Login lub e-mail Hasło   

Nie ma tramwaju wodnego w Szczecinie?

Chyba Szczecin został nazwany Floatin Garden na wyrost, bo nie ma nawet tramwaju wodnego w Szczecinie
Wyświetlenia: 1.109 Zamieszczono 29/08/2019

Szczecin, jest jakby stworzony do życia z turystyki, jest otoczony trzema puszczami, czwarte co do wielkości jezioro w kraju zlokalizowane jest w centrum miasta. Jezioro Dąbie i płynąca przez środek Szczecina rzeka Odra ze swoimi rozlewiskami, przystaniami i marinami to istny raj dla żeglarzy i motorowodniaków. Płynąca przez środek Szczecina Odra to wydawałoby się naturalna trasa komunikacyjna dla tramwaju wodnego, który przewoziłby pasażerów pomiędzy kilkoma przystankami (dzielnicami) na stałej trasie i według stałego rozkładu.

Takie rozwiązania komunikacyjne stosowane są w Trójmieście, Bydgoszczy, Krakowie, Warszawie, Koszalinie a także w mniejszych miejscowościach jak w Szczecinku, Pile, czy Darłowie. Jednak w Szczecinie nigdy nie było typowego tramwaju wodnego z kilkoma przystankami na trasie, były tylko okresowo przejazdy z miejsca na miejsce (patrz Plaża Mieleńska), bez przystanków na trasie

..

Okazuje się jednak, że są plany zorganizowania tramwaju wodnego w Szczecinie kursującego pomiędzy Bulwarem Piastowskim a rejonem pętli tramwajowej na Gocławiu i mariny Gocław, z przestankami na ul Grobla , Wiszesława i w rejonie mostu Brodowskiego. Tramwaj wodny w północnej części Szczecina, pojawił się próbnie w maju ubiegłego roku w programie miasta „Otwarta Północ”, w celu podniesienie atrakcyjności turystycznej tego obszaru.

.

Jednak pomysł ur5uchomienia w Szczecinie tramwaju wodnego, będzie realizowany najwcześniej w 2021 roku, po zabezpieczeniu niezbędnych do realizacji środków w budżecie miasta na ten cel. Realizacja bulwarów będzie powiązana z budową nabrzeży w tych rejonach miasta, m/i przy ul.. Wiszesława, czy pływającego modułu odizolowanego kąpieliska publicznego wraz z tarasem do plażowania w rejonie ul. Grobla.

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 944
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1628
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1430
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 733
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1214
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 735
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1376
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1339
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1621
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 410
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 928
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 757
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1126
 
Autor
ArtykułHahahaha - co tam tramwaj Andrzeju Mario Zdzisławie. O czym nie pierdniesz 5 punktów się należy. I to jest ważne.

@Andrzej Maria Sadowski: Andrzej, gratulacje z powodu uzyskania 45 tys. odsłon na eioba.pl i to na dekadę przed końcem roku. Myślę, że 50 tys. odsłon jest w zasięgu twoich możliwości, a później 100 tys. jak u Zbigniewa Kostki. Brawo!

@Zdzisław Sadowski: ło matko przy takich gwiazdorach jak ty i twoja rodzina Reymont, Sienkiewicz, Miłosz, Szymborska i Tokarczuk chudną w oczach. Słyszałem Zdzisek, że pod twoimi dziełami wydanymi własnym sumptem uginają się już półki w gabinetach VIP-ów.

@Zdzisław Sadowski: chciał przed terminem by uczcić rewolucję październikową. Paczaj Zdzisławie Andrzeju Mario Elizo Grzegorzu Elżbieto von Sadow o mały włos by się udało.

@Zdzisław Sadowski: no, jak Andrzej Maria von Sadow vel Zdziś napisze jeszcze raz jak sikał z emerytkami na pielgrzymkach i nie mógł utrzymać moczu to będzie miał 101 tys.

@Hamilton: witam naczelnego błazenka i heitera eioby.
Gratuluję porannej nienawiści ...

  Hamilton,  21/12/2019

@Koriolan: też jestem obudzony i gotów uczyć się od ciebie nawiści guru.

  Hamilton,  21/12/2019

@Koriolan: podlizałeś się wazelinko ? To idź pomedytować bleblaniem i pobleblaj 'se' medytując.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska