Login lub e-mail Hasło   

Rozdziobią nas kruki i wrony, a może zryją dziki?

Chociaż wydaje się, że porozumienie miedzy stronami (Polską zachodnią i Polską wschodnią) jest raczej niemożliwe, jakoś ciągniemy ten ojczyźniany wózek
Wyświetlenia: 2.877 Zamieszczono 21/02/2020

Kiedyś Stefan Żeromski straszył rodaków w noweli: „Rozdziobią nas Kruki, wrony” rozdziobaniem walczących z zaborcami Polaków (Polski), przez kruki i wrony (zaborców) i nie tylko, także przez rodzime hieny i sępy, żerujące na upadłym (upadającym) ciele naszej ojczyzny (podobnie jak hejterzy, na naszym upadającym portalu).

 

Ten zaborczy podział Polski, utrzymał się do dzisiaj wśród Polaków, tworząc postępową, zachodnią Polskę A (zabór pruski i austriacki) i zacofaną, wschodnią Polskę B (zabór rosyjski), także w polityce. Jest to najbardziej widoczne podczas wyborów do władz krajowych i regionalnych.

 

Dobrze, że te antagonistyczne społeczne podziały, na razie nie prowadzą do nienawiści, konfrontacji zbrojnej i do rozpadu państwa jak w Czechosłowacji, czy Jugosławii. I chociaż wydaje się, że porozumienie miedzy stronami (Polską A i B) jest raczej niemożliwe, jakoś ciągniemy ten ojczyźniany wózek, jednocząc się podczas kibicowania rodakom, czy zagrożenia ojczyzny.

 

Ciekawy jestem czym dzisiaj straszył by rodaków Stefan Żeromski, (gdyby żył), czy złomiarzami, którzy przez swoje agresywne zbieractwo, mogą doprowadzić do wielkiej społecznej tragedii (katastrofy), demontując bez zastanowienia, np. pokrętła zaworów, czy części innych ważnych urządzeń, aby mieć pieniądze na alkohol.

 

A może straszył by nas dzikami, czy innymi dzikimi zwierzętami, które w poszukiwaniu pożywienia wchodzą do miast (dobrze, że nie zwierzęta drapieżne, które byłyby zagrożeniem dla człowieka), których żerowanie widać gołym okiem na trawnikach. Ciekawy jestem, co prorok (autor) „szklanych domów”, powiedziałby na odstraszanie (płoszenie) dzików przez petardy hukowe, jak chce tego burmistrz Trzebiatowa.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1466
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1578
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1199
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2039
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2783
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2380
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 969
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2314
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 669
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1135
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 793
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 525
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1423
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ciekawe czy fon Zdzisku dasz radę przejść do popularnych bez rodziny.? Na ostatnie 25 twoich arcydzieł bez pomocy rodziny przeszłyby 4 kruki. A reszta same wrony i glapy. Hahaha - heiterzy ci nie pozwalają rozwinąć skrzydeł i dziki na trawnikach. U nas dziki się huśtają na placu zabaw, bawią w piaskownicy i nikomu to nie przeszkadza.

Wiedziałem fon Zdzisku, że bez rodziny nie dasz rady po raz 172. Hahaha - heiterzy i dziki hamują twój talent. I śwagra de Kostki co to jest pierwszy zaraz za tobą..

E tam. Żeromski co najwyżej może cię przestraszyć, że wrona narobi ci na ślachetne czoło i zrobi się w Szczecinie wesoło.

Ja straszę wnuki księdzem rozdającym cukierki.

@Adam Jezierski: To chyba twoi przodkowie:

1814 15 Andrzej Jezierski Elżbieta Trosman Gdańsk św. Józef - ślu

1817 24 Ludwik Karol Jezierski Gdańsk św. Józef Gdańsk (Św. Józefa) - urodziny

@Zdzisław Sadowski: a ile mieli odsłon ? I na jakich portalach. Ciekawe czy głosowali na siebie jak wyścigowe Sadosie na eioba. Jednak sam, bez rodziny to jesteś cienki Zdzichu. Byłby zaledwie jeden pkt.

@Hamilton: Wujek, coś Ci szepnę na ucho. Daj spokój z tymi odsłonami, punktami, plusami i minusami, tudzież sprawdzaniem kto na kogo i jak często głosuje lub ile komentarzy spłodził. To świadczy tylko o tym, że to właśnie Tobie zależy na tym bardziej niż Kostce, Sadkowi i Jeziorakowi. Zauważ, że coraz częściej Twoje komentarze to jakby się ciele zesrało na czerwono. Czy po to budowałeś swoją markę ...  wyświetl więcej

@szubrawiec: A oto powód !
...
Udający mędrca głupiec to tylko super głupiec.
Nie jest w stanie określić poziomu swojej głupoty.
Rozsiewa więc swoją głupotę .....pisząc głupie spoty !

@szubrawiec: nie po to pisałem w MM Mój Nocnik: 2066926636572 artykuły - 4099527756299630 tys. odsłon, interia360.pl i Interia.pl: 1362726322339 art/galerii - 68084459336548536 tys. odsłon, wiadomościach24.pl: 35733362663588414 artykułów - 18086629558273 tys. odsłon, co daje średnią ok. 424838269153625540 odsłon na art/galerię byś mi pisał takie rzeczy. To niegodziwe.

@zakrawarski: i udaje, że "ómi'' wkleić zdjęcie już 7 lat.
http://eiba.pl/1k
Tu cię wysoko Yntelygentny 'nima' ze sfojemi mõndremy mundrościami. A to
4 klasa podstawowa.

@szubrawiec: hahaha - i szepnę ci na ucho, że mam jeszcze miliard miliardów takich ponadczasowych.

@Hamilton: Nie spinaj się wuju - musisz zachować zimną krew, bo wróg przyczajony tuż-tuż - niejaki Kormoran krąży już tu od paru dni, tylko na razie nie może się chyba ze swym miłosierdziem i dobrodusznością odpowiednio wstrzelić.

@zakrawarski: jak ty przez 7 lat nie 'umisz' polskich znaków, nie potrafisz sformatować tekstu i wkleić zdjęcia to ty masz gigantyczną przewagę. Ty nie musisz już udawać głupka.

@szubrawiec: kormoranek zagląda i podgląda za firanki. Hahaha - jeszcze tydzień może mu się uda pierwszy raz w życiu dotrzymać słowa. Do tej pory można było na nim polegać jak na tym kuzynie Zawiszy Czarnego - imć pana Chłystka Czerwonego herbu gawedziarz wodoley.

@Hamilton: Zapewne pierwszym jego komentarzem będzie coś w stylu: "No tak, hejtery rozp..... eiobę już na dobre. Piotrek przewidział to 3 lata temu". Swoją drogą, będzie to chyba pierwsza przepowiednia, która się sprawdzi, bo rzeczywiście eioba już ledwo zipie.

@szubrawiec: o tym decyduje poziom tekstów. Im więcej 'gwiazdorów' tym gorzej. Hahaha - a takie kuźwa puste baniaki najgłośniej drą gęby, że portal upada :
http://eiba.pl/1k
Jego to nawet stado wróbli nie przewidziało.

@Jotko
cytuję Jotko :
" sam na to pozwalasz... jak myślisz ile odrzutów trzeba by etatowi klakierzy musieli sie bardziej wysilić. Wiec się nie dziw, to nie boli. "
http://eiba.pl/ch37

Te tetryk, teraz na niego głosujesz tak ? Już ci nie przeszkadza pajacu ? Cham ? Owszem dla takich cymbałów jak ty tak.

...  wyświetl więcej

@Jotko:
Wyżej Jotko ciotko, masz z "@" żebyś wiedział że to do ciebie, bo możesz nie zrozumieć, chciałeś cytaty to masz i nie pieprz o chamstwie, sam im ubliżasz, a teraz na nich głosujesz, już ci cymbale nie przeszkadza że głosują na siebie nawzajem ? Już nie, a na mnie wymuszałeś durnymi gadkami odrzucenie artykułu.
Nie znasz się na psychiatrii ? Pamięć jakąś masz ?

Jeszcze

...  wyświetl więcej

@Serpico: Haha, a jednak żyliście w pewnej symbiozie...;-)...ale chyba tylko dlatego, że mieliście wspólnych wrogów...dobra, skończmy ten temat. Powiedz mi lepiej co myślisz o Biedroniu?

@szubrawiec:
Ja go lubię, uważam że jest inteligentny, ale czy dobry na kandydata na prezydenta ... raczej nie, poza tym to jakby z góry skazane na porażkę, tak sądzę.
Generalnie nie przypominam sobie żeby walił jakieś totalne bzdety, czego się o wielu powiedzieć nie da, w sensie o wielu politykach.

@Serpico: No, ale jednak przyjął ten mandat europosła, a zapewniał, że się zrzeknie...?

@szubrawiec:
https://tvn24.pl/polska/robert(...)2297339
Jednak jest wyjaśnione.

@Serpico: Dzięki za wyjaśnienie, a Palikot? Jak go odbierasz/odbierałeś?

@szubrawiec:
Także uważam za inteligentnego, ale on .. generalnie on sam sobie namieszał, jakby spalił się medialnie, przynajmniej moim zdaniem, Nowicką lubię, ona była w sztabie Palikota, jednak mają małą siłę przebicia.

@Serpico: Już nie pamiętam o co tam dokładnie chodziło, ale Nowicka też swego czasu sama sobie strzeliła w kolano.

@szubrawiec: Dobra Serpo, już nie będę Cię męczył, jeszcze tylko jak możesz coś o Korwinie?

  Serpico,  23/02/2020

@szubrawiec:
Nie męczysz, luz :) , zdecydowanie go nie lubię, co nie znaczy że nie jest inteligentny, ale ja go nie lubię, nie odpowiada mi nic w nim, tak samo nie lubię Cejrowskiego, podobny styl wypowiadania się jak dla mnie.
Możliwe że strzeliła, co nie zmienia tego że ja ją lubię.

@Serpico: Cejrowski to dla mnie człowiek-zagadka. Facet robi naprawdę dobre filmy i pisze jeszcze lepsze książki - jeżeli chodzi oczywiście o tematykę podróżniczą. Zwiedził świat wzdłuż i wszerz, poznał różne kultury itd., i co ważne, umie się tam odnaleźć i nawiązać dialog i relacje - to nie jest jakiś zwykły Mietek z Wałbrzycha, a jednak gdy wchodzi na tematy polityki, światopoglądowe, itp., to dostaje zajoba. Jak to możliwe, nie wiem.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska