Login lub e-mail Hasło   

Łańcuchy zdarzeń

Wszystko, co istnieje, święte jest
Wyświetlenia: 471 Zamieszczono 25/04/2019

 

 

Jako długo już żyjący obserwator życia i łańcuchów zdarzeń wiem z doświadczenia , że życiowe dramaty jednostki, rodziny jak i wspólnot (społeczeństw) najczęściej powracają: przeważnie nieoczekiwanie i w groźniejszej niż poprzednio formie.  To co było tragiczne dla społeczeństwa (wojna, okupacja) powtarza się (w każdym razie próbuje - jako terroryzm, zniewolenie gospodarcze etc) .

I wtedy jest tak, jak gdyby Ktoś pytał : „A co z tym teraz, jako dorosły, możesz uczynić ?”

Jako dzieciak – nic nie mogłem zrobić. Dojrzały już – mogę i namawiam innych. Trzeba PROTESTOWAĆ.  Wybrać formę protestu – taką na jaką każdego z nas stać.  Umiemy już wykorzystywać działanie naszych myśli. Wysyłajmy mocne myśli o Spokoju i Pokoju na Ziemi.

Każdego ranka dziękuję Stwórcy za Prawość Serc, Harmonie w Rodzinach, Spokój w Narodach i Pokój na Ziemi. Medytacje i modlitwy działają skutecznie gdy taki lub podobny  - dobry dla wszystkich  "myślokształt" -   przeciw wojnie, a za Pokojem, wybiera i wspiera wielu ludzi. 

Jest świt. Piję kawę, a w radiu zapowiadają nad Polską piasek i gorące silne wiatry z Sahary . Niż z wyżem wzięły się za bary... Wojują? Wyobraźnia podpowiada: czy to jest ostrzeżenie?  Walka Wschodniego Niżu z Zachodnim Wyżem? To przecież trwa...

Gdy rozjaśniło się za oknem, o świcie, pomyślałem:  Jakiego to Świata trzeba bronić przed żądnymi władzy ludźmi? W jakiej "kondycji" umysłowej i uczuciowej jesteśmy?


Zachowanie zwierząt zdeterminowane jest przez instynkt, nie przez myśl, i dlatego ich życie pozostaje w absolutnej zgodności z przyrodą. Nasze coraz mniej. My nie „czujemy” już przyrody, nie bierzemy jej na poważnie, nie korzystamy już z jej nauk. A przecież wciąż tu jest – wielkie, zawsze otwarte muzeum bez strażników, uniwersytet dostępny dla wszystkich, z lekcjami o każdej porze dnia i nocy.

 Człowiek używa 10% możliwości w połączeniach mózgowych (w sieci neuronów) , a delfin – 20% . Wygląda na to, że Delfin wyżej stoi niż człowiek w rozwoju? Delfiny opanowały uczucie.. miłości. Żadne z uczuć; nienawiści, zazdrości, chęci posiadania i innych  kiepskich uczuć  nie dotyczą delfinów!!

 HARMONIA taka  nie jest osiągalna przez większość ludzi.   Ktoś zauważył, że dla Delfina najważniejsze jest „ISTNIENIE” a dla człowieka „POSIADANIE”. Zgadzam się. Dawno temu  delfiny i ludzie byli tożsamymi istotami. Ale delfiny  rozwinęły się szybciej.  My zostaliśmy w tyle…

Odnalazłem w internecie film video: „Zaginiona Księga Nostradamusa” .

Zdałem sobie sprawę, że tym razem oglądam ten film nie po to by podziwiać trafne przewidywania najsłynniejszego europejskiego Jasnowidza  żyjącego 500 lat temu, ale po to by protestować przeciwko tym tragicznym zdarzeniom, które on przewidział i które rzeczywiście mają miejsce obecnie na świecie.  

Gdy wie się co może się zdarzyć tragicznego – trzeba się tym zdarzeniom przeciwstawić wszystkimi mentalnymi i duchowymi siłami.

 Dziel i rządź! - stare to jak i cywilizacja.

Straszą nas wojną. Straszą pogodą... 

Tao 

Gdziekolwiek obozują wojska.
Wyrastają osty i ciemię. 
Rozpętując wojnę, 
Sprowadzasz ciężkie lata.

Wszelki oręż zawsze zapowiada złe wieści 
I wszystkie istoty powinny go znienawidzić. 

Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi.
Powinna być tylko środkiem ostatecznym.
Pokój zawsze góruje.

W zwycięstwie nie ma żadnego piękna. 
Upatrywać w nim piękno, to cieszyć się z zabijania. 
Każdy, kto znajduje rozkosz w rzezi, 
nie znajdzie na tym świecie zadowolenia.

Wojskowi muszą z powagą podchodzić do swojego 
rzemiosła, a kiedy ginie wielu ludzi Powinni pogrążyć się w żałobie.

Uczcij zwycięstwo pogrzebaniem zmarłych.

 

 

Bo przecież : Wszystko, co istnieje, święte jest

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 750
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1024
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 658
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 926
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 459
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1247
9
komentarze: 16 | wyświetlenia: 528
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 621
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 533
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 869
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 784
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 882
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 414
8
komentarze: 25 | wyświetlenia: 554
8
komentarze: 27 | wyświetlenia: 288
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  seta1212,  25/04/2019

Piękny tekst i mądre refleksje. Umieszczając Marcinie w tym artykule przemyślenia Tao
instynktownie odpowiadasz na wyzwania, które serwowane nam, jak brak tlenu skracają oddech i mącą myśli.
Niby przekaz prosty i logiczny a równocześnie niepokojący i groźny. Jesteś pielgrzymem czasu. A Twój literacki upór podejmowanych tematów trudno nie podziwiać.
Raz jeszcze moje szczere słowa uznania...))

@seta1212: Dziękuję Januszu. Robisz to samo swoją cudowną i mądra poezją. To Wyższa Szkoła w przekazie - wiersz.
Uściski Wieszczu i Braciszku

  awers,  25/04/2019

Jeśli nie nauczę Cię zabijać nie przetrwasz na polu walki, jakie wyda Ci przeciwnik. On przyjdzie po to,żeby Cię zabić, a ja nauczę Cię przetrwać tę sytuację, a zatem czego Cię muszę nauczyć?
Oj,jak cieplutko jest w słoneczku sprawiedliwych uproszczeń...

@awers: Problem w tym że każda nauczona umiejętność woła o jej wykorzystanie ..., więc jak panować nad pokusami zagospodarowywania umiejętności jakie są jedynie zabezpieczeniem na wypadek wyższej konieczności ?
Gdy się wykuje miecz to jego posiadanie kusi ..., prawdziwy problem i tak pozostaje w nas, a tam jesteśmy sami lub z Bogiem i to jest najistotniejszy wybór jakiego w życiu trzeba dok ...  wyświetl więcej

  awers,  25/04/2019

@pokrzywiony: Owszem, ale czy to właśnie żołnierze rezerwy dokonują morderstw na co dzień? Umieć zabijać nie oznacza zabijać.

@awers: Żołnierze nie, ale sny nieopierzonych nastolatków pragnących być jak "Rambo". Strach jest bardzo chimeryczną energią, podobną do energii jądrowej, z jednej strony ogrzeje, a drugiej zniszczy i zatruje ..., jest niebywale trudny do ujarzmienia ...

  awers,  25/04/2019

@pokrzywiony: Wybacz, ale nie wiesz o czym mówisz, a literatury i uczciwych filmów na ten temat jest. masa. Najłatwiej naprawiać świat uproszczeniami.

@awers: Wiem co z ludźmi robi strach, stres, itp narzędzia mobbingu ..., nawet z tymi w mundurach na emeryturach pozostawionymi samym sobie, wiem o tym o czym się powszechnie nie pisze. Więc nie pisz mi o tym co się szeroko opisuje, kiedy problem jest w tym czego się nie opisuje. :)
Miłego i Pogodnego dnia życzę.
Mariusz

@pokrzywiony: Zgadzam się z Tobą . Większość chorób powstaje ze stresów (psychika). Lęki wyzwalają działania w organizmie: "walka lub ucieczka". Organizm przygotowuje się do tej akcji przez wyłączenie najmniej potrzebnych w takich sytuacjach układów. Najczęściej wyłącza układ odpornościowy a wtedy źle pracują komórki ciała w miejscach gdzie "narządy" były już od jakiegoś czasu najsłabsze. Dramat j ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  25/04/2019

@awers: "a ja nauczę Cię przetrwać ..."
A więc Tobie chodzi o przetrwanie ...
Nam o coś przeciwnego :-)))
.
O życie ...

@Koriolan: Masz rację. Dla jednych życie kojarzy się z przetrwaniem i walką i rzecz jasna jest to smutne bo w walce zawsze się przegrywa. Inni żyją i cieszą się z każdego dnia. Ale takie jest Życie: różnorodne i nie powtarzalne. I to jest najcudowniejsze. Pozdrawiam Serdecznie

@pokrzywiony:
Racja, racja, każda woła, żona Lewandowskiego, zawodniczka karate, leje ludzi pod chatą i nie ma siekaczy, taka agresja, a nie czekaj pomyłka to nie ona, to Wróbel, jakże różne są podejścia do wyuczonych umiejętności hahahhahaah
Nie jest także łysym spasionym skretyniałym buddystą, śmiej postawić tezę, że buddyzm może szkodzić hahahaha

  Koriolan,  25/04/2019

A świat jest piękny :-)))))
Dzisiaj pierwszy upalny dzień w Radomiu :-)))
25 stopni w cieniu :-)))

  awers,  25/04/2019

Kużwa, wystarczy tutaj napisać parę pseudo nawiedzeń i frazesów, żeby stać się przedmiotem ożywionej dyskusji,,, Byleco jest byleczym, a to jest byleczym z jarmarku blaszanych zegargów.

@awers: Rozumie że przeczytane tu teksty nie pomogły ?
Nie przejmuj się tym, to tylko słowa ulotne i zmienne jak wiatr, lepiej pójść na spacer i zobaczyć jak trawa rośnie, kwiaty kwitną i poczuć w sobie radość że jeszcze czasem słońce zaświeci, a czasem i deszcz popada.
Wtedy wystarczy sobie uprzytomnić że ta rosnąca trawa tak samo chciała rosnąć ponad 10 000 lat temu, jak i będzie n ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska