Login lub e-mail Hasło   

Spojenie się świadomości z substratem

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://swami-center.org/ru/text/anatomy-(...)6.shtml
"Jedną z właściwości świadomości jest dążenie do bycia przytwierdzonej do jakiegoś substratu".
Wyświetlenia: 248 Zamieszczono 01/03/2019

"Jedną z właściwości świadomości jest dążenie do bycia przytwierdzonej do jakiegoś substratu".

Człowiek, wcielając się, spaja się w późnych stadiach rozwoju płodu ze swoim ciałem, które jeszcze się nie narodziło.

I oto - dziecko się rodzi, zaczyna się poruszać, oddychać, potem jeść, uczyć się nowego dla niego życia w świecie gęstej materii. I nie ma innej opcji rozwoju niż będąc mocno przytwierdzonym do ciała i uświadamiając siebie nim.

Jednakże gdy dojrzeją, ludzie zaczynają szukać sobie nowych substratów do fuzji.

Jedną z takich opcji jest zakochanie-zjednoczenie dwóch wcielonych dusz. Przy tym następuje zrastanie się ich. Oznacza to, że świadomość (indywidualna dusza) spaja się nie tylko ze swoim ciałem, ale także z inną duszą.

Oto jak ważne są pod względem ewolucyjnym kontakty małżeńskie! Mam na myśli tworzenie trwałych par, gdzie ważnym czynnikiem wiążącym są emocje związane ze składnikiem seksualnym wzajemnych relacji! Właśnie w ten sposób uczymy się zrastania, przy czym nie z materią, ale z duszą, z substratem niematerialnym!

To właśnie przygotowuje nas, abyśmy na ostatnim etapie naszego rozwoju już potrafilibyśmy - gdy realnie poznamy Pierwotną Świadomość - spoić się z Nią.

Pragnę zauważyć, że dla realizacji tego musi istnieć odpowiednia dążność  duszy, tj. zakochanie się w Bogu, podobne do zakochania się w innym człowieku i przewyższające je. Przy czym dobrze jest z dużym wyprzedzeniem pamiętać, że Bóg musi zostać moim Głównym Wybrankiem!

Aczkolwiek scalić się  z Boską subtelnością Duchów Świętych można jedynie stając się jakościowo takimi samymi, jak Oni. Dotyczy to nie tylko braku wad etycznych, ale szczególnie subtelności świadomości.

Wysubtelnianie świadomości następuje jedynie poprzez  uzyskanie hezychii, czyli wewnętrznego spokoju, wewnętrznej ciszy. W krzątaninie, w namiętnościach, nawet "sprawiedliwych", nie uda się osiągnąć subtelności. Natomiast jest to możliwe dzięki metodom hezychazmu, mianowicie - współczesnego rozwiniętego hezychazmu.

Wielu rozumie termin hezychazm tylko jako modlitwę Jezusową. To nie jest właściwe. Hezychazm - to wiedza o uzyskaniu wewnętrznej ciszy, wewnętrznego spokoju. Modlitwa Jezusowa jest tylko jedną z metodyk.

To, co jest dla nas najważniejsze z doświadczeń starożytnych hezychastów - to praca z sercem duchowym: częścią duszy, która najpierw rozwija się w czakrze anahacie. Następnie ono przerasta czakrę anahatę, potem i całe ciało, staje się ogromne - nad morzami, nad stepami, nad górami... Całą Ziemię i przestrzeń wokół niej można wypełniać sobą - swoim rozwiniętym ogromnym sercem duchowym!

Ci, którzy w ten sposób rozwinęli siebie jako duchowe serca, nabywają zdolność do funkcjonowania jako świadomości, którzy są w dużej mierze niezależni od ciał.

I stopniowo, idąc tą drogą - nie  za jeden dzień, tydzień, a w ciągu lat pracy nad sobą, możemy osiągnąć subtelność Duchów Świętych, aby poznać Ich Jedyne My - w tym Ogniste. A następnie  spajamy się z Ich Jedynym My - jako nowym dla siebie Substratem, ostatecznym Substratem, do Którego dołączamy się na zawsze.

...Jak zatem rozwinąć w sobie tę subtelność? Osiąga się to przede wszystkim poprzez opanowanie sztuki samoregulacji psychicznej, wyeliminowanie w sobie  wszystkiego, co ordynarne, przez emocjonalne zestrojenie się z pięknem, poprzez mądrą opiekę nad innymi, czułość, delikatność.

A przy tym  - należy być ogromnym sercem duchowym.

Wtedy właśnie - można zjednoczyć się z dowolnym wśród dobrze ci znanych Boskich Nauczycieli.

Oto ono - Zjednoczenie się z Bogiem -  jedna z pierwszych realizacji tego!

A to - dopiero początek nowego, ogromnego etapu rozwoju duszy!

..............

Tłumaczenie: Irina Lewandowska

Podobne artykuły


20
komentarze: 43 | wyświetlenia: 1675
29
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3812
19
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1758
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15519
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3581
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6165
32
komentarze: 68 | wyświetlenia: 12587
30
komentarze: 7 | wyświetlenia: 84176
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19880
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21815
 
Autor
Dodał do zasobów: Irina Lewandowska
Artykuł  Henear,  02/03/2019

Poradnik jak stać się kastratem... Oj, przepraszam - substratem.

@Henear: ... albo ogólniej nośnikiem, a konkretniej koniem. :)))))))))))

@pokrzywiony: hahahaha - dzban to też nośnik. I taniej wychodzi niż koń.

  Henear,  02/03/2019

@podobny: Każdy ma jakieś wady.
Ty na przykład jesteś brzydki i śmierdzisz.

@podobny: no gravity no fun. Is voting is fun. It's easy

@podobny: Pęknięty dzban jest tyle samo wart, co pęknięta prezerwatywa ... :))))))))))

@Henear: Czy jesteś psem myśliwskim ?

@pokrzywiony: nie wiedziałem, że szanowny tatuś miał aż takiego pecha. Też mu rzucali kłody pod nogi? Proszę przekazać mu wyrazy współczucia. Jesteś pokrzywiony ale nie pisałeś, że popękany.

  jotko49,  02/03/2019

@Hamilton: Wiosna blisko, słonko świeci, świat nabiera cudne barwy, pobudziły sie skacowane eiobowe larwy.

  Henear,  02/03/2019

@pokrzywiony: Tak.

@Henear: No to jesteś https://img3.dmty.pl//uploads/(...)600.jpg ... poczuć zapach podobnego z takiej odległości to trzeba być obdarzonym super węchem tym bardziej go zobaczyć z takiej odległości, znacznie przekraczającym możliwości przeciętnego psa myśliwskiego. A może to nie jego zapach poczułeś tylko zapach Kajrata powąchałeś ?

@pokrzywiony: jakim ty musisz być spsiałym ratlerkiem, że wiesz kto jest złodziejem, mordercą, oszustem, bandytą itp. Na taką odległość, nic o nim nie wiedząc. Jesteś lepszy niż pies myśliwski, bo taki wolnomyśliciel, który całą noc wolno myśli, a nad ranem i tak narżnie sąsiadom na wycieraczkę a potem kolejny idiotyczny komentarz na eioba..

  Henear,  02/03/2019

@pokrzywiony: Do twarzy ci w niebieskim.

@Henear: Wole zielone, ale czego się nie robi dla kawałka kiełbaski ... ;)

@Henear: Maniuś się wręcz urodził dla wszystkich odcieni czerwieni. I jest jedyny który się z tego powodu nie czerwieni, ale jest dumny jak paw na wybiegu w zoologu.

  KoLo,  02/03/2019

Co za bełkot!
Lubię fantastykę, ale nie w tak kiepskim wydaniu.

Techniczny
Substrat - składnik ?
Raczej nie używa się słowa "substrat".
"hesychii" - hezychi ?
"sprawiedliwych" - pozytywnych ?
Namiętności są dobre lub złe, pozytywne lub negatywne.
"metodyk" - metodą ?
Fajnie gdyby "Tłumaczenie ..." Było oddzielone np kreskami ...
- - - - - -
Tłumaczenie: ....

@Koriolan: Jestem bardzo wdzięczna. Będę sprawdzać. :)

Ogólnie fajny artykuł. Mówi o innych, ważniejszych funkcjach życia.
Ja jednak widzę to inaczej.
JUŻ jesteśmy jedną Świadomością. Wychowanie spowodowało wybudowanie murów wokół indywidualnej świadomości, czyli oddzielenie każdej części Świadomości oraz uśpienie świadomości poprzez przeniesienie uwagi na ciało, związane z nim zmysły i obraz świata zewnętrznego.
Spajanie się ja ...  wyświetl więcej

@Koriolan: No nie wiem czy kindersztuba jest tym samym co świadomość ?

@pokrzywiony: cóż ...
Ja mówię o świadomości :-)))

@pokrzywiony: musisz się nad tym głęboko pochylić naukowo, a Koriolanek zreasumować. Najlepiej jakąś różnicą, albo innym logarytmem ujemnym znalezionym wspólnie przy waszych komentach.

@Koriolan: Dla mnie nabyte czy instynktowne odruchy, nie mają nic wspólnego z Żywą Świadomością ..., bo gdyby tak było to robotom dawno można by przypisać świadomość. Tu warto się zastanowić czy koryto rzeki jest kształtowane przez świadomość czy bezmyślne fizyczne uwarunkowania ... ? Moim zdaniem Świadomość wykracza po za behawioralne uwarunkowania ..., ale oczywiście Ty masz prawo widzieć to ina ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  02/03/2019

@pokrzywiony: warto byłoby się też zastanowić nad zawartością korytka podczas obiadku i tu nasuwa się pytanie o zasadniczym i fundamentalnym znaczeniu dla całej ludzkości: czy koło korytka stoi kompocik czy nie stoi, a jeśli nie stoi, to kto za tym stoi i dlaczego ? Natomiast gdy kompocik stoi to warto go zapytać czy ma świadomość, że nie leży na ten przykład behawioralnie uwarunkowany . Ale oczywiście wy z Koriolankiem możecie to widzieć inaczej.

@Hamilton: Tak jak ty masz prawo być głodny i cały czas o żarciu prawić, ja se obiadek umie zrobić więc to nie mój problem.

@pokrzywiony: cóż ...
Dla mnie Świadomość jest ... WSZYSTKIM
Co oznacza Boga, materię energię i wszystko inne ...
A więc Świadomość przekracza i obejmuje wszystko inne ... Behawioryzm też.
.
Świadomość jest PRAWDĄ :-))))

@Koriolan: Behawioryzm jest cząstką PRAWDY, więc w której cząstce PRAWDY ugrzązłeś ?

  Hamilton,  02/03/2019

@pokrzywiony: chciałem ci tylko uświadomić rozmiar problemu ale jak nie to nie. Męcz się naukowo sam po obiadku jak odejdziesz od korytka. Kompocik ci tego nie wybaczy, że go olałeś.

  Hamilton,  02/03/2019

@pokrzywiony: nie rozumiesz co guru rzecze? Dziś Świadomość jest ... WSZYSTKIM. Energia już była, wir był, przestrzeń też była dla niego WSZYSTKIM. Dzieci, wnuki, randki. Trochę jeszcze się tego nazbiera. Ględzenia obaj macie do emerytury.

@Koriolan: Pan mówi tu o Bogu w aspekcie Absolutu.

@Irina Lewandowska: ogólnie ja zamierzam drogą do JEDNOŚCI.
Bóg Absolut czy przestrzeń buddyjską jest dla mnie ... Tym samym. Świadomość też ....

@pokrzywiony: w żadnej nie ugrzązłem ...
Po prostu zmierzam od swojego ego, świadomości do Świadomości - JEDNOŚCI.

  Hamilton,  02/03/2019

@Koriolan: dążysz, dążysz ale czy do końca życia zdążysz? Nie martw się. Potem się zobaczy, co nie?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska