Login lub e-mail Hasło   

Bezpieczne inwestowanie w obligacje skarbowe

Jeżeli chcesz bezpiecznie inwestować swoje pieniądze, to Obligacje Skarbu Państwa są dla Ciebie.
Wyświetlenia: 210 Zamieszczono 09/07/2019
Zgłoszony przez 2 użytkowników jako spam

Bezpieczeństwo inwestycji zapewnia tutaj gwarancja Skarbu Państwa, ale i samą transakcje zakupu czy sprzedaży obligacji skonstruowano tak, by zagubienie czy ich kradzież była niemożliwa.


Najprościej obligacje można kupić osobiście w jednym z ponad tysiąca prowadzonych przez PKO Bank Polski Punktów Sprzedaży Obligacji.


Obligacje skarbu państwa można również bez problemu nabyć za pośrednictwem internetu i na infolinii telefonicznej. Nie trzeba wypełniać żadnych formularzy, wystarczy przedłożenie dowodu osobistego i złożenie prostej dyspozycji zakupu.

Transakcja zostanie zapisana na naszym rachunku inwestora w bezpiecznym systemie informatycznym, a my otrzymamy pisemne potwierdzenie nabycia. Obligacje nie mają formy materialnej, wiec nie można ich zgubić i nie mogą zostać skradzione.
Jeżeli zgubimy lub zniszczymy pisemne potwierdzenie nabycia obligacji, to też nie będzie to miało żadnego wpływu na stan prawny - obligacje są zapisane na nasze nazwisko tak długo, jak sami o tym zdecydujemy.


Obligacjami można dowolnie dysponować, można skorzystać z prawa wcześniejszego wykupu, można dokonać zmiany obligacji na papiery z nowej emisji na podstawie dowodu osobistego.


Jeżeli zgubimy dowód osobisty, należy zgłosić w PKO BP jego zastrzeżenie. Uniemożliwi to osobie niepowołanej dokonywanie jakichkolwiek transakcji. Możemy także w Punkcie Sprzedaży Obligacji zablokować swój rachunek - to także uniemożliwi przeprowadzenie operacji zbycia obligacji.

Obligacja skarbowe a wyjazd za granicę

Jeżeli chcesz kupić lub kupiłeś już obligacje, a masz zamiar wyjechać za granicę, musisz wiedzieć, że będziesz mógł bez problemu dysponować obligacjami skarbowymi. Obligacje Skarbu Państwa można kupić, sprzedać, dokonać ich zamiany z dowolnego miejsca, przy zachowaniu wszystkich warunków bezpieczeństwa transakcji.

Jeżeli chodzi o obsługę obligacji, to jest ona odmiejscowiona. Obligacje można kupić lub sprzedać w jednym z tysiąca Punktów Sprzedaży Obligacji (PSO), które ulokowane są w oddziałach i Domie Maklerskim PKO Banku Polskiego w całym kraju. Przebywając za granicą transakcji można dokonywać przez Internet lub za pomocą linii telefonicznej. Jeżeli wcześniej nie kupowałeś obligacji skarbu państwa,a będziesz chciał to zrobić przez Internet, to możesz kupić je bez aktywacji w Punkcie Sprzedaży Obligacji.

Gdy już wcześniej kupowałeś tam obligacje i chcesz skorzystać z zakupu obligacji przez Internet, to musisz aktywować dostęp do Internetu. Możesz także uprawnienia do dokonywania transakcji przekazać zaufanej osobie. Jeżeli chcesz to zrobić, to musisz w Punkcie Sprzedaży Obligacji udzielić pełnomocnictwa. Pełnomocnictwo powinno mieć formę dokumentu i zawierać, obok danych osobowych pełnomocnika (imię, nazwisko,adres, numer dowodu osobistego, numer PESEL), także zakres uprawnień osoby, której powierzamy pełnomocnictwo. Pełnomocnik (ze względu na bezpieczeństwo) nie może zostać upoważniony do zakupu lub sprzedaży obligacji przez Internet i linię telefoniczną

Podobne artykuły


7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2548
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 75071
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648742
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15381
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21811
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40737
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17630
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13284
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53547
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22959
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18380
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23574
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Nie ma najważniejszej informacji, jakie jest oprocentowanie, na ile lat jest taka inwestycja ;). Przypomina mi to ZSRR i tamtejsze obligacje. Wprawdzie nie były oprocentowane, ale można było coś wygrać i na to niby szły odsetki. Tamte obligacje nie były też z datą wykupu, to trzeba było czekać tatka latka. A dewaluacja rubla szła z szybkością marszy pierwszomajowych i na to szły pieniądze z tych o ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska