Login lub e-mail Hasło   

Koleiny umysłu ..

.. i cierpienie
Wyświetlenia: 599 Zamieszczono 02/09/2019

Cierpienia nie zsyła ludziom Bóg, lecz sami zadają je sobie, a także bliźnim; jest ono także dziełem pewnych mechanizmów obronnych, którymi ziemia jako żywy, inteligentny organizm posłuży się, aby uchronić się przed nawałą ludzkiego szaleństwa.

Oświecenie wycierpiane - osiągnięte na drodze krzyżowej - dokonuje się w ten sposób, że do królestwa niebieskiego zostajesz wtrącony siłą, chociaż gryziesz i kopiesz. W końcu się poddajesz, ponieważ ból staje się nieznośny, ale zanim to nastąpi, może cię boleć bardzo, bardzo długo. 

A co  o ludziach, którzy najwidoczniej lubią cierpieć? Mam przyjaciółkę, której facet fizycznie nią poniewiera, a jej poprzedni związek był pod tym względem podobny. Dlaczego ona wybiera takich mężczyzn i czemu nie chce wycofać się z obecnego układu? Dlaczego tak wiele osób wybiera ból?

Mylące jest twierdzenie, że ktoś „wybrał" zaburzony związek czy inną negatywną sytuację. Żeby wybrać, trzeba być świadomym, i to bardzo. Bez świadomości nie masz wyboru. Pojawia się on przed tobą dopiero wtedy, kiedy wyzbywasz się utożsamienia z umysłem i jego wytrenowanymi zagraniami, czyli stajesz się obecny. Póki do tego nie dojdziesz, jesteś - w sensie duchowym - nieświadomy: ulegasz przymusowi myślenia, odczuwania i działania zgodnego z tresurą, którą przeszedł twój umysł. Właśnie dlatego „Wybaczcie im, albowiem nie wiedzą, co czynią".

Nie ma to nic wspólnego z konwencjonalnie pojmowaną inteligencją. Znałem wielu bardzo inteligentnych i wykształconych ludzi, którzy byli zarazem całkowicie pozbawieni świadomości, bez reszty utożsamieni z własnym umysłem. Gdy rozwoju umysłowego i gromadzenia wiedzy nie równoważy proporcjonalny do nich wzrost świadomości, istnieje ogromne ryzyko, że człowiek będzie nieszczęśliwy i ściągnie na siebie katastrofę.

Moja przyjaciółka tkwi w związku z mężczyzną, który nią pomiata, i nie jest to pierwszy tego rodzaju związek w jej życiu. Dlaczego?

Z powodu braku wyboru. Posłuszny musztrze, której poddano go w przeszłości, umysł zawsze stara się odtworzyć coś, co już zna - coś swojskiego. Niechby nawet bolało, byle by było swojskie. Umysł zawsze lgnie do rzeczy znajomych. Nieznane jest niebezpieczne, ponieważ nie podlega władzy umysłu. Właśnie dlatego nie lubi on obecnej chwili i ją ignoruje. 

Gdy obecna chwila dociera do świadomości, powstaje luka nie tylko w umysłowym nurcie, lecz także w kontinuum, które stanowią przeszłość i przyszłość. Wszystko, co naprawdę nowe i twórcze, może przyjść na ten świat jedynie przez tę lukę - jasną przestrzeń, mieszczącą w sobie bezmiar możliwości.

Może więc moja przyjaciółka w wyniku utożsamienia z umysłem odtwarza wyuczony niegdyś schemat, zgodnie z którym intymności nieodłącznie towarzyszy brutalność. Albo odgrywa wpojony jej we wczesnym dzieciństwie scenariusz, wedle którego niewiele jest warta i należy jej się wyłącznie kara.

Na pozór zawsze wydaje się, że ludzie mogą wybierać, lecz to czyste złudzenie. Póki życiem kieruje umysł, podążający głęboko wyjeżdżoną koleiną, póki jest się swoim umysłem, jaki masz wybór? - żadnego.

To zapewne dotyczy wszelkich "wyjeżdżonych kolein " umysłu. Używanie narkotyków, alkoholu, i też innych żądz ... 

Po przeczytaniu wielu komentarzy pod tym artykułem... zauważyłem (tu żartuję) , że wśród komentujących nie ma ani jednej kobiety. 

Dlaczego? Czy ten obraz, który gdzieś w Płaskiej "pstryknąłem" i dołączyłem do artykułu, nie podpowiada: co by było gdyby....?

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 980
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 810
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 980
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 486
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 507
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1099
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 935
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 913
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 633
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 727
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 809
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 410
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 557
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 675
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 701
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Co za bzdet! Żadna kreacja nie jest wolna od cierpienia umysłu. Wszyscy poeci, pisarze, malarze, muzycy i kreatorzy wszelkiej maści o tym wiedzą. W zasadzie nie istniałaby żadna kultura, technologia i wiara bez cierpienia. Budda, podobnie jak Jezus przeżywał cierpienia umysłu … do końca życia. Ktoś, kto tak pisze jest nadal w krótkich spodenkach dzieciństwa i nie wydoroślał - dzięki zbiegowi okoli ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  03/09/2019

@podobny: aha - i jak się już tak nacierpisz to głosujesz na "ja miec 50 000 E i ja dac pożyczka 3 % jak pożyczac bo ja chciec zapladniac.' A wtedy dalej cierpisz i zaczynasz szaleństwo głosowań
http://www.eioba.pl/u112833/po(...)page111
http://www.eioba.pl/u112833/po(...)/p ...  wyświetl więcej

@podobny: .. a w ogóle, decydowanie za Boga, o tym jakie są Jego zamiary, jest na miarę miałkiego ludzkiego umysłu. "Bóg jest dobry" - ludzki umysł tak twierdzi, żeby spełniły się człowieka-egoisty oczekiwania. Podobny cel ma antyteza: "Bóg jest zły". To wszystko są egoizmy, spierających się umysłów, walczących o prymat własnej racji! Trudno sobie przecież wyobrazić, że Bóg nie jest ani dobry ani ...  wyświetl więcej

@podobny: … i świadczy o tym, cała historia ludzkości.

@podobny: … i "stwierdza" tak fizyka. Ruch cykliczny jest falą pomiędzy maksymalnymi wychyleniami: "dobra" i "zła". Bez tych wychyleń, fala "życia" by się nie rozchodziła ...

@podobny: … to tak jakby preferować Nowy Testament, zapominając całkowicie o Starym Testamencie. A przecież one się uzupełniają! I taki jest przekaz od Boga!

@podobny: hmm ...
Ja to nazywam ... Bóg jest obojętny w tym sensie, że nie widzi snów swojego syna.
Lub inaczej ...
Dał synom wolną wolę, więc robią co chcą ...
Przy czym dał wskazówki co zrobić by przestać cierpieć.
RD jest właśnie odnajdywaniem tych wskazówek i podążaniem za nimi ....
To takie proste ...

@podobny: oto homilia Mirka wygłoszona trzeciego dnia września Anno Domini 2019 roku z drabinki w Tesco.
- Verbum Domini.
- Laus tibi, Mirku.

@podobny: Swietnie współgra to, z ciągłym straszeniem człowieka o końcu świata! Po fali "zła" (Stary Testament), nastąpiło wychylenie w stronę "dobra" (Nowy Testament), po którym musi nastąpić ponowne wychylenie w stronę "zła" (prawo natury). Jedyne co może człowieka "ocalić" - to równowaga!

@Koriolan: Lub inaczej ...
Dał synom wolną wolę, więc robią z siebie durniów ...
Przy czym dał wskazówki co zrobić by nie być durniem.
I jednym się to udaje a innym nie ....
To takie proste ...

@Hamilton: wiem ...
W czasie snu Twoje ego załapało nowe pokłady nienawiści ...
Musisz ją wyrzucić z umysłu bo się zagotujesz. Jesteś straszny w codziennym życiu. Ja mogę Cię nie czytać lub wyłączyć eiobę ...
Ale Twoja żona, dzieci i sąsiedzi ... Nie ...
Chyba mają Cię po dziurki w nosie ...
Dlatego tu wyrzucasz zawartość swojego umysłu ...

@Hamilton: ... Tobie samemu już to pewnie przeszkadza. Choć na pewno czujesz chwilowa ulgę gdy napiszesz taki zjadliwy komentarz ...
Gdybyś chciał usunąć nienawiść ze swojego umysłu to jest mnóstwo książek i teorii na ten temat ...

@podobny: ja uważam, że stary testament jest podstawą nowego. Nowy wynosi prawa, wskazówki Boga na wyższy poziom.

@Koriolan: ależ kto kogo ma po dziurki w nosie to widać na eioba Kori. Nie bądź taki skromny. Ty też wyrzucasz swoją zawartość, chociaż wątpię by pochodziła ona z umysłu. Umówmy się, że to źródło jest nieznane. Kori na okularach się nie siedzi. Okulary zakłada się na nos.

@Hamilton: a usunięcie tej nienawiści jest takie proste ...
Cóż ...
Vivi, pokrzywionym, Zakrawarski, podobny i inni mają podobne do mnie zdanie ...
Nie muszę się nimi wspierać ...
Ale najwyraźniej Tobie zdanie innych jest potrzebne ...

@Koriolan: no, i dlatego każdemu wchodzę w dupcię bez mydełka gdzie się da i jak się da. A ty tu ostoja niezależności.

@Hamilton: nie ...
Ty rzadko komu wchodzisz w dupe, bo uważasz, że to by zmniejszyło Twoja samoocenę. Ja wchodzę każdemu w dupę bo moja wartość określa Bóg i nic na zewnątrz nie zmienia tej wartości. Moja wartość jest na wieczność ustaloną. Czyjekolwiek oceny niczego tu nie zmieniają. Żadne punkciki liczniki czy kolorki. Mało z tego to Twoją wartość też określił Stwórca i NIC nie może tego zmienić ...

@Koriolan: nie ma takiej siły Kori, która by ci wmówiła, że czarne jest czarne, a białe jest białe. Tak 3maj. Zawsze podążaj za Prawdą. Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci że już daleko 'zaszłeś'. Obyś nie zaszedł w ciążę z głupotą, bo kto potopi to potomstwo.

@Hamilton: robię to ...
Jest mały kłopot bo ten świat jest iluzją zasłaniającą prawdę.
Dlatego Ci co podążają drogą muszą rozwiewać choć trochę tą iluzje, ustalić gdzie leży prawda i podążać w jej stronę ...
To mocno zmniejsza szybkość wędrówki ...
"Idę wolno ale nie cofam się nigdy..."

@Hamilton: potopi ...
Jest mnóstwo ludzi mających nienawiść w umyśle...
Oni non stop to robią ...

@Koriolan: ty Kori luloka sobie przyklej na czoło. Będziesz wyglądał jak czołg i pójdziesz do przodu jak czołg. A z głowy też będziesz miał pożytek bo jak nią ruszysz to może będzie kopulacja.

@Hamilton: masz za mało seksu ?
Ciągle piszesz o penisie. Czy chora prostata boli ?
Czy tylko przeszkadza w sikaniu ?

@Koriolan: hahaha - ty się masz dobrze Kori. Wygryziona prostata boli krótko a potem już tego nie czujesz? Moja ma się dobrze. Sikaj obficie na swój widok z uwielbienia, tylko nie pod wiatr, bo znów będziesz pisał łzawe, zakatarzone, smutne i pełne tajemnic mementa pożegnalne.

@Hamilton: trzymasz się przeszłości ...
A życie jest tu i teraz ...

@podobny: Jezus uczył wybaczania i miłości. Budda uczył jak żyć nie cierpiąc.Wydaje się czytając Pana komentarz, ze niewiele Pan z ich przekazów przyjął jako prawdę i cel życia dla siebie. Jasne , ze oni cierpieli. Nie przebaczać! Nie kochać! Cierpieć!! Marna to wg mnie dewiza życia. Ale nic w tym złego.. żeby zrozumieć widocznie trzeba pocierpieć. Tu się z Panem zgadzam. Pozdrawiam Serdecznie
...  wyświetl więcej

@Marcin Sznajder: Jezus uczył wybaczania, bo miał świadomość, że zło jest integralną częścią świata. Nie uczyłby tego, gdyby nie było to, na co występującym zjawiskiem - w odróżnieniu od naiwnej interpretacji wielu, którzy widzą w wybaczaniu jedynie "białą" stronę, z pominięciem "czarnego".

@podobny: Ponadto, po co to całe szamotanie, pomiędzy skrajnościami … czemu ta dziecinada "jak mi nie dasz, to się popłaczę" ma służyć? Czy nie lepiej zaakceptować współistnienie obu stanów - złego i dobrego - jako czegoś co działając w równowadze służy rozwojowi człowieka … ? Bądź Pan dorosły i nie rzucaj na oślep "skrajnymi" zabawkami!

@podobny: ja myślę, że Marcin utkwił w "ugłaskanym" świecie ...

  Hamilton,  04/09/2019

@Koriolan: a ja myślę, że kozia bozia rozpoczyna swój cykl "K**wa gdyby nie ta pierd*** moja miłość zagazowałbym tych s...ynów jednym pierdnięciem".

@Hamilton: cóż ...
Być może masz rację ...
Choć ja myślę inaczej. Ja podobnie jak Ty nie zamierzam Ci nigdzie kapiwac ... A przyjrzyj się swemu koledze serpico ...
I teraz ... Co z tym fazowaniem ?
Czy to widzisz ?

  Hamilton,  04/09/2019

@Koriolan: tylko tak mówisz, że nie będziesz kapiwac a potem nakapiwasz wirując albo zaczniesz wirować kapiwając i co ja zrobię.

@Hamilton: mądrze mówisz ...
Życie pokaże ...

  Hamilton,  04/09/2019

@Koriolan: życie pokazuje ci to już 3 lata, a ty nie widzisz. A wzrok ci się pogarsza. Szanse maleją.

@Hamilton: to prawda ...
Cóż z tego, że ciągle mi pokazujesz punkty. One są dla mnie nieistotne jak ilość kropel deszczu ...
Ale rozumiem, że Twoje ego karmi się punktami ...

  Hamilton,  04/09/2019

@Koriolan: dla nadętego ego starego Narcyza nic nie jest istotne poza spoglądaniem we własne lusterko.

@Koriolan: "ja myślę, że Marcin utkwił w "ugłaskanym" świecie ... " - No tak...nie pije, nie pali, nie chodzi na dziwki, nie jada padliny, nie wdaje się w awantury - potrafi ustąpić...w sumie masz rację Koriolan...co to za przebudzenie...

@Hamilton: hmm ...
Nie byłem nigdy na farmie drobiu ...
Ale na pewno masz rację ...

@szubrawiec: masz rację ...
Jeśli tak widzisz przebudzenie ...

  Hamilton,  04/09/2019

@Koriolan: nie masz czasu na fermy drobiu, bo musisz wchodzić w tyłki wrogom swoich wrogów. Wiele nie tracisz. Doznania podobne. Tyle, że po wizycie na fermie wystarczy się wywietrzyć a kąpiel choć wskazana nie jest konieczna.

  Hamilton,  04/09/2019

@szubrawiec: no i miłości Marcin nie ma w sobie tyle co Koriolanek. Kori miłością haftuje jakby zjadł wiaderko salmonelli.

@Koriolan: @Koriolan: Drogi Koriolanie... nie utkwiłem. Gdybym utkwił nie czytał bym komentarzy... nawet tych obraźliwych. Mędrców, którzy z taką łatwością krytykują innych gdy ich myślenie nie odpowiada własnemu. To łatwizna!! Stwarzać kiepski świat tłumacząc, że jak mi źle to i innym też jest źle na tym świecie to brak tolerancji. Krytyka jest najłatwiejszym i popularnym działaniem każdego intel ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  04/09/2019

@Marcin Sznajder: 'Myślimy wszak podobnie, tak sadzę..'. Marcinie - nie sądzę. Ty i On to jednak dwa całkowicie różne światy. Uściski i pozdrowienia.

@Koriolan: Nie, Drogi, to jeszcze nie jest przebudzenie...ale raczej jego fundament...grunt pod przebudzenie...bez tego możesz budować jedynie zamki na piasku...

  Hamilton,  04/09/2019

@szubrawiec: Kori to farbowany lisek duchowości. Tyle w nim duchowości co soku w starym krześle.

@Hamilton: Wiesz, początkowo myślałem, że Koriolan robi sobie z Ciebie i z Serpico jaja i celowo pisze o tych alkoholach, seksie, etc., teraz wiem, że to nie było dla draki, tylko, że On tak po prostu żyje. I ok., nic mi do tego. Tylko, że takich przebudzonych jest zdecydowana większość w społeczeństwie. I nie trzeba do tego żadnych knig, guru i żadnego RD.

  Hamilton,  04/09/2019

@szubrawiec: nie wygląda na zbyt wyrafinowanego i bystrego gracza. Raczej odpustowy grajek. Buddyniowaty guru dla przysłowiowych Januszów i Grażyn z małymi rozumkami pod ciasną czapeczką..

@Marcin Sznajder: "nie utkwiłem."
To zdanie mówi coś zupełnie przeciwnego.
W tej chwili już to powinieneś zrozumiec, ale by nie było niedomówień między nami, napiszę to słowami.
"Utkwiłeś" to moje widzenie Ciebie i nie ma żadnego znaczenia w Twoim świecie.
Napisałem je bo znam Cię i zadałem sobie pytanie ...
Dlaczego nie jesteś oświecony ?
I to jest moją o ...  wyświetl więcej

@Hamilton: Jesteś najdowcipniejszym człowiekiem jakiego mi się udało poznać. Uściski Serdeczne i chylę czoła oczekując na ripostę ... i tak mi przysolisz, prawda?. Lubie to... zakochałem się w złotej Rybce... Uściski

@szubrawiec: skoro wiesz co to są fundamenty, to już je pewnie wybudowałeś (zalałeś). Pewnie i dom na nich zbudowałeś ..
Ja jestem tylko biednym zagubionym synem Boga, szukającym skały na której mógłbym zbudować dom ...

@Koriolan: Jasne, masz rację.. słowa nie maja znaczenia. Ale są miłe.. kocham Cię Koriolanie i z całego serca życzę Ci zdrowia i szczęścia. Taka myśl ma moc. Dziekuję Ci też za Twoje słowa - poczułem je w sercu i spoważniałem ... nie wiem jeszcze dlaczego. Mogę Ci w czymś pomóc? Uściski Kochanie

@Koriolan: "Ja jestem tylko biednym zagubionym synem Boga, szukającym skały na której mógłbym zbudować dom ... " - Nie mogę uwierzyć w to, co napisałeś. Mądrzysz się jakbyś zbudował co najmniej całe miasto.

  Hamilton,  04/09/2019

@Marcin Sznajder: nie zamierzałem ci 'przysolić'. Dla mnie twój świat jest troszeczkę za cukierkowaty, ale szczery i autentyczny. Nie ma w tobie fałszu i bardzo to w tobie szanuję i cenię. I nie jest to żadna kpina. Nie trzeba być fanem czyiś poglądów czy twórczości by go szanować. Nie znoszę jednak fałszu i zakłamania i daję temu wyraz. Czasem może zbyt brutalnie. Takie zboczenie mówienia prawdy ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  04/09/2019

@szubrawiec: hahaha - Koriolanek uderzył w klimaty skromności. Farbowany lisek.

@Marcin Sznajder: jak spoważniałeś to coś źle napisałem ...
Życie jest radością i śmiechem, pięknem i zapachem ...
Jest otwartością, miękkością i bezbronnością ...
Miłego dnia :-)))

@szubrawiec: cóż ...
Twoje spojrzenie jest ... Twoje ...

  Hamilton,  04/09/2019

@Koriolan: a jeszcze godzinę temu cierpiałeś z radości, piękna, zapachu, miękkości, bezbronności i śmiechu. Pewnie w jakiejś broszurce wyczytałeś, że trzeba pocierpieć i rzuciłeś się w wir cierpienia, by ludzie nie plotkowali.

  Hamilton,  04/09/2019

@Koriolan: dobrze, że poinformowałeś szubrawca, że jego spojrzenie ...jest jego.. W życiu by na to bez ciebie nie wpadł. Ja też. To dlatego, że zaciemnieni jesteśmy, a od ciebie bije łuna wiedzy.

@Hamilton: przepraszam, że trudno za mną nadążyć ...
Spróbuję zwolnić tempo ...

  Hamilton,  04/09/2019

@Koriolan: wiemy, masz nowe podkowy z Pacanowa. Przyśpieszenie do setki w 3 sekundy. Guru i kochający gepard eioby w jednym.

@Hamilton: Nooo ...

Dam taki prosty fizjologiczny przykład z życia (wzięty). Kiedy tak wzdychasz do miłości, napawasz się "dobra" uniesieniem, piszesz prozy wiersze … w tym samym czasie w Twoich jelitach powstaje gówno, które musisz wysrać, by po wytarciu dupy, znowu się uniesieniami i wzlotami myśli napawać. Proste? Przyroda, a może Bóg tego od Ciebie wymaga? Dla tego, który jest zły fakt srania, jest jedynie jego m ...  wyświetl więcej

@podobny: świetne ...
Ale czy autor artykułu zrozumi ?
I jakie to ma znaczenie ?
.
Jego lęki wyrażają się kasowaniem artykułów pod którymi zbiera się gówno ...
I tak można żyć, czemu nie ?

@Koriolan: super, gówno, świetne, super, Kori zaraz zesra się się z podziwu. Bo Kori też chce być super. I to za wszelką cenę. Niech śmierdzi, co tam.

@Koriolan: Masz rację, tak często bywa, gdy w konfrontacji z prawdą - jej prawdziwym obliczem - nie potrafimy wytrzymać - to ludzka rzecz. Co bym mógł doradzić, to tej najbardziej okrutnej wersji prawdy się jednak trzymać! To tak jak wyjść z morza kotłujących się półprawd na brzeg by je zobaczyć. To tak, jakby sobie zaprzeczyć … a przecież to raczej leczy niż zabija … złudzenia. Ta prawda nie omij ...  wyświetl więcej

@podobny: "Prawdziwy smród ciała i duszy zaznają po naszej śmierci następcy"
Tak już jest ...
Kiedyś pijąc kawę powiedziałem do dziewczyny ...
Pijemy siki naszych przodków.
- Jak to ? Oburzyła się ...
Ano jak myślisz, co się stało z siłami naszych pradziadków ?

  Hamilton,  04/09/2019

@Koriolan: to tym bardziej musisz kupić swej dziewczynie majtki. A jak cię wnuki odwiedzą. Mogą odmówić kawy i herbaty. Majtki w lumpeksie to jedno piwo, nie bądź sknerą.

@Hamilton: kupiłem jej kilka par. Część nawet z wyższej półki ...

Wzdychać i stękać, że chce się "lepiej", "miłośniej", można przez całe życie, aż do ostatniego stęknięcia przed śmiercią. Ale "niech rzuci kamieniem we mnie ten, który nie zaznał w życiu tele samo dobrego co złego, lub prawie" …!? Wszyscy, tu na eioba i ci przypadkowo mijani na ulicy, żyjemy właśnie pomiędzy tymi skrajnościami. Dlaczego więc nie uznać, że one wspólnie są istotne w naszej codzienno ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  04/09/2019

@podobny: niektóre umysły grawitacja ściąga w dół do tego stopnia, że zachwycają się takimi tekstami : "ja mieć 50 tys. Euro i ja dać pożyczka na 3 % bo ja chciec zapladniać". Umrzeć można ze śmiechu. I taki nie stęka, nie wzdycha tylko głosuje zauroczony, że tamten mieć i zapladniać chciec.

@podobny: … już kiedy rano wstajesz, zaczynasz walczyć … z grawitacją. Nie myślisz o tym … bo jesteś cały czas w równowadze! Twoje ciało, bezwiednie samo dobiera siły, by ten stan równowagi utrzymać. Ale spójrzmy co się dzieje w naszych głowach - jaki tam panuje chaos. "Wyrywanie do przodu", zaprzeczanie, rozstrzyganie, połajanie - wiecznie panuje tam niepokój, który - tak jak w tym momencie - skł ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  04/09/2019

@podobny: za twoje napady głosowań odpowiada grawitacja, a za napady odrzuceń bakterie czy odwrotnie grawitomanie bakteriologii, lub jak wolisz bakteriologu grawitacji.
http://www.eioba.pl/u112833/po(...)page112
http://www.eioba.pl/u112833/po(...)/page32
A może zwykła mściwość ?

@podobny: Żeby rozstrzygnąć jakie będziesz miał kolejne myśli trzeba by było wiedzieć:
- co jesz, co pijesz, jaki masz tryb życia oraz jakie szczepy bakterii masz w organizmie.

Myśląc negatywnie wspierasz rozwój tych, które za negatywne myśli są odpowiedzialne, a ponieważ rozmnażają się one przez podział - często myśli negatywnych tworzy się lawina. Co więcej - nadmiar tych "złych"

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  04/09/2019

@podobny: jak brak równowagi między jedzeniem, piciem i określoną zawartością w wydychanym powietrzu to niektóre osobniki istotnie bardziej przypominają wyschnięte bakterie niż ludzi. Ot i cała prawda o ich naturze, panie mitomanie grawitacyjno - bakteryjny.

@Hamilton: "panie mitomanie ... "
Ocena, ocena, określenie, definicja ...
A każda następna bardziej fałszywa od poprzedniej. W końcu Twoje ego z którym się utożsamiasz, jest tak napakowane falszywoscią, że zapominasz czym jest życie i czym jest umieranie ...
I już nie żyjesz a tylko wydalasz ...

  Hamilton,  04/09/2019

@Koriolan: nie wiem czy o tym wiesz, ale to jest widoczne dla każdego. I jesteś o tym informowany na bieżąco. Nie widzą tego jedynie gadatliwe i pyszałkowate pajace.

@podobny: Najgorsze (najlepsze?) w tym wszystkim jest to, że określone szczepy bakterii dziedziczymy. Już teraz na podstawie składu bakterii w gównie, można rozpoznać z jakiej rodziny pochodzimy. Tak więc, czasami mamy złość w sobie, bo złość w sobie miał nasz ojciec, matka, dziadek … a czasami jesteśmy w naturalny sposób weseli, bo weselili się przodkowie nasi. Resztę szczepów bakterii w czasie życia się nabywa ...

  Hamilton,  04/09/2019

@podobny: hahaha- ty musisz mieć w gównie niezwykle wesołe bakterie, a w jelitach nieustający kabaret skeczów męczących i skacowanych. Bąki chichotają a 'kordła' boki zrywa ze śmichu, nawet majtki ci się drą do rozpuku. I dlatego z ciebie taki wesolutki bawidamek :
'Żresz i srasz ... co byś jeszcze chciała? ... żeby być szczęśliwą? Talonów do Tesco? Nawet jeśli ktoś ciebie przytuli, to szyb ...  wyświetl więcej

@Hamilton: No pomyśl: Dlaczego się "żywisz" padliną moją?

@Hamilton: "gadatliwe i pyszałkowate pajace."
Dlatego tak często Ci powtarzam, że nie widzisz nienawiści jaka rozsiewasz ...

  Hamilton,  04/09/2019

@podobny: hahaha - zaczynam być fanem twoich teorii - to wina grawitacji, a moje bakterie też muszą coś jeść.

  trabant,  04/09/2019

Co do oświecenia to jest to termin bardzo niejednoznaczny i wydaje mnie sie, że wzmianka o nim czyni artykuł nieco mętnym.

@trabant: Dobra uwaga! Według praw fizyki "oświecenie" wymaga (współistnienia) ciemności.

@podobny: … albo jeszcze inaczej: gdyby nie ciemne niebo, nigdy byśmy blasku gwiazd nie zobaczyli!
Wiedzą coś o tym poeci … wizjonerzy, którzy w wersach o istocie życia opowiadają, że nie wspomnę o fizykach ...

@podobny: hi hi hi ...
Więc Bóg na wszelki wypadek wsadza nas w ciemność, byśmy w trakcie życia dążyli do jasności i zobaczyli też jasność :-)))

@Koriolan: Bóg "nakazuje" szanować jedno i drugie.

@podobny: Bóg niczego nie nakazuje a jedynie pokazuje drogę wyjścia z ciemności ...
Fajnie to stwierdził Henear ...
Po śmierci nie ma żadnej nagrody ani kary !

@podobny: moja świadomość mi mówi, że nie ma dobrą ani zła ...
Zdarzenia w życiu są obojętne ...
Bakteriom jest wszystko jedno co jedzą - Ciebie czy Twojego psa.
To samo Słońcu jest wszystko jedno, czy przyciąga Ziemię czy Marsa ...
Dobro i zło jest jedynie wymysłem ludzi ...

  Hamilton,  04/09/2019

@Koriolan: hi hi, ja Kori już jestem oślepiony tą jasnością jaka z ciebie bije. Szkoda, że ciągle na czerwono. Jak w domu uciech wszelakich.

@Koriolan: Słusznie, bo świat naturalnie dąży do równowagi dobra i zła … które określasz obojętnością.

@podobny: ok ...
Powiedz co robi złego bakteria ... Pomiń wymysły ludzkie ...

@Koriolan: Być może … co do nazewnictwa … takie określenie czy inne - nie ma się o co spierać, bo to tylko wymysły myśli człowieka, które z "prawdziwą" istotą Boga nie maja nic wspólnego.

@podobny: ok ...
Z tym się zgodzę ...
Z tym, że w/g mnie gdy uciszymy myśli to usłyszymy głos Boga właśnie ...

@podobny: wtedy go częściowo poznamy ...

@Hamilton: bo ja jestem komunistą ... Lubię czerwony :-)))

  Hamilton,  04/09/2019

@Koriolan: zadzwoń zębami po Mariolka. Pomacha biblią , katechizmem, wrzuci kilka wersetów z Lenina i wszyscy usłyszymy rozlegający się głos koziej bozi właśnie po zakamarkach naszego zagubionego duchowo portalu.

@Hamilton: nic nie jest zagubione poza Tobą ...

  Hamilton,  04/09/2019

@Koriolan: hahaha - idąc za twym blaskiem nie sposób zabłądzić. Ufam tobie Kori i twojemu apostołowi Mariolkowi.

@Hamilton: tu również Twoje ego się myli ...
Ufaj jedynie sobie. Nie ufaj mi, podobnemu nawet Swojemu ego ...

  Hamilton,  04/09/2019

@Koriolan: twa nieprzenikniona mądrość niechaj będzie dla mnie drogowskazem i rozkazem. A mądrości Mariolka też nie mogę ufać ? Będę nalegał. Odkąd mu zaufałem wszystko mi się w rękach pali i wybucha. I robić mi się nie 'che'. To chyba już też bede łóśficuny niedługo ? 'Zgupłem' trochę po rozmowach z wami, więc właściwe cechy już mnie dopadają.

@Hamilton: cóż ...
Albo rozumiesz siebie albo nie ...
To Twój wybór ...

  Hamilton,  04/09/2019

@Koriolan: ja dokonuje swoich wyborów a ty swoich, ale nie każdy leci na rynek pochwalić się lajkami. Ty masz więcej więc możesz organizować suto zakrapiane balangi.

@Hamilton: i organizuję ... Co 100 komentarzy ...

  Hamilton,  04/09/2019

@Koriolan: na stołach czerwone wino i czerwone mięso na czerwonych obrusach. A Koriolanek pęka z dumy na czerwono. Zamówiłem ci w Moskwie Plac Czerwony na następne czerwone dożynki.

Po przeczytaniu wielu komentarzy pod tym artykułem... zauważyłem (tu żartuję) , że wśród komentujących nie ma ani jednej kobiety.}
Dlaczego? Czy ten obraz, który gdzieś w Płaskiej "pstryknąłem" i dołączyłem do artykułu, nie podpowiada: co by było gdyby....?

  Serpico,  04/09/2019

@Marcin Sznajder:
Koriolan pisuje że jest obiema płciami, poza tym poziom hormonalny Krzywego też można zaliczyć do bycia kobietą hahahaahha .... też żartuję hahaha .............
Aaa nie, Mańka nie ma, tak Koriolan z podobnym zasrali komentami, że biedny, nie ma gdzie popisać o ptaszkach i nikt się nad tym nie pochyli :(

No, Krzywy to tak ala starsza modelka, chuda i biadoli,

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska