Login lub e-mail Hasło   

Ateizm czy wiara w Boga.

Nikt nie rodzi się ateistą czy człowiekiem wierzącym, to my sami podejmujemy tą najważniejszą decyzję w życiu.
Wyświetlenia: 690 Zamieszczono 30/09/2019

Francuski poeta Paul Claudel urodzony w 1868 r, jako młodzieniec zafascynował się ateizmem, był bardzo w tym ugruntowany, jednak w wieku 18 lat natrafił na lektury, które zachwiały jego ateistycznym światopoglądem, właściwie go zburzyły i całkowicie zanurzył się w wierze w Boga, zachwycił Biblią i całe swoje życie i twórczość aż do śmierci w 1955 r związał  z Bogiem. Paul Claudel łączył miłość do poezji i sztuki z twardym stąpaniem po ziemi, jako dyplomata reprezentował interesy Francji na różnych kontynentach, był  bardzo dobrze zorientowany, jeśli chodzi o sytuację polityczną na świecie, o czym świadczy tekst  jego intymnego  "Dziennika", gdzie skrzętnie notował to co duchowe, niebiańskie i to co przyziemne i codzienne. Każdy z nas, taką decyzję czy wierzy w Boga czy nie tak jak  Paul Claudel musi podjąć osobiście, a jeśli już podjął to być otwartym na zmiany. Nowe informacje i przeżycia wymagają też nowego spojrzenia na swoje życiowe wybory. Na pewno nie jest prawdą, że ludzie słabi wybierają wiarę w Boga, aby się oprzeć na autorytecie i sile Najwyższego, bo nasz Stwórca jest na pewno Bogiem miłości ale też jest tym, który wymaga. Dobry nauczyciel w szkole to nie ten co tylko głaszcze po głowie ale ten, który, zleca zadania i oczekuje ich wykonania. Czy przez wybór ateizmu zrzucamy z siebie to jarzmo, które dźwigają wierzący,nie, nie zrzucamy, bo zadania zlecone przez Boga zostały wszystkim ludziom bez wyjątku ale też wspaniałe perspektywy w postaci nigdy nie kończącego się życia w szczęściu i zdrowiu są zagwarantowane  też dla wszystkich  posłusznych ludzi przez Boga,  który jest Bogiem żywych a nie umarłych. Podstawa prawna: Ewangelia Marka 12: 26, 27.

 

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1251
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1036
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 799
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1122
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1910
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 760
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 594
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1054
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 556
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 565
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 622
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  podobny,  30/09/2019

Żaden pogląd na świecie nie jest niezależny od poglądów przeciwnych. To właśnie na przeciwnościach buduje się wiara i każdy pogląd naukowy, który próbuje zaprzeczyć świadomości istnienia. Ideologia rozwoju przez zaprzeczanie ma swoje korzenie w ideologii komunizmu. Im więcej zaprzeczania, tym więcej prawdy - tylko jakiej? Równie okrutnej w wyrazie codziennym i gorszej od świadomości, że prawdy ... nie ma.

@podobny: ideologia komunizmu to zaledwie ostatnie 150 lat, wygląda na to, że cała wina za ten okropny stan spada na bakterie i grawitację.

@Hamilton: Wina, to pojęcie ludzkie. Swiat bakterii nie dba o to by zaspokajać ludzkie egoistyczne potrzeby, ale o to, by świat bakterii się rozwijał. Te twoje ostanie 150 lat, nic nie nauczyły człowieka na drodze samobójczego wykańczania. Ot człowiek obdarzony dużą powierzchnią mózgu wymyśla. I nie zdaje sobie sprawy, że jego wymyślanie ma źródło nie w głowie, ale na poziomie żołądka. Robaczywy j ...  wyświetl więcej

@podobny: … chociaż w gruncie rzeczy nic ci nie pozostaje (tak jak i mnie): wysrać się, wyszczać się i napierdalać dalej połamanym słowem … choćby po to, by osiągnąć sukces spustoszenia na eioba. Racja? Przecież nieważne jaki to sukces .. ale SUKCES!!! (popierdolonych)

@podobny: Jeden jest inwalida fizycznym, drugi umysłowym … co za różnica … istnieją tylko dzięki możliwości "skrzywionego" wypowiadania się … zatem nic z tego się nie może urodzić … poza śmiercią. Uważajcie na te żywe trupy racji. One już nie istnieją, bo umarły w momencie skażenia zła myślą. To raczej widma niż ludzie, chociaż fizycznie istnieją … ale tylko dupą gdy srają i śliniącą się gębą gdy ...  wyświetl więcej

@podobny: "prawdy ... nie ma."
Tylko dla tych co jej nie widzą ...
.
Niestety ...
Cały świat, każdy listek, każdy ptak i ssak mówi tylko jedno ... Oto prawda ...
Czy nie widzisz ?

  Hamilton,  30/09/2019

@podobny: tobie zostawiam chamskie 'napierdlanie'. Lepiej ci to wychodzi. Prawie tak samo jak te wyporu o bakteriach i grawitacji.

@podobny: Poddajcie się, walka nic nie da … zgnilizna wszak zawsze wygrywa w walce o życie. Wszystko jest tylko kwestią czasu. Niektórzy umarli są już za życia. Ale przecież wcześniej lub później każdego to czeka … więc dlaczego żywych trupów - niszczących innych - nie akceptować za życia?

@podobny: komunizm ...
Dla mnie to co robią współcześni ludzie ciągnie się od zawsze. Komunizm to tylko małą chwilka. Komuny były od zawsze, już neandertalczycy żyli w komunie. Bzykali się bez ślubu, kto silniejszy ten pierwszy ...

@Hamilton: Każdemu chamowi według jego chamstwa się należy, lub inaczej: nie próbuj udawać, że ciebie to nie dotyczy.

@podobny: no tak ...
Heiterzy Dyl, serpico, ham-ilton i inni ... Stanowczo odnieśli Sukces ...
Przewidział to Wróbel dwa lata temu ...

@podobny: "Poddajcie się, "
Nie mogą się poddać ...
Oni nie wiedzą już, jak mogliby inaczej żyć ...

@podobny: he he he ...
BB kazała Cię pozdrowić :-)))

  Hamilton,  30/09/2019

@Koriolan: twoja nostalgia za chamstwem wróbla jest chyba motorem napędowym dla tej twojej miłości, bo ci jad już z nosa kapie.

@Hamilton: co ty kurwa wiesz? Lubisz obszczekiwać innych, z bezdenności samotności swojej. Może miałeś kiedyś szansę zostać ojcem (rudy?), może nawet udało ci się zapłodnić … ale na tym Twoja odpowiedzialność się kończy. Rak niesprawiedliwości ciebie toczy … ten sam rak, który zniszczył Twoje wyobrażenie rodziny w realu. I kwiczysz teraz, narzekasz i wyrzekasz innym … którzy zdołali żyć inaczej: s ...  wyświetl więcej

@Hamilton: hi hi hi ...
Tobie nie potrzeba żadnej nostalgii by trzepać nienawiść ...
Umrzesz wydzielając ją ostatnim tchnieniem ...
I nie ma sprawy ...
Na zdrowie ...

@Koriolan: Ona fajna była … troche spieraliśmy się o życie, tak jak spierają się ludzie z innego świata doświadczeń i wyobrażeń. Ja jestem teraz sam … i nie chcę już nic innego … hipokryzja naszych wyobrażeń, kryje się za każdym … nawet tym nie wypowiedzianym słowem. Pozdrawiam ją serdecznie, bo jedynie to tylko w swoim poświęceniu badaniom … teraz mogę.

@podobny: "Rak niesprawiedliwości ciebie toczy …"
Hmm ...
Bardziej żal za życiem, które się przesrało ...
Ale samotność też ...
Samotność uwięzionego w ciele umysłu ...
Ale to już niedługo ... 10-20 lat maks ...

  Serpico,  30/09/2019

@podobny:
"Proste jest co innego i ci zajadę w pysk, to co robiłeś Mirkowi, to świństwo, łącznie z nakręcaniem go, łącznie z gadkami że "baba go usidliła" ble ble ble ble, jego teorie, owszem dla mnie są płaskie, żadna nie jest dopracowana, albo je miksuje razem, ale gdyby chciał się zmienić i odstawił parę rzeczy, to miałby i zajęcie i lepsze myślenie, wtedy mógłby je rozwijać, zrobić konk ...  wyświetl więcej

@podobny: hmm ..
Czyli ta ostatnia też Cię opuściła ...
Ale nie zamykaj się na nowe doświadczenia, nowe kobiety. To jest właśnie życie, ruch, radość ...
Mi akurat udało się spotkać taka, która widzi we mnie wartość bez względu na to jak wyglądam, ile mam kasy i co robię.
Z mojej strony lubię seks z nią i ją ...
Jest cicha.
Ale też nie zamykam się na nowe z ...  wyświetl więcej

  Serpico,  30/09/2019

@podobny:
A teraz czytaj uważnie, nie rób tych podjazdów z inwalidztwem, bo ja jestem bardziej sprawny niż ty kiedykolwiek byłeś, poza tym czemu mnie z kimś łączysz ? Niepełnosprawnych na eiobie jest więcej, nie jestem jednym z nich.

Hamilton ? Hamilton ma normalną rodzinę, nie jakieś rozwody, łażenie za kurwiszonami zamiast znaleźć normalne zajęcie, poziom intelektualny nieosiągaln

...  wyświetl więcej

@Serpico: he he he ...
Jeszcze możesz zobaczyć ... Kim jesteś ...
Na razie nie dotarłeś do pierwszej bazy :-)))

  Hamilton,  30/09/2019

@podobny: jasne, napisałem artykuł o rudym to muszę być tym rudym. Ty piszesz o bakteriach to jesteś chyba E cola doodbytnicza. Lekcje logiki brałeś u blondynek w maglu.

@Serpico: Ok! Może się mylę .. Niech Hamilton nie będzie taki skromny i niech się swoim rodzinnym życiem pochwali? Dlaczego nie … albo inaczej: dlaczego to ukrywa spędzając godziny przed komputerem żeby swoja nienawiść do ludzi wyrazić …zamiast poświęcić je dzieciom (wnukom) … odpowiedz mi na to?

@podobny: No chyba że, chce potem doświadczenie nienawiści przekazać swoim następcom … wnukom, dzieciom …?

  Hamilton,  30/09/2019

@Koriolan: tak samo umrzesz jak ja i wszyscy inni. Kozie bozie są tak samo śmiertelne, a ty już śmiertelnie nudny z tymi 'fizoloficznymi' wypotami buddynia spod budki z piwem.

@Hamilton: lekcje logiki, to nie prawda życia … a jedynie hobby myślenia.

  Hamilton,  30/09/2019

@podobny: ty tu ziejesz czystą miłością z krzywym Mańkiem i Koriolankiem.

@Hamilton: hi hi hi ...
Jak Ci nudno to nie gadaj ze mną ... To znaczy nie obrzucają mnie swoją nienawiścią ...
I nie masz racji ... Ciało moje się rozleci bo było sklejone, lecz Duch będzie żył wiecznie ... Sorry Winnetou ....

@Hamilton: hi hi hi ...
Nie wiesz co to jest Miłość ?
Smutne ...
Ale normalne u hejterów ...

@podobny: hobby myślenia było ci chyba zawsze obce. To się wyczuwa na odległość.

@Hamilton: Ok, być może moje wypowiedzi są w zgodzie z paroma, ale ty ziejesz nienawiścią do wszystkich, a w szczególności do siebie. I to językiem połamanym, gdzie prawa gramatyki nie mają racji.

@Hamilton: Co za dupek z ciebie. Czyżbyś nie wiedział, że zasoby logiki z przepastnej skrzyni ludzkiej logiki zawsze znajda odpowiedź? Ot choćby taka: "hobby myślenia było ci chyba zawsze obce. To się wyczuwa na odległość". - Wyczuwasz tylko smród wokół siebie i nawet wtedy gdy mowa o hobby.

@podobny: e nie ...
Ham-ilton przegapił różnice między hobby a myśleniem ...
Poza tym ...
My mamy podobny poziom świadomości ale myślenie inne ...

@podobny: "Wyczuwasz tylko smród wokół siebie "
Cóż ...
Pewnie już siedzi w pampersie ... To co ma czuć ?

"bo nasz Stwórca jest na pewno Bogiem miłości ale też jest tym, który wymaga."
Dla mnie jest to sprzeczność. Albo się kocha albo wymaga ...
Przeczytaj hymn do Miłości sw Pawła. Mi akurat ten fragment biblii przybliżył - co to jest Miłość ?

  Hamilton,  30/09/2019

@Koriolan: jasne, wy z podobnym wiecie co to miłość. Jeden wali rumaka po pijaku, a drugi rwie tanie laski na portalach randkowych, bo przeczytał coś w Biblii, czego i tak za 100 lat nie zrozumie.

@Hamilton: uuuu ...
Słabiutki dowcip ...
Spróbuj jeszcze raz ...

  renia,  01/10/2019

Koriolanie
Już dekalog dany przez Boga za pośrednictwem Mojżesza zawiera wymagania, zawarte w przykazaniach a przeczytaj 1 List do Koryntian 6:9, tu są podane wyraźnie wymagania Boże.

@renia: tak ...
Lecz pytanie brzmi ...
Po co po Mojżeszu pojawił się Jezus ?
Co on zmienił ?

@Koriolan: "Po co po Mojżeszu pojawił się Jezus ?
Co on zmienił ? "
Przypomniał o dwóch pierwszych przykazaniach, które były wyraźnie pomijane. Dekalog jest tak skonstruowany że jeśli by były przestrzegane dwa pierwsze przykazania w sposób prawidłowy to pozostałe same się dopełnią, Dekalog to coś w rodzaju naczyń połączonych, jeśli jedno z głównych naczyń jest źle wypełniane to w poz ...  wyświetl więcej

  renia,  01/10/2019

Jezus wymazał nasze grzechy przez męczeńską śmierć po to byśmy byli uwolnieni z niewoli grzechu żyli już dla Boga na wzór Jezusa ale Jezus również wymaga od nas posłuszeństwa wymaganiom Bożym z dekalogu. Powiedział to bogatemu młodzieńcowi, który zapytał, co życie ma czynić aby odziedziczyć życie wieczne.

@pokrzywiony: ja myślę podobnie ...
Dzieło Mojżesza nie zapewniło "pożądanej" drogi do Boga a więc zostało "uzupełnione" nauką Jezusa. Ja to nazywam poziom Mojżeszowy i poziom Jezusowy.
Lub inaczej ...
Poziom moralny i duchowy.
Lub poziom czynów i myśli.
I faktycznie masz rację ...
Gdy złapiemy równowagę, harmonię na poziomie myśli, czyny same wyrównają do ...  wyświetl więcej

@renia: jeżeli Jezus wymazał Twoje grzechy, to po co chodzisz do spowiedzi ?

@renia: dla mnie przypowieść o bogatym młodzieńcu ma inną wymowę. Młodzieniec SPEŁNIAŁ prawa Mojżesza ale NIE dawało mu to zbawienia. Zbawienie dało by mu dopiero wejście na DROGĘ Jezusa.
Teraz wystarczy określić sobie ...
Czym NAPRAWDĘ jest droga Jezusa ?

@renia:
"Koriolanie
Już dekalog dany przez Boga za pośrednictwem Mojżesza zawiera wymagania, zawarte w przykazaniach a przeczytaj 1 List do Koryntian 6:9, tu są podane wyraźnie wymagania Boże. "
...
Masz racje bez wymagań nie byłoby Życia, a właściwie Życie same w sobie jest wymagające ... :)
Bez wymagań nie byłoby Stworzenia, czyli nas ..., a druga strona medalu jest taka, by wiedzieć ile można od czego wymagać. :)

@pokrzywiony: cóż ...
W biblii jest mnóstwo słów i uważane są one za słowa Boga.
Ja Nowy Testament podsumowuje dość prosto.
Bóg jest Miłością.
Czyli NT jest po prostu przesłaniem Miłości.

@renia: Jeśli Bóg wyznaczył nam różne zadania, to to, czy ktoś poddaje swoje wierzenia ewolucji, lub tego nie robi, a tylko dużo się modli jest więc cechą osobniczą - indywidualną. Przynajmniej do pewnego stopnia. Jak możesz więc oceniać, czy czyjaś wiara jest martwa, czy też nie.Chyba nie wolno nikomu mówić "głupcze, szaleńcze, bezbożniku". Nieprawdaż? Postawa, którą sugerujesz to pewna forma fun ...  wyświetl więcej

@Remigiusz Fajfer: Otóż to! Uchowaj Boże od ludzi deklarujących się jako wierzący (w tym ode mnie). Coraz częściej dochodzę do wniosku, że; O ironio! - Ateiści są bliżej Boga...a może i już oszalałem całkowicie...

Ogólnie masz rację w wymowie artykułu.
Jak dla mnie - niepotrzebnie tylko brzmią nuty katolicyzmu, ale trudno ...
W każdym razie masz zupełną rację ...
Każdy SAM WYBIERA - Jak żyć ?

@Koriolan: Ogólnie masz rację! Są ludzie, którzy upatrują nieszczęścia swojego życia tylko w innych … nigdy w sobie!

@podobny: uuuuu ...
Nawet nie wiesz ile trzeba mieć mądrości by zobaczyć, że samemu się odpowiada za swoje życie ...
W/g mnie tych co to NAPRAWDĘ zrozumieli jest ze 3% ...
Ci co wpadli w oko cyklonu ...
Puścili się wiru ...
97% wciąż wiruje w nienawiści do życia, w oskarżaniu innych za swoje porażki ... wciąż i wciąż i wciąż ...

  Serpico,  30/09/2019

@podobny:
""No to mnie postaw przed sądem! Zycie jest tylko takie jakie jest, ciągle w nim różnych problemów wiele. Nie sztuka odpowiadać za swoje przewinienia, nawet w więzieniu, ale sztuka, zrozumieć dlaczego tak się dzieje. Dlaczego normalni spokojni ludzie nagle tracą głowę. Dlaczego bycie uczciwym się nie opłaca. Dlaczego skurwysyństwo nienawiści zwycięża? Znasz odpowiedź, czy tylko w ...  wyświetl więcej

@Koriolan: No dobra … chwała tym 3%, ja jestem w tej reszcie 97% … dlatego się wciąż wypowiadam. Ci z 3% już nic nie muszą.

@podobny: cóż ...
Też jestem podobny ...

  Serpico,  30/09/2019

@podobny:
Mirek jesteś ślepy ? Koriolan robi dokładnie to co napisałem wczoraj :).

cytuję siebie hahah :) :
"Kolega to inaczej by postąpił, ale ci odpowiada tak bo masz go jako oooooo .... jest podobny ... podobny do mnie ... ble ble."

Dodatek to podjazdy na temat "wiru". Dużo pytań zadajesz Miruś, a zadałeś sobie pytanie czemu osoba legitymująca się pierwszą grupą in

...  wyświetl więcej

  podobny,  30/09/2019

@Serpico: Popieram! Najpierw zajrzyj w głąb siebie i zastanów się, skąd twoje opinie pochodzą jak się rodzą …? Znajdziesz źródło? Wątpię. Ale to nie ma znaczenia, bo z wiru swoich negatywnych myśli będziesz wciąż korzystał.

Chce być pozytywny - ale to wciąż komuś przeszkadza. Cokolwiek bym nie napisał zawsze odbierane jest negatywnie. Dlaczego? Ponieważ postanowiłem być kiedyś otwarty, nie

...  wyświetl więcej

@podobny:
Zgoda, masz moją wypowiedź z wczoraj, napisałem co myślę, a myślę że twoje teorie nie są dopracowane, dopracował byś każdą po kolej zamiast robić z nich niezjadliwy mix, to być może miałbyś więcej czytelników, bo chyba o to ci chodzi skoro je przedstawiasz ? To jest atak ? Dawałem ci przykład, mnie nie było pod twoimi artami, ja je przeczytałem, część , uznałem że są za płytkie, b ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  30/09/2019

@Koriolan: o czym ty bredzisz cyklopie. Ja się nigdy nie skarżyłem na nic
Naczytałeś się Mariolka, któremu Balcerowicz podrzucał wybuchające części do bambino i wszystko ci się myli pod deklem.

@podobny: "Atak, atak, atak ..."
Ech ...
Nie słyszałeś jak żyją kraby. Nie trzeba przykrywać wiadra w którym się ich trzyma. Gdy tylko jeden wyjdzie wyżej, reszta ściąga go spowrotem ...
Dobrze, że Cię nie ukrzyżowali, choć i tak zdrowo Ci dopierdolili .... Ludzie normalni ...

@Hamilton: już trochę lepiej ...
Ale jeszcze popracuj nad sobą ...

@Koriolan: Widzisz, jest taka piaskownica, w której każdy z nas będąc dzieckiem się bawił. I okazało się, że wszystkie domki z piasku przeobraziły się w gówno dorosłości. Wszystko co było ideałem dzieciństwa okazało się nieprawda. I teraz robak zwątpienia nas toczy. I ciągle szukamy winnych tego nie w tych domkach z pasku ale innych, którzy je zburzyli. Mamy pretensję do świata, że nie jest taki j ...  wyświetl więcej

@podobny: … i za nasze niepowodzenia.

@podobny:
Mirek, masz jak na dłoni jak on manipuluje ludźmi, jak na dłoni.
1.Jesteś podobny do niego.
2 Wir, czyli coś z z twojego filmu.
3. Ludzie normalni ci dopierdolili ( jak jemu)

Jeszcze raz co do tego co piszesz i głównie chodzi mi o artykuł, czyli :
1.Teoria Słowa
2 Świadomość i grawitacja.
3.Bakterie i świadomość,. czy też bakterie

...  wyświetl więcej

@Serpico: Hmm … a ty nie manipulujesz zestawiając i interpretując różne fakty w ten sposób, żeby potwierdzały twoje myślenie …?

@Koriolan: aby popracować i osiągnąć poziom chamopodobnego musiałbym czytać jego komentarze, a nie są w moim guście Tobie i Mariolkowi zostawię. Nie ma wróbla i tojfla uczcie się od Mirka koniobijcy.

@podobny: Manipulacja (słowem, faktami) jest podstawowym, obronnym sposobem myślenia człowieka, który grabi zawsze do siebie … jako czyni to powszechna grawitacja (a nawet elektromagnetyzm).

@podobny:
Tak sobie, ja staram się być obiektywny, chyba że podasz jakiś przykład.Coś takiego robi na przykład Deschner, którym się posiłkuje Wróbel krytykując KRK, owszem on podaje fakty, tylko w taki sposób że z nich wychodzi że katolicy rozpętali drugą wojnę światową.Wróbel nawet nie przeczytał, ale dobrze mu idzie wykorzystywanie ludzi którzy się nauczyli Deschnera na pamięć.
Zde ...  wyświetl więcej

@Koriolan: ty czasem nie pracuj nad sobą, bo z wysiłku padniesz martwy jak ta nasza szkapa Konopnickiej.

@podobny: Z bezprawia manipulacji nie da się wyjść … jest immanentna, towarzysząca nam na co dzień w życiu, kryjąca się za każdą oceną tego co inni myślą. Zawsze bronimy swoich wartości. I zawsze walczymy z wrogami którzy myślą inaczej. To matrix z którego nie da się wyjść. Czy myślisz, że Hamilton, Seta, czy Koriolan dobrze mi życzą? Nie - oni tylko chcą, że by ich prawda była na wierzchu. I ten ...  wyświetl więcej

@podobny:
Dalej to samo heh .. Mirek, ja ci nic nie życzę, a jeśli uważasz że Koriolan pisząc "dałeś się usidlić przez babę ", albo pisząc że dobrze że pijesz i o tym piszesz, życzy ci dobrze, no cóż, owszem, życzy, życzy byś był taki jak on.
A czy ja ci życzę byś był taki jak ja ? Nie życzę, choć ja bym wykorzystał szansę na normalny związek skoro ją dostaje, związek z kobietą która ...  wyświetl więcej

@podobny: no jeszcze pozostaje coś co nazywa się społeczna oceną - ocena zbiorowości. Więc mamy partie polityczne, ludzi, którzy decydują za nas co dobre a co złe - ale i tu są wyraźne podziały i różne wartościowania tych samych zachowań, zjawisk. Może opowiedzieć się za jakąś strona - ale zawsze w ten sposób drugą (inną) stronę będziesz ranił.

No, skoro takie jest życie i nie można temu z

...  wyświetl więcej

@Hamilton: ja już piwo sobie kupiłem ... A Ty nadal cienko ...

@podobny: nie porycz się bo się odwodniesz. Swoją życzliwość wyraziłeś wielokrotnie rzucając *urwami i *ujami
Dziś tak mondrze siem mondrujesz.

@podobny: e nie ...
Dobre odpowiedzi dają spokój ...
Najlepsze mówią właśnie ... Jak żyć ?
Wyjaśniają dlaczego rano piasek w piaskownicy jest przeorany ...
Ogólnie odpowiadają na pytanie ... Kim jesteśmy ?

@Hamilton: hi hi hi ...
Pewnie litość go zebrała nad Tobą, serpico, sobą i mną ...

@podobny: daj spokój ...
Oceny są do kitu, a zbiorowe oceny są do zbiorczego kitu ...
Grawitacja NICZEGO nie ocenia ... Ściąga wszystko razem i statki kosmiczne i kosmiczne śmieci ...

@Serpico: bo widzisz opowiadając się za jakąś stroną, poglądem, nic nie zyskujemy, poza uzależnieniem … od prawdy czyjejś. A w czym twoja prawda o życiu jest lepsza od prawdy Koriolana? Ty się z czymś nie zgadzasz i nazywasz to co nie lubisz po imieniu. Dlaczego odpierasz to prawo innym? To, że ktoś myśli tak jak Koriolan i język którego używa, żeby to wyrazić, świadczy o tym że jest, że istnieje, ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  30/09/2019

@Koriolan: wiem, że kochasz takie chamskie klimaty. Brak ci wróbla i tojfla jak tlenu. Dobrze, że wpada tu ucony Maniuś i ten bakteriolog z San Tesco bar

@Koriolan: No tak, masz rację … więc o co ten cały ambaras? Chcesz powiedzieć, że człowiek wyróżniony umiejętnością myślenia, jest poza prawem przyciągania statków kosmicznych i … śmieci? Że ma coś innego do rzeczy?

@podobny:
Piotr Wróbel
6 listopada 2018 o 22:33
Gorczyca, Arturku, czy jak ci jest.
Mnie mozesz odwiedzić. Ja jestem dwurura, to zasze się dogadamy. Jak ci sie znudzi to zawsze kozy i owce dam ci do dyspozycji.
Podać ci adres?
Ps do apteki nie wstępuj. Mam lanoliny pod dostatkiem

A to świętoszek, „mój bliźni|” i „brat agentki”. Tchórzliwy klakier W

...  wyświetl więcej

@podobny:
Przeglądnij, przeczytaj i zrozum, o ile masz jeszcze rozum.

Nawet groźby, pewnie zgłoszenie ich na prokuraturę wisiało tam na włosku.
Tyle mam do powiedzenia w sprawie praw , prawa i odbierania praw do wypowiedzi.

Osób którym Wróbel groził jest ileś, osobną grupę stanowią osoby którym grozili razem

Nie jestem, nie byłem, a co więcej nie będę od użerania się z tego pokroju indywiduami.

Tyle i aż tyle.

@Koriolan: już sobie piwo kupiłeś. Hahaha nie ma mamrota nie ma miłości, nie ma mózgu.

@Serpico: No tak - coś powiedział, coś napisał, coś kombinował - i teraz to jest podstawowy punkt odniesienia Twojego życia. Co za głupota! Co za ograniczenie!. Ja też przeklinałem, ja też nienawidziłem, ja też obrażałem - ale gdybym miał sobie to przypominać w każdym momencie życia - jaki by to miało sens? Lepiej już byłoby się powiesić - spokój dla wszystkich.

Nigdy nie zastanawiałeś się

...  wyświetl więcej

@podobny:
Mirek nie chce mi się, cały czas Koiolan o nim pisze, a to jest ta osoba i tyle.Nie , to nie należy do mnie , to należy do policji, psychiatrów itd.
Wrogiem ? Mnie to bezpośrednio nie dotyczy, to także nie :
cytuję Piotr Wróbel :
"Poszli wrócili po godzinie. Brama była zamknięta zaczeli przez nia przełazić. Miałem 3 wyjścia. Spuścic psy. Były by dwa trupy. Zaw ...  wyświetl więcej

@Serpico: Hmm … przecież to nie wina Wróbla, ale właściciela eioba, który nie potrafi (nie chce) moderować. To idealne miejsce dla "przestępców", którym wypowiedzi słowne uchodzą bezkarnie - to bezprawie, które kreuje sam administrator - a ty, biedny odbiorco cierpisz, bo każdy może ci nasrać słowami dowoli (łącznie ze mną). Chcesz ścigać Wróbla? - ścigaj najpierw administratora, albo … zmień portal.

@podobny:
Bezpośrednio, mnie dotyczy że mi grozili, nie tylko mi, na samej eiobie grozili przynajmniej dwóm osobom i tyle mnie dotyczy bezpośrednio, jakie osoby to robią masz przed oczami.

cytuję Koriolan :
"Tylko zimno.
W Częstochowie i Sandomierzu dziś czasem świeciło piękna słońce.
Chłodno ...
Ale to chodzi o jesień w ego.
Kiedyś brałem prochy a

...  wyświetl więcej

@podobny:
Mirek to ja sprowadziłem właściciela, nie chciał już się użerać, zablokował możliwość tworzenia kont, tyle zrobił, wcześniej zablokował ileś kont Wróbla i ileś Koriolana, Koriolan miał szczęście że nie dostał blokady na główne konto.
W międzyczasie kobieta z Laickiej, nie z forum , ze stowarzyszenia, już chciała oddać sprawę do prokuratury.

Zachowanie dalsze obu mas

...  wyświetl więcej

@Serpico: a co to ma wspólnego z językiem (mową) nienawiści …?

@podobny:
Nic, wyzywanie zakonników i zakonnic, ubliżanie nawet 90 letniemu opatowi, nie ma związku z mową nienawiści, grożenie iluś osobom,w tym pobiciem ze skutkiem śmiertelnym też nic nie ma do mowy nienawiści.

Ja nie będę siedział i z tobą dyskutował, część już wysłałem, czekam na reakcje, będzie, nie będzie, czas pokaże.

Spytaj się lepiej co mają wspólnego opisy patolog

...  wyświetl więcej

@Hamilton: e nie ...
Z Wróblem ciągle się spotykam. Wróciłem od niego tydzień temu ...
Z Tojflem bardzo rzadko. Czasem gadamy przez telefon.
Po chamskie klimaty gadam z ham-iltonem ...

@Serpico: A ja znalazłem sposób … przynajmniej tak mi się wydaje. Bywam tutaj rzadko … pisze tu jak sobie trochę wypiję, bo inaczej nie warto. Zlikwidowałem wszystkie arty, jak już to wielu zrobiło i wiję sobie gniazdko na innych blogach - nigdy nie zaczynając od atakowania, czyli srania we własne gniazdo. Staram się być spolegliwy, taki - jaki z natury jestem.

@podobny: nie ...
Nie jest poza tym, ale jest właśnie tym wszystkim ...
I statkiem i śmieciami i ... Grawitacją ...

  Serpico,  30/09/2019

@podobny:
Zlikwidowałeś wszystkie arty z jednego konta, kont masz z 5 , gdzie zostały, nie masz co robić zajmij się tym, a ja mam nadzieję że admin w końcu sam zgłosi na policję, Koriolan stara się od X czasu zniszczyć jego własność.
Pa.

Wielu ? Wielu odeszło przez was , nie chcąc się z wami użerać , tych wielu to nie 2-3 osoby.

@Koriolan: Powiedz mi Koriolan, czy ten Wróbel to naprawdę taka ciemna postać jak g tu Serpico maluje? Skąd bierze się lub brała się jego "nienawiść" do innych?

@podobny: ambaras jest z ... Przyzwyczajenia ...
Zanim się obudzimy już mamy pełno śmieci w głowie ...
Na dodatek myślimy, że nimi jesteśmy. A potem ciężka praca z wynoszeniem śmieci ...
Nikt nam nie mówi, że wszystko jest ok, że jesteśmy śmieciami też ale i Stwórcami ...
Hmm ...
Dlatego buddyści uznają za ważne, proste pytanie ... Kim jesteś ?
Kurde ...
Tylko Karmapowie od dziecka wiedzą kim są, choć niektórzy też są pogubieni ....

@Serpico: Nie wiem, może mam jakieś stare konta, ale zawsze staram się korzystać z jednego - innych nie pamiętam. Zresztą po co mi to by było? Kiedyś próbowałem w ten sposób rozmawiać sam ze soba, ale mi się to znudziło. Myślę, że wielość kont to problem psychiczny piszącego, który pod różnymi postaciami, chce rozmyć to kim jest naprawdę.

  Serpico,  30/09/2019

@podobny:
.
cytuję Piotr Wróbel:
Agresja tak, ale.
Ale można nakłaść komuś po kufie nie majac w sobie cienia agrsji.
Przykład.
Wiem co to agesja. Uczestniczyłem w dziesiątkach a może i setkach bitek. Biłem sie w szkole i śród kolegów o przywódstwo. Potem biłem się na weselach, zabawach itp. Lałem po pysku i mnie wybito przednie zęby. Biłem się przeciwko no ...  wyświetl więcej

@podobny: nie ...
To Super facet ... Ale zdrowo dopierdolił serpiwi i Ham-iltonowi ...
Stąd nie mogą go zapomnieć już dwa lata ...
Spotykam się z nim co kilka tygodni ...

@Koriolan: Pewnie trudno odpowiedzieć na pytanie kim jesteśmy, bo pytanie samo w sobie jest tylko konstrukcja gramatyczną, która nie przenosi i nie może przenieść żadnej prawdy. A przyczyna tego jest … przyczyna: myślimy zawsze w układzie przyczyna-skutek, która prowadzi nas nie tylko do absurdalnych pytań ale i do absurdalnych odpowiedzi.

Wystarczą dwa przykłady myślenia przyczyna-skutek:

...  wyświetl więcej

@podobny: no ...
Serpo dobrze cytuje ...
"Ale można nakłaść komuś po kufie nie majac w sobie cienia agrsji" i nienawiści ...
Wróbel nie ma w sobie agresji i nienawiści ale głupiemu serpico przywalił by z miłości do zwierząt :-)))

  Serpico,  30/09/2019

@Koriolan:
Tak jest przyjemnym, miłym buddystą, oraz kłamcą, nawet tu kłamał na mój temat i mi groził, a jego wpisy będzie oglądać, być może już ogląda policja, której nie wzywa w przypadkach kiedy powinien, co mnie średnio obchodzi jak i on sam.
Interesuje mnie tylko to że jest aspołeczny, patologiczny i łamie prawo, czego robić nie może i nie warto tego robić.

Iluś osobom g

...  wyświetl więcej

@podobny: masz rację ...
Nauka radzi sobie z takim myśleniem za pomocą pojęć pierwotnych ... Punkt, i coś tam jeszcze.
Ale człowiek TEZ MA pojęcia pierwotne ...
Właśnie takim czymś jest odpowiedź na pytanie ... Kim jestem ?
Duże znaczenie przywiązuje do tego buddyzm ... Stara mądra nauka. Wróbel się wkurza jak mówię na buddyzm religia.
Warto przyglądać się mądrym naukom ...

@Serpico: " i mi groził"
Masz strasznie wielkie ego ...
Kurewsko ciężko z tym żyć ...
Nic a nic się Ci nie dziwię, że zostałeś eiobowym heiterem i policyjnym kapusiem ...
Ja to bym się na Twoim miejscu powiesił - nie mógł bym tak żyć, z takim ego ...

@podobny: wchodzenie na eiobę tylko "na gazie" ...
Cholernie mądra i głęboka myśl ...
Muszę zacząć stosować :-)))

@Koriolan:
A ja bym na twoim miejscu przestał łamać prawo, właśnie znów to zrobiłeś.Po grożeniu mi między innymi śmiercią, sugerujesz mi publicznie że powinienem popełnić samobójstwo.

Znów piszesz o mojej śmierci, nie zostawię tego, nie ma mowy.

@Koriolan: Ba, dziś to nawet jestem na podwójnym gazie ( grochówka podgrzana na kuchence gazowej ). ;)

@Koriolan:
"Przykłady? Treści prezentujące przemoc, zachowania agresywne, treści nawołujące do samookaleczeń, samobójstw i innych autodestruktywnych zachowań."

Vaya Con dios, samych takich wpisów masz ileś, pa pa pa pa ..... pa .... nie ma mowy żebym to znosił , nie ma mowy na to żeby ktokolwiek to znosił.

Baj baj.

  podobny,  30/09/2019

@Serpico: To tylko słowa i aż słowa. Czasami konstatuję sobie, że słowa i z ich powodu wielu ludzi straciło życie. To tak jakby ulec swojemu mózgowi i z tego powodu ukarać całe ciało. Bezsens - słowa powstają i przemijają, ale ich konsekwencje czasami odczuwane są przez stulecia. Piszę właśnie art. o ich pochodzeniu, ale nie z tej lingwistycznej bazy, ale tej stanowiącej podstawę funkcjonowania człowieka.

  podobny,  30/09/2019

@pokrzywiony: Oj, uważaj na reakcję odrzutową gazów … tzn. myślę, że to świetna "zabawa" (pożywka) dla naszych bakterii.

  Serpico,  30/09/2019

@podobny:
http://88.208.218.79/gns/home.aspx

Nie ma za co, to działa w wielu państwach, pa.

@podobny: mądrze piszesz ...
Ale wiesz człowieku ile trzeba mieć wiary by powiedzieć ...
.
Słowa są bez znaczenia, liczy się tylko Miłość ...

  podobny,  30/09/2019

@Koriolan: Mam teraz parę dni urlopu. Miałem być w Polsce, ale zrezygnowałem z tego pomysłu. Synowie ciężko pracują, dzieci nie mają, więc ja wybrałem … spacerowanie po tutejszych polach i lasach z Kajratem i … butelką brandy.

@pokrzywiony: a ja se kupiłem piwo gazowane ...
Ale bezalkoholowe - Karmi ...

@Serpico: za głupi jesteś by zrozumieć co do Ciebie piszę ...
Ty se żyjesz jak żyjesz ...
JA NA TWOIM miejscu bym nie dał rady ...
Coś z tego zrozumiałeś ?
Czy też to kapowanie na policję całkiem Cię odmóżdżyło ?

@podobny: Mam nadzieję że w nocy nie zdmuchnie ze mnie kołdry, obym się nie przeziębił. ;)

  podobny,  30/09/2019

@Koriolan: Semantycznie jesteś w tym samym dołku ograniczenia słowem: wiara, powiedzieć, miłość … trudno "wyskoczyć" ponad słowo - ponad siebie, a bezsłownie odczuwać miłość? - to może być zaślepienie, które w wymianę słów niezgody - czym miłość jest naprawdę - może się przeobrazić.

@podobny: szkoda ...
Mam ciągle ochotę się z Tobą spotkać ...
Na razie na wycieczkę do Angli mnie nie stać ...
Trzynastą rentę nam odebrali :-)))

  podobny,  30/09/2019

@pokrzywiony: Przytul kobietę, albo - co jest bardziej higieniczne - pooglądaj Japonki!

@Koriolan: Jak to? Przecież trzynasta jest gwarantowana teraz co roku?

@Koriolan:

cytuję Koriolan:
"Miałem wtedy kilka partnerek a jedna z nich też miała kilku partnerów poza mną. Rozmawiałem o tym z nią i obserwowałem swoje emocje. Po jakimś czasie myśli, że ona uprawia seks z kimś innym nie robiła na mnie żadnego wrażenia. Okazało się że prawdziwa Miłość to nie seks. Można mieć w sobie Miłość i Miłość do kogoś mimo, że ten ktoś uprawia seks z kimś in

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Sama eioba, od dawien dawna nie chce z tobą rozmawiać, ani czytać na mój temat, między innymi przez to co wyżej, nie piszę ci że bym się powiesił na twoim miejscu, nie piszę ci o twoim ego ani o twojej psychice, nie grożę ci śmiercią itd, nie piszę że jestem tańczący z duszami, jak ty do ludzi, kobiet, próbując się z nimi umawiać, nie robię także tony innych rzeczy.

Nie z

...  wyświetl więcej

@podobny: masz rację ...
JA (moje "ja") jest ulepione ze słów, dlatego jestem do nich przyczepiony ...
Tym niemniej przekroczenie słów jest możliwe ...
Porównaj medytację - zatrzymanie słów.
Nie da się na dłużej zatrzymać myśli ale da się ... ZAPANOWAC NAD MYŚLAMI ...
To jest właśnie oświecenie. Mam tak czasami i poszerzam to ...
Zamieniając się powoli w czlowieka-nikt.
Miłość - nie jest słowami, więc szkoda słów do jej opisywania ...

@podobny: Ja już zacząłem żyć po za seksualnym światem, czasem coś się przypomni ale szybko mija.
( jest to możliwe )

@Koriolan:
A sugerowania samobójstwa nie zostawię także, między innymi dlatego że mogłeś to robić gdzie indziej.
Już zgłosiłem online, pa.

@Serpico: Z tymi partnerkami to prawda. Pociąg seksualny można mieć do każdej dupy, która rozstawi nogi, ale chemia, feromony - odczucie uzupełniania się można mieć w zasadzie tylko z jedną. I to niezależnie od tego z iloma facetami była. W końcu one też błądzą, w poszukiwaniu prawdziwej "miłości", której notabene nie ma. Ułuda, ubrana w piękne słowa poezji.

@Serpico: wiem ...
Siedzisz w chałupie, obrażasz innych i teraz zacząłeś kapowac na policję z rozpaczy ...
Dlatego napisałem, że ja będąc na Twoim miejscu bym się pochlastał ...
Nie dotarłeś nawet do pierwszej bazy ...
Smutne ...

@Koriolan:
Akurat nie, ale to nie twoja sprawa, żegnam, następne zgłoszenie to ingerowanie w moją prywatność, twoje.
Nastąpi za minutę.
Już, osoba która mi groziła śmiercią, sugeruje samobójstwo, także łamała zabezpieczenia portalu, sugeruje że wie co ja robię, nie wie, ale może próbować mi się włamać na komputer, czego robić nie może.

Po pierwsze to nie jest prawda, po drugie robisz to ty, na iluś portalach.

Żegnam.

@podobny: … raczej zauroczenie ubrane w piękne słowa poezji. Po paru wzniosłych nockach bzykania pozostaje prozaika życia, którą niektórzy też nazywają miłością, choć jest to w istocie zwykłe przyzwyczajenie.

@podobny: "Ułuda, ubrana w piękne słowa poezji."
Sorry ...
Ale muszę zaprzeczyć ...
Prawdziwa Miłość ... JEST ...
ciężko ją znaleźć bo wszyscy (97%) szukają ... Na zewnątrz ...
W kimś ...
A prawdziwa Miłość ... JEST W TOBIE ...
Trzeba szukać w środku ...

@pokrzywiony: I bardzo dobrze! Nie daj się kobietom uwodzić! Z mojego doświadczenia, te ich słodkie oczy służą tylko ujarzmianiu i manipulowaniu nami! A najbardziej zaspokajają je - nasze pieniądze!

@Serpico: auć ...
Już masz manię prześladowczą ...
Źle z Tobą bracie ...

@podobny: … no i czasami jakiś kochanek "na boku"

@Koriolan:
Teraz ? Teraz to tylko czekaj na policję, nie zostawię tego, nie ma mowy, to że admin albo nie wie że łamałeś zabezpieczenia portalu, albo zlekceważył , to jedno, ja wiem, a non stop czytam o sobie.
Jak chciałeś tak będzie, za moment właśnie zgłoszę online z datą, a potem osobiście.

@Koriolan: O! I tu się z Toba zgadzam. Prawdziwa miłość jest w nas - miłość do siebie! Ta jest najprawdziwsza, bo zgodna z prawem natury - prawem grawitacji. Tylko głupcy kochając kogoś zapominają o sobie. Ja dałem się na to wiele razy nabrać.

@podobny: "nasze pieniądze!"
No właśnie ...
Gdy nie znalazłeś prawdziwej Miłości w sobie ...
Jak możesz znaleźć ją w kimś ?

@podobny: "miłość do siebie! "
Ta TEŻ jest ważna ale jest też PRAWDZIWA Miłość ...
Możesz ją odnaleźć w sobie ...
To jakby źródło bijące w sercu ...
To energia dzięki której żyjemy ...

@podobny: " ... no i czasami jakiś kochanek "na boku" "
To może się wyspecjalizować w sztuce kochania Kobiet i wszystko będzie grało, czasami ? ... ;)

@podobny: to źródło Hamilton i Serpico i 97% ludzi zamienia na lęk i nienawiść i dopiero potem wyrzuca, wyraża ...
I to jest smutne.

@Koriolan: Eee nie! To tylko złudzenie, idealizacja, która szybko pryska gdy pojawiają się jakieś kłopoty. Ponieważ nie ma dwóch podobnych osób/osobowości na świecie - więc zawsze jest tendencja do konfliktu racji - i wtedy to jest prawdziwe życie, pozbawione otoczki złudnego uniesienia.

  Serpico,  30/09/2019

@Koriolan:
http://ps-po.pl/2019/01/15/dol(...)ynskiej

"Koriolan 15 stycznia 2019 o 15:52
He he …
Ja to proszę o osobiste zaproszenie :-)))
Wynika to z tego, że jestem ogólnie przeciw katolikom i ogólnie przeciw wszelkiej zasadom i dogmatom a więc też i pewnie przeciw regu

...  wyświetl więcej

@podobny: cóż ...
Możesz wierzyć w co chcesz.
Organizowałem spotkania z ludźmi właśnie po to by pomóc sobie wzajemnie odnajdywać prawdziwą Miłość w sobie nawzajem. Mi się udało ja znaleźć w sobie ...
Nie musisz wierzyć ...
Wróbel buddystą nazywa to naprawą umysłu.

@pokrzywiony: Mówię ci … nie dotykaj kobiet! To tylko seks, który nam miesza w głowie, gdy oglądamy ich kształty. Spróbuj z taka być jedna noc, dwie, trzy … miesiąc rok, spróbuj być latami … a zobaczysz całą otchłań fizjologicznego obrzydzenia. Dlatego wybrałem Japonki … i oszczędziłem rozczarowań sobie i wszystkim tym, które ze mną były. Zaprawdę powiadam Ci większość z nich nie odeszła ode mnie z pustymi rękami.

@podobny: dość trudno to przekazać w piśmie na eioba ale osobiście dużo łatwiej ...

  Serpico,  30/09/2019

@Koriolan:
Cały portal zwyzywany w tym nawet się potrafisz jak tu naśmiewać że ktoś pracuje, nie mając żadnego zajęcia oprócz pisania w necie, człowieku, tylko czekaj, ja ci pisałem ileś razy zostaw mnie w spokoju , zostaw ludzi, ileś razy.

Każde twoje słowo będzie wysyłane, aż ktoś coś z tym zrobi, każde które zobaczę, a z resztą idę na policję.

@Koriolan: no dobrze i tak Ciebie nie przekonam. Te wszystkie buddyzmy, NLP inne metody czynienia z nas pozytywnie do życia nastawionych ludzi, są czasami dla mnie tyle warte i skuteczne, jak zażycie aspiryny na ból głowy.

@Serpico: serpo do kobiety która nic mu nie zrobiła ... Cytuję
"Wydłub z zębów plemniki ..."
.
I mnóstwo takiego typu obrażania. ..

  podobny,  30/09/2019

@podobny: I to jest to - mózg tworzy przeciwieństwa. Rzadko kiedy nasze wypowiedzi są zgodne z czyimś zdaniem. W końcu odpuszczamy sobie i pozostajemy przy swoich prawdach - przy tych które najlepiej służą naszemu doświadczeniu i wewnętrznej układance myśli.

Tyle warte są właśnie słowa.

@podobny: Wiesz na ostatnim Jazz Festiwalu troszkę sobie pogadałem z kolegami którzy grają zawodowo i wypytywałem jakim cudem oni są w stanie wytrzymać tyle godzin grania ?
Powiedzieli że to jest jak trans w którym zmęczenia się nie czuje, tym bardziej jak jest wielu muzyków razem i jest sposobność razem pograć, wtedy grają do oporu. Jednak ciała potem żądają rekompensaty za wysiłek i lepie ...  wyświetl więcej

@podobny: ech ...
To ja chcę Cię przekonać do ludzi i ... Kobiet ...
To znaczy nie dotego byś COKOLWIEK zmieniał ale do tego, że MOŻNA znaleźć fajnych ludzi. Jest ich niewielu ... ALE SĄ ...

  Serpico,  30/09/2019

@Koriolan:
I dont think so. Nic oprócz wywalania przekłamanych danych osobowych co już wysłałem, łącznie z NAZWISKIEM , moim.
Moim żeby sprawdzili że to kłamstwa, mam nadzieję że sprawdzą i tyle na temat zębów, chyba że chcesz wracać do Wróbla.

Co pisała ta niewinna istota do innych ludzi tu, też już ci pisałem i robiłem zestawienie, ale proszę cię bardzo jeszcze raz przykład

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  30/09/2019

@Koriolan: ło matko sfinto trzech absztifikantow z eioba zapałało do siebie miłością wielką i tajemniczą jak nocnik we mgle. Dajcie sobie buzi.

@podobny: "Rzadko kiedy nasze wypowiedzi są zgodne z czyimś zdaniem."
Masz rację ... Ale są ludzie, którzy to akceptują ...
Przedstawiają SWOJE zdanie a potem ciekawie słuchają jakie jest Twoje zdanie ...
Tak się gada z przebudzonymi ludźmi ...
Wróblem, Marcinem Sznajder i innymi ...
Zresztą tutaj podobnie gadamy Ty, ja, pokrzywiony ...
O TO chodzi w komunikacji z innymi ...

@podobny: " Mówię ci … nie dotykaj kobiet! "
Spokojnie miałem żonę, wiem co w trawie piszczy. ;)
Bez seksu też można być szczęśliwym. :)

@pokrzywiony: No tak to jest - wiecznie falujemy pomiędzy przeciwieństwami. Twój przykład z muzykami jest na tyle interesujący, na ile wydatkowanie energii wymaga rekompensaty. Zatem nawet stan uniesienia kiedyś zmusza nas do trzeźwego, twardego stania na Ziemi. "Uniesienie = zmęczenie"? Jak już jest zmęczenie czar uniesienia pryska, czyli raczej powinno być "uniesienie x zmęczenie = constans", al ...  wyświetl więcej

@Serpico: słonko ...
To jest cytat ze SKANU na którym jest Twój nik ...
Jest to jeden z setek skanów ...
Nie chce mi się cytować nic innego bo ten kawałek Super pokazuje ... Kim jesteś ...

@podobny: Jedynie oś obrotu, wokół której wszystko tańczy jest stała ... ;)
https://www.wykop.pl/link/2887(...)uriera/

@pokrzywiony: Miałeś zonę? Jesteś raczej spokojnym facetem, więc czy ona przypadkiem Ciebie nie uzupełniała charakterem - tak było u mnie (o rany! Przez 18 lat!).

@Hamilton: co masz taki słaby dziś dowcip ?
Może coś wypij ... Szklankę mleka z czosnkiem ...
Może jutro Ci się poprawi ?

@Koriolan:
Skanuj sobie co chcesz, z tych setek zawsze czytam jedno zdanie w kółko, nie wygląda na setki, dawałem przykłady zachowania tej pani nie raz i to faktycznie idzie już w setki.

Samo wyzywanie mnie idzie w setki, a ten raz kiedy ruszyła coś o czym nakłamała, jest o jeden raz za dużo, nakłamała bo albo ktoś źle sprawdził, albo nie rozumie co sprawdzał, tylko mnie to już nie

...  wyświetl więcej

  podobny,  30/09/2019

@pokrzywiony: Ta oś obrotu to stan równowagi, stan bezruchu, np. stan w którym obie klapy mózgu są zamknięte. Jogini próbują uzyskać taki stan w medytacji.

@podobny: heh ...
Ja miałem żonę bo zrobiłem dzieci ... I tak 26 lat.
Myślałem, że Miłość to żona, dom, dzieci, praca ...
Ale w końcu się dowiedziałem, co to prawdziwa miłość :-)))

@podobny: Stan równowagi jest w oku cyklonu. :)

@Serpico: po prostu jestem za leniwy ...
Wyciągam pierwszy skan.
Przecież wiesz jak wyzywaleś mnie, Vivi, pokrzywionego, Wróbla nawet Marcina Sznajdera ...
Nie pamiętasz ?
Spokojnie ... Na sądzie zobaczysz co wyczyniales ...

  Serpico,  30/09/2019

@Koriolan:
cytuję pani święta :
"Gdyby szczyty mogły rosnąć to Zbigniew ma niezagrożoną pozycję na top debilizmu, szowinizmu, głupoty, ciemnoty,idiotyzmu i wiele wiele izmów... że też na ziemi chodzą takie bezrozumne stworki matołki:)"

" poda mi Pan swój adres? Wyślę kwiaty uwielbienia i absolutnego poparcia. Czekoladki? Alkohol? Sztucznego penisa? Gorset na pana brzuch? Pros

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: he he he ...
Też Ci się wir podoba ?

@Koriolan:
Marcina się okazało też ? No akurat nie pamiętam, ponieważ zawsze piszę per pan, słuchaj to już jest śmieszne i nie będzie żadnych przepychanek z tobą, ja już wysyłam tylko.
A czy ja Krzywemu bronię robić to samo ? Nie bronię, też święty który pisze że mi przestrzeli kolana, albo pisze że jako psa można mnie zabić ?
Też nie.

Podobny ? Podobny mi pisał że wło

...  wyświetl więcej

  podobny,  30/09/2019

@Koriolan: Dobrze myślałeś … tzn. dobrze na tyle na ile wymagają tego zasady społeczeństwa w którym żyjesz. Ja np. musiałem wziąć ślub kościelny bo tego oczekiwali teściowie … więc to zrobiłem, żeby zasad społecznych i oczekiwań nie naruszać.

@Serpico: ech ...
Zacytuj jak wyzywasz mnie i mojego ojca. .
Może przeczytam ...

@Koriolan:
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)bliczne
Wiesz co to ? To nie wyzywanie.Coś jeszcze na temat oficerów PRL ? O Kiszczaku coś ci dać może ? Poszerzysz sobie wiedzę panie antykomunista.

Też hejterzy i kapusie ? Chyba tak i dobrze że są.

@podobny: ja uważam, że źle robiłem co już się okazało.
To znaczy masz rację, że robiłem tak jak wymaga społeczeństwo. Powinienem robić jak JA SAM wymagam.
Tego się właśnie uczę teraz ...
Znajduje odpowiedzi na pytania ...
Kim jestem ?
Kto jest dla mnie najważniejszy ?
Po co żyje ?
Na co mam ochotę ?
Itd.
I myślę, że TAK powinienem żyć całe życie a nie żyłem tak ...

@Koriolan:
Poza tym po tatusiu sam pojechałeś, nie dał ci miłości, no ale pieniążki dał i wojo załatwił, take taki zły nie był chyba ? Tylko dla innych ludzi, których zawsze masz gdzieś było inaczej.
Coś tam jeszcze klepałeś że cie bił, potem ty biłeś dzieci, generalnie łącznie mam to gdzieś.

Choć w sumie obijanie dzieci to przemoc domowa, możesz jeszcze raz napisać, ale to pewnie przedawnione, jak usuwanie ciąży w czasach kiedy ciąży usuwać nie można było.

@Koriolan: "Też Ci się wir podoba ? " Raczej właściwości białego szumu, z którego można wydobywać dowolne brzmienie ..., tak i białego światła które też jest szumem tylko że elektromagnetycznym z którego pochodzą wszystkie barwy ... ;)

  podobny,  30/09/2019

@pokrzywiony: Ha, to sedno jednego z artów który piszę. W skrócie wygląda to tak: Istnieją tzw. model analogowe grawitacji, np. badając zachowanie przepływającej wody można odkryć wiele praw mających swoje odpowiedniki w Kosmosie. np. zawirowanie wody jest modelem czarnej dziury. Dużo nad tym myślałem i czytałem różne prace. Doszedłem do wniosku, że również zachowanie świata bakterii można tak int ...  wyświetl więcej

@podobny: ... zwróć uwagę na nierozerwalność więzi Stwórcy i stworzenia, rodzic, dziecko ..., to ewidentnie widać w programach komputerowych składanych w całe systemy, bez zachowania tej zasady całe systemy się rozsypują ... ;)
Wychodzi na to że to co tworzy człowiek jest fraktalem tego co stworzył Bóg ...

  podobny,  30/09/2019

@pokrzywiony: No, tak tzw. promieniowanie tła Kosmosu … zwykły szum np. w radiu, tv … jest właśnie obrazem tego promieniowania. Co więcej obliczono że temp. tego tła to tylko kilka stopni Kelvinów i dalej - na podstawie tej temperatury określa się wiek Wszechświata - czyli około 13 miliardów lat. (przyczyna - skutek - tak działają fizycy).

@Koriolan:
"Żona wtedy rozwijała swoją karierę w szkole jako nauczycielka i nie chciała żadnych dzieci zwłaszcza, że przerwaliśmy jedną ciążę.
No cóż ...
Namówiłem ją na seks w odpowiednim czasie. Wiedziałem, że mam jedną szansę wiec ...
Zrobiłem biznes z Bogiem. Jeśli mi dasz dziecko 'od pierwszego' razu to ja wychowam go na katolika. Będę z nim chodził do kościoła itd ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Widzisz ... nie ma napisane dlaczego ciąża została przerwana, panie transparentność w każdym calu.
Ja takie rzeczy widzę, w sumie mało kto na to zwrócił uwagę, uwagę wywołałeś sam.

Kapuś ? A i owszem, oraz DEMASKATOR.

Czemu ciąża została "przerwana", kobieta która urodziła trójkę dzieci, akurat zaniemogła ? Coś tego typu przeczytam ? Za ciebie napisałem ? N

...  wyświetl więcej

  podobny,  30/09/2019

@pokrzywiony: Mówisz o skalowaniu - fraktal to pojęcie z Teorii Chaosu - wzór powtarzający się w nieskończoność, ale … fizyka przyczyny i skutku nie potrafi wyjaśnić wszystkiego. Od ponad stu lat nie ma przełomu w nauce. np. takim przełomem były prawa Newtona i Einsteina. Obecnie jest tendencja do łączenia tego co wiemy w fizyce i matematyce z tym co wiemy z biologii … a tutaj dużo do powiedzenia ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
A teraz to wszystko jest zgłaszane, część jest przedawniona, ale to tylko część.

@Serpico: nie chce mi się z Tobą gadać ...
Pogadamy w sądzie ...
Pa.

@Koriolan:
cytuję Koriolan :
"Żona wtedy rozwijała swoją karierę w szkole jako nauczycielka i nie chciała żadnych dzieci zwłaszcza, że przerwaliśmy jedną ciążę.
No cóż ...
Namówiłem ją na seks w odpowiednim czasie. Wiedziałem, że mam jedną szansę wiec ...
Zrobiłem biznes z Bogiem. Jeśli mi dasz dziecko 'od pierwszego' razu to ja wychowam go na katolika. Będę z ni ...  wyświetl więcej

@podobny: "(przyczyna - skutek - tak działają fizycy)." Obawiam się że my pragnąc pewnej elegancji pojmowania, ustalamy przyczynę i skutek na osi czasu w postaci łańcucha, jednak tak w rzeczywistości nie ma, bo w ten sposób nie da się ogarnąć jednoczesności ( bezczasowości ) która jedna istnieje. Choćby w powiązaniach logicznych trójkąta, w którym istnieją współzależności działające bezczasowo. ;)

@Koriolan:
Zgadza się PA i nie chyba.To są twoje bazy ? To się ciesze że nie dotarłem.

Obrażanie kościoła katolickiego, Kaczyńskiego itd zaraz będzie szło osobno.

POLSKI także.

I PA.
cytuję Koriolan:
"Reasumując
Katolicy bardzo dbają by ludzie myśleli iż oni są kontynuacją nauk Jezusa.
A TAK NIE JEST
Religia katolicka jest stworzona

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: no tak ...
Ale wir jest modelem ludzkiego myślenia a białe światło jest modelem Boga, źródła, Stwórcy ...
Oglądałeś klip podobnego ?
.
https://youtu.be/UoCxMhRL98E
.
Dla mnie ... Bomba ...

@podobny: "Czy może to Bóg przyjął ich postać - o dziwo nie wymienianą w żadnym testamencie! "
W fraktalach obowiązuje też takie pojęcie jak Atraktor ... ;)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Atraktor
https://pl.wikipedia.org/wiki/Fraktal przykładowo w trójkącie Sierpińskiego takim Atraktorem jest trójkąt ... :)

  podobny,  30/09/2019

@pokrzywiony: No tak, przyczynowość nie ma końca … i w zasadzie zatacza koło. Po wielu łańcuchach analiz, często wracamy do punktu wyjściowego. Kiedyś zadałem sobie takie filozoficzne pytanie: czy istnieje ktoś, kto umiałby przeczytać w książce wszystkie zdania na raz, a nie tak, jak w ograniczonym stopniu czyni to człowiek: zdanie, po zdaniu. Musiałby to być ktoś Wszechmocny jak Bóg - może właśni ...  wyświetl więcej

  podobny,  30/09/2019

@podobny: … trudno to sobie wyobrazić.

@podobny: Bo mózg został tak zbudowany by działać e funkcji czasu, a nie poza czasem czy też bezczasowo ... :)
Sporo się namęczyłem zanim zrozumiałem jak ugryźć aspekt jednoczesności w programach pod mikro-kontrolery jakie czasem pisze.

@Koriolan:
W sądzie ? Na początek proszę jaśnie pana, to nie będziesz ze mną rozmawiał tylko z policją, a w sądzie jeśli w ogóle będę, to nie będzie rozmów między nami.
I PA PA PA, pamiętaj że cokolwiek jeszcze wypadnie spod twoich palców obojętnie czego dotyczy i obojętnie w jaki sposób łamie prawo, jeśli zobaczę, zostanie wysłane.

A teraz .... PA PA PA PA , ŻEGNAM i pluje s

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: nie wiem czy wiesz ale z teorii Ainsteina wynika, że muszą być dostępne każda sekunda czasu. To znaczy, że sekundy nie płyną ale "trwają" ... Coś na kształt wiecznej, jednoczesnej chwili teraz.
Wynika to z tego, że gdy obserwator się porusza to "widzi" sekundę w zesniej lub później niż "nasza" sekunda. Przy poruszaniu się z prędkością światła zaczynają być dostępne "pierwsze" sekundy wszechświata ...

@Serpico: spokojnie ... Panowie Cię zaproszą byś był świadkiem :-)))
Wtedy pogadamy ...
No ewentualnie jako oskarżony ... To się jeszcze zobaczy ...

@Koriolan: Jak to właściwie jest chcemy zatrzymać czas czy zatrzymać się w czasie ?
Ostatnio się zastanawiałem jak odwzorować tworzące się sieci neuronowe podczas procesu uczenia czy rozwiązywania jakiegoś problemu w pamięci komputerowej ... ?

  podobny,  30/09/2019

@pokrzywiony: Bifurkacje i atraktory … nawet w chaosie, są punkty (figury) do których chaotyczne zachowanie zmierza. Jednak jest tu coś nie tak … docieramy do granicy rozumienia … brakuje nam następnych składanek przyczynowo-skutkowych, które potrafiłyby określić, czym to coś jest. Kiedyś liczono, że odkrycie bozonu Higgsa będzie przełomem w rozumieniu materii … ale jakoś nic takiego się nie stało … bo zabrakło następnej przyczynowo-skutkowej składanki: skąd się wziął bozon Higgsa.

@podobny: W samym sposobie myślenia człowieka jest jakieś ograniczenie. Prawdopodobne jest, że człowiek może wymyślić tylko to, co ma w sobie, zatem nie może wymyślić (odkryć) tego, czego w sobie nie ma - więc musi istnieć dużo "prawdy", której nigdy nie odkryje.

@Koriolan:
"Multikonta to było małe piwo, dziewczyno. Cała reszta, która odbywała się poza eiobą była wstrętna. Na tego typu komentarze zawsze odpowiem, bo mierzi mnie takie jątrzenie. Szkoda, że admin kasował te wasze nienawistne komentarze w ramach czystki. Tylko dlatego jesteś tu teraz i ponownie. Prawie śladu nie zostało po wulgarności, szkalowaniu i obrzucaniu mnie i mojego dziecka, bę ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: tak naprawdę ... Przekroczyć czas.
Co tu by oznaczało ... Przejść do wieczności ...
Zaraz odpiszę podobnemu na ten temat ...

@Koriolan:
Jestem spokojny, bardzo spokojny, ja mogę.Nic nie dadzą te twoje gadki, nic, ale to nic.

@podobny: Idę już spać. Bardzo dziękuję Wam, za możliwość pogadania - jak dla mnie bardzo fajne tematy. Pozdrawiam serdecznie! Mirek

@podobny: "brakuje nam następnych składanek przyczynowo-skutkowych" Może dlatego bo oczekujemy by przyczynę i skutek była parą, a nie połączonymi zespołami przyczyn i skutków realizowanych w jednoczesności. Być może za bardzo przywiązaliśmy się do chronologii dzięki której oddzielamy przyczynę od skutku ?
Ps. Spokojnego Snu
Mariusz ;)

@podobny: warto tak zadać pytanie ...
Co to oznacza, że Bóg jest wieczny ?
Najczęściej fizycy odpowiadają ... Wiecznie niezmienny. Coś jak kamień. Nie zmienia się.
Ale jest też inne podejście ... Wiecznie zmienny ...
Czyli nigdy nie umrze ale ciągle się będzie zmieniał.
A więc ktoś, kto "na raz widzi" wszystkie zdarzenia których jest nieskończenie wiele ...
Co prawda religia mówi, że czas się skończy (zatrzyma).

@podobny: dobrej nocy ...

@Koriolan:
"Z eioby będą :
BB,
Pokrzywiony,
Koriolan,
Jedna Pani,
Piotr Wróbel,
I inni zaproszeni goście."
http://eiba.pl/5

2018 , on nie był z eioby, był już osobą która została usunięta przez administrację.

Nawet wiążąc ludzi z eiobą, w międzyczasie szkalując katoli

...  wyświetl więcej

@Koriolan: ostatnio dyskutowaliśmy, że gdy wszechświat był punktem to NIE BYŁO ani czasu ani przestrzeni. Ten punkt nie był w jakimś czasie i w jakiejś przestrzeni. Ale właśnie Wielki Wybuch spowodował "rozwinięcie" się przestrzeni i czasu. Stąd przestrzeń naszego wszechświata ma określony promień. Czyli wielkość. Może być tak, że nasz wszechświat się "zwinie" spowrotem i czas stanie a przestrzeń skurczy się do punktu ...

@pokrzywiony: też się trzymaj ...
Też się stąd zwijam ...

@Koriolan:
http://ps-po.pl/2018/09/03/czo(...)zusowej

Nigdy już nikogo nie będziesz atakował, ani ty, ani Wróbel.

Wojny ... wróblowej ....Dyl troll .... ja trroll, setki ludzi zwyzywanych w necie, bo nie masz co ze sobą zrobić, no ja mam, ci ludzie których wyzywasz także.

Oj nie proszę pan

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
100 ki, szalujecie katolików ile się da, gdzie się da, co więcej takich metod nie używa Laicka,pod która się chciałeś jeszcze podwieszać.
Jeszcze na dodatek grozicie, a tylko dziś, tylko do mnie mi piszesz że powinienem popełnić samobójstwo, na koniec piszesz o plemniku w zębach, oraz że ja wystąpię jako oskarżony.

Ee ... nie wiem co bym zrobił na twoim miejscu, pe

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
"Koriolan 26 czerwca 2018 o 11:53
Agresja …
Moja 81-letnia matka, w rozmowie telefonicznej wciskała mi coś agresywnie. Powiedziałem jej, że to grzech i żeby tego nie robiła, że możemy porozmawiać o wszystkim spokojnie. Na to ona, że jest za stara by się zmienić. Zapytałem więc jej jako zagorzałej katoliczki, czy wierzy w martwego czy w żywego Boga ?
Bo żywy B ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
A co do obrażania rodziców, to ty pisałeś że mój ojciec był nikim , otóż nie był nikim, a tacy jak twój maltretowali takich jak mój ojciec i ty nie będziesz tego robić ani ze mną ani z nikim innym, to się nie powtórzy.

To nie PRL i nie ty będziesz ludziom dyktował, tak jak robili tacy jak twój ojciec, to już inny kraj.

  renia,  01/10/2019

Koriolanie, nuty katolicyzmu to tylko fakt że Paul Claudel był Katolikiem,

  Serpico,  01/10/2019

@renia:
On jest osobą która notorycznie ubliża katolikom i to nie tylko na tym portalu , teraz będzie pani zadawał debilne pytania , typu po co pojawił się Jezus. a o katolikach przeważnie pisze że to ludzie zaciemnieni i zwierzęcy.
Ma pani kawałek niżej.Jeśli pani chce się z nim męczyć, powodzenia, tylko proszę pamiętać że będzie starał się manipulować.

Nie tak dawno twierdz

...  wyświetl więcej

@Renia:
Tak naprawdę to chodziło mi o nuty katolicyzmu w Tobie.
Nie jest to niczym złym ale wywołało moją reakcję.

@Koriolan:
cytuję Koriolan:
"Reasumując
Katolicy bardzo dbają by ludzie myśleli iż oni są kontynuacją nauk Jezusa.
A TAK NIE JEST
Religia katolicka jest stworzona przez cesarza Konstantyna i późniejszych cesarzy. Takie spojrzenie odpowiada na kilka prostych pytań.
- skąd nazwa ?
Bo religię rzymsko-katolicką stworzono w Rzymie.
- dlaczego sied ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Nie jest ? Raptem przestałeś pisać o katolikach że to zwierzęta ? Moja była dziewczyna, jak napisałem że jest katoliczką, okazało się że wspiera morderców, tak raptownie się wszystko zmieniło ?

Naprawdę to nie będziesz już okłamywał ludzi, tak będzie NAPRAWDĘ.

@Serpico: popatrz w lustro ...
Twoje ego jest szalone a to kapowanie na Policję jeszcze pogorszyło Twój stan ...

@Koriolan:
Wolę patrzeć na to co wstawiam, polecam przeczytać, zanim podniesiesz paluszki z kłamstwami, ewentualnie zaczniesz pisać o skanach, mając na myśli cały czas ten sam skan i zanim mi powiesz że ja będę za coś odpowiadał, otóż nie, nie ja będę, a z tego co wstawiam robię także srceeny.
Mam 10 minut dla ciebie jak coś chcesz, byle szybko i bez kłamstw.

Nie ma mowy, nie

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Za wolno, 10 minut minęło kłamco, pa.
Aaaa ... jeszcze jedno na odchodnym, nawet gdybyś skasował wszystko, nawet gdybyś zniknął stąd, nic to nie da, ja już tym razem tego nie zostawię.
Cieszysz się ? Nie ma mowy, nie ma gadania, jest tylko zgłaszanie ciebie i to w ileś miejsc.
Pa.

A tak fakt, oprócz tego będę szukał admina, bezpośrednio, no to pa, zmykam, myk myk.

  Serpico,  01/10/2019

@Koriolan:
Wtedy ? Pośrednio go znalazłem, teraz się nie da, będę starał się bezpośrednio, dowie się dokładnie wszystkiego i sprawdzi, no mam nadzieję że tak będzie.
PA.

@Serpico: sorry ...
Pogadamy z Tobą innym razem. Dyskusja z pokrzywionym jest ciekawsza ...

@Pokrzywiony:
Związek czasu i wieczności.
W/g mnie jest to podobne do projektora filmowego z taśmą. Czas to przesuwająca się taśma filmowa a wieczność to projektor. Jedyny styk czasu i wieczności to jedna klatka filmu będąca w świetle projektora. Można ją nazwać klatka (chwila) Teraz.
My nie potrzebujemy ani zatrzymać taśmy, ani wyłączyć projektora. Nasz umysł pragnie jedynie ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
"W/g mnie jest to podobne do projektora filmowego z taśmą. Czas to przesuwająca się taśma filmowa a wieczność to projektor. Jedyny styk czasu i wieczności to jedna klatka filmu będąca w świetle projektora. Można ją nazwać klatka (chwila) Teraz. "
Ok, ale jeśli na obiektywie powstanie plama to będzie ona też obserwowalna na ekranie i nic nie pomaże majstrowanie z ekranem.
" a wieczność to projektor." ... nie wieczność, ale Umysł Boga , a EGO to taki obiektyw ;)

@Koriolan: ... Zresztą stworzenia Boga Anię nie uruchomiły projektora ani nie stworzyły taśmy. My tylko wypełniamy taśmę treścią. "Stojąc" na klatce Teraz malujemy, określamy następną klatkę i ogólnie określamy co będzie w szeregu następnych klatek.
Dlatego nie możemy zatrzymać czasu.
Nie możemy też zatrzymać się w czasie ... Bo JUŻ stoimy (trwamy) w nim. Możemy jedynie porzucić miotanie się po klatce i zrozumieć, poczuć, że jesteśmy ...
Częścią projektora.

@pokrzywiony: "obiektywie powstanie plama"
Tak ...
Tak właśnie objawia się ... Bóg.

@Koriolan:
"My tylko wypełniamy taśmę treścią. " Nie my jesteśmy postaciami widzianymi na ekranie, to jacy jesteśmy naprawdę wie tylko twórca filmu ...

@Koriolan:
"Tak właśnie objawia się ... Bóg. " Nie w postaci plam na postaciach, ale w postaci piękna i złożoności życia składaną w jedną harmonię jaką widzimy wokoło siebie.

@pokrzywiony: "wie tylko twórca filmu ..."
Na taśmie ... Malujemy swoje odbicie.
Np serpo maluje siebie jako rycerza na białym koniu. Właśnie "ratuje" Renię przed kontaktem ze mną.
Natomiast Stwórca stworzył nas ... Byśmy zobaczyli kim jesteśmy i krzyknęli z zachwytu ...
A więc MOŻEMY odkryć kim jesteśmy ...
Fakt że niewielu to robi (3%)

@Koriolan: "Na taśmie ... Malujemy swoje odbicie. "
Nie tak do końca, to jacy jesteśmy na taśmie jest efektem Dialogu z Reżyserem, a nie naszymi wymysłami gdyby było tak jak piszesz to dopiero by wyszła kaszana. :) Przecież tak naprawdę sam nawet nie bardzo wiesz jaki masz być, co najwyżej wyznaczasz sobie rolę jaką byś chciał odegrać, natomiast to w jaki sposób ją odegrasz i jakie właściwo ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: masz rację ...
Przy czym ja widzę swoją postać na filmie (i innych) z dwóch części.
1 - ramy stworzone przez Stwórcę
2 - małe elementy mojej wolnej woli.
.
Ja mówię o tej drugiej części, gdy mówię iż malujemy swoją postać na taśmie. Czyli - ciało nie może istnieć 300 lat ale mogę go zniszczyć już teraz.

  Hamilton,  01/10/2019

@Koriolan: uważajcie z Mariolkiem by ta taśma nie pękła ze śmiechu jak zobaczy tę waszą wielkość i wyższość. Nieszczęścia chodzą parami to wybuch i plama na ścianie może być 2 razy większe.

@pokrzywiony: trochę ciekawsza byłaby rozmowa o tym jakim stworzył nas Stwórca.
Mi się widzi, że Bóg jako, że jest całością to tworzy "wewnątrz siebie" z "materii" czym sam jest (na obraz i podobieństwo).
A więc w/g mnie jesteśmy częścią Boga a składamy się z ... Miłości. Czasem nazywam to energią ...
Przejawem nas są nasze myśli. I tu jest styk z Kroniką Akaszy.

@Koriolan: Nie wiem jak było w Twoim dzieciństwie, myślmy na podwórku wymyślali sobie zabawy sami i często przekomarzaliśmy się kim będziemy jako dorośli, jedni chcieli być policjantami inni strażakami, koleżanki przeważnie chciały być pielęgniarkami, lekarkami, przedszkolankami, itp ..., itd ... już wtedy zaczęliśmy kreować jakieś tam swoje marzenia o tym kim będziemy w przyszłości, jednak by je ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: u mnie było podobnie ...
W 4 klasie liceum wymyśliłem, że będę programistą i to zrobiłem. Wcześniej chciałem być pilotem samolotów.
Ponieważ Stwórca jest wieczny to rola w jego stworzeniu jest wiecznie stała. My możemy kombinować z rolami na tym świecie. Ale ten świat jest bez znaczenia. To znaczy rolę tu odgrywane są bez znaczenia.
Nie jest tutaj bez znaczenia - ...  wyświetl więcej

@Koriolan: "Nie jest tutaj bez znaczenia - rozwój duchowy. "
Dla mnie rozwój Duchowy oznacza, kierowanie się dobrymi powodami podczas dokonywania wyborów ... :)
Przypomnij sobie dlaczego chciałeś być programistą ?

@pokrzywiony: dobre powody ...
Dla mnie RD to oczyszczanie umysłu ze śmieci tego świata tak, by umysł był czysty w sensie jakim go Bóg stworzył. Dopiero wtedy możesz zobaczyć dobre powody.
Gdy mamy umysł "zabrudzony" myślami z tego świata (zaciemniony) to nie widać dobrych powodów.
Popatrz na serpico ... On z "dobrych powodów" ostrzega Renie przede mną. Nie widzi swojej nienaw ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: chciałem być programista bo to sprawiało mi przyjemność. Poczułem, że to świetne zajęcie w życiu i prócz przyjemności da mi też pieniądze. Nie myślałem wtedy o pomaganiu ludziom. W końcu oddałem innym to co zdobyłem ale dopiero teraz, po wielu latach zdobywania.
Po prostu zobaczyłem, że zdobywanie jest BEZ SENSU ...

@Koriolan: A ja chwiałem być elektronikiem, bo to było coś co sprawiało że czułem się społecznie przydatny.
Kiedyś siedziałem 12 godzin i prostowałem takie aluminiowe blaszki w kondensatorze do strojenia radia takiemu dziadkowi, bo chciałem zobaczyć jego szczęśliwą minę, sam nie wiem skąd ja na to wziąłem cierpliwość, choć z natury jestem cholerykiem ?
Tak sobie myślę, że chyba z czasem coś we mnie zabito coś bardzo ważnego. :(

@pokrzywiony: nikt nic nie zabił ....
Wszystko zrobiłeś sam sobie ... Widać, że nieświadomie ale to niczego nie zmienia. Tak samo było ze mną.
Cieszyłem się życiem, pracą, samochodami, seksem ...
Ale Stwórca dał mi znak ... Idź w inną stronę ...
Trochę się buntowałem ... Ale poszedłem.
Odkopuję w sobie to, co wcześniej zabiłem ...
Ożywam ....

@pokrzywiony: dlaczego warto zobaczyć, że to zrobiłeś sam sobie ?
Bo wtedy spokojnie możesz to ZMIENIĆ tak, by Ci pasowało.
Jeżeli zrozumiesz, że to Ty zepsułeś zabawkę to jak zepsułeś tak możesz naprawić.
Niestety nikt nam nie wejdzie do głowy i nas nie naprawi.
Stwórca jedynie kieruje nas łagodnie w dobrą stronę ...

  Serpico,  01/10/2019

Pani, zanim pani się wda z nim i pokrzywionym w dyskusje, daje to o czym pisałem

"Próbka nauczania Wróbla, kolegi Koriolana.
Piotr Wróbel
6 listopada 2018 o 22:33
Gorczyca, Arturku, czy jak ci jest.
Mnie mozesz odwiedzić. Ja jestem dwurura, to zasze się dogadamy. Jak ci sie znudzi to zawsze kozy i owce dam ci do dyspozycji.
Podać ci adres?
Ps do ap

...  wyświetl więcej

To jest tylko proszę pani próbka, jest tego dużo więcej, także jeśli pani chce marnować czas na rozmowy z tymi "ludźmi", owszem może pani, ale proszę mieć na uwadze że będzie to czas zmarnowany, będzie przed panią udawał itd, tylko po to żeby pisać, następnie gdzieś kogoś zwyzywa, nie ważne gdzie, byleby był to katolik.
Pozdrawiam.

Ładnie powiedziane, że wiara w Boga to jest swego rodzaju jarzmo, zobowiązanie do postępowania zgodnie z jego wolą, a ateizm to jakby zrzucenie tego jarzma. Tylko ilu ludzi deklarujących się jako wierzący naprawdę tak postępuje?

@pasjonatpl: "Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie" (Mt 11,30).
Fakt, że katolicyzm zagubił prawie kompletnie przesłania Boga.
Ale są jeszcze chrześcijanie ...
I powstaje pytanie ...
Co robią ludzie po zrzuceniu jarzma ?

  renia,  17/10/2019

Jeśli ktoś deklaruje się jako wierzący a jego postępowanie nie jest tego dowodem to jego wiara martwa jest. (List Jakuba : " Wiara bez uczynków martwa jest"

  Koriolan,  17/10/2019

@renia: Ogólnie masz rację.
Dobre postępowanie jest opisane w "prawie Mojżesza". Żydzi tak postępowali.
Ale to NIE wystarczyło.
Musiał przyjść Jezus, który stwierdził ...
O Bogu nauczajcie ale go NIE ZNACIE.
Dał wiele przykładów w tym przypowieść o bogatym młodzieńcu, który MIMO dobrych uczynków przez całe życie - odszedł zasmucony.
Powstaje pytanie ... ...  wyświetl więcej

  renia,  18/10/2019

@Koriolan: "Chciała byś by Bóg tak się ucieszył na Twój widok ?"

Nie muszę być jak syn marnotrawny by się Bóg ucieszył na mój widok, bo o drugim synu z przypowieści ,który był wierny, Ojcu pisze,że wszystko co należało do Ojca należało też do niego.Zależy mi na radości Boga nie tylko na mój widok ale też na widok innych ludzi.
Jeśli chodzi o Prawo Mojżeszowe to Żydzi nie dawali rady

...  wyświetl więcej

@renia: Pięknie Reniu, warto tylko dodać - w kontekście Twojej wcześniejszej wypowiedzi, że łaską zbawieni jesteśmy, bynajmniej nie dzięki uczynkom, choć te przecież i tak idą wraz z nią w parze. Ef. 2:1-10

@renia: "przyszedł Jezus by nam ułatwić zbawienie i pozostawiając nam wzór jak żyć,mówiąc co jest ważne w życiu a co nie"
No właśnie ...
Co jest ważne a co nie jest ?

@renia: "przebaczając nam grzechy "
A więc masz już przebaczone wszystkie przeszłe grzechy i przyszłe.
Czyli staniesz czysta na sądzie ostatecznym ?

Co do ATEIZMU, to zależy od samych ludzi, czy chcą być wierzący w Boga, czy też nie.
Ja jestem wierzący, nie uznaję się za ateistę, ale mam pewne wątpliwości, co do: wiary. Z pewnymi rzeczami się nie zgadzam, co głosi wiara i religia i mam do tego prawo, jak każdy z nas.
Nawet nie wiara w Boga nie jest niczym złym. Księża próbują ludzi nakłaniać do wiary, ale to i tak ludzie decydują ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska