Login lub e-mail Hasło   

Jak wydawać mniej pieniędzy na zakupach?

W jaki sposób możesz oszczędzać pieniądze będąc na zakupach....
Wyświetlenia: 159 Zamieszczono 14/07/2019

Jeżeli jesteś osoba, która po powrocie do domu z zakupów, dochodzi do wniosku, że wydała pieniądze na dużo niepotrzebnych rzeczy, że wiele z tych rzeczy zostało kupionych pod wpływem promocji lub obniżki cen, to skorzystaj z poniższych rad, bo takie działanie zabije Twój budżet domowy ...

Bez listy zakupów, ani rusz....

Przed wyjściem do sklepu, przygotuj listę potrzebnych zakupów i staraj się jej trzymać. W ten sposób kupisz tylko istotne rzeczy i nie wydasz pieniędzy na zakupy, których w danej chwili nie potrzebujesz.

Sporządzając listę swoich zakupów, pogrupuj je (np. nabiał, pieczywo, warzywa, owoce itp), zaoszczędzisz na czasie i na niepotrzebnych powrotach w to samo miejsce. I musisz trzymać się bardzo ważnej zasady : nie wybieraj się na zakupy z kartą płatniczą, tylko bierz gotówkę !. Masz wtedy kontrolę nad wydatkami.

Porównaj ceny produktów, za nim za nie zapłacisz...

Gdy robisz zakupy w hipermarketach, to musisz wiedzieć, że ceny zmieniają się tam szybko, a także cena na regale sklepowym różni się od tej wbitej przez kasjera. Tak wiec sprawdzaj zawsze cenę produktu, ile w rzeczywistości trzeba za niego zapłacić, możesz to zrobić za pomocą czytnika w sklepie, możesz poprosić kasjera, by za nim nabije kwotę - poinformował Cię ile trzeba za dany produkt zapłacić.

Gdy po odejściu od kasy, okaże się, że twój rachunek jest zawyżony, to udaj się z nim do punktu obsługi klienta i nie wahaj się upomnieć o swoje pieniądze.

Zwracaj uwagę na datę ważności produktu

Produkt może być być oznaczony:

  • najlepiej spożyć przed... (data minimalnego okresu ważności spożycia) - jest to okres,  przez który prawidłowo przechowywany produkt zachowuje wszystkie swoje właściwości.
  • należy spożywać do.... ( termin przydatności do spożycia) - po tym okresie, produkt należy wyrzucić, bo nie nadaje się do spożycia.

Jeżeli po sprawdzeniu towaru, okaże się on zepsuty, masz prawo do jego reklamowania i domagać się od sprzedawcy wymiany na nowy lub zwrotu zapłaconej za niego kwoty pieniędzy. Musisz mieć ze sobą dowód zakupu.

Obniżki i różne promocje...

Za nim skorzystasz z tych wszystkich promocji, obniżki cen, specjalnych okazji, zastanów się dobrze, czy dana rzecz jest Ci naprawdę potrzebna?


Często zdarza się, że wszelkiego rodzaju okazje, to sposób wykorzystywany przez sklepy w celu wyciągnięcia od klienta pieniędzy, dlatego sprawdź cenę oraz pojemność promocyjnego produktu. Będziesz miał wtedy pewność, że to rzeczywiście okazja.
Zwracaj też uwagę na gratisy, które są dodawane do produktów. Przed zakupem, zastanów się dobrze, czy oferowany gratis, jest Ci do czegoś potrzeby i czy faktycznie jest on darmowy. Bardzo często się zdarza, że za produkt z dodanym gratisem, trzeba zapłacić więcej niż bez niego.

Podobne artykuły


23
komentarze: 3 | wyświetlenia: 3841
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 6311
8
komentarze: 25 | wyświetlenia: 614
6
komentarze: 0 | wyświetlenia: 594
25
komentarze: 4 | wyświetlenia: 8385
25
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6711
13
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2227
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 7718
17
komentarze: 9 | wyświetlenia: 5006
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 11912
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6066
12
komentarze: 14 | wyświetlenia: 6032
42
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6826
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska