Login lub e-mail Hasło   

Czyżby stała Eulera e rządziła Wszechświatem?

Co naprawdę mnie interesuje, to czy Bóg miał jakikolwiek wybór przy tworzeniu świata.Albert Einstein
Wyświetlenia: 117 Zamieszczono 11/10/2019

Według najnowszych badań wiek Wszechświata (na podstawie badań z 2015 roku) wynosi 13,798 ± 0,037 miliardów lat a jego widzialną średnicę ocenia się na ok. 91–93 miliardów lat świetlnych. Uważa się że o jego strukturze i dynamice ekspansji decydują trzy składniki; ciemna energia 68,3%, ciemna materia 26,8 % oraz zwykła materia 4,9 %. Aż 95,1 % naszego Wszechświata stanowią byty w zasadzie wirtualne, które swoją obecność objawiają tylko oddziaływaniem grawitacyjnym na zwykłą materię; przyciągającym – ciemna materia, odpychającym – ciemna energia, i to jest niestety cała wiedza o tych bytach. Od wielu lat pojawiają się alternatywne koncepcje rozwiązania problemu brakującego źródła grawitacji tej przyciągającej i odpychającej.

Falowa teoria grawitacji przewiduje istnienie grawitacyjnego efektu Dopplera w postaci dodatkowego przyspieszenia w trakcie radialnego ruchu materii w polu grawitacyjnym. Dla oddalających się mas to dodatkowe przyspieszenie  Δg1 będzie równe;

Δg1=g0 (V/c+2(V/c) ² ) / (1+V/c)

Dla zbliżających się mas to dodatkowe  przyspieszenie   Δg2 będzie równe

Δg2 = g0 (-V/c+2(V/c) ² )/(1-V/c)

Niesymetryczność efektu Allaisa Δ Δ g.

Δ Δ g = Δg1- l Δg2 l =2(V/c) ² / (1- (V/c) ²)

Dla V << c Δ Δ g =2(V/c) ²

g0- przyspieszenie grawitacyjne dla orbity kołowej

V= dr / dt- prędkość radialna

c- prędkość światła

Ruch orbitalny dowolnej masy wywoływać będzie zmiany grawitacji w wytwarzanym cieniu, wynikający z sumowania przyspieszeń według praw Newtona wzmocniony niesymetrycznością efektu Allaisa którego charakter jest wyraźnie Dopplerowski <Efekt Allaisa i ciemna materia>.

.

g=g0+g1 (1+2(V/c) ²)

W przypadku gdy wirujące masy są po przeciwnych stronach ich prędkość mijania wniesie 2 V i ten przyrost wyniesie j/n.

g=g0+g1 (1+8(V/c) ²)

W układach planetarnych te efekty są bardzo małe i chyba nie powodują zauważalnych konsekwencji ale w większych strukturach np. galaktykach spiralnych to wzmocnienie może być wielokrotnością grawitacji jasnej materii.

Poważny problemem jest obliczanie wzmocnienia grawitacji dla takich struktur które można przyjąć jako struktury ciągłe (jest to daleko idące przybliżenie ale konieczne przy próbach obliczeń w skalach makro; galaktyki spiralne, ośrodek międzygalaktyczny gromad galaktyk czy choćby pierścienie Saturna), ale nawet takie założenie nie pozwala na wykonanie operacji całkowania tej struktury ponieważ pojawia się tutaj funkcja wykładnicza.

g=g0+gr (1+8(V/c) ²)(1+8(V/c) ²)(1+8(V/c) ²) …….(1+8(V/c) ²)

g=g0+gr (1+8(V/c) ²)n

To równanie można zapisać j/n.

Wydaje się że pojawia się tutaj pewna analogia do granicy ciągu Eulera której wynikiem jest niewymierna stała Eulera e=2,718281828459 będąca podstawą logarytmu naturalnego. Z całą pewnością ta analogia nie jest ścisła ponieważ z jednej strony mamy abstrakcyjną matematykę z nieskończonościami a z drugiej bardzo złożoną rzeczywistość fizyczną ale gdy wykonamy proste obliczenia pojawia się zdumiewający wynik.

CM-Ciemna materia.

CE-Ciemna energia

M- Materia zwykła

Dlaczego CM/M równa się 2e a CE/CM daje e, nie mam bladego pojęcia. Przypadek, fluktuacje kwantowe, efekty towarzyszące procesom inflacyjnym; być może.

Iwanowski Krzysztof

.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 562
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1207
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 451
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 473
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 742
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1104
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141858
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 240284
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111403
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122243
 
Autor
ArtykułStała Eulera jest tylko jeną z wielu ustawionych przez Boga stałych prowadzących do wyniku końcowego, bo gdzie przykładowo stała PI ?, a gdzie stałe Placka ? Jeśli w dowolną chaotyczną przestrzeń wprowadzi się stałe prawidłowości warunkujące tą przestrzeń, to ta przestrzeń przestaje być chaotyczna ( bezcelowa ) ... Hmm, tylko czy ten cel jest świadomy ( przewidywalny ) ?

@pokrzywiony: "a gdzie stałe Placka ?" - Azali...znaczy się, że którego Placka? Czyli, że Kaczyńskiego Jarosława?

@pokrzywiony: ucony Mariolku obyś ty nie nabawił się plackowatego łysienia od tego myślenia o stałych z przerażenia, bo będziesz wyglądał jeszcze bardziej chaotycznie i 'naókowo'.

@pokrzywiony: 'Jeśli w dowolną chaotyczną przestrzeń wprowadzi się stałe prawidłowości warunkujące tą przestrzeń, to ta przestrzeń przestaje być chaotyczna'
Mariolek wyrzuć miotłę i w przestrzeń swojej meliny wprowadź PI, będziesz miał zawsze czysto i nic ci już nie będzie śmierdzieć 'ócony' Maxie od Placków i cieńkich Naleśników.

@pokrzywiony:
EDIT:
" stałe Placka" => stałe Plancka
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)Plancka

@pokrzywiony: dla mnie stałe są obrazem ...
Ignorancji ludzi ...
Coś im nie pasuje we wzorze to dodają jakąś stałą ... I nawet nie wiedzą jaką ona ma wartość :-)))
Takie .,. Nie wiem ile to jest ale powinno być coś koło 3,14 ...

@Koriolan: Spójrz przykładowo dzięki ustaleniu stałej Pi, można na podstawie średnicy koła wyliczyć jego obwód bez konieczności dokonywania dodatkowych pomiarów, a to oznacza że średnica i obwód są ze sobą powiązane w sposób konkretny, a nie dowolny. Zwróć też uwagę w jaki sposób powstają fraktale w przestrzeniach chaotycznych uwarunkowanych Atraktorem, przykładowo trójkąt Sierpińskiego, albo w gr ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: o tym właśnie mówię ...
Ale z odwrotnej strony.
Bóg stworzył gwiazdy a człowiek "patrzy" - NIE WIDZI - ale sobie wyobraża np wzór wiążący promień i obwód jakiegoś koła ....
Podkreślę ... WYOBRAŻA sobie.

  Hamilton,  12/10/2019

@Koriolan: od razu widać, że ten dochtorat robiłeś jak cię z IV podstawowej brali do wojska.

1) Grawitacja obserwowana na Ziemi i w Układzie Słonecznym jest asymetryczna (tylko przyciąganie mas)
2) Ucieczkę galaktyk możemy modelować wprowadzając ujemną grawitację.
zatem:
Być może grawitacja jest symetryczna - przyciąganie mas w skali gwiazdowej i mniejszej oraz odpychanie grawitacyjne dla wielkich mas (galaktyk).

@Adam Jezierski: Słuszne uwagi Jezierski Adamie. Czyli, że masa większa(pan Koriolan - ponad metr żywej wagi) przyciąga masę mniejszą(pan Serpico - zaledwie 70 kilogramów). Razem to daje dwa metry żywej masy, a masa ta może przyciągnąć, a nawet odpychać resztę masy.

  Hamilton,  12/10/2019

@Quasimodo: te dwie masy z kolei powodują, że 'ucone' naleśniki eioby przy znikomej masie intelektu mają aż takie odchyły i odloty.

@Hamilton: Hahaha, a słyszałeś wuju, że już jest nagonka przez prawicowe media na Tokarczuk? Jakiś oszołom zmienił nawet na chwilę wpis w wiki na "pisarka antypolska".

@Quasimodo: zaczyna być jak za wujcia Stalina - kto nie z 'pisdem', Jarozbawem i ciotką Krychą ten zdrajcą narodu.

  jotko49,  12/10/2019

@Hamilton: Dlaczego straszysz ludki w dzionek tak cichutki. Wszak cisza Narodowi wreszcie przysługuje, a tu jak namieszać przefarbowany szubrawiec kombinuje. Czyżby on ci wspierał J. Hartmana kreując się na onego Fana, co Olgę zanęcał niczym byczek jurny, by Naród zapędziła do urny. Już nawet w temacie udzielił się z promocją nader znakomitą, przesławny Zakład Bytom. ;-)
...  wyświetl więcej

  Hamilton,  12/10/2019

@jotko49: nie bądź taki towarzysz Wiesław. On też pędził studentów do nauki, pisarzy do piór a syjonistów do Syjonu. To nie twórcy są upolitycznienie, to politycy chcą wszystko upolityczniać i wpierdają się we wszystkie dziedziny życia.

@Hamilton: Śledż życie nim zaczną Cię śledzić ...miejmy spokojny i chłodny ogląd rzeczywistości nim w prosektorium połamią nam kości.
Obce mnie eiobowe maratony, polityczne frustracje, wybiegi, zawody, gdy mętne są wszelkie wody. Oni się tym bawią, w jej rytm kołyszą, pozbawieni zaś jej wyją wściekle i dyszą. Gdy oni majaczą w transie, ja zawsze do nich w dystansie, codziennym zajmuję się c ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony, @Ouasimodo, @Koriolan, @Hamilton, @jotko49 Uniemożliwiacie dyskusję na temat grawitacji i roli podstawy logarytmów naturalnych (liczby Eulera) we Wszechświecie.

@Adam Jezierski: hmm ...
Uważasz, iż podważanie wszystkich stałych nie jest dyskusją nad stałą 'e' ?
Czy też uważasz, że powinienem mieć określony przez Ciebie pogląd ?

@Koriolan:
1)Nie uważam.
2) Mam nadal nadzieję, że na tym forum odbędzie się sensowna dyskusja z autorem artykułu.

@Adam Jezierski: "Czyżby stała Eulera e rządziła Wszechświatem?"
Tytuł jak i podtytuł artykułu wskazuje że Autorowi chodzi o coś więcej niż tylko o grawitacje. :)
Dla niezorientowanych dodam że stała e jest podstawią logarytmu naturalnego i stosuje się ją nie tylko w obliczeniach grawitacji. ;)

@pokrzywiony:
Nie zauważyłem w tym artykule żadnych twierdzeń dotyczących bogów.

@Adam Jezierski: Pojęcie Bóg może w równym stopniu oznaczać istnienie pewnych stałych warunkujących porządkowanie zdarzeń w wszechświecie, przykładowo Autor prowokacyjnie na miejscu Boga wstawił stałą Eulera. :)
Oczywiście Autorowi ma prawo się nie spodobać kierunek naszej dyskusji, tak jak i nam ma prawo się nie spodobać jego prowokacja. ;)

@pokrzywiony:
Boga sobie definiują w różny sposób, a potem każą płacić proboszczowi, bo jak nie zapłacą, to dziad z brodą skieruje ich do piekła.

@Adam Jezierski: Tak, tylko że w jakiś tajemniczy sposób te definicje trafiły do głębokich przekonań w ludziach.
Wiec na tej podstawie trudno zdefiniować czymże jest właściwie pojęcie prawdy, fizycznymi stałymi prawidłowościami, czy głębokimi ludzkimi przekonaniami ?
Dawniej pioruny były postrzegane jako gniew bogów, a dziś odkryta za ich pośrednictwem elektryczność nam służy.
...  wyświetl więcej

"czy Bóg miał jakikolwiek wybór przy tworzeniu świata"
Uważam, że tak ....
Dał też ludziom wolną wolę w interpretacji (odkrywaniu) tego co stworzył ...

@Koriolan:
Pytanie Einsteina dotyczy możliwości istnienia innego (innych) wszechświatów różnych od naszego.
Artykuł Krzysztofa Iwanowskiego dotyczy stałej matematycznej.
Liczba e musi mieć taką wartość jaką ma. Podobnie jak liczba pi i inne tego typu liczby.
Motto nie bardzo pasuje do treści artykułu (moim zdaniem).

@Koriolan: Przekazał ludziom konstrukcje swojego umysłu i dał im dostęp do swojego umysłu w którym znajdują się nasze umysły w których możemy urzeczywistniać swoje stworzenia w postaci różnych konstrukcji, którymi lubimy się dzielić z swoimi bliźnimi ( braćmi ).

@Adam Jezierski:
"Co naprawdę mnie interesuje, to czy Bóg miał jakikolwiek wybór przy tworzeniu świata.Albert Einstein"
Analogicznie można sformułować to pytanie w odniesieniu do człowieka, czy człowiek może nie tworzyć ?
Ps. Pozwolę sobie wspomnieć że siła odśrodkowa jest siłą która działa w przeciwnym kierunku do grawitacji, a to może oznaczać że owa tajemnicza ciemna energi ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
W odniesieniu do człowieka, to pytanie brzmi:
Czy ja musiałem zrobić ten, a nie inny, wynalazek? Czy musiałem mieć na niego pomysł 18 sierpnia o godz. 18.34?

@Adam Jezierski: ja uważam, że podtytuł jest Świetny i obejmuje stałą e.
Już napisałem swoje zdanie ...
Stała "e" nie istnieje. Ludzie ją sobie wymyślili w związku z tym stała "e" nie rządzi światem. Tytuł pokazuje, potwierdza moje zdanie - ludzie (naukowcy) nie wiedzą CO rządzi tym światem :-)))

@Koriolan: " ludzie (naukowcy) nie wiedzą CO rządzi tym światem :-))) "
Za to wiedzą coraz więcej o tym jak ten świat działa, odkrywając ciągle nowe prawa porządkujące chaos. :)
Oczywiście możemy założyć że Autor artykułu wybrał taki tytuł w celu sprowokowania ciekawości jego rozważaniami na temat grawitacji, jednak odpowiedź na takie prowokacje nie musi być zgodna z założeniami Autora, to kwestia wolnej woli czytelników dopowiadających na prowokacje. :))))))))))))))

@Koriolan:
Jesteś sam.
Jako jedyny twierdzisz, że stała Eulera nie istnieje.
Kopernik też kiedyś był sam …-:)))
Myślę, że nie zrobisz kariery Kopernika.
… ani Eulera.

@Adam Jezierski:
"W odniesieniu do człowieka, to pytanie brzmi:
Czy ja musiałem zrobić ten, a nie inny, wynalazek? Czy musiałem mieć na niego pomysł 18 sierpnia o godz. 18.34? "
I jaką odpowiedź w sobie odnalazłeś ?

@pokrzywiony:
Nie musiałem.
Jestem indeterministą.
Poczytaj moje evergreeny. Wyjaśniam w nich dlaczego ścisły determinizm Einsteina to błąd.

@pokrzywiony: w/g mnie naukowcy wprowadzają coraz więcej chaosu. Standardowo ... Od ich badań pojawia się więcej pytań a nie uzyskujemy odpowiedzi na poprzednie pytania. Popatrz jak prosty był świat Kartezjusza. Einstein postawił mnóstwo pytań - dokładniej jego wymysły. A spróbuj napisać - na jakie pytanie odpowiadają teorie Einsteina ?
Inaczej mówiąc ... Naukowcy odkrywają coraz mniejsze cząstki ale i tak nie potrafią odpowiedzieć na proste pytania.

@Adam Jezierski: Adasiu gdybyś ty uczył Einsteina nie popełniały tak kardynalnych błędów.

@pokrzywiony:
Nie pisz, co Autor miał na myśli.
Nadal mam nadzieję, że Autor wypowie się osobiście.

@Hamilton:
Spieprzaj dziadu.

@Adam Jezierski: nie karm trolla ...

@Adam Jezierski:
"Nadal mam nadzieję, że Autor wypowie się osobiście. "
Ja też ... :)

@Adam Jezierski: "Poczytaj moje evergreeny. Wyjaśniam w nich dlaczego ścisły determinizm Einsteina to błąd. "
Spróbuj mi to wyjaśnić w paru zdaniach, potrafisz ? ;)
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)Ockhama

  Hamilton,  12/10/2019

@Koriolan: na szczęście dwóch 'naókowcuf' z eioba jak postoją na rynku z tabliczką na czole i mamrotem w ręce to potem odpowiadają na każde pytanie. Hahaha - że w życiu najważniejsze jest życie i jest bez sensu, bo jest piękne i potrafią tak pierdolić godzinami przez kilka lat.

@pokrzywiony:
Nie potrafię.

@Koriolan: Nie stosują ...
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)Ockhama ... tworząc nieistniejące byty. ;)

@Adam Jezierski:
"Nie potrafię. "
Spróbuj może akurat odkryjesz przy tych staraniach coś ciekawego, a może nawet fascynującego ?

@Hamilton: dowcipy Twojego ego są ciężkie jak wiersze seta1212 ...

@pokrzywiony:
Leonhard Euler był genialnym matematykiem.
Inny geniusz matematyki Pierre Simon de Laplace na pytanie zadane przez Napoleona Bonaparte - "Dlaczego w jego pracach nie ma ani słowa o Bogu?" - odpowiedział - "Ta hipoteza nie była mi do niczego potrzebna".
Pierre Simon de Laplace postąpił zgodnie z brzytwą Okhama.

@pokrzywiony: jest gorzej niż tylko brzytwa Okhama.
W/g mnie kierunek jest błędny....
Dzieląc (odkrywając) coraz to drobniejsze części NIE MOŻNA odkryć zasady działania (istoty) wszechświata.
To tak jakby najmniejsza część samochodu pozwoliła poznać funkcję (istotę) samochodu.
Jest akurat odwrotnie ...
By poznać funkcję samochodu należy zsyntetyzować wszystkie części ...
To już zrobili ludzie oświeceni ...

  Hamilton,  12/10/2019

@Koriolan: twoje wywody 'naókowe' są lekkie jak wełna barana. Z Mariolkiem powinniście wykładać na jakimś uniwersytecie. Najlepiej kafelki w kiblu. Tu marnujcie swój szalejący intelekt 'naókowo - badafczy'.

@Adam Jezierski: no i ....
Laplac doszedł do końca ?
Nie ....
gdyż w/g mnie wyrzucił najistotniejszą koncepcję ....
Zwróć uwagę, że żadna naukową teoria nie wyjaśnia wszystkiego do końca.
Lub inaczej ...
Każdej teorii CZEGOŚ brakuje ...
Ciekawe czego ?

@Hamilton: utknąłeś w zaklętym kręgu nienawiść - kpina - nienawiści - kpina ...
Może go wreszcie porzucisz ?
Jeszcze Ci się nie znudził ?

@Adam Jezierski: Czy fizyka jako nauka potrzebuje człowieka który ją tworzy, choć w samej fizyce hipoteza istnienia człowieka jest zbędna, bo jest oczywista . ;) Faktem jest że fizycy to taż ludzie z zdolnościami postrzegania pewnych prawidłowości na podstawie których mamy możliwość tworzenia czegokolwiek. :)

@pokrzywiony:
Człowiek nie tworzy praw przyrody, tylko je opisuje.

@Koriolan: "Dzieląc (odkrywając) coraz to drobniejsze części ..." Myślę że raczej koncertując całość uwagi na szczegółach, traci się treść wynikającą z całości obrazu.

@Adam Jezierski: "Człowiek nie tworzy praw przyrody, tylko je opisuje."
Opisuje po to by móc lepiej z nich korzystać i lepiej się w nich odnajdywać, jednak ciągle w tle będzie wyczuwane pytanie kto człowiekowi nadał takie zdolności ?

@pokrzywiony:
http://eiba.pl/4
Kiedy oglądamy przez lupę fragment obrazu impresjonisty, Moneta, Gauguina, Van Gogha, to widzimy kolorową plamkę.
Podobnie jest, gdy obserwujemy, podglądamy, inwigilujemy sąsiada zamieszkującego w apartamencie na osiedlu za bardzo wysokim murem. ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: tak ...
To, to samo ...
Poprzez skupianie się na częściach, traci się obraz całości ...

@pokrzywiony:
Zwierzęta także korzystają ze zdobytej wiedzy o świecie.
Na skutek ewolucji człowiek jest lepszy od krów i owiec (w tej dziedzinie).

@Koriolan: reasumując : nikt w dziejach świata nie doszedł do niczego oprócz naszego dzbanka - Koriolanka, który widzi inaczej. Ty Kori szukaj zwolenników swych teorii wśród zezowatych.

@Koriolan:
Kiedy oglądamy przez lupę fragment obrazu impresjonisty, Moneta, Gauguina, Van Gogha, to widzimy kolorową plamkę.
Podobnie jest, gdy obserwujemy, podglądamy, inwigilujemy sąsiada zamieszkującego w apartamencie na osiedlu za bardzo wysokim murem.
Najczęściej nie widzimy psychopaty, tylko człowieka mającego normalne ludzkie uczucia. Człowieka kochającego swoje dzieci, ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: co tam szalik. A jak w szafie u Adaśka pietruszka po 50 dolców za kilo ? Afera miedzynarodowa. Amerykańcy się ciebie tak wystraszyli, że znieśli wizy.

@Adam Jezierski:
"Zwierzęta także korzystają ze zdobytej wiedzy o świecie.
Na skutek ewolucji człowiek jest lepszy od krów i owiec (w tej dziedzinie). "
Tak i nawet zwierzęta potrafią sobie tą wiedze przekazywać z pokolenia na pokolenie. :)
Ewolucja może być równie dobrze interpretowana jako proces adaptacyjny, jednak procesy ewolucyjne wymagają zdolności analitycznych, ...  wyświetl więcej

@Hamilton: "szafie u Adaśka pietruszka po 50 dolców "
Zaczepiasz kogoś innego bo nie chcesz wyjść z zaklętego kręgu ...
Nienawiść - kpina - nienawiść - kpina - nienawiść ...
I tak do rychłej już śmierci ...

@Adam Jezierski: cóż ...
Opisujesz normalny świat. Dla mnie nie jest to perspektywa "jednego prawa".
Już to nieraz pisałem ...
Dla mnie już odkryto prawo wszystkiego. Jest to proste prawo ...
.
Wszystko jest Miłością.
Co nie jest Miłością, jest iluzją.
.
To jest dla mnie perspektywa pokazująca obraz całości.
I tak np. w świetle tego pr ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
To jest umowa korzystna dla naukowców.
PS. Nie zawsze powołujemy się na twórcę.
Np. Wykorzystując logarytmy naturalne nie powołujemy się na Eulera. Wykorzystując twierdzenie o trójkątach nie dajemy odsyłacza do prac Pitagorasa itp. Jak coś jest oczywiste, nie ma powodu do marnowania "papieru".

@Koriolan:
Hamilton onanizuje się opluwając ciebie, a ty masz miękko na skutek oplucia.
To jest sado-masochzm.
Lubisz Wikipedię? Poszukaj sobie siebie.

  Hamilton,  12/10/2019

@Adam Jezierski: ty onanizujesz się podając linki do swoich evercuśtamow i też masz miękko jak ci wpadnie odsłonka. O nie wyzywaj Koriolanka bo dzięki niemu miliony inżynierów na całym świecie dowiedziało się, że liczba PI jest kompletnie bezużyteczna.

@Adam Jezierski:
'Np. Wykorzystując logarytmy naturalne nie powołujemy się na Eulera. Wykorzystując twierdzenie o trójkątach nie dajemy odsyłacza do prac Pitagorasa itp. Jak coś jest oczywiste, nie ma powodu do marnowania "papieru". "
Dlatego też w pracach naukowych nie ma potrzeby powoływania się na Boga, bo to jest oczywiste ;)
A tak na marginesie takie proste pytanko, dlacz ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  12/10/2019

@pokrzywiony: kolejne fundamentalne pytanie godne Sokratesika z Sedesu. Ale masz rację, stała Eulera jest zbędna by zdiagnozować awarię jedynego zwoju w mózgu, ale dobrze się na nią powołać dla szpanu.

@pokrzywiony:
Ludzki organizm nie jest przemyślaną konstrukcją tylko efektem doboru i selekcji naturalnej.
Jak to napisał genialny uczony Karol Darwin.
PS. Powołałem się na Darwina, bo może o nim nie słyszałeś …-:)))

@Adam Jezierski: By zbudować pralkę też trzeba dobrać materiały z jakiej jest budowana, a do tego doboru niezbędne są dobrze przemyślane kryteria doboru, a to oznacza że niezbędna do ich powstania jest logiczna myśl.
Na marginesie wspomnę że pralka nie potrafi sama od siebie zwiększać mocy swojego silnika dobierając go do warunków eksploatacji, w tym bezsprzecznie jest gorsza od konstrukcji ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
1) Szkoda, że nie znasz teorii ewolucji.
2) "Fizyka nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące praw które rządzą naszą rzeczywistością, a my jako żywe organizmy jesteśmy częścią wszechświata który badamy. :) " - to prawda, ale z tego nie wynika istnienie pana z brodą, który wymusza dawanie na tacę proboszczowi i dotowania biskupa pod groźbą przypiekania na wolnym ogniu.

@Adam Jezierski: to byli genialni matematycy, ale nie przesadzaj, aż tak genialni jak Adam Jezierski ma pewno nie byli. W to to ci nikt nie uwierzy.

@Adam Jezierski: Pan z brodą to tylko ludzkie wyobrażenie Twórcy, jednak jak dla mnie absurdem jest sądzić że powstanie automatycznej pralki wymagało inżyniera projektanta, a powstanie ludzkiego organizmu już takiego inżyniera nie potrzebowało. Według mnie Ateiści nazywają swojego Boga "doborem naturalnym" to taki tajemniczy byt wyjaśniający Powstanie Życia i jego przemyślanej złożoności. Właściwi ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: delikatnie zwracałem Ci uwagę, że za dużo opisujesz relacji których nie znasz - ja - ham-ilton, a za mało zwracasz uwagę na relacje dla Ciebie prawdziwa - Ty - ham-ilton.
To nagminny przypadek, ale zwrócenie kierunku w głąb SIEBIE - naprawdę dużo daje ...

  Hamilton,  12/10/2019

@Koriolan: no Kori jak ty się tak zwrócisz ku sobie to miliony inżynierów ma świecie dowiaduje się, że liczba Pi jest kompletnie bezużyteczna i do niczego. Hahaha - ty się zwracaj często tylko nie wymiotuj 'naókowo', bo wezmą cię do łuśficania warszawy, oślo albo innego honolula.

@Adam Jezierski: Pomiary fal grawitacyjnych, to pomiary z zakresu nasłuchiwania szumów promieniowania kosmicznego tła w których gromadzi się tysiące, miliony, a nawet miliardy próbek pomiarowych, które następnie odsiewa się złożonym aparatem matematycznym. Wystarczy że gdzieś w przestrzeni kosmicznej przeleci jakaś asteroida i już jest rejestrowana pewna anomalia którą trzeba zinterpretować. Chcąc ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Akurat ty prostaczku, to specjalnie złożony nie jesteś, stała Placka i Hermas hahahaha ...........................

Pomiary "stanów subtelnych" uwaga hahahahahahaahahahahhahaahaah............

Kmiot serio idź stąd hahhahaha .......................

Ty .. , ty się nawet do buraczarni na onet nie nadajesz hahahahhahahaaha ......poważnie, to już jest poniżej

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Z ciebie jest problem już k... 15 p... lat wszawy pajacu, na dodatek medialny hahhah ....
z 200 zl miesięcznie za net i ludzie nie musieliby takich jak ty i spasiona łajza oglądać, ani znosić, zasrana menelnia.

Pewien teolog William of  Occam w XlV wieku napisał; <Jeżeli jakąś właściwość można wytłumaczyć dynamiką geometrii struktury budowy, to nie należy tłumaczyć jej fluidem>
Ja ateista cytuję teologa, ale jak ktoś mówi sensownie to dlaczego nie. Wydaje mi się że przestrzeń współczesnej fizyki zdominowały byty wirtualne, które zdają się rozmnażać, niczego nie tłumacząc. Myślę że to jest główny problem.

@krzysztof iwanowski:
Masz na myśli przeintelektualizowanie nauk ścisłych ?

@pokrzywiony: jak do tego dodamy niedointelektualizowanych cieńkich placków to dostaniemy komplet chaosu w nauce.

@krzysztof iwanowski:
W IV wieku ateiści i agnostycy musieli maskować swoją niewiarę, jeśli nie chcieli zostać zamordowani przez świętą inkwizycję.
Ockham miał poważne kłopoty i oskarżony o herezję ledwo uszedł z życiem.

@Adam Jezierski: pomyliłeś lata. Inkwizycja działała XIII - XIX wiek w/g Wiki. Choć faktycznie katolicy już w IV wieku zaczęli walkę o władzę religijną ...

@Koriolan:
Ockham żył w XIV wieku.
Zrobiłem literówkę.

@Adam Jezierski: :-)))

@pokrzywiony: Mariolek musisz wypożyczyć NASA ten swój subtelny oscyloskop na karbid z tą urwaną wajchą i konsultować na bieżąco zagadnienie dzwoniąc zębami, bo inaczej nie dadzą sobie rady.

@Hamilton:
Nie wiem czy jesteś oryginalnym hamiltonem, czy tylko jego podróbką co mu konto zajebała.
Ale to nieważne, pewnego dnia to i tak wyjdzie na jaw. :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska