Login lub e-mail Hasło   

Sodoma II

"Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie"
Wyświetlenia: 763 Zamieszczono 14/04/2019

"Wokół Jana Pawła II tworzyły się tzw. kręgi rozpusty. Kardynałowie wymyślili skomplikowany system wyszukiwania męskich prostytutek"

Publikujemy fragment książki Frédérica Martela "Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie" (wyd. Agora). To opowieść o podwójnym życiu Kościoła. Autor spotykał się z kilkudziesięcioma wysoko postawionymi w Watykanie hierarchami, z których wielu to zdeklarowani geje. Zdaniem Martela homoseksualizm kleru jest kluczem, który pozwala lepiej zrozumieć pontyfikaty kolejnych papieży.

...

Martel: "Rozmawiając z kardynałami, biskupami i księżmi, którzy pracowali z nim podczas bardzo długiego pontyfikatu, odkryłem jego drugą - ponurą - twarz. Był to papież otoczony intrygantami, szumowinami, w większości nieujawnionymi gejami, publicznie często homofobami, nie mówiąc o tych, którzy chronili pedofilów" [FRAGMENT KSIĄŻKI].

...

Epoka Pawła VI to jeszcze „tendencje” i „skłonności”. Wraz Janem Pawłem II zmienia się i charakter, i zasięg omawianych spraw. W jego otoczeniu jeszcze więcej jest praktykujących gejów, a poziom korupcji wydaje się czasem wręcz niewyobrażalny. Wokół ojca świętego powstaje wielki krąg rozwiązłości. (…)
...
Moj komentarz ! Bez komentarza !!

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1221
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1025
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 774
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1102
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 748
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1900
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1045
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 585
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 549
9
komentarze: 106 | wyświetlenia: 511
9
komentarze: 32 | wyświetlenia: 507
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 684
 
Autor
Dodał do zasobów: zakrawarski
Artykuł

Powiązane tematy

  Koriolan,  14/04/2019

Ciekawe czy zabiorą "świętość" JPII ?
Choć i bez tego wiadomo, że ukrywał księży pedofili a biskupi gnoili rodziny ofiar.

@Koriolan: Pojecie - "świętość"-
wymyslili watykanczycy jako "tarcza/parawan" za ktorym mogli ukrywac swoje
grzechy, rozpuste, rozwiazlosc, pedoflje tzn swoją prawdziwą ......po-twarz.
Co dopiero teraz, dzieki srodkom medialnym, dochodzi do wiadomosci ludzkosci.
Czas na sąd....ostateczny.....dla nich !!

@zakrawarski:
Coraz częściej słyszę wśrod swoich "wierzących" (w życie nadprzyrodzone) przyjaciół, znajomych a nawet członków mojej rodziny głosy krytykujące hierarchię Kościoła Katolickiego. Niektórzy - co odważniejsi - posuwają się nawet do otwartego oskarżania instytucji kościelno - watykańskich o nadużywanie władzy, chciwość, zakłamanie, o wykorzystywanie "dobrego imienia boga" i wypacz ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian:
"Niektórzy - co odważniejsi - posuwają się nawet do otwartego oskarżania instytucji kościelno - watykańskich o nadużywanie władzy, chciwość, zakłamanie, o wykorzystywanie "dobrego imienia boga" i wypaczanie "chrześcijańskiej moralności" i nauk Jana Pawla II. Naiwność rozpaczliwych, zdesperowanych apologetów chrześcijaństwa jest wręcz tragikomiczna. Przecież jeszcze 300 lat ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian:
Masz jakąś bazę danych swoich komentarzy czy jak ? Ciekawe podejście do dyskusji, a co do krytyki Żydów i religii, to się specjalnie nie wysiliłeś.

@youngcontrarian:

"Dla mnie flirt z Panem Wojtyłą zakończył się dosc wcześnie; tuż po jego wizycie w Chile w kwietniu 1987. Polski papież tak się "przejął" losem ofiar Pinocheta, że... odznaczył kata Narodu Chilijskiego orderem za długoletnie pożycie małżeńskie. ☆ “W starożytnym Rzymie ścinano Chrześcijanom głowy ale one - w takiej czy innej formie - zawsze wyrastały na nowo. Podobne zjawi

...  wyświetl więcej

@zakrawarski: na pewno w krk trwa kryzys. Ciężko przewidzieć jak się zakończy bo przyszłość nie istnieje.
Na pewno idzie w dobrą stronę, w stronę otwartości i odpowiedzialności.
Ale niestety czasem po wiekach oświecenia następowała ciemnota i zacofanie ... Heiterki-hitlerki są niewzruszenie tego przykładem :-)))

@Koriolan:
Ta , ty jesteś przykładem na oświecenie, Budda , Osho , Jezus raz dobry raz zły, bajzel w głowie, bajzel w życiu, gruba dupa.
Teraz doszedł Nietzsche i Stachura, oczywiście bez mózgu, nawet nie rozumiesz ile to ma w sobie samo zaprzeczeń, natomiast ja rozumiem czemu masz taki rozpierdol w oczach, pamiętam tą fotę ze spotkania we Wrocławiu, idealnie ty, pełny chaos.

@youngcontrarian:
Interesujace porownanie dwoch systemow totalitarnych komunizm-katolicyzm.
Dyktatury moga sobie podac rece bo uzywaja podobne srodki represyjne.
Przesladowanie, karanie opornych, watpiacych, krytykow lub niewierzacych   
okreslajac ich jako -zdrajcow ojczyzny- lub jako heretyow.
Dla takich, czesto tylko zmyslonych, nie ma miejsca w systemie jedyn ...  wyświetl więcej

@Koriolan: na szczęście idzie Kori z Oślo i naprawią ten świat, który Bóg dał ci jako zabawkę do dwóch lewych rąk. Zostałeś wybrańcem Boga i teraz musisz tylko 40 lat zapieprzać w sandałach z Radoskóru po pustyni by się dokonało zgodnie z ewan kielnią krzywego Mańka .

@zakrawarski: ja jestem skłonny postawić dolara kto zamorduje najwięcej literek w tekście. Mam swojego faworyta. Stawiasz przeciw ?

@Koriolan: "Na pewno idzie w dobrą stronę, w stronę otwartości i odpowiedzialności"
Jesli jest jakas -otwartosc- to tylko w medialnych srodkach spoleczenstwa -pozakoscielnego-
Watykan, episkopat, biskupstwa i m. in. Jedraszewskiego w Krakowie.
Zwieraja szeregi i zamykaja drzwi jeszcze szczelniej, bo oni nie boja sie boga tylko
prawdy o swojej, przestepczej dzialalnosci ! Bywaj

@zakrawarski: nie chodzi mi o polskich księży,którzy okazują się niezłymi homoseksualistami i pedofilami. Bardziej chodzi mi o papieża Franciszka. Być może jest to nacisk unii i USA. W końcu ktoś zmienił papieża.
Nie chcę powiedzieć, że to wystarczy i krk jest cacy.
Wolałbym by rozwiązali krk ale może dobrego nie dojść.
Jeszcze raz powtórzę, że przyszłość nie istnieje więc ciężko powiedzieć co będzie :-)))

@zakrawarski: dodatkowo można obserwować konflikt polski episkopat kontra papież. To mnie też ciekawi :-)))

@Koriolan: masz trzecie oko i już przed sobą przyszłości nie widzisz? A o silniejsze szkła pytałeś u optyka albo o lornetki w sklepie z zabawkami.

@Koriolan: " Jeszcze raz powtórzę, że przyszłość nie istnieje"-Czyli węgla na zimę już nie kupować?

@szubrawiec: Kori już jest w głębszym stadium śfiadomości niż Stachura. Niebawem zacznie sądzić żywe i pieczone kaczki a panowaniu jego nie będzie końca.

@Koriolan: 'Wolałbym by rozwiązali krk ale może dobrego nie dojść'.
Kori ty panujesz jeszcze nad tym co piszesz?

@szubrawiec: ty jako człowiek żyjący w tym świecie ... Musisz kupować węgiel na zimę :-)))
Jezus określił to tak ....
"Niech umarli grzebią umarłych" i kupują węgiel na zimę :-)))

  Hamilton,  14/04/2019

@szubrawiec: zima to iluzja. Wmawiają ci to ci bez śfiadomości i dlatego palisz w piecu, który też jest iluzją. I tylko ci się wydaje, że jest ci cieplej, a reasumując jest odwrotnie.
Tak rzekł Jezus odchodząc z kwitkiem od okienka GS Samopomoc Chłopska pod Kielcami.

@Koriolan:
Aha, a konflikt papież kontra episkopat jest z innego świata ? Wiesz czym się różnisz od biskupów ? Są szczuplejsi hahahahahaahahaha
Ale ty wsza jesteś, taki wychuchany grubciu, przez PRL-owskiego trepa, to nie wie co to jest piec co ? Ja wiem, tylko koksowy mieliśmy, nie na węgiel, wiem co to zap.. na 3 piętro z wiaderkami, także po wypadku , takie twoje oceny mojej konce ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
No, tak cię przebrać w szaty biskupa, to najbardziej tłusty biskup by był, w sumie dużo się nie różnisz, tez tak ględzą jak ty, ale chyba więcej się ruszają hahhahahahha

Czekaj, bo ty zdaje się masz całkiem oślepnąć, jak całkiem oślepniesz to będziesz ta twoją "kochankę" prosił żeby klepała te bzdety ? hahahahah ? Co ?

Ale to zdaje się alkoholiczka i rzyga, to co to grubciu wtedy będzie ? hahah ?

@zakrawarski:
A ja się obawiam że ty już zdurniałeś do reszty, teraz ci contrarrian odpowie komentarzem sprzed 5 lat, prześladowania hahahaha .....Koriolan z Krzywym, prześladują eiobe gadkami o Jezusie, 7 dni w tygodniu, Koriiolan prześladuje katolików na katolickim portalu, z czego jeszcze jest niesamowicie dumny hahaha
A ja, jak wielu moich znajomych a także moi rodzice, po prostu ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Na naszych oczach Europa (i to nie tylko Zachodnia, Skandynawia/kraje nadbałtyckie, Republika Czeska) jak rownież Australia, Nowa Zelandia, Japonia, Kanada a nawet uchodzące za konserwatywne społeczeństwo USA w galopującym tempie ewoluują w kierunku sekularyzacji i ateizacji.
To zjawisko zaczyna w coraz większym stopniu dotyczyć rownież Polski. “Zaskoczony” takim rozwojem ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Widzę to inaczej ....
Po pierwsze Vatykan nie jest niczym zaskoczony. Może tylko nie wie jak to naprawić i zaiste chyba nie da się tego naprawić. W/g mnie nawet abdykacja Benedykta nie była dla nich zaskoczeniem.. Masz rację z laicyzacją ale już inaczej widzę wiernych np polskich. Biskupi robią teatr od młodości więc spokojnie im wychodzi. Luzują się na boku.
Ludzie ...  wyświetl więcej

@szubrawiec: "Czyli węgla na zimę już nie kupować?" ... :))))))
Dobre, się uśmiałem dzięki ... :)
Zależy czy wierzysz że zima nadejdzie, można też wierzyć że nie nadejdzie ...; tak wygląda różnica pomiędzy wiarą PRAWDZIWĄ, a FAŁSZYWĄ ... :)
Istota o większej wiedzy trafniej przewiduje przyszłość od istoty o mniejszej wiedzy, więc z tego wynika że przyszłość istnieje zawsze jed ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: "(w życie nadprzyrodzone)" ... no właśnie, by odróżnić życie nadprzyrodzone od tego przyrodzonego to najpierw by trzeba poznać wszystkie prawa przyrody we wszystkich formach życia ..., a o tym to akurat ciągle wiadomo raczej mniej niż więcej, więc pojęciem "życia nadprzyrodzonego" zwykło się określać obszar braku aktualnej wiedzy, jedni będą twierdzić że coś jest nad naturalne, a ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Dzieki za interesujacy komentarz.
BTW jezeli chodzi o wegiel... jako ekologiczny fanatyk wierze w "Green Power" czyli "renewable energy", ktora istniala na dlugo zanim ludzkosc wymyslila od 8,000 do 12,000 (oficjalnie zarejestrowanych przez kulturoznawcow/religioznawcow) bostw, bogow, bogin i innych bytow nadprzyrodzonych.
Zycze Panu i wszystkim Eiobowianom wszystkiego dobrego z okazji praslowianskich swiat Równonocy Wiosennej.

@youngcontrarian: Pojęcie "węgla na zimę" użyłem jako pewnej metafory zabezpieczania sobie przyszłości uwzględniając komentarz szubrawca jakim odpowiedział Koriolanowi. Ja również jestem za możliwie jak najekogiczniejszą energetyką i jestem przeciwny energetycznemu marnotrastwu. :)
Pozdrawiam
Mariusz
https://www.youtube.com/watch?(...)fdQ1FrM
Ps. fajna ta blondynka z otwartymi ramionami ;)

@pokrzywiony:
Dziekuje za wazne uzupelnienie :-)
Video clip z wariacja na tematy muzyczne Borodina bardzo mnie wzruszyl i przypomnial o slowianskich korzeniach.
Pozostaje mi sie zrewanzowac Tobie innym (zaskakujacym) klipem:
h t t p s://w w w.youtube.com/watch?v=nkc8wphjq48
PS
Mam nadzieje, ze pewnego dnia uslyszymy te piekna, bliska nam wszystkim piesn w ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Ja jestem daleki od patriotycznych pieśni za bardzo mi się z polityczną propagandą kojarzą, a ja nie chcę rozważać o hipotetycznych pomysłach tych co akurat u żłoba stoją. Cenie sobie ludzi otwartych i szanujących dar Życia ( gałąź na której wszyscy siedzimy ).
Ps. Dzięki za podsunięcie pomysłu wklejania linków tak by edytory eioba.pl ich nie odkształcały. :)
...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Widzę to inaczej ....
"przyszłość istnieje zawsze"
W biblii są opisywane "zdarzenia" przed narodzinami czasu i po skończeniu się czasu. Ogólnie nauka to potwierdza.
Po drugie w/g mnie wiara zajmuje się Bogiem a nie przyszłością i niezbyt wiele ma wspólnego z przewidywaniem przyszłości. Tym zajmuje się ... Nauka :-)))

@Koriolan: " Umysł, on jest we wszechświecie."
A Koriolan: "widze to inaczej" i wyjaśniam ci jak mogę przecie.
Solo, z podobnym, Wróblem, Sadowskim i Kostką w duecie.
A co ja wiem i myśle o hejterach to przecież wszyscy wiecie !

@Koriolan:"Widzę to inaczej .... " ... jak zwykle :)))))
...
"Po drugie w/g mnie wiara zajmuje się Bogiem a nie przyszłością i niezbyt wiele ma wspólnego z przewidywaniem przyszłości."
...
Po pierwsze wiara jest wiarą i nie zajmuje się Bogiem, tylko umacnianiem tego czego się oczekuje może tym czymś oczekiwanym w równym stopniu jak Bóg być jakaś ideologia, więc wiara za ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: "trzeba poznać wszystkie prawa przyrody "
Nie da się tego zrobić :-)))
Świat jest niepoznawalny i są na to dowody :-)))
Wynika z tego prosty wniosek, że decyzje o wierze musimy podejmować przy niepełnej wiedzy o prawach natury :-)))
.
Co do zaciemnień ...
Cóż ...
W/g mnie im mniej wiary (silniejsze ego) tym większe zaciemnienie tym mni ...  wyświetl więcej

@Koriolan: "W/g mnie im mniej wiary (silniejsze ego) " Błąd, wiara oparta na EGO jest jak betonowy sarkofag, a Wiara oparta na poznawaniu praw Bożych jest gwarancją rozwoju i właściwej drogi do Boga.
Wiara katolicka oparła się na EGO rzymskiego cesarstwa i prowadzi do upadku, co w dzisiejszych czasach widać już wyraźnie.

@pokrzywiony: "trzeba poznać wszystkie prawa przyrody "
Nie da się tego zrobić :-)))
Świat jest niepoznawalny i są na to dowody :-)))
Wynika z tego prosty wniosek, że decyzje o wierze musimy podejmować przy niepełnej wiedzy o prawach natury :-)))
.
Co do zaciemnień ...
Cóż ...
W/g mnie im mniej wiary (silniejsze ego) tym większe zaciemnienie tym mni ...  wyświetl więcej

@zakrawarski: cza było umieścić ...
Wszechświat jest w umyśle :-)))

@Koriolan: Myslalem, ze jest w kosmosie ?!

@pokrzywiony: "Błąd, wiara oparta na EGO jest jak betonowy sarkofag, "
Trochę źle mnie zacytowałeś ...
Napisałem prawie to samo ...
.
"W/g mnie im mniej wiary (silniejsze ego) tym większe zaciemnienie tym mniej wiedzy o Architekcie Życia. "
.
:-)))

@zakrawarski: he he ...
Kosmos jest CZĘŚCIĄ wszechświata :-)))

@Koriolan: I to wszystko kosmos-wszechswiat czlowiek ma w umysle?!

@zakrawarski: jest taka teoria ...
Ja sprawdzam akurat co by było, gdyby to był prawda :-)))

@youngcontrarian:
"Na naszych oczach Europa (i to nie tylko Zachodnia, Skandynawia/kraje nadbałtyckie, Republika Czeska) jak rownież Australia, Nowa Zelandia, Japonia, Kanada a nawet uchodzące za konserwatywne społeczeństwo USA w galopującym tempie ewoluują w kierunku sekularyzacji i ateizacji. To zjawisko zaczyna w coraz większym stopniu dotyczyć rownież Polski. “Zaskoczony” takim rozwojem ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Maniuś wszystko dlatego, że KK opiera się o imperium rzymskie. Gdyby opierał się o ten sarkofag byłoby inaczej. Beton to jednak beton. Jak to mówią po ilości betonu w mózgu ich poznacie. To cytat z ewan kielni krzywego Mańka z Paruszowic kole Rybniczka, który oparty o prawdy boże orze tu jak może. Co w dzisiejszych czasach widać, słychać i czuć.

@youngcontrarian:
Wzruszyłeś mnie korzeniami słowiańskimi, jak trzeba będzie ponarzekać na polski antysemityzm, to ci się przypomni że jesteś z pochodzenia Żydem, ogólnie jesteś wzruszający.

No okay, a tak oprócz paroletniego powtarzania w kółko tego samego, macie towarzyszu jakiś plan ? Zostawmy inne kraje, sama Polska, zaczynamy od rozwiązania konkordatu, następnie zabieramy mieni

...  wyświetl więcej

@youngcontrarian:
"BTW"
To jakiś słowiański skrót ? Tajemnicze znaki wczesnych Słowian ? Aaa ... napisz coś o sekularyzacji w Rosji, ty to się na Rosji "znasz" jak nikt, dawaj coś co u nich, Putin zrezygnował z rycia im głów prawosławiem czy nie ?
Tylko wolałbym coś nowego, a nie sprzed 5 lat, ah te lata, Dima był wierzący, skoro wierzący to pewnie ciemny Rusek czy nie ? Jakoś ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: ""cudem objawił się nagle niebiański Jezus natychmiast zatelefonowaliby""
.
A gdyby jeszcze wiedzieli, ze telefon komorkowy wynalazl zyd, Marti Cooper, to odprawili by
msze tzw. swieta i zacisneli raczki jeszcze bardziej poboznie. Oremus at Deus !

Martin Cooper was born in Chicago to Ukrainian Jewish Immigrants !!
Te cholerne zydy ! Jak tu zyc bez nich ?

Wydawnictwo „Agora” i nie wierzę w te treści. Kiedyś GW wydawała się wartościową gazetą. Dziś, to jest polityczny ściek, czytam artykuły, i o ile o wydarzeniach dnia można się czegoś dowiedzieć, to o prawdziwych wartościach już nie.

@Janusz Nitkiewicz: Tu masz wywiad Martel-Wieloweyska.
Mozesz widziec, sluchac ( po francusku) czytac....po polsku) To sa f a k t y i nic wspolnego
z jedna czy druga gazeta
...
http://wyborcza.pl/10,82983,24(...)eogruby

Mam pomysł z serii "genialne" trzeba rzucić Koriolana perwom z Watykanu, na "pożarcie", niech go ładują w ten gruby tyłek, a nóż będzie to miało jakiś wpływ na rozwój świadomości, ego powinno zmniejszyć, zamiast elektrowstrząsów , o których pisał, tylko go trzeba umyć i ogolić, żeby się połasili.

Zakrawarski ...
Już to wielokrotnie pisałem.
O świecie zewnętrznym wiesz jedynie za pomocą zmysłów. Ale gdy się zastanowić to wszelkie obrazy ze zmysłów istnieją JEDYNIE w umyśle.
Powstaje więc pytanie ...
CO jest tak naprawdę na zewnątrz ?
:-)))

@Koriolan: po wielokrotnym przeczytaniu twoich komentarzy będę zgadywał.
- Iluzja i (ś) wirowanie ? Mam zaliczone?

Zakrawarski, z duzym zaniepokojeniem wysluchalem wypowiedzi Jerzego Grunwalda o sytuacji w Szwecji:
https://www.youtube.com/watch?(...)wS4bTzM
Polecam Ci inne wypowiedzi bylego czlonka NO TO CO dotyczace Szwecji.
Czy jest w tym doza przesady?
Moze napisz tekst na ten temat.

@youngcontrarian:
Czemu swoją drogą tak szydzisz z sojuszu z USA, przecież płacą ci emeryturę, nie jesteś z nimi w prywatnym sojuszu ? A z tymi korzeniami słowiańskimi, to chyba pomyliłeś z rosyjskimi, to nie to samo.

@youngcontrarian:
Co sam nie umiałeś przetworzyć ? Przy strukturach muzułmańskich przenikających w sfery rządowe, można przestać to oglądać. Fakt faktem że jako pro sowiecki propagandysta, możesz nie łapać w który miejscu zaczyna się nakręcanie paranoi i teorie spiskowe.

https://www.youtube.com/watch?(...)Z35aYxQ

Niedobrze jest, Zakrawarski będzie musiał chodzić w hidżabie.

@youngcontrarian: Dziekuje za link o -Jerzym Grunwald- nie wiem kto to jest.
Sytuacja w Szwecji jest m. in. rezultatam dotrzymywania umow z UE do ktorych
zobowiazaly sie wszystkie kraje Europy, z Polska wlacznie.
Pewne kraje te umowy dotrzymuja, a inni na nie......pluja.
I dlatego te kraje ktore te umowy dotrzymuja przejmuja na siebie ciezar tych ktore
wyciagaja ...  wyświetl więcej

@zakrawarski: Szwedzi zapłacą 15 mld koron by utrzymywać KK w Polsce? Tobie te kilka dni na myślenie nie wystarczy, ty potrzebujesz ok. 20 lat by przemyśleć zawartosc swoich kilku slow.. A gdzie reszta?

@zakrawarski:
Nie masz co deliberować, będziesz Islamizowany.
Szwedzki parlament już jutro:
https://www.youtube.com/watch?(...)TJJELBE

Każą ci zwrócić twarz w stronę mekki i się modlić, tylko przypadkiem na głos nie odmawiaj "Ojcze nasz" bo się mogą wnerwić.

A Koriolan walczący z katolikami , na portalu

...  wyświetl więcej

@Koriolan: " Jezus określił to tak .... 
"Niech umarli grzebią umarłych" i kupują węgiel na zimę :-))) "-Widzę Korciu, że opanowałeś sztukę posługiwania się wersetami biblijnymi i walisz nimi na oślep przy każdej, możliwej okazji, niczym dobosz w bęben.Hamuj jednak trochę piętą, gdyż Biblia-podobnie jak atlas grzybów,niejednemu już zaszkodziła..Trza ją ùmić czytać:-)Co do Jezusa-dla mnie by ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  15/04/2019

@szubrawiec: Ech ...
Widzę to całkiem inaczej.
Życie to zabawa i ja się bawię dając Ci ŻARTOBLIWE rady. Są one dla Ciebie trochę uszczypliwe bo w/g mnie brakuje Ci luzu :-)))
Oraz jesteś mocno wbity w rzeczywistość.
W/g mnie Biblię warto ... Rozumić.
A skąd nabyć rozumu ?
Właśnie luzując się, czyli "porzucając wszystko". To oznacza porzucanie PRZYWIĄZANIA ...  wyświetl więcej

@szubrawiec: ma też szafy pełne podkoszulkuf, koszuluf, majtkuf, bokserkuf, garnituruf, krawacikuf, skarpetkuf, onucuf, płaszczuf, kurtkuf, kalesonuf a nawet bordowe spodnie w pepitkie. Tak pisał. I radziecki zegarek z komunii , jakiegoś przodownika pracy socjalistycznej, bo pokazuje 3 doby w jedną dobe. Ale 2 x na dobę czas pokazuje dobrze.

@Koriolan: Jestem wyluzowany, nie rozśmieszaj mnie, bo właśnie maluję sobie jajka na Wielkanoc:-)maznę za daleko i wyjdzie cudo, jakby piorun ebnął w plantację rabarbaru:-)Słuchaj Koro.Jezus to był Jezus.Spoko był.A ta cała banda od RD to tylko kasiorę trzepie na gupich.Mam już dość tej hipokryzji. Swego czasu łaziłem po różnych kościołach i sektach protestanckich-i wszyscy oni zarzucali KK właśni ...  wyświetl więcej

@szubrawiec:
Dokładnie, niech Wróbel wypieprza do do Tybetu, malować te tatanki, albo niech się postara na początek te swoje bochomazy sprzedać i jak mówiłem, dla mnie Porshe, dla Ciebie Ferrari, a Henear tłusta sportowa Audica.
Mi nie będzie ciążyć, a Kori z renty funduje ubezpieczenia hahahahahaha

No dokładnie dokładnie, zarobki tego Tolle to dość dużo, Kori coś pisał że Ad

...  wyświetl więcej

@szubrawiec:
Dokładnie dokładnie, najlepsze że oni mówią w zasadzie to samo, tylko takie wodolejstwo :)
Wiesz czemu KRK ? Łatwe, KRK ma tak namieszane że głowa mała, łatwo jest pokazywać o ci są źli, my dobrzy ludzie, nasze aniołki mają prawdziwe skrzydełka.

No i każdy przebudzony ma "historię" Wróbla chyba najgłupsza, nie odpowiadały mu Porshe i modelki, natomiast dobrze się poczuł jako łysy spasiony góral w tybecie bez siekaczy hahahahha

@Koriolan:
I gnić córce na garbie, biedna dziewczyna. Posprzątaj choć, do czegoś się nadasz.

@szubrawiec: "Jezusa-dla mnie był On wiarygodny"....
Ty do Koriolana: " ja sam stanę się Twoim fanem i będę głosił Twoje nauki:-)"
...
Prosto w dziesiatke, bo obiecanki Jezusa i Koriusa sa dokladnie warte tyle samo.
...
Zwoje z Qumran ktore opisuja wlasnie doklady czas 100 lat przed i 100 lat po
ani jednym slowem nie wspominaja o jakims Jezusie-
Wat ...  wyświetl więcej

@Serpico: a kiedy Kori ma posprzątać jak 16 godzin na dobę musi ubolewać nad stanem naszej gospodarki i produkcją żywności której jak każdy widzi - nie ma. Reasumując gdyby nie on byłoby jeszcze gorzej, bo przynajmniej bierze rentę i ratuje budżet państwa..

@zakrawarski: Skoro tak rzecze sam Zakrawarski, to musi to być prawda.Zakrawarski to chłop mądry, bo tylko głupki zajmują się religiami.A Zakrawarski nie.Zakrawarski jest prawdziwy bo data Jego poczęcia tutaj jest udowodniona ponad wszelką wątpliwość i jest tajnie przechowywana w zwojach eioba.pl! I na pewno nie było drugiego takiego Odyna,Horusa i Zeusa jak On.I mimo iż data ta brzmi 1 kwietnia t ...  wyświetl więcej

@szubrawiec: Szubraszwili, zbieram i podaje fakty, jak te o dotacjach UE,
Watykanie, zwojach z morza martwego (Qumran), jajach mamuta wlochatego, i kilka innych.
A Absorbacja i interpretacja tych, to juz......jak bog da !
Czasami nie daje !!
Wierze, ze tobie dal !!??!?

@zakrawarski: absorbujący byłby związek absorbacji z siorbaniem pasierba akrobaty, który interpretuje zwoje na raty.

@szubrawiec: He he he ...
Każdy ma swoje spojrzenie ...
Ogólnie Jezus jest największym przekazem Boga chrześcijan. Ale Bóg wyraża się ... Całym stworzeniem. Jednak Ci którzy tkwią w ciemnościach nie widzą tego bo mają zaciemnienie :-))))
Proste i jasne prawo, zasada.
Chmury sunące po niebie czy żaba skacząca do stawu jest wyrazem Boga ale naprawdę rzadko kto to widzi.
Ty możesz wierzyć komu chcesz
:-)))

@Koriolan: a żaba kopiąca bociana w tyłek za wieki krzywd na swoich ziomalach też jest wyrazem boga? Tak pytam, bo się spóźniłem na wykład guru ciemności.

@Serpico: Ty prowadzisz jakieś pertraktacje z lamą w sprawie Ferrari dla mnie? Zgłupiałeś? Jak ja wlazę w swych dziurawych portkach w taki wóz?

@zakrawarski: " zbieram i podaje fakty, jak te o dotacjach UE, "-Ale o dotacji na KROWE+ i ŚWINIE+ nie dałeś nam info.Nie wisz, czy udajesz, że nie wisz?

@Koriolan: " Chmury sunące po niebie czy żaba skacząca do stawu jest wyrazem Boga "-No to Ci się udało, piknie to ująłeś.No, ale dlaczego ta żaba zjada małego robaczka? Robaczek nie jest od Boga czy mniejszy ma zawsze przechlapane?

@szubrawiec: a ty już masz przechlapane, bo Kori zaraz naskarży na ciebie u Sety.

  Serpico,  16/04/2019

@szubrawiec:
Dziurawe modne teraz, normalnie przez drzwi, które będzie nam otwierał Koriolan przebrany za lokaja haahhaha, żadne pertraktacje, mają być fury, koniec kropka

@szubrawiec: jak donosi śwedzka prasa kazda polska krowa ma dostac koronkowe majtki, a swinia dodatkowo po ryju. Cytuję :'varje polsk måste få spetsunderbyxor och gris förutom en snout'

@Serpico: Kori się nie zgodzi bo Kori ma zawód - milioner. Tak ma na świadectwie zasadniczej szkoły zawodowej.. Stop, źle odczytałem - bulioner. Specjalność - buliony wołowe i cielęce.

@szubrawiec: Bóg mówi do każdego serca "osobno".
Do mojego mówi tak ...
"Koriolan ...
Ten świat to iluzja, to ciągła zmiana form (ciał, energii) żaba zjada robaka, bocian żabę a serpico bociana. Potem serpica zjadają robaki, które zjadają żaby i tak w kółko. To koło życia, koło wiecznie się obracające ...
Koriolan ... Wyjdź z tego koła, wyjdź z tego utożsamiania się z r ...  wyświetl więcej

  trabant,  16/04/2019

@Koriolan: ale jak sie idzie to lepiej patszeć pod nogi

@Koriolan: a ty guru spoglądasz w górę. Glapa ci nasra w oko i tak w kółko. To koło życia, koło wiecznie się obracające ... Ględzenie, spojrzenie, glapa, oko, ględzenie, spojrzenie, glapa, oko, ględzenie, spo..... Wesoło jak na balu emerytowanych grabarzy.

@trabant: polecieć mogą tylko Ci, co się patrzą w gwiazdy ...

@Koriolan: nie tylko. Ćmy też latają. Wystarczy im ogarek z łojem i broszurka o buddyniach. A molom stary sweter.

@szubrawiec:
"No, ale dlaczego ta żaba zjada małego robaczka? Robaczek nie jest od Boga czy mniejszy ma zawsze przechlapane?"
...
Spoko jak przyjdzie odpowiedni czas to robaczki zjadają i człowieka, nie wiedziałem że żaby robaki jadają muszki i takie tam owady to tak, ale żeby robaczki ?
Dobra żartuje, nie gniewaj się na mnie niepokornego ...

@szubrawiec:
"Jezusa-dla mnie był On wiarygodny i mógł udzielać takich rad, ponieważ sam nie posiadał niczego-ani domu, ani zabezpieczenia finansowego."
...
Był też dobrym cieślą i doskonale znał Boga, więc takie zabezpieczenia nie były mu potrzebne ... Zresztą można by o tym pogadać jak to możliwe nie mieć nic, a żyć w zgodzie z Bogiem ? Kiedyś próbowałem tak żyć co prawda do ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Nie gniewam się Maniuś.Gniew i obraza jest wątliwym luksuem nawet dla ludzi normalnych.My, alkoholicy, nie możemy sobie na to pozwolić:-)

@szubrawiec: Wątpliwym luksusem:-)

@szubrawiec: Nie wiem co Ty masz z tym alkoholizmem, nie pij i nie wspominaj żyjąc w miarę normalnie na ile ci otaczające Życie pozwala ;)
Ps."Wątpliwym luksusem:-)" ... wiem, wiem zasrane literówki :/

@szubrawiec: To tak w formie terapii-muszę pamiętać kim jestem, żebym znowu nie poszedł w cugowskiego :-)

@pokrzywiony:
Przesadza nie ? Powinien dojechać sobie układ nerwowy jak ty, do kompletnego rozkurwienia i żyć w miarę normalnie haahah ..............
Fajki wóda, fajki wóda, zero żarcia, go hard.
Aaaa jeszcze mało ruchu, żeby organizm już całkiem siadł.

Niech jedzie do końca aż mu pękną gałki oczne hahahahaa

@szubrawiec: Zbadaj czy przypadkiem Twoje problemy z alkoholem nie wynikają ze strachu przed samotnością który może się ukrywać w sercu. Bo może się okazać, że zmagasz się z cieniem tego co się w Tobie zakorzeniło. Więc to co próbujesz osiągnąć jest robione z niewłaściwej strony.

  Serpico,  17/04/2019

@pokrzywiony:
Może, może, może też się okazać że jesteś debilny, przecież on ma pannę, chyba żonę nawet.
A nie to że jesteś debilny to się okazało już jakiś czas temu hahhahhaha

@Serpico: I co z tego ?

  Serpico,  17/04/2019

@pokrzywiony:
Co z tego że jesteś głupi ? Nic w sumie hahahaha :). Idź na komunikację społeczną, może nie będziesz ludziom pisał że mogą żyć "w miarę" normalnie w sytuacji gdzie twoje życie to complete desaster .

@pokrzywiony: musisz się pochylić nad jego przypadkiem. I skierować go we właściwą stronę. Zacytuj mu cuś z ewan kielni krzywego apostoła o czystym sercu, które jak tryśnie bożą miłością stado baranów zmiecie z pastwiska.

@pokrzywiony: to będzie zakorzeniony cień ciernia w sercu albo odwrotnie na przykład. Ale zbadać trzeba. Licho nie śpi a zawał korzenia może rozwalić tak małżeństwo, że zostanie samotne jak palec boży.

@pokrzywiony: Dobra Mariuszek, będę się badał.

@szubrawiec: Rób co chcesz, ale rób to tak by żyło Ci się coraz lepiej a nie gorzej. Świadomość prawdziwej relacji człowieka z Bogiem to potężna uzdrawiająca Moc, metody religijne są na to zbyt krótkie.
Dla mnie ŚJ przez ponad rok szukali takich osób z którymi mógłbym omawiać teksty Biblijne, a oni bardzo poważnie traktują PŚ i trudno jest im wyjść po za obszary pojęciowe zawarte w Biblii. ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: A co myślisz o naukach ŚJ?

@szubrawiec: Szubraszwili, ".Zakrawarski to chłop mądry, bo tylko głupki zajmują się religiami.A Zakrawarski nie"
Zakladalem, ze przynajmniej ty zrozumisz pojecie "zajmuja sie religia"
to ci ktorzy z tej religii zyja -od ksiedza do papieza-
Ja Zakrawarski zwracam tylko uwage, ze to sa zwykli, lub niezwylki, oszusci !
Oni maja tyle wspolnego z bogiem co ja, ty, koriolan, krzywy i .....pokrzywy !

  Hamilton,  18/04/2019

@zakrawarski: masz racje, bo to 'niezwylki oszusci'. Jakby byli zwylki to co innego. Zwylkich bys nie ruszal. No, wisz, to rozumim.

@zakrawarski: " Oni maja tyle wspolnego z bogiem co ja, ty, koriolan, krzywy i .....pokrzywy !"-Jak to? Przecież pisałeś mi kiedyś, że Koro na Sądzie Ostatecznym będzie siedział na czwartym fotelu, obok Jezusa, Buddy i Osho.Znowu mnie nakłamałeś?

  Serpico,  18/04/2019

@pokrzywiony:
AHAHAHAH, padłem, kolejny rok jak w dupę włożył hahahhahaha ...........
Ty serio, z waszymi charakterami, to ja bym pewnie po wypadku był bezdomnym, a tak sobie rozplanowuje treningi hahahhaah
A jak wyglądała rekrutacja ? AHAHAHAAHAHAAH, rok czasu i stwierdzenie że nic się i tak nie zmieniło hahahahahaha

  Serpico,  18/04/2019

@pokrzywiony:
Napisz autobiografię, to będzie najbardziej nudna autobiografia w historii ludzkości, rok z ŚJ, rok z ptaszkami, rok dłubiąc w nosie, rok zastanawiania się na co możesz być jeszcze ewentualnie chory hahahhaha

Niezależną dewotą jesteś a nie wierzącym.

@pokrzywiony: jednym słowem wyprostowałeś świadkom Jehowy ich drogi do Pana. Szybciej zajdą niż ten Mojżesz. Krzywi prostują, prości krzywią, niezbadane są teścieżki Pana. No, no zuch jesteś.

@Serpico: Znam trochę mentalność ŚJ.Oni w zasadzie nie tyle chcą rozmawiać o Biblii co przekonać swojego rozmówcę do swoich nauk, które według nich są jedynymi prawdziwymi.Znając trochę Mańka, podejrzewam, że było tam ciekawie.

  Serpico,  18/04/2019

@szubrawiec:
Ta wiem, ja mam dobry numer z ŚJ, jak ojciec poszedł na emeryturę to raz wpuścił, a ojciec lubi pogadać, to przychodziły dwie takie koło 50 ki, a ja rzucałem tekstami do mamy, mama, tu jakieś panie do taty przychodzą a ty nic ? HAHAAHAH
Wtedy jeszcze miałem aparaty ort, ale już wkręcony byłem w "ciężarki" i ćwiczyłem górę i raz jak ćwiczyłem, zadzwoniły, a do ćwiczeń pus ...  wyświetl więcej

  Serpico,  18/04/2019

@szubrawiec:
Ta było tak ciekawie że można zasnąć :), oni chcą przeważnie kasę, mama jest byłą księgową i rozliczała sąsiadkę, a tam przelewy na ŚJ, z Mańka to kasy raczej nie było :P.
Księdza też zgasiłem, ostatnia wizyta po kolędzie, jakoś już nie miałem aparatów, koło 30ki byłem i mi zadał pytanie czemu nie mam żony, na co odpowiedziałem, a ksiądz czemu ? Poczekałem sekundę i mówię spokojnie, żartowałem, ale mina jego nieoceniona.

@Serpico: Znaczy w jakim sensie przelewy na ŚJ? Chodz o ten 1%?

@szubrawiec: z Mańka prawie już pół biskupa a się z nim koleguje, a z nami nie chce. Taki ateista z niego. Niezwylki.

@szubrawiec:
Ci powiem nie pamiętam dokładnie, raczej nie te 1 %, datki po prostu, a sąsiadka bidna taka jeszcze syn pijak, to jeszcze na starej chacie, a może te 1 %.
Jeszcze raz byli adwentyści, akurat od Sicińskiego z eioby, ale rozmowa utkwiła na sporcie, jeden "pakował" a drugi lekka atletyka, nie mogli się przebić hahah z Biblią, to widać jak próbują :) , miałem nawet pójść zob ...  wyświetl więcej

@Serpico: kasy z Mańka nie wyciągnęli, ale wypompowali z niego całą wiedzę, bo jak widać niewiele mu jej zostało, a tak nią szastał w podstawówce jako pachole konsultując z gronem nauczycielskim najważniejsze problemy współczesnego świata.

  Serpico,  18/04/2019

@szubrawiec:
Chyba chodziło o darowizny, z babcią od strony mamy był też jakiś problem z ŚJ, nie wiem czy nie chciała części testamentu przeznaczyć, ale z tym użerała się mama moja, zdaje się wyperswadowała.
Wszyscy chcą kasę, jak nie w taki, to w inny sposób.

@Serpico: Siciński jest tam chyba jakąś grubą rybą, z tego co pamiętam. Powiem szczerze, że nie wiedziałem iż Adwentyści też chodzą po domach.U mnie co prawda był kiedyś jeden, ale to na specjalne zaproszenie.Miałem bzika na punkcie religii i łaziłem gdzie się dało, między innymi do ADS.Przyjechał do mnie pastor samochodem z umocowanym na dachu megafonem wielkości prawie tego samochodu.Widziałem k ...  wyświetl więcej

@Serpico: Buddyści chyba nie chcą???

  Serpico,  18/04/2019

@szubrawiec:
No to byłeś jak koleś z Fight Club haha :P , nie wiem czy widziałeś, jak on chodzi po różnych grupach wsparcia :) , skoro u mnie byli to chodzą, Chyba tak jeden z głównych pastorów zdaje się, aż tak nie wnikałem :).
Jak buddyści nie chcą ? Ośrodków za darmo nie prowadzą, kasa poładowana w non profitowe organizacje i nic na siebie nie mają, tak nie chcą :).

Wróbel

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  18/04/2019

@szubrawiec: Buddyń Kori zadowala się rentą inwalidzką i nic nie chce bo jest nieśmiertelny kilka dni po wypłacie, a potem u córki z zięciem i życie jest piękne.

@Hamilton: ty chuju niemytych ...
Rozsmieszyles mnie fajfusie :-)))

  Hamilton,  18/04/2019

@Koriolan: łał - uduchowiłeś się dzisiaj jak kołchoźniany kałmuk obudzony z ryjem w latrynie po libacji. Idź guru na balkon się wywietrzyć.

Sveriges EU-avgift. De senaste åren har Sverige betalat någonstans mellan 24 och 44 miljarder kronor om året i EU-avgift. Samma period harSverige fått tillbaka mellan 10 och 12 miljarder kronor om året.
...
A to oznacza: Szwecja w calym okresie przynaleznosci do UE placila
od 24 do 44 miliardow koron !
Sama otrzymywala 10 do 12 miliardow koron dotacji.
Szwecja ma ...  wyświetl więcej

@zakrawarski: tam gdzie ci wygodnie mamy korony szwedzkie a w innym miejscu euro. 1 euro = 10,47 korony szwedzkiej. Wychodzą ci te interpretacje w miljarder. A potem się dziwisz, że zanim się kapniesz to ten z Torunia wszystko ci chapnie.

@zakrawarski: Te proporcje są normalne. Polska jest krajem biednym i przystąpiła do unii by ochronić się przed ruskimi i trochę podciągnąć swój status względem bogatych państwa unii. Co się dzieje.
Z drugiej strony polska jest wysysana przez obce koncerny w tym szwedzkie (np IKEA). A więc korzyści są obustronne i bogatych państw i biednych. Zresztą gdyby unia nie miała w tym interesu to by się nie rozszerzała.

@Koriolan: Kori, daj sobie spokuj z tym wysysaniem, bo jesli ktos za granica kupuje polska kielbase,
kierpce, ciupage, czy wyborowa to wysysa Polske ???
Nie kupuj nic w IKEA to Polska bedzie bogata !?
Juz wedrowni kupcy Mieszka pierwszego znali te metody !
Nie czas aby koriolanie w obecnej Polsce tez sie zapoznali z tymi metodami ?

@Koriolan: politycy wszystkich opcji łącznie z obecnym premierem dwoją się i troją by zachęcić zagranicznych przedsiębiorców do inwestowania w Polsce. Jak inwestują to są tacy co beczą, że nas okradają. Jak Fiat przeniósł linię produkcyjną z Bielska do Włoch ci sami beczeli, że pracę straciło 1500 ludzi. Najwięcej tych łez wylewają z reguły ci co pierdzą w fotele, nic nie robią i wyciągają łapy po zasiłki, które im się przecież należą za to beczenie.

@zakrawarski:
Odessało mu mózg, Ikea wysysa Polskę hahhahahah .............., jego nie stać na meble z Ikea hahahah ......
Mówiłem że to idiota ? Zmielony mózg przez Biblię Osho i medytowanie żrąc w Mac Donaldzie, ale Ikea wysysa mu Polskę, a ryja z kubełka nie wyciąga hahaa

@Hamilton:
http://www.eioba.org/files/use(...)125.jpg
Maniek dostał Carlsberga, bydle próbuje rozłożyć nam gospodarkę hahahh ............

@Koriolan:
Niby jak mieli podnieść gospodarkę po rozdawnictwie dla do niczego nie nadającego się chłamu jak twój stary trep PRL ? Inaczej się nie da, krętaczu z tyłka.
Ikea cię wysysa, ale jak żresz jak świnia w Macu, to jest już okay, potem zapijesz tą śmierdzącą wiśniówką.

@Serpico: tyle wrzeszczy o gospodarce a ciężko wypracowaną rentą wspiera duński biznes. Kori też. Zdrajcy. Zamiast pić polskiego mamrota na polskiej siarce. Z dobrobytu im się w głowach przewraca.

@zakrawarski: daj sobie 'spokuj' z tym Mieszkiem, bo o jego kupcach niewiele wiemy.

Zwiedly glabie kapusciany, dlatego podalem :"44 miljarder kronor om året "
" oraz 11,921 miljarder euro." bo tak jest podane w originale, a nie Ci-pa-suje "
Wez te widly i rozrzucaj gnoj bo to zawod twoj ! Po co sie meczysz, czytaniem czemu ...nie radzisz.

@zakrawarski: Polska w UE jest od 1 maja 2004 roku. Szwecja wyraziła na to zgodę doskonale wiedząc, że nowe państwa będą beneficjentami znacznie większych dotacji niż dotychczasowi członkowie. Niestety nie przekonsultowali tego z zakrawarskim i jego sedesami. Stąd te zamieszki. Oby z tego nie było rewolucji. Podobnie my Polacy zdajemy sobie sprawę, że Ukraina jako potencjalny członek UE będzie dos ...  wyświetl więcej

@zakrawarski: dzisiaj nikt nie wie jeszcze jak to wpłynie na budżet UE, bo nie wiadomo nawet czy WB wyjdzie z Uni. Wszystkie te twoje wypoty to co najwyżej przymiarki dziennikarskie, które są tyle warte co widły do gnoju. Za miesiąc w Brukseli nastąpi zmiana warty i będzie nowe rozdanie i nikt tam nie będzie oglądał się za zakrawarskim i jego 'miljardejrami'.

@zakrawarski: Katedra Notre Dame płonie. Cieszysz się pajacu?

Szwecja jest jednym z krajow zjednoczonej Europy ktory nie zaprowadzil ...euro !
Srodkiem platniczym jest -korona- tu nazywana -krona- !
Dlatego wszelkie zobowiazania i dokonywane trasakcje ekonomiczne podaje sie w koronach.
A otrzymywane od UE w ...euro...!

@zakrawarski: o matko, a ja zawsze myslal ze Szwedzi podajo w boliwarach venezuelskich

Oglupialy slepcu: "ze to sa zwykli, lub niezwylki, oszusci ! "

@zakrawarski: e tam ...
Księża to świetni ... Handlowcy.
Można by zapytać ...
Dlaczego kościół prawosławny i krk trwają tak długo ?
Bo założyli te kościoły lebscy ludzie. Wiedzieli co robią ...
W końcu byli cesarzami a nie jakimś tam szeregowym bydłem :-)))

@zakrawarski: ślepcem jesteś, ale znów nie aż tak ogłupiałym byś nie mógł funkcjonować samodzielnie. Powiedzmy, że jesteś ogłupiały umiarkowanie, zwykle a nie 'niezwylki'. 'Niezwylki to som ino katoliki'. Cheba siem zgodzisz?

Księża nie chcą Włochów. Wybierają imigrantów, bo to łatwiejsze. Słyszał pan, żeby imigrant poszedł donieść na kogoś na policję? - mówi Fredericowi Martelowi rumuński chłopiec, który pracuje jako prostytutka w okolicach rzymskiego dworca Roma Termini. Przeczytaj fragment głośnej książki "Sodoma".

@zakrawarski: widzisz wszystkie błędy świata, a tego nie widzisz i nie poprawisz:
'weź do ręki, uprzenio przygorowny przedmiot'. Art "Tarantella" wiersz 10 od dołu.
http://eiba.pl/1l
Już trzy miesiące jesteś ślepy jak kret, a takich kwiatuszków wypociłeś setki w tych swoich sraczach. Jak chcesz naprawiać świat jak nie potrafi ...  wyświetl więcej

Sodoma - audiobook ... Fragment ...
.
https://youtu.be/70CYR_uPFOk
.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska