Login lub e-mail Hasło   

Strajk!

Pomysł, by strajkować wcale mi się nie podobał. Od początku nie wierzyłam, że nauczyciele cokolwiek mogą wywalczyć. Jak zwykle miałam rację. Oburzenie na panujący i narastający...
Wyświetlenia: 575 Zamieszczono 11/04/2019

Pomysł, by strajkować wcale mi się nie podobał. Od początku nie wierzyłam, że nauczyciele cokolwiek mogą wywalczyć. Jak zwykle miałam rację.

Oburzenie na panujący i narastający chaos od wielu lat duszę w sobie „robiąc swoje”. Na pierwszym miejscu stawiam sobie zasadę, że warto być przyzwoitym. Swoją pracę wykonuję najlepiej jak potrafię, a gdy tylko mogę przemycam wartości ponadczasowe. Lawiruję między przeładowanym, archaicznym programem nauczania, a potrzebami nowych pokoleń. Staram się być na bieżąco. Za marne pieniądze. Czasem tylko słyszę, że zaważyłam na czyimś życiu- to wystarczy za wszystko. Ale coraz rzadziej to słyszę i chyba nie dlatego, że się źle staram. Cóż, nie obrażam się na rzeczywistość, mam przekonanie, że tak trzeba i koniec.

Do strajku przystąpiłam z solidarności. Nie wszyscy radzą sobie z marną pensją, znam wiele małżeństw nauczycielskich… No i nie wszyscy mają głębokie przekonanie, że nie wywalczymy nic, jak ja. Zwłaszcza młodzi nauczyciele, których jest niewielu, wierzą, że można coś zmienić, a nie tylko „dojechać do emerytury”.

Scenariusz tego, co się teraz dzieje został napisany już w marcu i jest konsekwentnie realizowany- podzielenie środowiska, podpisanie porozumienia z jednym ze związków, konsekwentne odmawianie mediacji.

Nawet wiem, co będzie dalej. Ponieważ chaos, który nadejdzie we wrześniu w związku z kumulacją dwóch roczników będzie nie do ogarnięcia i będzie wymagał dodatkowych środków, które nie zostały zabezpieczone w nowej „reformie”, trzeba będzie na kogoś zrzucić odpowiedzialność. Podobnie jak teraz za egzaminy gimnazjalne, zostanie to zrzucone na nauczycieli, którzy „biorą uczniów za zakładników”. We wrześniu wszyscy usłyszymy, że chaos w szkołach średnich jest wynikiem haniebnych, niemoralnych strajków.

Dlaczego strajkuję i nadal będę? Zastanawiam się usilnie, ale jednocześnie mam przekonanie, że robię to, co powinnam.

Ten strajk uświadomił mi, jak bardzo jestem i nieznośnie oszukiwana, manipulowana. Jak współczesnych „mężów stanu” nie obchodzi przyszłość tego kraju i narodu. Jak przeraźliwie polityka wlazła i rozlała się na niegdyś mimo wszystko chronione miejsca- szkoły. Słowem- pływam w bagnie rozpaczliwie wykrzykując wielkie myśli wielkich Polaków w nadziei, że to dotrze do młodych. Smutny obraz starej nauczycielki. Belfra, który nawet teraz nie ma do kogo krzyczeć.

Podobne artykuły


13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 717
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1199
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 927
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1352
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1605
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1544
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1315
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1320
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 722
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1106
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1207
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 449
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 544
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Spokojnie ...
Ani strajk ani pieniądze nie mają takiego wielkiego znaczenia.
A politycy i reformatorzy oświaty zostali przez was ... Wychowani ? Nauczeni ? Wykształcenie ?
Podobało mi się to czyjeś stwierdzenie :-)))
.
Reasumując
Psy szczekają a karawana jedzie dalej :-)))

@Koriolan: reasunując - Kori szczeka o czyimś stwierdzeniu, bo nie stać go na własne zdanie, a karawana strajku jedzie dalej.

@Hamilton: pieprzysz misiaczku ...
:-)))

@Koriolan: od tego mamy tu ciebie. Nikt cię nie przepieprzy Kori, możesz spać spokojnie.

Boli mnie upolitycznienie tego strajku, boli mnie zdrada "Solidarności".

@Ewa Łokuciejewska:
Szanowna Pani Ewo, wciąganie dzieci w politykę, stresowanie ich przed egzaminami a także ich rodziny, zabolało wielu... Przyszło im w tak młodym wieku poznawać, jak daleko politycy są w stanie się posunąć by utrzymać się lub zdobyć koryto. Polegali na rodzicach, ufali swym nauczycielom, zwłaszcza doświadczonym, byli oni ich drogowskazem opoką i żródłem zaszczepianej mora ...  wyświetl więcej

@jotko49: ale pieprzysz ...
Nie mogłem się powstrzymać by nie skomentować Twoich głupot ...
.
Komunistyczną gadka jako żywo :-)))

@jotko49: idąc tokiem takiego rozumowania to wszyscy powinni pracować za grosze z powołania, a zwłaszcza posłowie, senatorowie i członkowie rządu. A Beatka nie chciała pracować za 5 średnich nauczycielskich pensji i przyznała sobie nagrody za swoją harówę kilkadziesiąt tysięcy dodatkowo. Wicepremier Gowin za swoje marne 15 tys. zł z głodu przymierał i byłby nam umarł biedak gdyby Beatka nie przyszła mu z pomocą humanitarną..

@Hamilton: Zważ Hamiltonie iż jest to strajk o zarobki nauczycieli, na którym ktoś zbija kapitał polityczny swego ugrupowania. Nie jest nim jakiś polonista czy matematyk a na pewno nie zyska na tym uczeń. Zatem dla kogo jest szkoła i cała ta oświata? Widocznie byłem w błędzie myśląc że dla przyszłych pokoleń. Wychodzi na to że kadra szkolna to ludzie inteligentni jest także błędem. Powinni wiedzie ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  12/04/2019

@jotko49: nauczycieli w Polsce jest ponad 700 tys. To, że w takim gronie znajdzie się jakaś 'dziamdzia' wcale mnie nie dziwi. Takie babsko powinno zostać wywalone z oświaty na zbitą twarzyczkę, bo czegoś nie rozumie. To jednak żaden argument. Nie sądzę aby takie myślenie było powszechne wśród strajkujących. Ten strajk to chyba kumulacja wielu problemów związanych z tzw. 'reformą', a najgorszy burd ...  wyświetl więcej

  jotko49,  12/04/2019

@Hamilton: Pozostańmy przy swych ocenach sytuacji, bowiem jak życie uczy i wilk i zając w swym działaniu ma sporo racji. Czas zatem i historia jak zwykle osądzi, czy ścieżką krętą szedł człek prawy czy ten co błądził. Pozdr.

  Hamilton,  12/04/2019

@jotko49: też mam mieszane uczucia, ale oświata i edukacja to nie jest tylko i wyłącznie sprawa nauczycieli, a bez dobrej współpracy z nimi nie będzie dobrej szkoły. A sztuczny uśmiech pani minister dzieciom najmniej pomoże.

@Hamilton: W pełni się zgadzam.

Obawiam się, że chcąc nie chcąc, realizujemy plan polityczny, ukuty już dawno, by wybrnąć z tego chaosu zganiając winę na nas. Co zrobić?

@Ewa Łokuciejewska: nie przesadzaj słonko ...
Nie ma tu żadnej winy :-)))
Po prostu chcecie dla siebie dobrze ...
I pięknie !!!
Już kilka razy napisałem, że nauczyciele i wszyscy inni powinni zarabiać lepiej :-)))

@Ewa Łokuciejewska: "Co zrobić?"
Jak to co ...
Teraz to już strajkować do upadłego ...
Jak się nie poddaje to i jakieś profity z tego mieć będziecie :-)))

@Koriolan: no jak Kori tak napisał kilka razy to wysoki blondyn z Nowogrodzkiej się ugnie i da te 1000 plus. Bo Kori rencista śfiadomy i pszebudzony i ma kolegę poliglotę..

Dobre strony strajku ...
1) młodzież w dużej ilości chodzi po mieście, siedzi na lawkach, pali papierosy i pije piwo ...
Jednym słowem ZAŻYWA świeżego powietrza zamiast gnić w ławkach szkolnych :-)))
2) sporo dzieci 7-10 cio letnich chodzi z rodzicami.
Spędzają czas w rodzinie więcej niż w niehandlową niedzielę :-)))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska