Login lub e-mail Hasło   

Bawmy się wszystkim co robimy.

Ludzie ciągle próbują zmieniać innych, a to bez sensu.
Wyświetlenia: 526 Zamieszczono 07/04/2019

 

 

Ludzie ciągle próbują zmieniać innych, a to bez sensu.

Może głównym celem naszego życia jest troska?

Jeśli przyjmie się troskę jako najwyższy priorytet, to dochodzi do uzdrowienia. Nawet w szpitalach, troszczenie się o pacjenta jest najważniejsze, a jego skutkiem jest wyzdrowienie. Innymi słowy, troska to najbardziej skuteczny sposób na uzdrowienie.Jeśli jesteśmy pełni miłującej dobroci, to to się rozprzestrzenia na innych. Jeśli mamy w sobie troskę, to okazujemy ją ludziom, których spotykamy. 

Bawmy się wszystkim co robimy. Cieszmy się tym, a zniknie strach i potrzeba narzekania. 

Idąc nad morzem?

 Byłem  zaskoczony, że aż się zatrzymałem i zacząłem się rozglądać. I kiedy tak stałem, morze znów się zmieniło. Widziałem tyle szczegółów: fale, małe kamyki, muszelki, ptaki...  To wszystko było takie piękne. Wcześniej nie dostrzegłem tego piękna. 

To było jedno z doświadczeń, dzięki którym zrozumiałem co to znaczy przestać biec i zatrzymać się, i docenić piękno tego, co mnie teraz otacza.

Jeśli patrzymy przez okno pędzącego pociągu, samochodu, światło nie ma wystarczająco dużo czasu, żeby stworzyć pełen obraz w oku. Wzrok jest reakcją chemiczną na dnie oka: światło wpada do oka, następuje reakcja chemiczna, a zanim zostanie w pełni przetworzona, przychodzi kolejny obraz, i kolejny, i jeszcze jeden. Żaden z nich nie jest do końca uformowany, więc widzimy tylko fragment całości. Z braku czasu nawet kolory są za mało nasycone. 

Ale jeśli wysiądziemy z samochodu i pójdziesz na nogach, światło ma więcej czasu, dzięki czemu dosłownie więcej dostrzegamy, a kolory są pełniejsze.

Ale nic nie pobije trwania w bezruchu, dzięki czemu światło ma tyle czasu ile potrzebuje, żeby uformować pełen obraz, a my widzimy wszystko, a czerwień, zieleń, i brąz są bogatsze niż myśleliśmy, bo też są pełne.

Ta sytuacja uświadomiła mi, że jeśli żyjemy w pośpiechu, to tak, jakbyśmy patrzyli na świat przez okna pędzącego samochodu. Ciągle gdzieś biegniemy i myślimy, że rozumiemy to, co widzimy. Nie widzimy całości, bo nie jest do końca ukształtowana. Widzimy tylko fragment życia. Musimy zwolnić; wtedy nasze zmysły będą miały czas wszystko zarejestrować. Zaskakuje  to, że zobaczymy więcej szczegółów i więcej piękna niż sobie kiedykolwiek wyobrażaliśmy.

Jeśli staniemy w bezruchu, to dostrzeżemy więcej piękna, doświadczymy więcej radości niż marzyliśmy. Zamiast biegać w kółko, nauczmy się jak trwać w bezruchu.

 Otoczmy troską chwilę obecną, a zobaczymy, że wcale nie musimy jej zmieniać, i zaskoczy nas, ile radości, spokoju i oświecenia jest tu i teraz, jeśli tylko zostaniemy na tyle długo, żeby dotrzeć do prawdziwej natury chwili. Jeśli nie staramy się czegoś zmienić, a okazujemy temu troskę, stajemy po stronie życia.

Będąc po stronie życia, po stronie nas samych, nie zmieniając za dużo, odnajdujemy spokój, niesamowite piękno, którego istnienia w sobie nie podejrzewaliśmy; nie podejrzewaliśmy, że życie może być tak szczęśliwe, ale może. Kiedy otaczamy je troską, kiedy trwamy w bezruchu, kiedy odnajdujemy spokój i spełnienie.

To proste nauki, które prowadzą do samego sedna duchowości: otwarcie drzwi swojego serca na chwilę obecną, na życie, oznacza zawarcie pokoju z życiem i odnalezienie więcej miłości, niż potrafiliśmy sobie wyobrazić.

To piękna ścieżka, która z codziennego życia prowadzi do prawd ostatecznych w sposób zrozumiały dla każdego – odwrotnie niż kiedy zaczyna się od prawd ostatecznych i idzie się wstecz. Ostateczna prawda jest spokojem, bezruchem, miłością, pięknem.

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 827
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 693
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1081
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 654
9
komentarze: 27 | wyświetlenia: 457
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 595
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 621
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 972
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 825
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1286
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 565
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 452
8
komentarze: 28 | wyświetlenia: 655
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 519
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 528
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

siedem lat zalewu syfu od hinduskiej medytacji fciskanej przez katolskich kłamczuszków jako tradycyjna chrześcijańska modlitfa niech szlag wyłonczy badziewiarzy co werbujom kolejnych jelenióf bo to nie som zdolne do my
ślenia ani otpofiedzialności ludzie tylko obłudne agresywne fanatyki z muzgami zalanymi gufnem amen

@trabant: a dlaczego siedem lat ?

to pszypływ optymizmu

W/g mnie ruch nie wpływa na widzenie kompletnego obrazu. Ciało człowieka robi to raczej automatycznie i ciągle (oko, nerw wzrokowy, mózg, umysł). Powodem niepełności obrazu jest skierowanie umysłu na myślenie, na kłębowisko myśli i umysł nie rejestruje informacji docierających z ciała. To w sumie wszystko jedno ale aby widzieć więcej z obecnej chwili trzeba zatrzymać umysł. Medytacja jest właśnie metodą pokazującą umysłowi jak może się uspokoić i zatrzymać.

@Koriolan: jasne teraz śfiat jest pełen miszczóf od medytacji z tego wienkszość ześwirowana niestety

@trabant: a kto w/g ciebie jestem nie ześwirowany ?

W/g mnie chwila którą opisujesz jest momentem bezczasowego poczucia Teraz i powrotu do czasu. Dyskutowaliśmy kiedyś z pokrzywionym o tym. Rzeczywistość (PRAWDA) nie mieści się w czasie. Jest nieskończonością lub bezczasowością i czasem określa się ją jako pionową prawdę. Ego, myśli, rzeczywistość, świat realny może go zarejestrować jedynie jako odbicie, cień prawdy (na obraz i podobieństwo) i ogó ...  wyświetl więcej

@Koriolan: 'Kiedyś wszyscy ludzie będą żyli w takim stanie'. Kori nawalisz się jak szkop w urodziny Adofa i po co ci tyle czekać. Rano się przebudzisz poziomo, sięgniesz po wodę życia i możesz znów pisać o sobie z wyższością jako Pionowy Cień Prawdy..

@Koriolan: zaprawdem tródno odróżnić schize od tzw pszebudzenia wg wyznafcóf nonduality

@trabant: zaprawdem tródno w jednym jedynym zdanió......Co się stało ? Piorun walnął w szczypiorek?
http://www.eioba.pl/trabant/page7

@Hamilton: kontestujem robienie boszka z dośfiatczenia nonduality.

  seta1212,  07/04/2019

Marcin jestem na etapie drobnych miniatur poetyckich.Postaram się, żeby jedna z nich korespondowała do Twego jak zawsze ciekawego artu...uważaj na sztormy ))

@seta1212: Jest wspaniała pogoda. Pięć dni słońca miałem .. teraz zachmurzenie i spokój. Ciekawe miejsce ale ludzie nastawieni na zarobek. Prawie wszystkie domy w Kuźnicy wynajmują pokoje. Byłem w Jastarni... miły porcik a le miasteczko dość koszmarne... tylko na plaży morze jak zwykle miło szumi i jakby nie zmienia się... Przeżyłem tu w latach 70-tych wspaniałe żeglowanie i nurkowania (tez pod lo ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska