Login lub e-mail Hasło   

Obłęd medycyny?

... więc sam się ulecz?
Wyświetlenia: 361 Zamieszczono 14/08/2019

Obłęd medycyny?

Sam się ulecz?

Tu, w Puszczy Augustowskiej , gdzie teraz przebywam, wielu mieszkańców zmarło lub choruje na raka. Cudowne lasy, jeziora, rzeki i dobre powietrze i wydawało by się. że tu "żyć długo i i nie umierać" . A jednak..  Już uleczalna "choroba" takie zbiera żniwo? Otóż , może przyczyną jest złe leczenie? Chemia i naświetlanie? Obłęd "tradycyjnego" i bezsensownego i nieskutecznego leczenia? A świat medycyny co na to? 

Do tej pory chorobę traktowano jako błąd natury. Do takich błędów zaliczano również osłabienie układu immunologicznego. Niemiecki lekarz, doktor Ryke Geerd Hamer doszedł do wniosku, że nowotwory mają swoje źródło w nagłym szoku, który objawia się jako przeżycie konfliktowe. Odkrycie to stało się bazą dla sformułowania pięciu biologicznych praw natury, z których pierwsze i najważniejsze zostało nazwane żelazną regułą raka. Mówi ono, że choroba nowotworowa powstaje w momencie ciężkiego, dramatycznego, powodującego poczucie izolacji urazu, który ma charakter przeżycia konfliktowego. Jest to cios, który spada na człowieka nieoczekiwanie i rozgrywa się na trzech płaszczyznach jednocześnie: w psychice, w mózgu i w określonym narządzie. Za sformułowanie i ogłoszenie tej teorii jej autor został wyklęty przez medyczne autorytety i poddany bezprecedensowym represjom.

Nie ma chyba współcześnie na świecie lekarza, który za swoje poglądy byłby tak zaciekle zwalczany i niszczony jak doktor Ryke Geerd Hamer. Prokuratura wystąpiła w stosunku do niego z 70 wnioskami o badania psychiatryczne. Zgodnie z opinią przeprowadzających je specjalistów Hamer jest całkowicie normalnym człowiekiem, a jedyną winę twórcy “Nowej Medycyny” stanowi fakt, iż nie chce wyprzeć się stworzonej przez siebie “żelaznej reguły raka”.

Urodził się 17 maja 1935 r. na Wyspach Fryzyjskich. Ukończył studia medyczne i teologiczne. później przez kilkadziesiąt lat pracował w różnych klinikach i prowadził prywatną praktykę. W 1972 r. zrobił specjalizację z interny. Jest autorem licznych interesujących wynalazków z dziedziny techniki medycznej, co świadczy o wielkim talencie i szerokich zainteresowaniach. Jego nazwisko brzmi: Ryke Geerd Hamer.

W 1976 r. rodzina Hamerów podjęła decyzję przeniesienia się do Włoch. Doktor Ryke Geerd chciał tam prowadzić w ubogich dzielnicach Rzymu bezpłatną praktykę lekarską dla najuboższych. Zabezpieczeniem finansowym miały być dochody z wynalazków, które zostaną opatentowane. Wszystko jednak potoczyło się inaczej. W 1978 roku na Korsyce, w napadzie furii, włoski książę z Savoyen śmiertelnie postrzelił Dirka – syna doktora Hamera. Po 19 operacjach chłopiec zmarł. To był potworny cios.

Krótko po śmierci syna doktor Hamer zachorował na raka jądra. Przyszło mu wtedy do głowy, że istnieje bezpośredni związek pomiędzy śmiercią syna a jego chorobą. Postanowił więc sprawdzić, czy inni ludzie dotknięci nowotworami również na krótko przed chorobą doznali silnego urazu.

Gdy w 1981 roku rozpoczął pracę w klinice onkologicznej uniwersytetu w Monachium, wypytywał wszystkich pacjentów o to, czy przed chorobą wystąpiły w ich życiu jakieś szczególnie ważne wydarzenia o negatywnym zabarwieniu. Na podstawie tych wywiadów potwierdził swoje przypuszczenia: u każdego pacjenta na krótko przed diagnozą nowotworu miało miejsce przeżycie, które wywołało szok.

Doktor Hamer postanowił przedstawić swoje odkrycie kolegom. W efekcie postawiono go przed następującym wyborem: albo zostanie zwolniony ze stanowiska, albo zapomni o głoszonych przez siebie herezjach.

To był początek drogi, którą kroczy do dziś.

Sam zrezygnował z posady. Zanim jednak to uczynił. zdążył zebrać sporą dokumentację. Prowadząc nadal swoje badania, do 1986 roku zgromadził 22 tysiące przypadków potwierdzających jego teorię. Tak zaczęła się droga przez mękę doktora Hamera.

Zanim jednak przejdziemy do jego dalszych losów, należy dokładnie przyjrzeć się teorii, którą jej twórca nazwał Nową Medycyną, i która rzeczywiście burzy wszystko, co współczesnym lekarzom wiadomo na temat procesów chorobotwórczych. Jednocześnie oznacza ona nadzieję dla tych, którzy już ją stracili, gdyż zakłada, że choroba nie musi prowadzić do śmierci, a jej przebieg jest przewidywalny dzięki czemu dotknięty nią człowiek zyskuje znacznie lepsze rozeznanie w zatrważających zmianach, które zachodzą w jego organizmie.

Do tej pory chorobę traktowano jako błąd natury. Do takich błędów zaliczano również osłabienie układu immunologicznego. Doktor Hamer doszedł do wniosku, że nowotwory mają swoje źródło w nagłym szoku, który objawia się jako przeżycie konfliktowe. Nazwał je zespołem Dirka Hamera (DHS – Dirk Hamer Syndrom).

Odkrycie stało się bazą dla sformułowania pięciu biologicznych praw natury, z których pierwsze i najważniejsze to żelazna reguła raka. Mówi ono, że choroba nowotworowa powstaje w momencie ciężkiego, dramatycznego, powodującego poczucie izolacji urazu, który ma charakter przeżycia konfliktowego. Jest to cios, który spada na człowieka nieoczekiwanie i wywołuje skutki jednocześnie na trzech płaszczyznach: w psychice, w mózgu i w określonym narządzie.

DHS pozostawia ślady w całym ludzkim jestestwie, zarówno w psychice, jak i w organizmie, zaś w mózgu człowieka dotkniętego nieszczęściem powoduje powstanie tzw. ogniska Hamera. Można je zaobserwować przy użyciu tomografii komputerowej. Potem, w zależności od tego, gdzie się ono zlokalizowało, następuje “wybór” narządu, który zostanie zaatakowany chorobą. Innymi słowy, ponieważ konkretny ośrodek w mózgu zawiaduje odpowiadającymi mu narządami, w jednym z nich rozpoczyna się proces chorobowy, który może doprowadzić do zmian nowotworowych.

DHS dotyczy wszystkich żywych istot.

Szokowe doznania są np. również udziałem zwierząt i w każdym przypadku mogą stać się przyczyną raka. Dlatego hipoteza, że do takiej choroby prowadzą długotrwałe stresy i trudności życiowe, jest – zdaniem Hamera – nie do przyjęcia.

Szok mogą spowodować bardzo różne okoliczności. Ponieważ jesteśmy jednostkami niepowtarzalnymi, każdy to samo wydarzenie odbiera inaczej. To, co dla jednej osoby nie będzie stanowić większego problemu, dla innej może okazać się tragedią. Takie przeżycie tylko wtedy stanie się przyczyną raka, gdy wywoła konflikt prowadzący do DHS. Proces ten zachodzi na poziomie podświadomości i to od niej zależy, czy konkretna sytuacja zostanie zakwalifikowana jako silny uraz, czy nie. Dlatego Nowa Medycyna kładzie tak duży nacisk na rozmowę z pacjentem. Jedynie on bowiem wie, co wydarzyło się w jego życiu i co miało takie znaczenie, że wywołało chorobę.

Doktor Hamer mówi o tym tak:

– Wyjątkowość “Nowej Medycyny” polega na tym, że to pacjent sam decyduje o postępowaniu lekarza wobec jego organizmu. Pacjent nie “jest leczony” , lecz działa sam. Stosunek pacjent-lekarz zostaje tu gruntownie zrewidowany i na nowo zdefiniowany. Lekarz, wysoko wykwalifikowany specjalista, będzie musiał w przyszłości wykazać się wszechstronną wiedzą ogólną, jak również powinien posiadać kwalifikacje “kryminologa” w zakresie leczenia ludzi, a także dar zdrowego rozsądku. Lekarz ten będzie służył choremu fachową radą jak przyjaciel. Terapia przyszłości tylko marginalnie będzie stosować leki. Większość czasu zostanie poświęcona wyjaśnianiu w zrozumiały dla pacjenta sposób istoty biologicznego konfliktu i wynikającej z niego tzw. “choroby”. Lekarz – przyjaciel pomoże rozwiązać konflikt i uniknąć następnej takiej sytuacji. Powinien być skromnym i mądrym człowiekiem, okazującym nie tylko chorym serce lecz również legitymującym się wszechstronną wiedzą. Oczywiście ten obraz zupełnie nie odpowiada obecnym wyobrażeniom na temat dobrego lekarza. 

I dalej:

Ponieważ zasadniczym punktem “Nowej Medycyny” jest DHS, lekarz musi się wczuć w ten krótki moment życia pacjenta i przeżyć go razem z nim. To niezmiernie ważne, aby mógł wyobrazić sobie całą sytuację i wyłom, jaki poczyniła w psychice. Warunkiem tego jest dokładna znajomość życia pacjenta, jego doświadczeń, poglądów, życia rodzinnego, wierzeń religijnych itp. 

Podobne artykuły


11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 632
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 659
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 733
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 626
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 646
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 873
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 423
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 411
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 687
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 574
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 666
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 588
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 465
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 500
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 437
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  seta1212,  14/08/2019

Skazując lekarzy na pogłębiająca się komercjalizację postrzegamy z przerażeniem ich bezradność i błędy a tym samym ich coraz mniejszą skuteczność. Zwróć uwagę, że podjęcie tego tematu publicznie powoduje natychmiastową agresję środowiska lekarskiego.
Zgadzam się z tobą (podobnie z tezami dr Hamera), że lekarz powiernik to najlepsza inwestycja praktycznie nieosiągalna)-ciekawy art

  podobny,  14/08/2019

obłęd medycyny = obłęd sznajdera

@podobny: :-)))
Nieźle, nieźle ...
:-)))

  Serpico,  14/08/2019

@Koriolan:
Wypas, Mirek na kacu znów dostał korby, a przecież mógł się zająć czytaniem o pozytywizmie, może nawet by zrozumiał jaką bzdurę posadził.

"Bo tacy skrajni pozytywiści jak Sznajder, seta i Ty również, doskonale równoważą się z niegatywistami jak Hamilton czy Serpico. Więc Eioba jest zrównoważona i jest OK! Wszystko jest fizjologicznie uzasadnione: żeby jeść - trzeba smrodz

...  wyświetl więcej

@podobny: to nie obłęd ...
To tylko małą fobia ...
Zdrowa bo pro-zdrowotna :-)))
Ech ...
Kto z nas nie ma jakiejś fobi ?

@Serpico: pamiętaj, że MASZ prawo do ocen ...
Ale oceny NIGDY nie są prawdziwe ...
Twoje też :-)))

  Serpico,  14/08/2019

@Koriolan:
Obaj idźcie do Królowej, choć tyle powinno dać jej ASP, żeby pamiętała czym był pozytywizm.Jest pijany w sztok.
Niestety nie dało tyle żeby nie pisała mróżyć, ale coś musi w końcu dać, więc niech mu zrobi wykład :).Musiało być, mimo że to nie jest kierunek w sztuce.
Dobrze wam idzie robienie z siebie buractwa, koncertowo powiedziałbym.

Dopytaj Zakrawarskiego, czy nie może wam załatwić "koncertu" w BALSZOJ !

  Hamilton,  15/08/2019

@Koriolan: Hipokryciku podlizałeś się podwójnie. Autorowi dając głos i podobnemu za krytykę tekstu. Nieźle, nieźle. Ty darmozjadzie to potrafisz się ustawić. Moralny przewodnik eioby. O kumra wać - obleśne i śliskie dziecko koziej bozi.

@Koriolan: "Kto z nas nie ma jakiejś fobi ? " - Techniczny...panie korektor..pan nie ma żadnej fobii...zdaje się...

  Hamilton,  16/08/2019

@szubrawiec: Kori jest kolekcjonerem tanich gumowych kobiet z sex shopu, czerwonych punktów przy komentarzach i czerwonych pasków na rzyci jak już wszystkim tu dokopie.

@szubrawiec: fajnie że odzyskujesz równowagę ...
Jesteś fajnym facetem :-)))
Mam za to banany ...
Dobre :-)))

@Hamilton: hi hi hi ...
I nawet kolekcjonuje czerwone kapelusze i zielone plecaczki :-)))

  Hamilton,  16/08/2019

@Koriolan: zrób sobie jakieś wyścigi w podlizywaniu się. Na pewno wygrasz. Z takim talentem.

@Hamilton: Najlepsze, że pan Koriolan kopie samego siebie, bo w co drugim komentarzu zaprzecza temu co pisze i głosi...hm...biedny człowiek...

  Hamilton,  16/08/2019

@szubrawiec: ostatnie stadium schizy. Potem pozostanie tylko hospitalizacja.

@Hamilton: Prawdopodobnie miesza leki z alkoholem...ale, że bliscy nie reagują? Chyba ma jakiegoś opiekuna do cholery jasnej...!

  Hamilton,  16/08/2019

@Koriolan: wiem, plecaczki nosisz na czole, a kapeluszem drapiesz się po tyłku. To przyciąga kobiety z bananami, hi hi. W zoo obowiązują nieco inne zwyczaje.

  Hamilton,  16/08/2019

@szubrawiec: ma opiekunkę, ale jak pisał chodzi po domu nago, bo jej majtek nie kupił. Takie majtki to 3 piwa na rynku. A majtek chciała 12 par. Na styczeń, luty, marzec, .... no to się załamali oboje. I 'polska' im się przestała podobać.

@szubrawiec: "zaprzecza temu co pisze"
He he he ...
Zaprzeczanie sobie samemu to jest to co na chwilę straciłeś i lekko o tym zapomniałeś ...
To LUZ i swoboda :-)))
Wiem skopalem Ci bożka AA ..
.
Sorry przyjacielu ...
Po polsku ... PRZEPRASZAM ...
Nie wiedziałem, że tak jest ...
Myślałem, że chciałeś mojego prawdziwego spojrzenia ...

@szubrawiec: nie ...
Nie mam żadnego opiekuna. Na razie nie potrzebuję.
To znaczy potrzebuje guru ale takiego nie znalazłem.
Nawet najlepszy ksiądz w Tyncu jest za niski.
Adamski też ma teraz dużo roboty ... Wakacje ...
Więc ... Muszę kopać sam siebie :-)))

@szubrawiec: nie jestem biedny ...
Mam dwa tysiące renty :-)))
Pomagam dzieciom, byłej żonie, dziewczynie itd.

@szubrawiec: no dobra ...
To żeśmy se pożartowali ...

  Serpico,  16/08/2019

@Koriolan:
cytuję Koriolan :
"Jak rozstałem się z żoną to załatwiłem sobie kilka z ciągłą wymianą na nowe, tak że jądra mi nie puchły ...
Puchną Ci jądra .. trudno ...
To dlatego jesteś ciągle nabuzowany ...
No wreszcie wyszło szydło z worka :-)))"

Dziewczynom byłym chyba ? Pisałeś to przed chwilą, ty, nie ja.

A to :
"Kiedyś ukrywałem siebi

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Byłej żonie też ? Ale to chyba nie tej ?
"Miasteczko pod Częstochową około 2009 rok.
Ja mam blisko pięćdziesiątkę.

Depresja spowodowana utratą dużej części wzroku ogromnieje. Starsze dzieci są dorosłe ale to małe ma 12 lat. Boję się, że nie dam rady go utrzymać. Czuję ogromny nacisk. Wreszcie pękam ....
Porzucam żonę ..."
http://eiba.pl/4ho

@Koriolan: " Pomagam dzieciom, byłej żonie, dziewczynie itd." - Bardzo to szlachetne i prawe z pana strony...ale gdybyś pan jeszcze się tym nie chwalił...byłoby jeszcze fajniej...słyszał pan...niech nie wie lewica...co czyni prawica...i jak dajesz...nie trąb o tym... na lewo i prawo...

@szubrawiec: wiem słoneczko ...
I nikt do tej pory o tym nie wiedział ...
Chciałem jakoś obronić się przed tym biedakiem.
Zresztą eioba to kilku ludzi ... Trochę trudno tu mówić o trąbieniu ...

  Hamilton,  16/08/2019

@szubrawiec: jego partnerka jak pisał jest w Niemczech gdzie wyciera niemieckie tyłki i też jej pomógł. Załatwił jej dodatkowo pracę na zmywaku w nocy. W końcu on tu sobie urabia swe dwie lewe ręce po łokcie przez 16 godzin i 7 dni w tygodniu pierdoląc farmazony na portalu. A żreć i pić się chce. Nie ma to tamto. Porządny gość i pełen miłości. Z tych co to kobitę z dziećmi puści przodem. Na polu minowym.

  Hamilton,  16/08/2019

@Koriolan: łał Kori - to pół miasta u ciebie siedzi w kieszeni. Jak u Vivi. Prokuratorzy, sędziowie, politycy i celebryci.

  Hamilton,  16/08/2019

@Koriolan: dla ciebie Kori i twojej pychy wszyscy są za mali. Jak tam dziś dupcia, bo czerwono u ciebie znów jak w rzeźni.

  Hamilton,  16/08/2019

@Koriolan: hahhaha - Kori kogo ty nie skopałeś. Wszystkich oprócz ogródka starych rodziców. Hahaha ty tu wszystkich gasisz. Jak psedskolacek swoje rajtuzki.

  Serpico,  14/08/2019

Trochę to utopijne panie Marcinie, raka jest ileś odmian.Moja mama nie miała raka, natomiast miała problemy około rakowe, leżała raz na oddziale onkologii, na tym samym oddziale, w tym samym czasie leżała matka ordynatora oddziału.
Nie była traktowana inaczej, nawet leżała na tej samej sali co moja mama.

  Hamilton,  15/08/2019

A ile jest udokumentowanych przypadków wyleczenia raka bez pomocy doktora Hamera? Będzie chyba więcej niż 22 tysiące.

@Marcin Sznajder:
Pozwolę sobie napisać coś od siebie.
Inaczej funkcjonuje Medycyna dla "wybranych", a inaczej funkcjonuje medycyna dla "planktonu" na którym trzeba zarabiać. No ale mam nadzieje że czytelnicy są na tyle świadomi tego, by nie wierzyć w to że medycyna jako Nauka o zdrowiu Człowieka jest czymś złym. Po prostu dobrze jest przyjąć że Medycyna leczy wybranych, a na "plankt ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  15/08/2019

@pokrzywiony: masz 3001 chorób i żyjesz, mimo, że Dokumentacja połowy Chorób zaginęła. Jesteś wybrańcem Medycyny i dlatego możesz się Podzielić swoimi spostrzeżeniami z "planktonem", który jest przez Medycynę masowo Mordowany..

@pokrzywiony: masz rację przy czym wystąpiło jeszcze dodatkowe zjawisko. Za komuny lekarze się uczyli i ... Zostawali w Polsce bo nie mieli gdzie uciec. Po otwarciu granic Ci najbardziej ambitni i wykształceni po prostu ... Wyjechali. Teraz słyszy się, że no polscy ginekolodzy są świetni w ... Norwegii.
Reasumując ...
W Polsce zostali mało ambitni i słabo wykształceni.

  Hamilton,  15/08/2019

@Koriolan: a ci najmniej wykształceni i ambitni grasują na eioba.pl we dwójkę.

@Koriolan: A Ci dobrzy lekarze którzy zostali, są tak obciążeni pracą że i tak ich skuteczność jest niewielka, bo przykładowo do czego może się nadawać chirurg specjalista po przepracowanym miesiącu w którym każdy dzień to wykonywanie ponad 16 godzin stresującej, odpowiedzialnej pracy ?

  Hamilton,  15/08/2019

@pokrzywiony: "mam nadzieje że czytelnicy są na tyle świadomi tego, by nie wierzyć w to że medycyna jako Nauka o zdrowiu Człowieka jest czymś złym."
Ło matko, Maniek ty Jezdeś przy nadziei. Co by ta ludzkość bez ciebie zrobiła. Do tej pory ludzie myśleli, że lekarz jest po to by zabijać "plankton". A tu się okazuje, że nie. Ludzkość już jest pełna wiary i nadziei.

@pokrzywiony: tak ...
I tak się to kręci ...
I tak jest podobno za dużo ludzi i "wielcy tego świata" myślą o depopulacji :-)))
Więc słaba opieka medyczna w jakimś murzyńskim kraiku jest im na rękę :-)))

  Hamilton,  15/08/2019

@Koriolanek i krzywy Maniek : o tak, mam nadzieję, że razem rozwiążecie na eioba wszystkie problemy polskiej służby zdrowia do północy, a jutro wszyscy będziemy młodzi, śliczni, zdrowi i bogaci. Naród czeka i już bije brawa..

@Hamilton: lubię Cię ale wole gadać z pokrzywionym. On jest trochę na wyższym poziomie. Ty trzymasz poziom heitera ...
Trochę szkoda .... Ale to Twój wybór.
A więc z gadaniem poczekaj aż się serpico obudził.
Choć z tego co widać wy dwaj i tak sobie nie gadacie tylko wciąż pragniecie rozmawiać z nami ....
Może to i dobrze ?
:-)))

@Hamilton: cóż ...
Jezus dwa tysiące lat temu już rozwiązał ten problem. My nie musimy :-)))

@Koriolan: tak kormoranku coś nerwowy jesteś o poranku. Ty milczysz po raz 10 440 od 15 czerwca 2016 nie biorąc udziału w żadnej pyskówce na eioba a twój pokrzywiony i schorowany przyjaciel milczy 5 737 razy od 04 września 2017 błyszcząc najwyższym poziomem intelektualnym w dziejach eioby.

@Koriolan: skoro problem został już rozwiązany jak twierdzisz to zawiąż sobie ozor i przestań o nim klepać.

@Hamilton: e tam ...
Ja tu zostałem centrum sprzeczek. Ty, serpo a nawet Szubrawiec chciałby się ze mną pokłócić :-)))

@Hamilton: sorry ...
Nie skorzystam z Twojego rozwiązania ...
Ja lubię sobie pogadać w realu więc języka jak Ty sobie nie zawiaze :-)))

@Koriolan: Idę pojeździć sobie rowerkiem, tu nie ma sensu się wysilać, a czytelnicy eioby niech dalej się zachwycają inteligencją hamiltona i serpica. Mi szkoda czasu na oglądanie nudnych "chomików." ;)
Miłego dnia. :)

@Koriolan: wy jesteście synami bozi - Narcyza z Masochistką. Podświadomie obaj uwielbiacie te czerwone punkty jak sadosie odsłonki.

  Hamilton,  15/08/2019

@pokrzywiony: idź Maniuś i niech cię rowerek prowadzi. Tak będzie lepiej dla was obu. Będę tęsknił za twoimi komentarzami.

@Hamilton: gdybyś opuścił tą swoją heiterską głupotę to byśmy pogadali ale jak nie to czekaj se na sierpa ...

@pokrzywiony: jest super pogoda na rower :-)))
Nie ma co gadać o sierpie młocie i kowadle ....
Ja się wykąpię i też na miasto :-)))

  Hamilton,  15/08/2019

@Koriolan: łał - Kori poinformował naród o swojej kąpieli. To chyba pierwsza w tym roku. Ty się lepiej wypachnij lizolem. Lubisz być autentyczny.

@Koriolan:
"Jakiś czas później ...

Strzeliła mi siatkówka w jednym oku. Byłem u Gierkowej. Naprawili mi.
Potem strzeliła mi druga. Tą już nie dali rady ..."
Nie chce mi się linków już nawet dawać, ale ty gnida jesteś. To jest Norwegia ? Takich jak ty w ogóle leczyć nie powinni, tylko miejsce komuś zajmujesz szmaciaro.
We Wrocławiu połączyli ty tłusty do niczego

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Twoja skuteczność jest ogromna, pajac z wiochy, ale wymagania to masz, obaj jesteście zwykłymi wszami.Nie zemdlej od stresów i nie wpadnij do kubła w czasie niezależnych badań.
Po polsku zdania nie potrafisz napisać, ale napluć jak tłusty łachudra, to umiesz ?

  Hamilton,  15/08/2019

@pokrzywiony: Maniuś nie grymaś, twoją inteligencją też się zachwycają. Paczaj jak dużo masz punktów. Najwięcej na eioba. Zagrozić ci może jedynie kormoranek.

@Koriolan:
Nienadający, ale wy gnidy jesteście, Krzywy 3/4 chorób od chlania i jarania radomskich, ty od chlania i wam medycyna polska nie pasuje, na bruk takich i tyle.
Mam nadzieję że w końcu będziesz całkiem ślepy jak kret i nie napiszesz już ani słowa.

Wykształciuchy, ty, Wróbel, Krzywy, tojfel i ten pajac od magnetyzerów, to wypierzać do Norwegii, nikt za wami tęsknił NI

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska