nie da się uciec.
Mamy też inne kierunki.
Płci także jest więcej niż dwie.

@pokrzywiony: ja to cię Podziwiam, że potrafisz tak po 16 godzin na dobę, (nawet w niedzielę) Ewoluować i porozumiewać się w celu porozumiewania się po to tylko by się nie porozumieć.

@podobny: x...
"... prawa natury, te opisane przez fizykę, również opisują również naszą psychikę"
.
Chyba Cię nareszcie zrozumiałem :-)))
.
Dla mnie prawa natury są ... WYMYŚLANE, odkrywane przez psychikę a więc w pewien sposób prawa natury nie mogą opisać tego co psychika nie wie. To jakby chcieć samego siebie wyciągnąć za włosy do góry. Nie da się ...
. ...  wyświetl więcej

@Koriolan: mój Boże, a czego użyjesz do tego badania fizolofie ? Polecam użyć tych 'słów którymi się porozumiewamy w celu porozumiewania się'. Inaczej będzie to WYMYŚLANE i odkrywane przez twoją psychikę po raz .. 6747

@podobny: x...
1) płeć
Poczucie męskości było tylko przykładem "przywiązania", jakby jeden z podstawowych elementów ego. Ego jest milionem takich PRZYWIĄZAŃ.
2) fizyczny mechanizm ego.
Dla mnie ego jest wirem energetycznym. Jeśli rzeka byłaby świadomością, strumieniem energii to ego byłoby właśnie wirowaniem w miejscu kawałka rzeki.
Z drugiej strony ego składa si ...  wyświetl więcej

@Hamilton: uważasz innych za głupszych od siebie ...
A więc rozmowa z tobą jest bezzasadna.

@Koriolan: masz rację. Rozmowa z kimś kto uważa, że mózg jest mu niepotrzebny, a jednocześnie usiłuje chaotycznie korzystać z jego resztek czyni dalszą dyskusję bezprzedmiotową.

@podobny: x...
Teoria słowa
Ok
Już to wiem.
Ja jestem szukającym sensu życia
Ty jesteś szukającym praw naturalnych słowa.
.
Moje dwa artykuły były próbą połączenia Twojego i mojego myślenia. Napisałem je byś to skrytykował. Zrozumiał te artykuły i pokazał gdzie widzisz błędy.
Podstawą było to, że słowa niosą też bakterie. To z Twojego artykuł ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: x...
"Podobny" właśnie to bada budując teorie słowa.
Bada to przyrównując słowo z prawami natury odkrytymi przez człowieka.
Niestety .... Prawa natury są opisane słowami ...

@podobny: Podobny
Słuchając Twojego klipu "wir" wydaje się, że osiągnąłeś "pokój". Ja nazywam to oświeceniem.
Czytając Cię wydaje mi się, że jednak cierpisz.
Czy możesz napisać - kim jesteś ?

@Adam Jezierski: My sobie możemy pogadać o min, max i o tym jakie dobrodziejstwo w rozwoju ma wyprowadzanie norm.

@Koriolan: Ups mi się punkcik źle zrobił, sorry ( te knefliki zielony/ czerwony są takie malutkie ). Za to dałem plusy reszcie Twoich komentarzy ... ;)
...
Geneza słowa tkwi o wiele głębiej niż ludzkie ustalenia dotyczące zawartości słowników, słowo jako paczka informacyjna może być rozumiana o wiele szerzej niż tylko kwestie literackie, słowo jako część rozwiązująca problem komunika ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Dziękuję, za zainteresowanie i próbę jakby syntezy Twoich przekonań z tym co występuje w tej teorii. Ponieważ jest to teoria związana z myśleniem, więc nie może się ograniczać tylko do myślenia "pozytywnego". Niezbędna jest również - a może przede wszystkim ze względu na swoją powszechność - konieczność analizy myślenia "negatywnego". Trzeba to czynić przez eksperymentowanie - nie tylko ...  wyświetl więcej

  podobny,  03/02/2019

@Koriolan: Czy jestem szczęśliwy? A czym jest szczęście? Zadowoleniem lub lepiej - samozadowoleniem - z własnego życia?

@podobny: Podobnie: czym jest nieszczęście? Niezadowoleniem, a właściwie - samoniezadowoleniem - z własnego życia?

@podobny: "konieczność analizy myślenia "negatywnego"" ... nie mam pewności czy to należy rozpatrywać kategoriami "negatyw/pozytyw" może lepiej się nadadzą kategorie myślenia "Dobrego/Błędnego" ?
W ten sposób wejdziemy do problematyki odsiewania dobra od zła, czy nam jest potrzebne zło ? ... hmm, oczywiście że jest potrzebne bo to właśnie zło wyznacza nam parametry graniczne z których wypro ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: jak ci się to słowo wedrze między komórki to może cię rozerwać na pół i wtedy nastąpi era rozpatrywania rzeczywistości na poziomie molekularno fotonowym z wykorzystaniem oscyloskopu na pedały. To zaiste szanowny kolego nader ciekawa koncepcja. Na pewno godna głębszego niż dotychczas pochylenia się.

@pokrzywiony:
Spłonęła mapa drogowa.

Zatonął Lotniskowiec.

Bezdzietny ojciec tłuste łapska zaciera.

Wielka Nierządnica zdechła.

Proroctwo się spełnia.

Alleluja…

Nie trzeba było smarować kredką po mapie.

Nie trzeba było murów budować.

Nie trzeba było sraczkowatego gówna w czerwoną krew przemieniać.

Wielka radość w ogroda

...  wyświetl więcej

@Koriolan: Problem jest również w tym, że próbujemy wyjaśniać jedne słowa, za pomocą innych słów i ciągle tkwimy w miejscu, bo każde ze słów użytych jest niedokładne i wymaga definicji - która również zależna jest od "rozmytych" słów. Dlatego wolę odwoływać się do praw fizyki, bo przynajmniej są on doświadczalnie sprawdzone.

Dam przykład "maskowania" słowem słowa, w jednej tylko wypowiedzi

...  wyświetl więcej

@podobny: Mało tego Poeci każdego dnia tworzą nowe słowa, na potrzeby zaspokojenia rymów, ewentualnego poczucia estetyki w swych wierszach ... Z jakich potrzeb rodzą się słowa w słownikach ... ?

@pokrzywiony: No właśnie.- czasami to co pozornie "błędne" jest rozwijające. Bo czy np. odchody (obornik) uznałbyś jako "dobre", czy jako "złe"? W zależności od wykorzystania - są one dla nas pozytywne, albo negatywne, więc nie można jednoznacznie przypisać im tylko jednego znaczenia. Podobnie jest z naszym oddychaniem, podobnie z wydalaniem i … podobnie z myśleniem.

@podobny: "No właśnie.- czasami to co pozornie "błędne" jest rozwijające."
...
Dokładnie, sztywne trzymanie się norm, to dla Żywych organizmów oznacza obumieranie, tak obumierają rośliny w doniczkach które się już napełniły. Z jednej strony natura nie toleruje próżni, a z drugiej tej próżni się domaga. Gdzie więc jest ta złota proporcja pomiędzy dobrem, a złem ?
Pomiędzy zachcianką, a potrzebą ?
Itp ... ?

@Adam Jezierski: Słusznie: mamy górę i dół, lewoskrętność i prawoskrętność ... i wiele, wiele innych przeciwstawnych pojęć, ale mamy również … zło i dobro. Górę i dół akceptujemy bezwarunkowo (jednakowo) - ale czy bezwarunkowo (jednakowo) akceptujemy również zło i dobro?

@podobny: … ponieważ to co dla jednego jest stroną prawą dla drugiego jest lewą, góra - może być dołem, we wszystkim tkwi względność, w zależności od punktu widzenia, zatem … dobro może być również złem i na odwrót (np. w zależności od umowy społecznej).

@podobny: Tylko jest kwestia oddzielenia rzeczywistości tworzonej na podstawie umów społecznych, a rzeczywistości tworzonej na podstawie Bożych ustaleń. W jaki sposób odróżniać jedno od drugiego, skoro rzeczywistość jaką obserwujemy jest iloczynem tych dwóch rzeczywistości ? Jaka jest rzeczywistość wynikająca ze Słowa Bożego, skoro tej wynikającej z słowa ludzkiego nie da się ustalić ze względu na jej niestabilność ?

@pokrzywiony: tym Słowem Bożym zagłosuj na zakrawarskiego, tam podokazuj 'nima boga, nima boga' i będziesz miał dwa iloczyny z wielowymiarowej rzeczywistości i jego dozgonną przyjaźń. Nie mówiąc o tym, że skutecznie oddzielisz się od mózgu.

@podobny: To co próbuje ale nie mogę Ci przekazać jest "transcendentalność" - obojętność - beznamiętność itd.
.
O co chodzi ?
O to, że nad dobro/zło jest ... Widzenie, Obserwacja.
COŚ TRZECIEGO.
.
A więc jest
1) dobro
2) zło
3) istota rzeczy
.
Ty wchodząc w prawa fizyki, wchodzisz jakby do wody którą badasz i mówisz.:
...  wyświetl więcej

@Koriolan: ... cd ...
Ale trzymając się dalej temperatury ...
Gdy odrzucimy SWÓJ PUNKT WIDZENIA 37 stopni to mamy :
.
1) ciepło > 37 stopni
2) zimno < 37 stopni
3) po prostu temperaturę BEZWZGLĘDNA
Od 0 absolutnego w nieskończoność.
.
W punkcie 3) masz OBOJĘTNOŚĆ jakby ISTOTĘ temperatury. Zauważ że to jest jedność. Nie ma tempera ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: tysiące poetów codziennie wymyśla sobie słowa do swoich rymów, a w słowniku polskim jest ok. 6 - 10 tysięcy słów. Jak dobrze mieć do czynienia z wybitnym fizolofem teorii słowa.

@Hamilton: fajnie jest mieć do czynienia z kimś wesołym ...
Seta1212 myśli, że Ty jesteś wesoły ...
Ale się myli w/g mnie :-)))
Seta1212 pomylił wesołość i wredność ...
Oba na "w" ...
Takie miał luźne skojarzenie :-)))

@Koriolan: o cholera, aleś się rozfilozofił, a jeszcze niedawno twierdziłeś, że nie ma NIC oprócz przestrzeni.

@Hamilton: nie zrozumiałeś przestrzeni ....
Jest przestrzeń i .... Iluzje
Zabawa to właśnie iluzję :-)))

@Koriolan: analogicznie - jest mózg i jego iluzja.

@Hamilton: nie jesteś głupi ....
Tylko nie chcesz rozumieć ....
Przykrywamy to marnym dowcipem :-)))
Ale niech tam :-)))

@Koriolan: bywa, że twój do w cip, cip, cip rozśmiesza mnie do łez.

@Hamilton: fajnie ...
Twój niestety mnie ... Nie ...

"Gorące ", "zimne". bez tej wady osądzania, która nie jest wadą, bardziej wadą będzie brak zdolności oceny, dziecko się po prostu poparzy.Nie nauczysz że coś jest gorące i nie należy tego dotykać, masz dziecko z poparzeniami, ale bez wady osądzania.
Takie przykłady można mnożyć i to nie ma kompletnie związku z tym co ty nazywasz "ego".

@Serpico: nie do końca rozumiesz różnice między wiedzą a osądzaniem.
Np masz wiedzę o czarnych dziurach ale nie osądzasz je.
To samo dziecko ... Wie, że nie wolno dotykać żelazka ale dotyka.
Tak samo Ty ... Wiesz, że nie powinno się innych gnoic ale robisz to :-))))

@Koriolan:
Ich, nie je, ludzie psychicznie chorzy powinni się leczyć.

@Koriolan:
zakrawarski: "Pisales o RT czy RD ktore jest wlasciwe i co znaczy potrzebne mi do artu ktory pisze czesc ! odpow. tu" do profilu Koriolan.

Na szczęście nie wszyscy cię "słuchają" HAAAHAHAHA ....................

Milo że zawsze jest jakiś humorystyczny akcent w tym wszystkim, mniej zabawne by było, jakby jakiś człowiek z rzeczywistymi problemami wlazł na ciebie i za

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Gnoić ... tyle rozmów z Zakrawarskim, tyle komentarzy, artykułów, a on się pyta czy piszesz o RT, czy RD i co to w ogóle znaczy, to jest dopiero gnojenie, totalny brak szacunku do rozmówcy, przynajmniej wiem o czym piszesz.
Nie wiem jak się z tym poczujesz, pewnie umieścisz w "ego", a potem rozmyjesz.

"Np słowo "gnój" ma negatywną ocenę a słowo "obornik" pozytywną

...  wyświetl więcej

@Serpico: cały czas osądzasz innych myśląc, że to prawda.
A tymczasem to TYLKO Twoje ... Wyobrażenia ...
Nie widzisz tego ?

@Koriolan: "Nie widzisz tego ? " ... pytanie retoryczne, oczywistym jest że tego nie widzi bo gdyby widział to już dawno zmieniłby swoje schematy zachowawcze. Nie ma sensu prowadzić dialog z "kosiarką" i to popsutą. :))))))))

@Koriolan:
Jesteście psychicznie chorzy, ty i krzywy już tak, każdy psycholog to tak oceni. Artykuł tej pani, jest o czymś innym, to nie błąd oceny, o czymś innym niż twój opis tu.
Jako osoby trwale na marginesie społeczeństwa, powinniście się leczyć, a nie robić to co robicie i jeszcze starać się być wyznacznikiem.

  Serpico,  03/02/2019

@Koriolan:
Jak dobrze pójdzie nie ja będę to osądzał, także spokojnie.Zakrawarski nie wie w ogóle o czym ty piszesz, może jakby wiedział, łatwiej byłoby mu cokolwiek wyjaśnić, skoro nawet nie wie co piszesz, nie wie także co robiłeś, łatwo nim manipulować.

@pokrzywiony: zawsze warto rozmawiać z kosiarką ...
Pod jednym warunkiem !
JA pozostaję SOBĄ.
Wtedy można przemienić kosiarkę w ... Zmywarkę.
Fajnie jest mieć czyste naczynia :-)))

@Koriolan:
Ty nie jesteś od ocen, sam sobie zaprzeczasz po raz 100 tny, a dla ludzi jak wy powinni tworzyć grupy, grupy wsparcia i powinien z nimi pracować psycholog, ale nie psycholog od teorii słowa, prawdziwy, a nie odwrotnie.
Idę o zakład że byś nawet psychiatrze zaczął wyjaśniać że się myli.
A jeśli nie chcą się leczyć, to już wtedy prokurator.

@Serpico: Ciągle mówisz o mnie i o innych.
Bo nie wiesz, że jesteś urządzeniem komunikacyjnym.
JEDYNĄ Twoją funkcja jest ... Wyrażać siebie !!!!
.
Ty tymczasem jesteś ZARAŻONY chorobą OSĄDZANIA INNYCH.
próbując wyrażać innych - To tak jakbyś chciał wyrazić ... Boga.
Tysiące lat ludzie próbują to zrobić ...
I NIKOMU się nie udało.
.
Jezus i Budda, Osho byli blisko ...
Ale Ty nie.

@Koriolan:
Osho skończył z zestawem zarzutów, wyrzucony z paru państw, to margines.To nie jest żadna choroba, żyje w społeczeństwie, podlegam jego normom itd, jestem normalny, ty nie. Jako osoba psychicznie chora powinieneś się leczyć, a nie być od "leczenia".

@Serpico: my, wy, oni obrażasz wszystkich kogo chcesz.
Czujesz się źle bo ... Jesteś TĄ SAMĄ Świadomością którą obrażasz :-)))
Gdybyś pokochał tych "oni" od razu poczuł byś się ... KOCHANY :-)))

@Koriolan:
Masz wyżej, jeśli pójdzie dobrze, będzie to oceniał ktoś inny, fakt że takich jak wy jest więcej, trwale na marginesie, bez chęci na zmianę itd, ale już takich którzy chcą być wyznacznikiem, jest mniej, jeszcze mniej takich którzy łamią prawo, ponieważ ich nie dotyczy, a nie dotyczy, bo sobie to uroili.

"poczułbyś"

Miłością nie załatwisz funkcjonowania w społeczeństwie, osoby na jego marginesie, nie mogą być wyznacznikiem.

@Koriolan: Ma zbyt ciasne EGO, by to pojąć, by się rozwinąć. Jest jak roślinka w ciasnej doniczce .... ;)

@pokrzywiony:
Równie dobrze mógłbym rozmawiać w szpitalu psychiatrycznym z dwoma kolesiami, którzy mi mówią że błędnie ich oceniam.
Dokładnie, porównanie z rośliną, całkiem trafne, jesteś już w połowie rośliną i tak to trwa 10 lat.

@Koriolan: ' można przemienić kosiarkę w ... Zmywarkę'. A w zmywarkę nie można? Hahahaha to byłoby poniżej twojej godności.

@Hamilton: nie obrażaj serpico ...
On jest Zmywarka a nie zmywarka :-)))

@pokrzywiony: e ... Nie ...
Jest tym samym co my :-)))
On tylko myśli, że dobrze jest źle myśleć :-)))
On lubi źle myśleć ...
On wybrał źle myśleć ...
.
Ale ma wolną wolę i w KAŻDEJ chwili może zacząć .... Dobrze myśleć :-))))

@Podobny:
Dlaczego uznaję Teorie Słowa za zabawę ?
Dlatego, że próbujesz znaleźć odpowiedź, analogię co to jest SŁOWO wśród praw natury, praw fizyki.
W/g mnie żadne prawo natury nie odpowie Ci na pytanie ....
Czym jest ISTOTA słowa ?
Gdyż prawa naturalne, prawa fizyki badają JEDYNIE właściwości fizyczne.
Tak jak badanie wody, lodu i pary wodnej NIGDY nie ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Ależ teoretyzowanie jest zabawą. :)))))))))

@pokrzywiony: tak ...
To zabawa ... Ale fajnie gdyby nie tracić głównego punktu zabawy ... Życia :-)))

@Koriolan: Teoretyzowanie jest zabawą, a doświadczanie teorii jest wglądem ... Wgląd koryguje teorię ... :)

@pokrzywiony: tak ...
O to chodzi :-)))

@Koriolan: Być może. Nie zaprzeczam. Każdy z nas ma jakieś swoje idee fix … i tym się przez większość życia zajmuje. I tym się bawi …

@podobny:
To co ty mówisz na tym filmie, to nie są żadne idee fix, tylko schizoidalny bełkot.Gdybyś był z mojej rodziny, ewentualnie znajomym jakimś, to bym był przerażony.
A tak jesteś po prostu zaburzonym człowiekiem z netu.
Znowu się zaczęło gadanie "każdy", nie, nie każdy chce umrzeć i nie każdy przebywa w 4 wymiarze.

@podobny:
Podwójnie przerażające to jest, po pierwsze treść, po drugie przeraża że ty nie rozumiesz jak bardzo to jest przerażające.
Możesz spokojnie wymyślić że to hejt, to wam idzie najlepiej, autoanaliza, tak sobie.
Jakbym miał takie myśli jak ty, to w trybie natychmiastowym, bym do psychologa leciał, albo coś z tym robił, na pewno nie "leczyłbym" tego alkoholem.

@podobny:
Czas na makabreskę panie Mirku, kolegów to masz ciekawych, powiedziałbyś w filmie, że próbowałeś się zabić, ale ci się nie udało, to Koriolan by odpisał to samo.
"He he he ...
Tak trzymać ...
O to w tym wszystkim chodzi :-)))"

@podobny: hmm ...
Tak
Całe życie bawimy się SŁOWAMI, teoriami, tak zwanymi prawami itd.
W/g mnie prawdziwe życie ... To bycie :-)))

@Serpico: a Ty kotku nieustannie zajmujesz się osądem kogoś innego ...
Tutaj podobnego ...
Osadzanie wydaje się być całym Twoim życiem ...

@Koriolan: Czytam (słucham) teraz książkę takiego fizyka Rovelli, który analizując prawa mikrofizyki (mechanikę kwantową), matematycznie udowadnia, że czasu nie ma - a to, co my odbieramy jako czas w makroświecie, jest tylko złudzeniem. przyczyna tego subiektywnego odczucia, jest antycypacja (przewidywanie) zdarzeń, której mózg ludzki nauczył się w procesie ewolucji. Innymi słów, Twierdzi on, że n ...  wyświetl więcej

@podobny: x...
Nie zaskoczyłeś mnie :-)))
Jeden z nauczycieli buddyjskich powiedział ...
"Są dwie drogi do PRAWDY.
Naukowa
Duchowa
Obie łączą się w tej samej PRAWDZIE, przy czym duchowa jest krótsza i łatwiejsza. Ja ją wybrałem.
.
Buddyści twierdzą, że nie ma ciągłości czasu a są jedynie kolejne chwilę TERAZ - skoki zdarzeń. Obliczyli że jest ...  wyświetl więcej

@podobny: x ..
Nakładając to na Teorię Słowa można powiedzieć :
Istotą słowa tkwi MIĘDZY słowami ...
Lub ...
Istotę myśli należy szukać w przerwie między myślami.
.
Pokrzywionym fajnie widzi czasem myśli jako odrębne "bańki" :-)))

@pokrzywiony:
Serpico stoi nad jeziorem i widzi odbicie jabłoni w wodzie. Próbuję zjeść jabłko ale ciągle mu się wymyka. Ja mu mówię ... Podnieś głowę.
Ale on odpowiada ... Spierdalaj - ja chce zjeść jabłko ... I ciągle patrzy w wodę ...

@Koriolan: ... doskonale to ująłeś. :))))))))))))

@pokrzywiony: ech ...
Niestety to nie mój pomyślunek ....
To tylko moja adaptacja :-)))

@pokrzywiony: ale obraz jest ... PIĘKNY
Obrazuje KAŻDEGO cierpiącego z jakiegokolwiek powodu człowieka.
Jego piękno polega na tym, że NIE MA żadnych wyjątków i żadnych ale :-)))
.

@pokrzywiony: przechodząc na Biblię ...
Jezus mówi ...
"Porzućcie wszystko" co jest odbite w wodzie.
Spójrzcie w górę "a reszta będzie wam dodana".
:-)))))

@Koriolan: o kuźwa to chyba z ewangelii świętego Koriolana albo Jego Świątobliwości Sponiewieranego Mańka z Rybnika.

@Hamilton: ja i pokrzywiony jednym jesteśmy :-)))
.
Kur***wa .... Ja i Ty ... Też ..

@Koriolan: hehe, kiedyś na potrzebę zobrazowania tego, wykombinowałem sobie taką historię o bezdomnym i dostojniku w ciasnych butach.
...
Pewien dostojnik bardzo cierpiał i ciągle się skarżył że go nogi bolą, a tym jękom przygadał się już dość długo pewien bezdomny siedzący sobie na ławeczce. W kocu ten bezdomny wstał i podszedł do tego dostojnika mówiąc. Szanowny Panie, buty w który ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: ten bezdomny chyba w kocu spał skoro w kocu wstał. Dobrze, że siem wyplątał z tego koca bo by go dostojnik nie zauważył. Powineneś pisać do kabaretu różne rzeczy do śmichu. Koriolan zamiast być mną i sobą zaśmichiwałby sie ze śmichu i nie ględziłby tu godzinami tych swoich pierdół...

@Hamilton do mnie: "rozfilozofowałeś się"
Tak ...
Czerpie z was energię, z serpico i Ciebie.
Niedokładnie zrozumiałeś artykuł wyżej.
Tam opisałem, że Ty i serpico wyrzucacie dużo słów jednej oceny ... Nienawiści do ludzi. To daje sporą koncentrację energii słów.
Ja odbieram te slowa-energię i przetwarzam je na swoje słowa energię. Staram się zmienić jej ocenę z ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
cytuję Pokrzywiony:
"Zobaczymy twoją siłę za 10, 20 lat, a teraz weź się lepiej za naukę zamiast biadolenie że nie ma z kim gadać.
Nie masz z kim gadać bo nikt z tobą przy takim nastawieniu nie chce gadać, masz pusto we łbie i tylko mędrkujesz jak Hamilton, Dyl, serpico. Do tej pory żadnego realnego problemu żeś nie rozwiązał."

"Specjalnie dla Ciebie wyłączy

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Z tego co ty piszesz i z twojego zachowania tu, wynika że jesteś socjopatyczny, na nic pisanie o Jezusie, z zachowania Krzywego wynika że jest totalnie rozchwiany emocjonalnie, tyle wynika tu, jak jest, pewnie jest gorzej, bo to tylko net.

@Serpico: wiem ...
Ty widzisz i opisujesz TYLKO innych ...
Może to i fajna zabawa, ale mi się już znudziła ...
.
Zwłaszcza, że kur***wa ... NIC o innych nie wiesz ...

@Koriolan: ty też jesteś już nudny jak flaki w oleju. Przypominasz towarzysza Gomułkę. On też potrafił pieprzyć 8 godzin bez przerwy i nic nie powiedzieć.

@Koriolan:
NIE JESTEM zainteresowany poznawaniem kogoś, kto w kółko pisze że go nie interesują normy społeczne, a potem do mnie że ja kogoś nienawidzę, tak zgadza się, nie lubię ludzi z marginesu, narkomanów, alkoholików itd, mam do tego pełne prawo.
Pokrzywiony komuś nawrzuca, po czym pisze dosłownie w tym samym czasie tego typu komentarz :

"Więcej w sobie mają siły Ci co w

...  wyświetl więcej

@Koriolan: ty musiałeś spaść ze schodów i boleśnie uderzyć się w glacę. Hahahahaha.
I umieściłeś się w rekomendowanych kolego,
bo rozstałeś się już całkiem ze swym EGO.

@Serpico: JESTEŚ ZAINTERESOWANY TYLKO INNYMI ....
.
Myślisz, piszesz i gnoisz innych.
NIC innego tu nie robisz ...
Ktoś tego poza Tobą nie widzi ?

@Hamilton: niestety ...
Ja nie uczyłem się od Gomułki ...

@Koriolan:
Wiesz, stwierdziłem że nie będę się blokował, piszesz mi ileś razy o tym jaki ja jestem ble ble ble, jak nienawidzę ludzi ble ble ble ble, jak sobie tworzę obraz ble ble ble ble ble, wdziałeś Vivi ile razy w życiu i jakie jej zachowania ? Trzy razy ? Dwa razy ? Artykuł Irminy jest o byciu złośliwym, ona był złośliwa CAŁE ŻYCIE, jej dusza powinna wedle artykuły zgnić już dawno haa ...  wyświetl więcej

@Koriolan: nie zrozumiałeś mnie. To Gomułka mógłby już uczyć się od ciebie.

@Hamilton: nie zrozumiałeś mnie ...
To Ty wyglądasz na ucznia Gomułki :-)))

@Koriolan: nie bądź taki skromny. Dla mnie zawsze będziesz niedoścignionym mistrzem bleblania. Zagrozić ci może jedynie krzywy Maniek z Rybnikowa.

@Koriolan: 'Rozwinięcie Teori Słowa Mirka w stronę energii i dynamizmu umysłu'.
A oto efekty tego dynamizmu:
- np szybkie mieszanie herbaty powoduje jej szybsze ochłodzenie. Zapomniałeś dodać, że jest też słodsza.
- facet myśli o seksie co dwie sekundy. A jak skończy 40 lat to co cztery sekundy. Obaj myślą przez 10 sekund więc wychodzi że nic nie robią tylko myślą intensywnie ...  wyświetl więcej

@Koriolan: twoje wnuki za twoimi plecami kreślą już chyba kółeczka przy skroniach. Wystarczy im minuta rozmowy z dziadziusiem fizolofem. Jak ty chcesz być traktowany poważnie po takiej produkcji bzdur i pierdół. O czym tu merytorycznie rozmawiać?

@Koriolan:
Czas na podsumowanie dnia, zahaczające o hejt, wy jesteście pierdolnięci :). Czego nie wiem ? Was się nawet nie da poznać, jak poznać kogoś kto przebywa w 4 wymiarze ? Podchodzisz, mówisz "cześć", ale jego i tak nie ma, bo jest w 4 wymiarze. Ty wrzuciłeś do "ego" dokładnie wszystko, czyli ego to dla ciebie cała osobowość człowieka, ale ty nie masz ego, bądź pracujesz nad tym by g ...  wyświetl więcej

"tak naprawdę życzę sobie zawsze, by umrzeć jak najszybciej i ta myśl mnie pociesza"
"nie mam mnie już w tym świecie " "przebywam w 4 wymiarze "
https://www.youtube.com/watch?(...)outu.be
Skurczów żołądka się dostaje słuchając tego.
"pozwól żeby wir ciągnął cię do następnego wymiaru,4 tego" ...  wyświetl więcej

@Serpico: he he he ...
Wydajesz się myśleć, że coś zrozumiałeś z tego filmiku :-)))

  Serpico,  03/02/2019

5 lat temu fakt, ale facet stwierdza że chce umrzeć jak najszybciej, przebywa w 4 wymiarze, a ty mu na to odpisujesz "he he , o to chodzi, tak trzymać"
.....

@Serpico: już Ci odpisałem pod Twoim komentarzem wyżej :-)))

Krytyczna ocena zaobserwowanych zjawisk jest potrzebna. Gdy do tej oceny dołącza się emocja negatywna, emocja potępienia, dopiero wtedy staje się to grzechem osądzania.

@Irina Lewandowska:
Mhm, jeśli ktoś widzi rodzinę alkoholika, który bije dzieci, żonę itd, to jeśli zareaguje na to emocjonalnie, w jakikolwiek sposób, jest to grzech osądzania ?
Może ma zacząć rozpatrywać sytuację pijącego, dlaczego pije, a może ma stresy itd ?

@Irina Lewandowska: Ma pani rację, że ocena jest potrzebna. W artykule pisałem o czymś innym, więc nie rozdzieliłem oceny i osądu.
Osobiście uważam, że dowolny osąd jest zły tak negatywny jak i pozytywny, gdyż jest wynikiem przywiązania, posiadania "macek".
W/g mnie myślenie powinno zakończyć się na ocenie i ewentualnie przejść do działania.
W biblii jest to zapisane tak :
...  wyświetl więcej

Tak. Zdaje sobie sprawę z tego, jakie to jest trudne, aby nie reagować w tym przypadku emocjonalnie. Jednak emocje negatywne mają niskie wibracje. Pomóc tej rodzinie można bez nich.

@Irina Lewandowska:
Ale to był tylko przykład, to co pani pisze jest utopijne.Poza tym jeśli pojawi się współczucie, a nie tylko gniew, ciężko to nazwać czymś negatywnym.

Panowanie nad swoimi emocjami nie jest utopią. Współczucie to co innego. Nie wiem, czy te dwie emocje mogą się łączyć.

@Irina Lewandowska:
Panowanie nad emocją która się pojawia, a jej brak, to zupełnie co innego.

@Irina Lewandowska:
https://www.youtube.com/watch?(...)ezAyJv0
Testowany nie wie o co chodzi, ponieważ jest cyborgiem, nie rozumie pytań, na pytanie o matkę reaguje jak widać.
Z jakich powodów nie mogłoby się łączyć, współczucie do bitej matki z gniewem, przykładowo z gniewem że nie można nic z tym zrobić ?

@Serpico: Nie spotkałam się z taką emocją jak np. gniewne współczucie.... Może obejrzę ten film w przyszłości. Warto jednak zacząć swoje emocje kontrolować, ponieważ "po odcieleśnieniu każdy człowiek trafia do tego eonu wielowymiarowej przestrzeni, do którego stanu sam się przyzwyczaił, żyjąc w ciele. Tak więc, przyzwyczajony do "ciężkich", ordynarnych stanów gniewu, nienawiści, człowiek zapewnia ...  wyświetl więcej

@Irina Lewandowska:
Rozmawia pani z ateistą, dla ateisty życie po śmierci nie istnieje, od tego trzeba zacząć :). Nie napisałem o gniewnym współczuciu, tylko o sytuacji gdzie pojawiają się obie emocje. Przykładowo, zna się kogoś, kto jest bity, czy też maltretowany przez kogoś innego, jednak ten ktoś trwa w takim związku, współczuje się mu, jeśli ma się empatię, ale jest też gniew, że nie m ...  wyświetl więcej

@Serpico: To był cytat. Jeżeli Pan nie wierzy w żadne doświadczenia mistyczne innych osób, to może i dobrze. Raczej też bym nie uwierzyła.

@Irina Lewandowska:
Aha :) , no ale ja tego nie wiem .. , sądziłem że to pani opinia.Hm .. ci którzy to twierdzą, pewnie dzielą się na tych którzy w to wierzą i na tych którzy używają takich twierdzeń w jakimś celu.
Nie tylko negatywne emocje warto kontrolować, pozytywne także, ludzie empatycznych inni często wykorzystują, jak się źle trafi.

@Serpico: Pan nie zwrócił uwagi na cudzysłowie.

@Irina Lewandowska:
Jest , ale przed nim jest ponieważ, także to jakby pani opinia :P, chyba :).

@Irina Lewandowska:
Poza tym proszę pani, średnio wygląda to na sprawiedliwe, ileś ludzi, żyło ciężko, bądź przez całe życie nawet cierpiało, nie zaznając ani subtelnych, ani czułych stanów miłości, wręcz całe pokolenia, to jeszcze po śmierci mają mieć szaro ? Do kitu strasznie :P .
To chyba ten pani "guru" tak ? Gdzieś go już widziałem, wie pani ... ich jest za dużo, ja mam jedno ży ...  wyświetl więcej

@Serpico: ..."średnio wygląda to na sprawiedliwe, ileś ludzi, żyło ciężko, bądź przez całe życie nawet cierpiało,..." Jeżeli tacy ludzie mają dobre myśli, uczucia, czyny, to ukształtują sobie dobry los na kolejne życie w ciele. A więc będą mogli doznać tych wzniosłych subtelnych stanów świadomości i, co za tym idzie, w naturalny sposób po ukończeniu wcielenia dołączą do odpowiednich subtelnych wymiarów. Czy to nie jest sprawiedliwe?

@Irina Lewandowska: No pewnie ma Pani rację … ale czy mogą być ludzie, którzy wcale tego nie chcą? Czy uważa Panie, że każdy będzie dążył do dobrego? Czy jest to w naturze człowieka, czy raczej wymaga jego chęci, by tak postępować?

Bo jeśli człowiek jest w niewiedzy, reinkarnacja (Bóg) ukarze go jeszcze większą niewiedzą?

@podobny: x...
To jest w naturze ... Ale trzeba to odkryć poprzez "wyzdrowienie" z osądzania.
Roczne dziecko to wie ...
Ale jeszcze nie ma możliwości realizacji (świadomości).
Potem zostaje zarażone Teoria Słowa - osądzaniem. TO tworzy zasłonę której na razie nie MOŻE zdjąć.
Od około 16 roku życia gdy osiąga samoświadomość, może zdjąć zasłonę ale musi chcieć ją z ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Ten paradoks ja opisuje tak ...
Jeśli ktoś śpi to nie ma świadomości, że śpi i nie może się obudzić. Coś we śnie musi spowodować, że uświadomi sobie, że śpi i że chce się obudzić.
.
To "coś" to często trauma we śnie, dzięki której człowiek mówi ... Dość tego - muszę się obudzić :-)))

@Koriolan: ZDEJM zasłonę Koriolanku. Ja jestem faszystą, a ty głosujesz na art pani, która sympatyzuje z panem Piotrem Rybakiem - czołowym przedstawicielem skrajnej i faszyzującej prawicy:
http://eiba.pl/1n
Z kim ty się jeszcze nie zaprzyjaźnisz by zrobić na złość? To się nazywa kręgosłup. I dlatego nie mam do takich zakutych ...  wyświetl więcej

@Irina Lewandowska:
Straszliwie rozmyte wyjaśnienie.Nie jest to jakiś przytyk, dlatego że pani jest Rosjanką, przykład po prostu. Co z ludźmi z Łagrów ? A jeszcze cięższy to :
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)krainie
Ludzie zostali doprowadzeni do kanibalizmu, w innych warunkach by tak nie było.

@Hamilton: kilka błędów dotyczących mojej osoby ...
Pierwsze to ja cały czas zdejmuję zasłonę. Nazywam to RD.
Po drugie nie zaprzyjaźniam się ze złości lub na złość czemuś.
Po trzecie osąd negatywny czegoś - prawicy, lewicy, polityków, wierszokletów i czegokolwiek innego ... Przez Ciebie - jest TYLKO Twoim osądem.
Rzeczywistość jaka opisujesz jest TYLKO Twoja rzeczywist ...  wyświetl więcej

@Koriolan: błędy opisane przeze mnie powyżej pokazują, że Hamilton pisząc o mnie ... KOMPLETNIE mnie nie zna ... I vice wersa.
Dlatego BEZNADZIEJNYM heitowanie jest opisywanie innych ...
.
Niestety trudno pozbyć się również mi ... Choroby Osądzania.
To straszliwa choroba :-)))

@podobny: "czy mogą być ludzie, którzy wcale tego nie chcą?" Myślę, że w swoim życiu spotkają odpowiednie osoby i sytuacje i wtedy może zmienią zdanie i będą się starać czynić dobro. Boską część swojego wielowymiarowego organizmu ("Ja" Najwyższe, Atman), która przebywa w najwyższym wymiarze przestrzennym, ma każdy z nas.

@Koriolan:
Pewnie że tak, szczególnie jak się 3 rok siedzi i pisze o ludziach że są hejterami, nieraz w sytuacji jak z Setą, bądź Gnostykiem, ocena pada po jednym zdaniu, albo w ogóle ktoś nic kompletnie nie robi.
A propos przywiązań z dołu. Osoby bliskie, to nie tylko pozytywne emocje, to także martwienie się o taką osobę,jeśli coś złego jej się dzieje.
Usunięcie źródła to us ...  wyświetl więcej

@Koriolan: jasne, ja jestem faszystą, a ty przewodniczącym komisji ds walki z hejterami na eioba, bo twoja rzeczywistość jest twojsza a moja jest mojsza. A twojsza jest lepsza niż mojsza, bo ty możesz pisać o sobie z wyższością, a ja z niższością. Jedź na ten ich pochód, będziej jeszcze bardziej twojszy i nie zapomnij nakleić sobie swastyki na twojsze czoło. Te twoje prawdy nie przeszkadzają ci by nazywać mnie
faszystą, a moje tak cię oburzają i zakłócają ci 'przebudzenie'.

@Irina Lewandowska:
Swoją drogą mam pytanie, kłamanie bardzo zaburza czakry ? Jak ktoś non stop kłamie, to ma kaszankę rzeszowską z czakr :)?

@Serpico: he he he ...
Ciągle piszesz o mnie ...
Choć już widać, że NIC o mnie nie wiesz ...
Na zdrowie :-)))

@Koriolan:
Co o tobie tym razem było ? O tym co piszesz było, nie o tobie.
"Koriolan
Uwaga ! Jestem uduchowiony i mogę pisać o sobie z wyższością :-))) Rozwój duchowy ... Życie nie ma ani celu, ani sensu - życie po prostu JEST !!! (jest cudowne :-)))) "
Co z chorobą oceny siebie w samych superlatywach ?

@Koriolan: też się pomodlę o dużo zdrowia dla ciebie, bo o rozumek to już chyba troszeczkę za późno. Nie będę panu Bogu zawracał głowy.
TY możesz pisać o sobie z wyższością, bo pozbyłeś się EGO?
Dotarłeś już do Centrum Hipokryzji kolego.

@Koriolan:
Piszę o tym, co piszesz, bądź pisałeś, nie jest to wiedza o tobie, wiedza o tym co pisałeś, bądź piszesz , bo to widzę.
Pytam po prostu, jak się ma do twoich teorii, wygląda na to że nie posiadasz wiedzy o tym co piszesz.
Pisywałeś często do ludzi, widzę cię, czuję cię, wiem jaka jesteś, przeważnie do kobiet.

@Hamilton: ech ...
Jeśli chcesz o coś się pomodlić dla mnie ...
To proszę pomódl się o świadomość ...
Zdrowie czy rozum to mniejsze wartości :-)))

@Serpico: trochę wyżej jest komentarz "podobnego" dotyczący fizyki i czasu ...
Przeczytaj go sobie ...
Ogólnie jest tam dowód, że istnieje TYLKO chwila teraz ...
Twoje pisanie o tym o czym kiedyś pisałem jest bez znaczenia :-)))
Pokazuje tylko Twoje zainteresowanie innymi.
Cytat ...
"Przeszłość nie istnieje ...
Nie wiadomo co będzie w przyszłości .. ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Czytam co innego i dobrze się bawię, niestety nie mam takiego talentu, są tam tam też "dowody" haahha ...
Skoro nie istnieje, po cholerę wstawiasz film gdzie Mirek się chwali natręctwami ?
Zrozum... proszę ... please z angielskiego, moja ocena nie jest taka istotna, ale mam na tyle wiedzy z psychologii i na tyle miałem kontakty z psychologami, żeby wiedzieć, co on m ...  wyświetl więcej

@Koriolan: hahahaha- jeszcze nie zwariowałem. Niech mnie pan Bóg chroni przed taką świadomością jak twoja. A kysz. Na wszelki wypadek o północy wyciągnę z lodówki martwego kurczaka i splunę do sedesu 7 razy przez lewe ramię.

@Serpico: cóż ...
To jest dowód jakiegoś fizyka ...

@Hamilton: nie zrozumiałeś ...
Módl się o Świadomość ... Dla mnie
Na Ciebie jeszcze czas nie przyszedł, Ty baw się heitowanie :-)))

@Koriolan:
Z zaburzeniami osobowości, moja była kończyła fizykę optyczną, nie miała zaburzeń, mimo że była katoliczką.
Poza tym ma problem z alkoholem, nie chce mi się czytać wszystkiego co pisze, nie mam obowiązku.
Poza tym chyba wiedza zewnętrzna jest bez znaczenia ? Raptem zaczęła mieć znaczenie ? I jest argumentem ? Taki sobie z niego fizyk ..., bynajmniej z tego co pisze.

@Serpico: nie masz żadnych obowiązków ...
Ja tylko, Ci zwraca uwagę, że piszesz o mnie NIC o mnie nie wiedząc ..
I podobnie o innych ludziach ....
Tylko tyle :-)))

@Koriolan:
O tym że jest alkoholikiem pisze sam. jeśli ktoś mówi ze wciągnął go wir i przebywa w czwartym wymiarze, a do tego dokłada natręctwo związane ze śmiercią, cytuje :
"tak naprawdę życzę sobie zawsze, by umrzeć jak najszybciej i ta myśl mnie pociesza"
Nadaje się do psychologa, czy jest fizykiem, matematykiem, panią sprzątaczką w katedrze fizyki.
Przestają mieć z ...  wyświetl więcej

@Serpico: Musiałby Pan zapytać jak to wszystko wygląda u osoby jasnowidzącej.

@Koriolan: po co? Przecież jesteś uduchowiony ponad miarę. Ilość duchowości na cm 3 przekroczył u ciebie stan krytyczny. Jeszcze trochę i zaczniesz na pół etatu straszyć w jakimś starym zamczysku. Zawsze to lepsze niż renta inwalidzka. Przewodnicący Wysokiej Komisji do Walki z Chamstwem zakuty w czarną zbroję na murach zamczyska a w tle błyskawice i pioruny rzucane przez bezdusznego Mańka.

@Irina Lewandowska:
O który punkt ? To w tych teoriach z czakrami nic nie ma o kłamaniu ? Straszna lipa.
Coś takiego jak jasnowidzenie nie istnieje, przewidziałem rozwód koleżanki, trafiłem nawet czasowo, to nie było jasnowidzenie, tylko analiza.
Mam tego trochę proszę pani :), w sensie takich przykładów.

@Serpico: słabo ...
Ja też Ci zasugerowałem, że jestem alkoholikiem ...
I dałeś się na to nabrać :-)))
.
Co tylko potwierdza ... Nie znasz NIKOGO ...
Choć uwielbiasz pisać o ... Innych :-)))

@Hamilton: módl się zamiast tu hejtować ...

  Serpico,  04/02/2019

@Koriolan:
Nie ty, Mirek, nie twierdziłem że jesteś, ty twierdziłeś że znasz się na fizjologii itd i że o tym piszesz, idź do lekarza to ci powie to co ja widzę, jesteś nabiegnięty wodą, to nie tylko tłuszcz, jesteś po prostu napuchnięty.
Nie wnikam za bardzo co do tego doprowadziło, alk, pewnie był elementem.
Oczywiście zaczniesz jęczeć o hejt, to nie hejt.
Może siedzą ...  wyświetl więcej

@Koriolan: a pieprzenie w kółko o twojej miłości nie jest hejtem? A twoje ofiary, które nie doczekają śmierci, bo umrą z nudów kto będzie miał na sumieniu? Winę zwalisz na hejtera Hamiltona jak znam Życie, które jest jak wszystkim nam już wiadomo .... Piękne.

@Hamilton: hejt to ... ATAK na innych. GNOJENIE ich dla przyjemności ...
Gadanie o czymś to tylko ... Nudziarstwo ...
Ale nie krzywdzi innych. Choć możesz mieć swoje zdanie :-)))

@Koriolan: i mnie to mówisz? Faszyście i mordercy niewinnych dzieci. Komisja rycerzy niepokalanych, którą kierujesz dawno wydała swój wyrok po 'drobiazgowym i rzetelnym' śledztwie.

@Serpico: Sprawcy tych niesprawiedliwości znajdą się w pewnym czasie na miejscu ofiar. Powodując ból innych programujesz go w swoim losie.

@Irina Lewandowska:
Niby jak i kiedy ? W innej inkarnacji ? To będzie już inny człowiek, nie ma powodu by "płacił" za coś co nie było w jego życiu.
p.s.
Ktoś kto cierpiał, odrodzi się w inkarnacji pozytywnej, takiej która będzie miała cacy przez całe życie, a ktoś kto sprawiał cierpienie, w kimś kto będzie cierpiał za to co tamten zrobił ? Co jeśli trafi na tego pierwszego ?
To wszystko załatwił "nam" Bóg ? To wymienić, teraz , zaraz, już !

@Irina Lewandowska:
Rozumie pani o co chodzi ? Ktoś cierpi,bez własnej winy, zostaje za to nagrodzony inkarnacją która jest obdarowana wszystkim co dobre, do tego momentu, bajka o reinkarnacji wygląda dość dobrze, dalej nie wygląda w ogóle, ponieważ ktoś kto wyrządzał cierpienie, teoretycznie może się odrodzić jako ktoś kto cierpi nie za WŁASNE winy.
Jeśli się to rozumie, to jest dob ...  wyświetl więcej

@Serpico: Nie odradza się ktoś w kimś. Odradza się ta sama dusza (ten sam człowiek) tylko już w innym ciele. Są tzw. stare dusze, młode dusze...

@Irina Lewandowska:
...........
Przecież to niczego nie zmienia ....matko ... wie pani co .. nieraz to chodź kombinują, coś wymyślają..... a pani rozgranicza osoba/dusza, to już jest lekka przesada ....
Jak może prowadzić w ten sposób dwoje ludzi dojrzałych rozmowę na ten temat ? Nie da się :).
Wyjaśnienia chrześcijańskie, niezależnie od odłamu, jednak są jakieś różnice ...  wyświetl więcej

@Irina Lewandowska:
W niektórych, pewnie nie wszystkich, teoriach reinkarnacyjnych, pojawiają się zwierzęta, to jeszcze bardziej komplikuje temat, "stara dusza', by miała dinozaury w 'sobie', a jeszcze dochodzą kopalne gatunki ludzi.

Choć miało być wyżej, nie chodź :)

Ten buddysta który tu był miał swojego "idola" był nim Lama Ole, poczytałem chwilę o tym lamie, pod wpływem

...  wyświetl więcej

@Irina Lewandowska:
" Sprawcy tych niesprawiedliwości znajdą się w pewnym czasie na miejscu ofiar. Powodując ból innych programujesz go w swoim losie."
Sprawcy, czyli ludzie którzy w czasie ich działań, posiadali daną duszę, starą, młodą, pół młodą, ćwierć starą.Taka dusza, znajdzie się w nowym ciele, ciele które nie podejmowało żadnych działań negatywnych, z jakiego powodu ma cierpi ...  wyświetl więcej

@Serpico: ci co żyją na poziomie zwierzęcym są ciałami.
Ci co żyją na poziomie człowieka są dusza i tylko maja ciało lub nie.
A Ty kim jesteś ?

@Serpico: Pan jest materialistą, a więc dla Pana człowiek to tylko ciało, a dla mnie człowiek to dusza. Dlatego się nie rozumiemy.

@Irina Lewandowska:
Uprościła pani mój światopogląd, bo tak jest wygodnie :), co nie rusza dyskusji na temat teorii reinkarnacji, to tylko teoria, to czy pani w nią wierzy czy nie, to już pani prywatna sprawa :), na centymetr.

@Serpico: hi hi hi ...
Pani uprościła ...
Bo jesteś prosty jak cep :-)))

@Koriolan:
To już będziesz mówił na policji, ja ci mówiłem że nie odpuszczę grożenia mi śmiercią, o nielegalnym obrocie alkoholu opowiesz i o tym kim jesteś, psychologowi także.
Aaa tak, o łamaniu zabezpieczeń portali w internecie także.
Wcześniej uważałem to za stratę czasu, teraz tak nie uważam.

  Koriolan,  04/02/2019

@Irina Lewandowska:
"Panowanie nad swoimi emocjami ..."
.
W Rozwoju Duchowym (RD) chodzi o coś więcej niż tylko panowanie nad emocjami. W RD chodzi o dotarcie do "źródeł emocji" i oczyszczenie go z przywiązań (z macek), czyli z "choroby osądzania". Emocje są wynikiem przywiązań.
.
Reasumując
Panowanie nad emocjami to tylko panowanie nad skutkami.
RD to pozbycie się choroby osądzania, pozbycie się "przyczyny" złych emocji.

@Koriolan: Tak, emocję są generowane w czakrach i trzeba popracować nad oczyszczaniem tych struktur.

@Irina Lewandowska: ufff ...
Tylko dlaczego tak niewielu ludzi się tym zajmuje ?
Choć to wydaje się .... Sensem życia ?

@Koriolan: Ponieważ nie zdają sobie z tego sprawy, tego nie uczą w szkołach, nie mówi się o tym w kościele.

@Irina Lewandowska: no tak ...
Próbowałem to powiedzieć wnukom.
Ale jak to wyjaśnić 6-latkowi ?

  Serpico,  04/02/2019

@Koriolan:
Normalnie, tłuc mu do głowy, że mama i tata mają małe znaczenie i żeby się za bardzo nie emocjonował.Co tam jeszcze .. że on jest ważny, nic innego nie jest ważne, inni ludzie są bez znaczenia itd.
Jakby był głodny, to niech się nie drze, tylko sobie coś do zjedzenia znajdzie.

A tak, jakby miał jakąś ulubioną zabawkę, zniszczyć ją na jego oczach haahhahaha

Jak zbuduje zamek z klocków, deptać, mantrując "samsara", na głos.

@Koriolan: "Dziecko musi najpierw być nauczone rzeczy elementarnych: rozmawiać, cieszyć się, chodzić itd. Kiedy zaś dorośnie — należy postarać się dać mu jak najwięcej umiejętności życiowych, możliwe, poszerzyć horyzonty możliwie jak najbardziej. Trzeba go nauczyć jeździć na rowerze, biegać, pływać, ustawiać namiot, rozpalać ognisko, śpiewać, rysować, uprawiać różne gry sportowe. Niech ogląda tele ...  wyświetl więcej

@Irina Lewandowska: cóż ...
Mam inne poglądy na wychowanie dziecka.
Dziecko potrzebuje ... Miłości.
Prawdziwej Miłości ...
Reszta jest tylko dodatkiem - pływanie, czytanie itd.
Te rzeczy w miarę jak dziecko chce.
.
Jeszcze jedna uwaga. Ja mówię o swoich wnukach.
Moje dzieci są już dorosłe, choć nadal obowiązuje prawo Miłości ...
Miłość najpierw, reszta potem :-)))

@Serpico: wydajesz się żyć w świecie materialnym ...
Miłego dnia :-)))

@Koriolan: sypiesz takimi frazesami, że można się zalać łzami i potem.

@Koriolan:
Nie tylko ja
https://www.youtube.com/watch?(...)DYPR2P8
Czytanie jest dodatkiem, nie no luzik, akurat dostałem dużo miłości od rodziców, także nadal ją mam :). nie bito mnie, nie zmuszano do niczego, tato nie chlał.

@Hamilton: pomachają sobie kapeluszem przed twarzą ...
Trochę się ochłodzisz :-)))

@Serpico: to fajnie ..
Ja piszę o prawdziwej Miłości ...
Jej nie da się zmagazynować :-)))

@Koriolan:
Znów to robisz :), nie masz monopolu na uczucia wyższe, a twoja nieistniejąca przeszłość, pokazuje coś innego niż to co twierdzisz, a moja nie.
Dalej się cieszysz jak ktoś chory psychicznie, a w tle pozostawienie matki z twoim własnym dzieckiem i randkowanie w necie, to jest twój opis tego jak żyłeś.

Nikomu sobą przez całe życie nie zrobiłem krzywdy, ty nie możesz tego o sobie powiedzieć i nie będziesz mógł.

@Koriolan: pomachałem. Cieszysz się? Jak się cieszysz pomachaj ogonem, jak nie, to nie machaj niczym i się wyluzuj, bo się zafaflunisz z tej Miłości na śmierć.

@Koriolan: powiedz wnukowi, że Życie jest Piękne i że zamiast obiadku dostanie od dziadziusia Miłość. A w ogóle to niech smarkacz nie zawraca dziadziusiowi d...., puść mu telewizor i niech ogląda "M - jak miłość" . Dziadziuś Koriolanek ma misje na eioba i rozkochał już w sobie wszystkich.

@Hamilton: ech ...
To, że daje wnukowi Miłość nie znaczy, że nie mogę mu dać jajka niespodzianki :-)))
.
Czytaj uważniej moje teksty :-)))

@Koriolan: "Dziecko potrzebuje ... Miłości.Prawdziwej Miłości ... " Niewątpliwie. Dziecku też warto wytłumaczyć, dlaczego ważne jest bycie osobą, która umie kochać, oczywiście w dostosowanej do jego wieku formie. Powiedzieć, że miłość rodzi się w jego serduszku i uczyć żyć miłością, która rodzi się w sercu duchowym.

@Irina Lewandowska: x..
Przepraszam Cię ...
Ale mój rozwój idzie w stronę upraszczania a nie komplikowania spraw.
Dziecko rodzi się zdolne do życia.
Wystarczy nie zarażać go wadą Osądzania ...
W tym - jak ma żyć w/g ojca lub matki.
Stwórca dziecko zapisał w nim wszystko co mu jest potrzebne do życia. Dziecko samo odkrywa - jak ma żyć.
.
Jedyn ...  wyświetl więcej

@Koriolan:Dziecko będzie żyło tak długo dopóki nie weźmie i czegoś trującego nie zje, więc miłość rodzicielska nie może polegać na wyłącznym pozwoleniu dziecku na życie.
Dla dziecka pożywienie i trucizna są jednym ...

DZIĘKUJĘ Wszystkim głosującym na mój artykuł.
Jest popularny ...
Więc może ktoś więcej skorzysta ?

@Koriolan: radość człowieka, który pozbawił się EGO.

@Hamilton: spokojnie ...
Ego jest tylko iluzją :-)))
Czy można pozbawić się iluzji ?

@Koriolan: Jaka jest różnica pomiędzy iluzją, a halucynacją ? Może zamiast używać terminu "iluzja" powinno się używać termin "Halucynacja" ?
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)h_Revol
https://www.youtube.com/watch?(...)GdDgkHY
...  wyświetl więcej

@Koriolan: według ciebie wszystko jest iluzją. To po co tyle ględzić o czymś czego nie ma? Mnie najbardziej iluzoryczny wydaje się twój rozumek. Niby jest a też go nie ma.

@Hamilton: iluzją jest wszystko oprócz ... PRAWDY.
Mówię o iluzji by ją odrzucić, rozwiać i dotrzeć do prawdy :-)))

@Koriolan: https://www.youtube.com/watch?(...)lTlhnjw ...
Gdzie w tej muzyce jest iluzja , a gdzie prawda ?

@pokrzywiony: nie chce mi się dociekać różnic w halucynacjach i iluzjach. To nie jest takie istotne.
Istotne jest by odnajdywać je w sobie i usuwać.
Tak naprawdę słowa nie mają znaczenia. Prawda nie jest słowem które da się wypowiedzieć.
W biblii używane jest pojęcie słowo ale w/g mnie oznacza ono coś innego niż słowo ... Np słowo iluzją :-)))

@Koriolan: Fałsz jest jak błoto na butach, jak się jego nazbiera zbyt dużo to sam odpadnie ... ;)
Iluzja to mieszanina buta z błotem .... :)))))))

@pokrzywiony: w/g mnie dźwięki które słyszysz są iluzją ...
Prawdą jest cisza przepływająca przez instrument.
.
Ale ja nie dotarłem jeszcze do PRAWDY a więc moja wypowiedź jest teorią jak wszystko inne :-)))
.
Dokładniej ...
Dźwięki które "słyszysz" w swoim mózgu są .... Iluzją

@pokrzywiony: by błoto całe odpadło ... Trzeba jednak but wyczyścić.
Dla mnie błoto jest iluzją a but prawda :-)))

@Koriolan: Prawda jest częścią iluzji, jeśli będziesz chciał się całkowicie pozbyć iluzji będziesz musiał wyrzucić i Prawdę. Na tym polega utopia w jaką się wpakowałeś ... ;)
https://www.youtube.com/watch?(...)N2y0yV8
Iluzja bez Prawdy nie istnieje umiera samoistnie.

@pokrzywiony: w/g mnie to trochę nie tak
Prawda istnieje i nic poza prawdą nie istnieje.
.
Oczywiście mogę bawić się iluzją i nawet w nią ... WIERZYĆ.
Ale nic nie uczyni iluzji PRAWDĄ.
Sorry ...

@Koriolan: A jak Ty definiujesz PRAWDĘ na dzień dzisiejszy ?
Jeśli prawda jest ŚWIATŁEM to CIEMNOŚĆ jest fałszem, więc czym jest półmrok ?

@pokrzywiony:. X...
.
Jam jest
.

@Koriolan: I co z tego ?

@Koriolan: O kuźwa - TYŚ JEST! Koriolanek Chrystusem eioba jest i basta. I stworzył 6878 swoich ewangelii pierdoląc jak ociekający czerwienią Ptyś na grillu po flaszce bimbru.

@pokrzywiony: "co z tego ?"
wszystko ...
Lub dokładniej ...
Reszta.
.
Przy czym "Jam" to na razie ... Nie ja :-))))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska