Login lub e-mail Hasło   

Prawo naturalne, prawo społeczne

Każdy który się wywyższa będzie strącony na dno drabiny społecznej a każdy który się uniża może zostać królem.
Wyświetlenia: 100 Zamieszczono 15 dni temu

Prawo naturalne, prawo społeczne

 

Środowisko naturalne w którym żyjemy dało każdemu bez wyjątku równe prawo do życia. Równe naturalne prawo do słońca, naturalne prawo do powietrza do oddychania, naturalne prawo do wody do picia, naturalne prawo do pokarmu dane było każdemu z nas po równo na początku ewolucji. Środowisko społeczne w którym obecnie funkcjonujemy jest jednym z elementów środowiska naturalnego. Zatem oczywiste jest, że i w środowisku społecznym musi także obowiązywać naturalne prawo do równych szans rozwoju w ramach społeczeństwa. Stan nierównych szans do rozwoju jest stanem nienaturalnym. Z tego co wiem każda zwykła pszczela larwa ma szanse stać się królową a zależy to od pszczół robotnic, które wybrance podają odpowiedni pokarm przekształcający ją w królową roju. Pszczoły przestrzegają zatem prawa naturalnego. A czy ludzie przestrzegają prawa naturalnego??? Na pewno nie wszyscy.

W społeczeństwach ludzkich obowiązuje prawo nierównych szans do rozwoju różnicujące ludzi.

Jest to prawo nienaturalne wynikające z niewiedzy o zasadach ustanowionych dla naszego świata.

Każdy który się wywyższa będzie strącony na dno drabiny społecznej a każdy który się uniża może zostać królem. To jest prawo naturalne obowiązujące w społeczeństwie ludzkim i powinni o nim pomyśleć wszyscy możni ludzie naszego świata, którzy się obecnie wywyższają. Prawo naturalne równające wszystkich ludzi zawarłem w zasadach funkcjonowania przyszłego globalnego przedsiębiorstwa POL-CAT, które pragnę ustanowić dla tych którzy pragną sprawiedliwości społecznej i dla tych, którzy tej nieubłaganej sprawiedliwości społecznej powinni się obawiać.

Świat został ustanowiony po to by żyć  w pięknie i spokoju a nie w ucisku społecznym.

Warszawa, dnia 13 Lutego 2020 roku, godzina 17:30        Bogdan Góralski

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 808
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 749
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 982
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 622
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 1001
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142282
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 242700
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112417
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122586
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Aha i to prawo naturalne dało panu magystrowy i ynzynierow także prawo by założyć takie firmę Pol Cat, która będzie decydować o wszystkim. Nawet o moich kartoflach w piwnicy. Pozdrów pan tę teściową co to chce pana zaślachtować nocą i odebrać rozum..

  ryh,  14 dni temu

Szanowny Autorze artykułu powyższego. Nie wiem kto zaszczepił Ci tak naiwne, a właściwie infantylne rozumienie świata. Od zarania dziejów lidzie okradali się, mordowali, wyzyskiwali i robili sobie wzajemnie inne figle i psikusy. Gdybyśmy jako społeczeństwo przestrzegali nadal prawa naturalnego, na które tak chętnie powołują się co niektórzy, to żylibyśmy na poziomie prawnym jaki panuje w dżungli, ...  wyświetl więcej

@ryh: Ha, był tu niedawno pewien dobrodziej - niejaki mułła Koriolan, który miał wielkie marzenia i wizje budowania lepszego świata, m.in. chciał stworzyć RAJSKĄ EIOBĘ. Może to on mu zaszczepił.

Marzycielom i pozytywnie zakręconym zawsze mówię tak. Punkt, panie Bodziu;-)...no bo Bodzie zawsze w modzie: https://youtu.be/2gb1nT6hZrM

@szubrawiec: dwóch pierdolniętych 'pozytywów' było też zakręconych. Marks i Engels. W życiu nie zarobili grosza. Tatuś Engelsa miał fabrykę. Mieli ku**wa takie marzenia za które miliony musiało potem płacić 70 lat. Kolejny wyliniały Lynin z firmą co to wszystko załatwi.

@Hamilton: Ten osobnik akurat chyba nie porwie mas. Nie jest groźny, a tym samym, raczej nieszkodliwy.

@Hamilton: Ale jeżeli Twoim celem jest wszystkiemu i wszystkim dojebać, to czyń swoją powinność. Zauważ jednak, że portal umiera coraz bardziej. Niedługo ludzie będą bali się cokolwiek napisać.

@szubrawiec: tacy co się boją niczego wartościowego nie zbudują. A wspieranie chorych mrzonek o mega firmie, która zbawi świat, dokona cudu. I myślisz, że eioba zostanie uzdrowiona.

@Hamilton: "tacy co się boją niczego wartościowego nie zbudują." - Pełna zgoda. I owszem, krytyka jest potrzebna, a nawet wskazana. Byleby była przemyślana, owocna i z sensem - tak by komuś/czemuś służyła. Krytykować tylko po to by kogoś ośmieszyć i pomniejszyć, ewentualnie ulżyć sobie jest bez większej wartości.

  Hamilton,  14 dni temu

@szubrawiec: 'Prawo naturalne równające wszystkich ludzi zawarłem w zasadach funkcjonowania przyszłego globalnego przedsiębiorstwa POL-CAT, które pragnę ustanowić dla tych którzy pragną sprawiedliwości społecznej i dla tych, którzy tej nieubłaganej sprawiedliwości społecznej powinni się obawiać'. Kuźwa czyż ja nie mam prawa się obawiać rewolucji pana mgr inż. A jak mi Biedronkę i Żabkę zamknie to co zrobię. Nieubłagany jest.

  Hamilton,  14 dni temu

@szubrawiec: myślisz, że jak będziesz wspomagał takie teksty to podniesiesz poziom eioby ? Od tego mamy podobnego i Kliementa.

@Hamilton: "A jak mi Biedronkę i Żabkę zamknie to co zrobię." - Dasz zarobić babciom na bazarku.

@szubrawiec: babcie będą u pana magystra ma 153 piętrze globalnej firmy wydawać talony na papier toaletowy we wtorki i będą zarabiać miliony.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska