Login lub e-mail Hasło   

Dobrze wykorzystaj zasoby które posiadasz

Dobrze wykorzystaj zasoby które posiadasz
Wyświetlenia: 69 Zamieszczono 28/09/2019

Wstęp

Wpis przeznaczony dla wszystkich ludzi którzy chcą diametralnie odmienić swoje życie. Zrobić to w sposób prosty, prawdziwy i nie wymagający wiary. Wiara to początek, jest bardzo wartościowa, jej miejsce natomiast może zająć wiedza. Pewność. Taki wyższy rodzaj wiary – pewność, świadome widzenie, bezpośrednie doświadczanie rzeczywistości które nadchodzą.

Ludzie są zbyt zajęci narzekaniem na to, że mają zbyt mało. W rzeczywistości posiadamy bardzo wiele. Musimy jednak wytrenować w sobie umiejętność dobrego gospodarowania zasobami. Tak na prawdę właśnie w tym momencie posiadasz tysiące dróg rozwoju – nie korzystasz jednak z większości. Dlaczego? Ponieważ masz na nie zamknięte oczy. Rzeczywistość którą chcesz do siebie przyciągnąć afirmacjami już istnieje. Wystarczy tylko otworzyć umysł i korzystać.

Rozwinięcie

Możesz robić bardzo dużo dla swojego rozwoju. Zarówno umysłowego, cielesnego jak i dla rozwoju całego swojego życia. Dlaczego tego nie robisz? Wiele osób uważa, że to skutek lenistwa. Lenistwo to bardzo powierzchowny wniosek. W rzeczywistości lenistwo to brak oświecenia, ponieważ jeżeli teraz został byś dotknięty różdżką czarodzieja i uświadomiła byś sobie szereg możliwości jaki Cię otacza. To natychmiast rzuciła byś się w wir działania i bardzo szybko odmieniła byś całe swoje życie.

W rzeczywistości nie chodzi o to żeby robić więcej, możesz robić o wiele mniej, jednak jeżeli będzie w tym dużo świadomości, to będziesz uzyskiwała lepsze rezultaty. One mogą Cię całkowicie zaskoczyć. Zdecydowanie nie doceniamy wszystkiego co robimy. Nie doceniasz wagi tych wszystkich małych czynności które robisz. A kiedy nie doceniasz, to nie stajesz się mistrzem. Wiesz skąd bierze się u ludzi mistrzostwo w jakiejś dziedzinie? Z docenienia. Wyobraź sobie osobę która cały dzień, z własnej woli i pasji, lepi gliniane garnki. Ta osoba musi bardzo doceniać to co robi. Ktoś inny pomyślał by „mam lepić gliniane garnki? nie zarobię na tym”. A jednak, osoba która doceniła tę małą działalność, szybko zaczyna zarabiać na tym pieniądze. Z czasem zdobywania mistrzostwa bardzo duże pieniądze, ponieważ garnki utworzone pod wpływem pasji uchodzą za dzieło artystyczne.

Zakończenie

Człowiek który docenia wszystko co ma, cały czas wzbogaca się i dzieje się to naturalnie, w sposób ustawiczny. Jego wszystkie zasoby są zawsze w idealnym porządku. Jego ciało jest zadbane, ubiór nienaganny, dom lśni. Taka osoba ma świadomość, że wielkość bierze się z rzeczy małych. A zwykłe posprzątanie domu może być początkiem wielkiego dzieła. Jest to oświecone spojrzenie na życie, w którym uświadamiamy sobie jak wiele już posiadamy. I z jaką łatwością możemy ilość naszych zasobów poszerzyć, inwestując czas w pielęgnacje tego co już mamy. Dbamy o to by nasze rzeczy były szczęśliwe, a one odwdzięczają nam się.

http://superiors.pl

http://divs.pl

https://www.facebook.com/Superiors/

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1687
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 978
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1252
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 910
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1103
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 497
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 829
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 630
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 927
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1163
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 758
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1037
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 797
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Zgadzam się. Nie doceniamy tego co mamy. Jeszcze nie tak dawno samochód, cytrus czy czekolada były luksusem. Ludzie mieszkali w jednej izbie, spali na zapiecku a za potrzebą chodziło się za stodołę. Osobiście pamiętam czasy gdy telewizor kolorowy był też luksusem. Dzisiaj mamy aż nadto i ciągle narzekamy.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska