Login lub e-mail Hasło   

Nauczyciel...

... prawdy
Wyświetlenia: 427 Zamieszczono 20/12/2019

„Czy odkryłeś, kto umiera, kiedy się umiera?”

 Dla mojej głowy jest jasne, że przy narodzinach zaczyna się żyć, ale też i umierać. Życie i śmierć są przejawami tego samego istnienia. Intelektualnie rozumiem, że wraz ze śmiercią umiera też wszystko, z czym się identyfikujemy: ciało, myśli, nasze związki międzyludzkie, doświadczenie i owo „Ja”, któremu przypisujemy tak wielkie znaczenie. Dlatego każdego dnia warto sobie powtarzać:

„Ja tym nie jestem. Jestem świadomością”, i  nie przywiązywać się zbytnio do tego, czym nie jesteśmy. Ale czy to wszystko wystarcza, żeby uwolnić się od strachu przed śmiercią?

 

Kim jesteś?

Pewien młodzieniec siada przed jej domem i błaga, żeby Śmierć nauczyła go, czym jest Prawda. A Śmierć nie chce o tym słyszeć, chowa się. Potem, żeby pozbyć się chłopaka, oferuje mu złoto i bogactwa. Proponuje mu nawet królestwo i bardzo długie życie, ale on wszystko odrzuca. Chce tylko tego, co jest poza zasięgiem samej Śmierci. Śmierć jest tym poruszona.

Prawda- czym jest?

Śmierć zgadza się przyjąć go na ucznia i zostaje jego guru. Uczy młodzieńca tego, co raz poznane, rozwiązuje wszystkie węzły w sercu i czyni zbędnym jakiekolwiek inne poznanie. 

Wszystko co się rodzi, umiera, wszystko, co umiera, się odradza. Pozostaje tylko Dusza, czysta świadomość, która nigdy się nie narodziła i jest poza czasem.

 Widzisz? Nie jestem negatywna. Mogę być Wielką Nauczycielką. W istocie, dzięki mnie ludzie zadają sobie zasadnicze pytania na temat życia.  A jeśli dobrze się zastanowisz to właśnie ja was tu na Ziemię przywiodłam.

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 882
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 722
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 896
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1050
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 862
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 408
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 854
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 425
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 647
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 875
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 520
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 764
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 583
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 582
9
komentarze: 43 | wyświetlenia: 331
 
Autor
ArtykułKiedy się zaczyna żyć i co to znaczy żyć ?
Ludzie wymyślili miliony pojęć ale gdy je rozważyć w spokoju mają one więcej iluzji niż prawdy. Np co się dzieje w momencie urodzenia ?
W/g mnie osiąga się jedynie niezależność ciała. Przed urodzeniem oddychała, jadła itd. za nas matka po urodzeniu robimy to sami. Nasze ciało robi to samodzielnie.
A więc powiedzenie, że życie startuj ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Zgadza się mułło, wszyćko to iluzja, ale rentę trza wziąć i napełnić bębenek. Choć to przynajmniej nie jest iluzją i pogonią za wiatrem.

  Hamilton,  20/12/2019

@Koriolan: pozostaje jeszcze inne zasadnicze pytanie. Co ludzkość by zrobiła bez uconego Mańka i ośficunego Koriolanka ? Aż strach się bać. Ja to bym umarnoł bez tej wiedzy zza miedzy..

  Hamilton,  20/12/2019

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: na szczęście te co nic nie wiedzom napełniają kałduny tym darmozjadom co to szyćko wiedzom oprócz tego jak się samodzielnie utrzymać za własne bez wyciągania łap po cudze. Tego te Ełgieniusze nie wiedzom.

@Hamilton: Wuju, nie mów tak. Jesteś niesprawiedliwy. Koro nie dba tylko o siebie. Ma gest i fantazję, by oprócz swojego brzucha napełniać też brzuch Wróbla. Chłopak potrafi jednak zadbać o innych.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: to kormoran jeździ do dalajlamy, bo dostanie zjeść i wypić. On mu jedynie kwiknie albo kurtularnie zwymiotuje w podzięce.

Podobnie w chwili tzw śmierci. Ogólnie nie wiemy, co to jest życie a więc nie możemy wiedzieć co to jest śmierć. Wydaje się, że cecha życia to powiązanie między świadomością i mózgiem. I najlepszym opisem śmierci jest stwierdzenie, że chwila śmierci to chwila rozłączenia świadomości od ciała, od mózgu.
Z jednej strony wydaje się, że cała pamięć znika w chwili śmierci ale z drugiej strony w ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Racja, a Twoje bleblaniem i głupota ma jakiś kres? Zabierzesz to do trumny? Mówią, że ona nie ma kieszeni...

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: sorry ...
Nie chce mi się gadać na Twoim poziomie ...
Po co kopać się z koniem ?

  Hamilton,  20/12/2019

@Koriolan: hi hi kormoran idź na rynek kopać się z mułami. Konie nie dla ciebie.

@Koriolan: Kuń ma wielgi łeb i swoje wie.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: super ...

Narodziny " i śmierć są przejawami tego samego istnienia."
Jest też inne podejście ...
Życie jest nieskończone i nieustające. Oznacza to, że nigdy się nie zaczęło i nigdy się nie kończy. A więc narodziny nie są początkiem życia a śmierć nie jest końcem. Odpowiada to doskonałe buddyjskie mu podejsciu....
Ten świat to przestrzeń z falującymi formami.
A więc narodziny to ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  20/12/2019

@Koriolan: w Tworkach też tak twierdzą.

"Intelektualnie rozumiem, że ..."
Próbuję powiedzieć, że w tym świecie jest dualistyczne podejście do życia. Intelektualne - intuicyjne, umysł - serce, materializm - duchowość itd.
W RD jest wyraźnie określone, że intelektualnie nie można dotrzeć do duchowości. Są to ROZDZIELNE zagadnienia. Np pojęcie narodzenia jest zdefiniowane intelektualnie. Intelekt może służyć jedynie do "podw ...  wyświetl więcej

"Dlatego każdego dnia warto sobie powtarzać ..."
"Ale czy to wszystko wystarcza, żeby uwolnić się od strachu przed śmiercią?"
Wydaje mi się, że zdania te są wskazują na niezrozumienie różnicy między umysłem a sercem, między logiką (myśleniem) a sercem (czuciem).
Uważam, że powtarzanie nic nie da. Nie da się w ten sposób uwolnić od lęku przed śmiercią.
Można to wytłumac ...  wyświetl więcej

"Pozostaje tylko Dusza, czysta świadomość, która nigdy się nie narodziła i jest poza czasem."
Ja to ujmuję tak ...
W procesie wychowania tracimy "poczucie" kim naprawdę jesteśmy. Znika ono pod stosem przyjętych przywiązań do pragnień, poglądów i osadów nazywanych w skrócie - ego. By przypomnieć sobie kim naprawdę jesteśmy, wystarczy pozbyć się przywiązań do tych pragnień i poglądów. ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  20/12/2019

@Koriolan: a ja to widzę tak. Znam małżeństwo, które miało 4 córki. Potem na świat przyszedł długo oczekiwany przez tatusia chłopczyk. Jego nie poddawano żadnemu procesowi wychowawczemu. Robił co chciał, a najwyższa kara to 'Wojtusiu tak nie wolno'. Wszystkie dziewczyny ukończyły studia, a Wojtuś nie ukończył podstawówki. W wieku 19 lat dokonał z kolesiami napadu na kantor i dostał 8 lat. Po wyjśc ...  wyświetl więcej

Vivi podała ostatnio tytuł filmu.
"Rycerz kielichów"
Bardzo fajny film zrobiony przez mądrego (oświeconego ?) faceta. Film rozjaśnia wiele rzeczy ...

@Koriolan: warto go zobaczyć . Świetna obsada i głęboka podróż w głąb najskrytszych zakamarków. A ja w Muzeum Narodowym. Genialna wystawa na ostatnim piętrze dotycząca designu świata. Taka mikro ekspozycja w porównaniu z 5 piętrami w kolonii, ale we moim ukochanym mieście sporo ciekawostek z regionu.Też warto tu być, ale jakoś pusto, pewnie cały wro na eioba hhahahhhahahahahha:)

@Who cares: film "Rycerz pucharów" jest świetny. Wiele w nim mądrych myśli, choć nie dla wszystkich ...
Ludzie ganiają za iluzją Świat Bożego Narodzenia dlatego inne miejsca pustoszeją. Ale to nawet fajnie, bo można w spokoju doświadczać natury lub innych ludzi i ich twórczości. W dużej części normalni ludzie wytwarzają jedynie hałas i chaos ...
Tak jak hamilton z serpusiem i Szubrawcem ...
Ale cóż ...
Ich głos to też głos zwierzęcej części natury ...

  Hamilton,  21/12/2019

@Who cares: coś ty kjulowa, cały wrocław na miotłach poleciał zobaczyć te 5 pięter w koloni. Jak wrócą to mają ci Wręczyć oscarda za promocję Filmów, śtuki i śtukmiszczów.

@Who cares: teraz oglądamy inny film Malika, tego który zrobił film "Rycerz pucharów".
Oglądamy "Bandland". Mniej natchniony ale też fajny ...

  Hamilton,  21/12/2019

@Koriolancio: jak nie zakwiczysz boleśnie i obleśnie to nawet te łuśficune ci nie uwierzą. Ty donośnym kwikiem udowodnij, że w tobie zero wieprza i innej natury zwierzęcej. Stać cię na to. Musisz tylko chcieć. Na wszelki wypadek zagdakaj, zawyj, beknij i szczeknij.

@Koriolan: ooooo 1973 - mój rocznik:):) fajnie:). Nie widziałam i jaka obsada!!

@Koriolan:
Ta, teraz miesiąc pod jednym artem będzie ? Wróciłeś do starych przyzwyczajeń, dzień bez pisania na mój temat, dniem straconym ? Zwierzęcością swoich bachorów się zajmij, mnożą się jak zwierzęta, a potem stara lwica twoja mamcia musi się tym barachłem opiekować, bo nie ma komu.
Królowa zaraz narobi kupę w stringi z bezsilności, że jej znów krąg wypadł i nie ma do kogo się przyczepić, drapanie pazurami po ścianie.

@Who cares:
Dobrze mówię nie ? Wspomnienia do kominka się nie spodobały ? Mogę coś jeszcze ci przypomnieć jak chcesz :).Czy to może admin skasował ten spam ? HAHAHAHAHAAAHA
Boli bezsilność co ? Wiesz że tak będzie już cały czas ? Tak będzie, naciesz się tym.

Skrob tymi pazurami. Wiesz jak ? Wbij je w ścianę i zjeżdżaj po niej.

Łazisz zorana, rzygasz, jeszcze tylko klo

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Ciekawe czy po ASP się dostaje renty ? Wróbel niech przetestuje, może iść ściemnić że robił tatanki gryząc korę hhaahhaha .......
Nie ma jak testy hahaha, empiryczność ponad wszystko, a nie jakieś Niemcy hahaha

  Hamilton,  21/12/2019

@Koriolan: ty sobie obejrzyj 'Reksio i gansterzy'. Nie zaśniesz. Będziesz całymi miesiącami obudzony tu fandzolił.

@Who cares: no to będziesz miała okazję obejrzeć :-)))
Ten Malik to fajny gość. Ten "Rycerz pucharów" jest bardzo głęboki. Dlatego warto obejrzeć inne jego filmy, przy czym pewnie rozwijał się stopniowo i jego wcześniejsze filmy będą mniej głębokie. Oglądamy akurat ten pierwszy. Jest fajny ale z RD nie ma nic wspólnego ...

@Who cares: o drugi heiter serpico się obudził ...
Hi hi hi ...
Może i Marcin skasuje swój artykuł ?
Jak Joanna E.

@Koriolan:
Możliwe, życie takie jest hahahaha .........
Teraz będziesz grubasie siedział nad tym artykułem Marcina i pierdział tydzień, bo wszyscy mają cie w dupie, pojęcie duszy i egzystencji w jakiejkolwiek formie po śmierci nie jest na bazie lęku ? W takim razie czego ?
Taki cwany jesteś pajacu, bo co ty możesz stracić jak nic już nie masz hahahha ? Na dodatek echo w tej pu ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  21/12/2019

@Koriolan: ty sobie chyba kupiłeś głębokomierz do filmów. Ty leć do Sety. Nazwie cię publicystą, krytykiem filmowym i dostaniesz łoścardem..

@Koriolan:
Nie macie gdzie klepać tych waszych bzdetów, a księżna zaraz na poważnie i na serio nawali kupę w stringi, bo biedna dziewczynka nie ma jak udowodnić czegoś czego udowodnić się nie da.
Byłem pod tym artem zapuszczony śmierdzący tuczniku ? Nie było mnie

Cieszę się, a ja nie mam nic wspólnego z łajzami jak wy, ćpaniem, chlaniem i gadaniem bzdetów okrągły rok i nie ma

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  21/12/2019

@Koriolan:
Rankami zrywasz się śliczny,
Liryczny i apetyczny.
To muśniesz coś jak jaskółka,
To uśniesz w słońcu jak pszczółka,
Aż chmurki zbudzi cię cień,
Byś brzęczał cały dzień.

Lecz gdy spłynie mrok wieczorny
Typem stajesz się upiornym:
Twarz ci blednie, włos ci rzednie,
Psują ci się zęby przednie.
A niech tylko wiatr

...  wyświetl więcej

@Koriolan: nie interesuje mnie ten ciapuś. Niech sobie popyskuje. Tyle jego. bo ona to i tamto, bo ona ona ona 25 lat temu to, a 20 lat to, a wtedy z tym i z tamtym , a potem to i to 22 lata temu, a terz robi kupe w stringi bo rzyga i ona ona - ja pierdykam dobre przedszkole. Szczególnie przed świetami widać kto jak je spędzi. Na filmy na razie nie mam czasu. Gotuję obiad dla rodziny dziś, a do wylotu i mało czasu i KUPE spraw, a nie chcę zafajdać koronek :):). Obejrzę z Oscarem te pozycje

@Who cares:
Ja pierdykam to akurat on pisze, żałosna panienko, o rzyganiu sama pisałaś
Kogo to interesuje ? Ma związek z artykułem ? Chyba nie ma ? Ja mam ? Wrocław ma ? To spierdalaj szmaciaro ode mnie.
Ciapuś ? Były ciapuś jak cię Domagała prał po ryju, wtedy byłem ciapuś, bo było szkoda, Ci ... ci cho sza. przypomnieć tą panią ? Też mu obrabiała gałę co ? Pani pro hahaha pr ...  wyświetl więcej

@Who cares:
Zdaje się chciałaś powspominać przy kominku, zorany alkoholem wraku ? Już nie ciapuś i spierdalaj ode mnie na kilometry wszawa szmaciarnio.
Wstaw sobie art z dupy i pieprzcie te swoje bzdury z tym tłustym pomiotem, nie ciągnij mnie gdzieś gdzie nic nie pisze.Pieprzcie jak cię pieprzyli dokładnie wszyscy co się nawinęli.

@Who cares: no tak ...
Nie może wyjść poza swoje umysłowe ograniczenie. Fajnie, że się nie denerwujesz a kupisz sobie z ciapusia - serpusia ...
To faktycznie palant ...

@Koriolan: :):) a co można sobie robić z biedaczka kapusiaczka? :):) nic:). Przecież on pojęcia nie mam co mam , z kim, dlaczego i to daje ogromny ubaw i satysfakcję, że jest jak jest :)

@Who cares:
No nie mam i przede wszystkim nie chcę mieć, natomiast ty non stop piszesz o moim prywatnym życiu, to dostajesz prawdę pod pysk, pół Ślicznej z tobą się przespało, powspominaj, mało kto się nie załapał, nic dziwnego że ze mnie szydzili jak nosiłem tego zajebanego jamnika hahahahahh
Teraz to śmieszne, wiesz czemu ? Bo nie jestem cipką,ani ciapką, która się dała wjebać na z ...  wyświetl więcej

@Who cares:
Nie mam, nie chcę mieć, mam wyszczane, a te twoje występy z zakresu matka polka, pani domu, pani od sztuki, to tylko mnie zamiatają ze śmiechu, ale próby wkurzenia już NIE.
Bij w bok.

@Who cares: no fakt ...
Z serpusia można mieć tylko bekę :-)))
Śmieszny typek ...
Serpuś - kapuś ...
Dobre ...

@Koriolan:
cytuję Koriolan :
"Miałem wtedy kilka partnerek a jedna z nich też miała kilku partnerów poza mną. Rozmawiałem o tym z nią i obserwowałem swoje emocje. Po jakimś czasie myśli, że ona uprawia seks z kimś innym nie robiła na mnie żadnego wrażenia. Okazało się że prawdziwa Miłość to nie seks. Można mieć w sobie Miłość i Miłość do kogoś mimo, że ten ktoś uprawia seks z kimś in ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Trzeba jej przyznać że aż tak grubo nie było, no ale prawie, ten co jej podbił oko, a mi jej było żal, przespał się z jej koleżanką z pracy ahhaaha ale beka nie ahahaahhaha
BEKA MAX, na dodatek do niego wróciła hahahaha ale BEEEEEKAAAAAAAAAAA!

MEGA BEKA ! UBAW ! HI HI !

@Koriolan: zawsze był zabawny. uuuu zaczeło się o ślicznej. to już jakieś 30 lat temu:), a właśnie wczoraj się widziałam z ludzmi ze ślicznej. serp chyba miał inne plany hahahhahaha. my go nie wspominaliśmy bo nikt go nie pamięta :):).

@Who cares:
Zgadza się 30 lat temu to ja cię nie znałem, a ty akurat byłaś w nastoletniej ciąży,ale beeeeka ! U beka, a gdzie tato ? W dupie, ale beka uuubaaaaaaaaw.
I bardzo mnie to cieszy ! Ciebie akurat pamiętają, bo zaraz po tym, z tobą sypiali, coś zapamiętali hahaha, ale beka ! UUUU BEKA !
Beka z Oscara ! UHAHAAHAAHAA ALE BEKA.

To z czego jeszcze pobeczymy ? Z có

...  wyświetl więcej

  Serpico,  21/12/2019

@Who cares:
Jeszcze coś dodać ? Pośmiejemy się razem, dla BEKI.Znów się zaczyna, to chyba nie z tymi których w sumie nie znalem i potem mi w szkole rzucali tekstami.
Bardzo zadowolony jestem że to przeszłość, mniej że w ogóle kurwa znosiłem coś takiego.

To oprócz całej reszty pajacu.

  Serpico,  21/12/2019

@Who cares:
Trochę szkoda że Marcinek ci siekaczy nie powybijał, uderzyłabyś w buddyzm jak Wróbel, ale beka uuu beka, jego wspominają ?
HA HA HA HA.
Z kim to wtedy stałaś ? Ale żeby nie trafić w kolesia tylko w ciebie, cóż za ups ! Może ślepy jak Koriolan ? Nie .. ja byłem, ale już NIE JESTEM, CUD !

Zanim podniesiesz paluszki nad klawę, 100 razy się zastanów. Tez ze Śl

...  wyświetl więcej

Nauczyciel ...
Ogólnie ...
Jako szukający budzimy się w świecie iluzji jak we mgle. Zaczynamy rozgarniać mgłę ale ona nie chce zniknąć. Mamy nieskończenie wiele kierunków by odnaleźć to, co szukamy. Jesteśmy przyzwyczajeni do szukania wszystkiego na zewnątrz i tam szukamy kierunku naszych poszukiwań. Tu przydaje się nauczyciel. Zawierzamy, że de Mello, Krishnamurti, Tolle, Osho, Jez ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  21/12/2019

@Koriolan: ło matko. Od śmierci się już uwolniłeś spoglądając spode łba w siebie a przed bleblaniem ? Toś sobie Koro narobił. Będziesz żył wiecznie i bleblal nieustająco.

@Koriolan: ale pieprzysz. Ja tam zawierzyłem tobie i wiem, że najważniejsze w życiu jest życie, bo jest piękne i nic nie warte. I już nie dam sobie wmówić, że zielone jest zielone a czerwone jest czerwone. To wredna i kłamliwa iluzja i aluzja.

@Koriolan: aha nauczyciel powiedział ci 'paczaj w siebie' ty Kori 'paczasz, paczasz i g... widzisz'. Z buta do Gierkowej i szybko na rentę. Renta przyznana i ... znów widzisz. Tyle, że tylko to co wewnątrz. Pooglądaj swoją wątrobę i nie zapomnij zajrzeć do mózgu.

@Hamilton: już Ci pisałem, że nie będę karmił Twojej nienawiści, więc nie musisz się wysilać ...

@Koriolan: nie odrzucają mnie. Ja za tobą to w ogień. Życie jest takie piękne, najważniejsze, że aż nic nie warte. Bo jest świetne, super i cudowne, że aż łał, oh, ah, ah i oh a nawet hi hi. Co przewidział już dawno dalajlama wróbel jak wypluł siekacze.

  swistak  (www),  21/12/2019

@Hamilton: Pa ta taj ćpaj i ćpaj to życie z sensem w korycie

@swistak: nie idź tą drogą i nie czyń fałszywego świadectwa, bo nie dostąpisz Królestwa Niebieskiego i zostaniesz czerwony jak burak.

@swistak: "Pa ta taj ćpaj i ćpaj to życie z sensem w korycie"
Świetne, naprawdę świetne ...

@Koriolan:
Na wypasie, jak stwierdzenie że cierpienie jest kokainą dla duszy, gdzie sama kokaina jest narkotykiem i to jednym z bardziej negatywnych, wypas wypas, wypas kretynów
Chcecie to was popasę ? Tylko nie wyżryj trawy mi z trawnika hahahaha ....

Szkoda że głupota nie boli, byście się zwijali z bólu.

Generalnie się okazało że wolę być hejterem niż świadomie idiotą

@Koriolan:
cytuję świstak:
"Cierpienia dla Miłości to ekstaza Świętych. Kokaina dla Duszy i wieczna chwała w Niebie. Cierpimy duchowo widząc jak ludzkie larwy pożerają materię nie wiedząc, że mogą być jedwabiem, ćmami w ciemności bez Miłości, albo motylami w Niebie. Jedwabiście Pozdrawiam Marcinie!"

To mega, już czegoś głupszego nie można napisać, choć jednak syn Boga w twoim

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  21/12/2019

@Koriolan: e tam, dwa czerwone buraki są świetniejsze, cudowniejsze i super. Hi hi hi - palce lizać.

Śmierć ...
Co tracimy w chwili śmierci ?
W/g mnie znika wszelka iluzja.
"Co jest prawdziwe - jest wieczne.
Co jest tymczasowe (rodzi się i umiera) jest iluzją".
Jest to jakby wizyta w kinie. Jesz tam popkorn, pijesz colę ale jednocześnie sikasz w ubikacji. A więc wydaje się, że jaki wszedłeś, taki wychodzisz. Nic nie tracisz ani nic nie zyskujesz. Nie możesz wyn ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  21/12/2019

@Koriolan: idziesz do kina żreć popcorn, popić colą i odlać się. A to grubsze niesiesz i walisz w siennik w domu. Grunt to zerwać ze zwierzęcymi nawykami i pozostać sobą. No to ta co wyciera te niemieckie tyłki niech już wraca. A co kurtularny Maniek na to ? Niech siem óczy od ciebie.

@Koriolan:
Zawsze można być łysym spasionym zboczeńcem i pukać jakieś flamy.
cytuję Koriolan
"Miałem wtedy kilka partnerek a jedna z nich też miała kilku partnerów poza mną. Rozmawiałem o tym z nią i obserwowałem swoje emocje. Po jakimś czasie myśli, że ona uprawia seks z kimś innym nie robiła na mnie żadnego wrażenia. Okazało się że prawdziwa Miłość to nie seks. Można mieć w ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska