Login lub e-mail Hasło   

Dzieci, to nasze jedyne zabezpieczenie na starość

W 2018 r. kobiety w Polsce „hucznie” obchodziły, nadanie im praw wyborczych dekretem Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego z 28 listopada 1918 roku
Wyświetlenia: 2.691 Zamieszczono 25/07/2019
„Obowiązujący w XIX wieku porządek prawny, pozbawiał wychodzącą za mąż kobietę swobody działania i ograniczał jej prawa do własnego majątku (jeśli takowy posiadała), podporządkowując ją w tych kwestiach małżonkowi. Źródłem takiego rozwiązania był w krajach kontynentalnej Europy Kodeks Napoleona, przyjęty w 1804 r. we Francji i wraz z 
wojskami cesarza przenoszony na zajmowane terytoria innych krajów europejskich" - czytamy na stronie rowniwpracy.gov.pl.

 

W Polsce kobiety uzyskały prawa wyborcze, po odzyskaniu suwerenności w 1918 r., co jednak jeszcze nie stanowiło o ich samodzielności i niezależności. Właściwie proces ten rozpoczął się dopiero  po II Wojnie Światowej i nabrał tempa w latach 70. ubiegłego wieku. Dzisiaj samotna panna z dzieckiem, to żaden skandal, ale jeszcze 50 lat temu, mogła się spodziewać, wyrzucenia z domu i ewentualnego potępienia społeczności lokalnej. W XXI wieku już 25 procent Polaków (Polek) żyje samotnie i ta sytuacja ma stałe tendencje wzrostowe.

 

Jednak mimo doskwierającego im braku towarzystwa, zaledwie 6 procent z nich, aktywnie poszukuje partnera, a 13 procent ma złe doświadczenia i boi się ponownie angażować. Wśród tych 25 procent, są panny, które w odpowiednim wieku (do małżeństwa) nie znalazły stałego i odpowiedniego partnera, a później ich szanse na małżeńskim rynku wyraźnie zmalały. Jeszcze te singielki, które przedłożyły karierę nad rodzinę i do czegoś doszły w zawodzie, mogą liczyć nawet na późniejsze małżeństwo.

 

Gorzej z pannami, które nigdy nie miały powodzenia i wzięcia, czy to ze względu na pochodzenie (patologiczna rodzina), charakter, czy urodę. One dotychczas miały marne szanse na założenie rodziny. Ale i te tzw. przez mężczyzn „szare myszki”, znalazły sposób na założenie pełnej, czy niepełnej rodziny. Zauważyłam, że coraz częściej te niepozorne „myszki”, wychodzą za starszych mężczyzn, wnosząc im w posagu swoje młode ciało.

 

W ten sposób zdobywają swoją szansę na urodzenie dzieci i zostanie młodą wdową. Z kolei te panny, które nie dostały nawet takiej szansy, „robią” sobie dziecko z przygodnym (nawet żonatym) partnerem, nawet go nie zawiadamiając, że został ojcem (ojciec nieznany). Bo pamiętając, ile „szczęścia” rodzinnego widziały w swojej patologicznej rodzinie, wolą samotnie wychowywać dziecko.

 
W dzisiejszych czasach dzieci to nasze jedyne zabezpieczenie na starość, no może jeszcze oszczędności, jak stwierdził wicepremier Waldemar Pawlak "Staram się zabezpieczyć sobie przyszłość, przez oszczędności i dobre relacje z dziećmi, bo wydaje mi się, że to będzie pewniejsze niż te różne państwowe chimeryczne rozwiązania. Tą prawdę zaczyna rozumieć coraz więcej samotnych panien i kobiet "inwestując" w dzieci. Czy zrozumieją to też, zadufani w sobie samotni mężczyźni?.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1575
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1121
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3338
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3015
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3724
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2217
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 898
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2137
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1630
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2721
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2136
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 636
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Dobrze Zdzisiu Elżbieto mieć nie tylko dzieci, ale i rodzinę, bo zawsze te 5 punktów wpadnie gratis i jesteś w popularesach. Rodzina, to nasze jedyne zabezpieczenie na eioba.

@Hamilton: Może dlatego w pierwszej 12-tce Top 30, jest 4 członków naszej rodziny.

  Hamilton,  26/07/2019

@Zdzisław Sadowski: a jeszcze pół roku temu Kostka pisał, że top30 to takie byle gówno. Liczą się tylko odsłony. Hahaha - wasze odsłony. Dziś wystarczy regularnie skopiować kilka idiotycznych artykułów w miesiącu, uzyskać 1- 2 pkt i jest się topowcem pełną gębą. http://www.eioba.pl/milord36/articles
A jak masz 'rodzinę' wystarczy pierdnąć. ...  wyświetl więcej

Cholera wie w co już inwestować, pani Elu, mówią, że kto ma pszczoły - to ma miód, kto ma dzieci - to ma smród. Inne czasy. Dzieci tera mądrzejsze jak ładniejsze.

@szubrawiec: "w co już inwestować"
Bądź szczery ...
Dobrze wiesz jakich skarbów szukać :-)))

  Hamilton,  26/07/2019

@Koriolan: ja Kori na ten przykład to reasumując inwestuję w iluzję, a ty?

@Elżbieta Sadowska: Gratulacje z okazji uzyskania 10 tys odsłon. Myślę, że Grzegorz, nie będzie gorszy?

  Hamilton,  04/08/2019

@Zdzisław Sadowski: Zdzisiu musisz zabrać tę swoją maszynkę do głosowania na jakąś kolacyjkę
http://www.eioba.pl/blyskotka/page15
http://www.eioba.pl/blyskotka/page14
http://www.eioba.pl/blyskotka/page13
...  wyświetl więcej

  Hamilton,  04/08/2019

@Zdzisław Sadowski: Hahahaha - a ten Grzesiu też przyszedł na świat tylko i wyłącznie po to by padać z zachwytu na twarz i umierać z podziwu przed dwoma Balbinkami ze Szczecina .
http://www.eioba.pl/gregorys/page13
http://www.eioba.pl/gregorys/page12
...  wyświetl więcej

  Hamilton,  04/08/2019

@Zdzisław Sadowski: hahaha - Zdzisiu a tu kolejna maszynka, która nie je nie pije tylko się tobą i Kostką fascynuje:
http://www.eioba.pl/kobranoc/page14
http://www.eioba.pl/kobranoc/page13
http://www.eioba.pl/kobranoc/page12
...  wyświetl więcej

  Hamilton,  04/08/2019

@Zdzisław Sadowski: i jeszcze jedna maszyna :
http://www.eioba.pl/mazepa/page15
http://www.eioba.pl/mazepa/page14
http://www.eioba.pl/mazepa/page13

Hahahahaha, a ta maszyna poskażyła na mnie :
'Andrzej Maria Sadowski, 20

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  04/08/2019

@Zdzisław Sadowski: to nie wszystko uczciwy i poczytny Zdzisławie, paczaj :
http://www.eioba.pl/evelinka04
http://www.eioba.pl/fredryk
http://www.eioba.pl/ronaldinjo
http://www.eioba.pl/melisa
Oni też się zarejestrowali tylko i wyłącznie po to by cię podziwiać. Szukamy dalej ?

  Hamilton,  04/08/2019

@Zdzisław Sadowski: to, że robisz z eiobowian idiotów to wiemy, ale k**wa przestań z siebie robić skończonego kretyna.

@Hamilton: Szukaj dalej. Sam jestem ciekawy kogo jeszcze znajdziesz. Będę musiał powysyłać im listy z podziękowaniami.

  Hamilton,  04/08/2019

@Zdzisław Sadowski: Zdzisek ty sobie kup w papierniczym dyplom za 70 groszy i wypisz :
'Z wyrazami uznania dla Zdziska za głosowanie na samego siebie i Kostkę statystyka" i masz pozamiatane. Taniej cię wyjdzie. Będzie do kolekcji w tej szafie. Możesz sobie też ten medal Janka Krasickiego przybić ozdobnym gwoździem na czoło z kartką 'Tak wygląda stachanowiec odsłon', bo na złomowisku dostaniesz za niego 15 groszy.

  Hamilton,  04/08/2019

@Zdzisław Sadowski: ty kuźwa masz ok. 70 lat a mózg 7 latka. Stękasz i kaszlesz pod tymi artykułami by zdobyć dodatkową odsłonkę i zaszpanować przed dziećmi sąsiadów.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska