Login lub e-mail Hasło   

Grenlandia dla uchodźców, czy dla USA i Donalda Trumpa

Niewykluczone, że Grenlandia w najbliższej przyszłości, stanie się 51 stanem USA
Wyświetlenia: 270 Zamieszczono 17 dni temu

04 lipca 2017 r Zbigniew Kostka wstawił do eioby.pl artykuł: http://www.eioba.pl/a/5hcs/sposob-na-uciekinierow-z-bliskiego-wschodu-i-afryki-polnocnej-dac-im-grenlandie , w którym napisał: „Unia Europejska, wspomagana przez ONZ, powinna dogadać się z Danią, w sprawie możliwości stworzenia nowego państwa przez uchodźców i imigrantów (w liczbie kilku milionów), przeprawiających się do zachodniej Europy w Grenlandii (autonomicznego terytorium, zależnego od Danii), do której byliby wysyłani wszyscy uchodźcy i imigranci. Mogliby na Grenlandii, jak wcześniej Żydzi, stworzyć nowe społeczeństwo (bez asymilacji z tuziemcami), nową cywilizację, nową państwowość. Dotychczasową ludność Grenlandii w liczbie niespełna 60 tys. osób, można by przyjąć w zachodniej Europie”.

Od tego czasu Grenlandia stała się łakomym kąskiem przetargowym, w politycznym i gospodarczym unormowaniu wpływów mocarstw światowych. Zainteresowani Grenlandią są Rosjanie a ostatnio Amerykanie. Prezydent Donald Trump, złożył nawet propozycję zakupu Grenlandii od Danii (Grenlandia, od 1978 r, to autonomiczne terytorium zależne od Danii), co spotkało się z nieprzychylną odpowiedzią premier Danii Mette Frederiksen.

.

Od razu zaczęły się też niewymowne opinie na temat zdrowia psychicznego Donalda Trumpa i kalkulacje na temat realności przejęcia Grenlandii przez Stany Zjednoczone Ameryki. Ministerstwo spraw zagranicznych Grenlandii, poinformowało, że wyspa ta nie jest na sprzedaż. Jesteśmy otwarci na biznes (Grenlandia, jest bogata w cenne zasoby) a nie na sprzedaż, oświadczyło MSZ Grenlandii. Do komentowania propozycji Donalda Trumpa, włączyli się też polscy dziennikarze, twierdząc że: „zakup Grenlandii jest tak samo mało realny, jak odkupienie obwodu kaliningradzkiego od Rosji przez Polskę”.

.

W realnym życiu (świecie), wszystko jest jednak możliwe i bezpośrednie rozmowy Donalda Trumpa z rządem autonomii Grenlandii, mogą przynieść niespodziewane wyniki. W końcu wszystko jest biznesem i dojście do zawarcia transakcji, często zależy tylko (nie tylko) od ceny i ewentualnych protokółów dodatkowych (aneksów). Dlatego niewykluczone, że Grenlandia w najbliższej przyszłości, stanie się 51 stanem.  

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1500
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1137
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 847
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1107
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 706
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 400
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 541
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1169
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 514
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 931
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 669
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 686
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1532
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 733
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  jotko49,  17 dni temu

Zdzisiu dopracowywał szczegóły kontraktu z Donaldem stąd opóżnienie w edycji artu. Teraz rodzinka już na wyścigi może głosować w kolejności ustalonej hierarchii.
Ups, gdyby nie ten odrzut już za parę minut za chwil parę byłby populares :-(

  Hamilton,  17 dni temu

Zdzisławie czeka cię kolejny szok. Po raz 163 z rzędu rodzina zagłosuje na twój artykuł co może być dla ciebie tak niespodziewane, że twoja psychika tego nie wytrzyma. Dzwonić po pogotowie czy dasz sobie z tym radę sam.? Ty Zdzisiu rano wstaniesz, pierdniesz byle co i art w popularesach.

  jotko49,  17 dni temu

@Hamilton: Da radę. Kaszalot jako Waleń woli bliżej Szczecina, a nuż zaadoptuje go rodzina?...On ma łeb i to nie nowina, do wiśniówki jako zagrycha dobry i paprykarz darmowy ze Szczecina...

W jaki sposób chcecie tych emigrantów z rejonu Sahary i z centralnej Afryki namówić do zamieszkania za kołem polarnym?

  Hamilton,  17 dni temu

@Adam Jezierski: Adasiu jak się nie zgodzą będą musieli przeczytać twoje evergreeny od dechy do dechy.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska