Login lub e-mail Hasło   

Niedoskonałość

Dzisiaj dopuszczam do siebie nową myśl
Wyświetlenia: 305 Zamieszczono 26/02/2020

Dzisiaj akceptuję niedoskonałości własne i otaczającej rzeczywistości. Świat doskonały, to taki, który dopuszcza wiele niedoskonałości. Takie spojrzenie na rzeczywistość daje mi poczucie wolności.

Dzisiaj rozumiem, że każda jedność zawiera w sobie różnicę, każda pełnia - braki. Być w pełni ludzkim, znaczy akceptować niedoskonałość.

Rzeczywistość składa się z nieskończonej różnorodności. Kiedy zrozumiem, że nic w życiu nie jest doskonałe, że rzadko kiedy czerń i biel, dobro i zło występują w czystej postaci, będę bardziej ustępliwy, mniej wymagający od siebie i innych - po prostu bardziej ludzki.

Stoi obok siebie róża i orchidea. Która z nich jest piękniejsza?

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 1766
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 421
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 722
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1282
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1118
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 722
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 824
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 799
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 564
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 532
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 498
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 462
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 371
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 528
 
Autor
Dodał do zasobów: Wybrakowany knur
Artykuł

Powiązane tematy

Perfekcjonista sam sobie szkodzi najbardziej.

>>> http://eiba.pl/4
Perfekcjonista jest człowiekiem cierpiącym.

Cierpi ponieważ świat jest niedoskonały.

Cierpi ponieważ on sam jest niedoskonały.

Perfekcjonista męczy sam siebie ale często również swoje otoczenie.

@Adam Jezierski: Zgadza się, perfekcjonizm często uważany jest za zaletę, jednak prawdziwy perfekcjonista dobrze wie, że to istne przekleństwo. Prawie każdy perfekcjonista tak ma - mam i ja;-)

@szubrawiec:
Myślę, że tu na eioba zostali sami komentatorzy perfekcjoniści.
Nie wiadomo tylko, który jest najsilniej dotknięty.tą przypadłością.
Czy Serpico jest większym perfekcjonistą od Hamiltona, czy wręcz przeciwnie? ...-:)))

@Adam Jezierski: czy jest jeszcze coś na tym świecie o czym by się nie wypowiedział autorytatywnie nasz perfekcjonista Adaś ?
Otwarte pozostaje jedynie pytanie - co jest większe - jego perfekcjonizm czy jego cierpienia ?

@Adam Jezierski:
Ja ? Mega perfekcja, mega ! Co byś Adaś wolał, w czasie operacji od której zależałoby twoje życie ? Lekarza perfekcjonistę posiadającego wiedzę, czy spieprzoną genetycznie pielęgniarkę, która ma za męża pieprzniętego pajaca z nazistowskimi (narodowo socjalistycznymi) skłonnościami ?
Przemyśl Adaś temat, warto i to w szerokim zakresie !
Oczywiście mówię o osobi ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski:
Perfekcję do dopiero zobaczysz, dostanie takiej telepawy dziad, że mu rozrusznik wysiądzie, będzie to moje społeczne zaangażowanie w zmiany polityczne, których także oczekuje.
Potrafię być bardzo, ale to bardzo nieprzyjemny i owszem to jest zbliżone do perfekcji, w pewnym warunkach, które zaraz nastąpią i będzie cisza taka Adaś, że będziesz mógł siedzieć nawet do 10 ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: Pogratulować perfekcyjnie rozegranej roszady. Skoro już odbył się hołd pruski, niechaj lojalkę podpisze by mu się nie odkręciło i bleblać pocznie jakby żarł kluski. Całuje już zadki ta nędzna sierota, Zakrawa też w strachu o co szuji "lota". Tyle wszak łapiecie że pyskiem on trzaska. bowiem nie ma twarzy, lecz to naturalne on od tramwajarzy. Chyłkiem chce się wślizgnąć w ciche twe ...  wyświetl więcej

@jotko49:
Przejrzyj sobie tępaku moją aktywność, z paru miesięcy, nie mam żadnych komentarzy praktycznie pod artykułami Adasia, poza tym nieraz nie ma mnie parę dni, ty tu gnijesz resztkę swojego miernego życia.
W dupie mam roszady Adasia, ty jesteś takim debilem że głosujesz na arty wstawiane przez zwykłego złodzieja, okradł batonów, ale okradł, a w zasadzie próbował, tacy jak ty si ...  wyświetl więcej

@jotko49:
Jakie zadki ja całuję ty stara parówo ? Po świstaku jeździłeś jak jeździli wszyscy, a teraz jak cep siedzi i liżesz dupę typa który nawet nie może do Polski wjechać.
Jak się obudzisz idź do lekarza bo masz język obleczony gównem, a nie, lekarze źli, to może jakaś pielęgniarka niech cię zbada, byle prywatnie, nie obciążaj już, wystarczy.

Skąd mnie wypieprzyli hahaa ? Masz inne skojarzenie niż z tym tramwajem ? Matury capie nawet nie masz haahha ........

@jotko49: ło matko świnto. To Adaś nie tylko zdrajca ale i tramwajarz. Toś się odgryzł jak ta pani mecenas co spacerowała w nocy z dzieckiem. Teraz powinieneś zemdleć z gracją i wdziękiem jak ona.

@jotko49:
Generalnie Tyrmand to nie był, nie czytałeś prawda ? Prawda, tak widać że ty jesteś wiochą, tylko nigdy mi się nie chciało tego wykazywać, bo po co ? Nie umiesz nawet wykreować jakichś bardziej skomplikowanych skojarzeń, obrażanie mnie mi w sumie wisi, ale jakbyś mi ojca obraził który, nie cierpi Kaczyńskiego, to bym ci zamontował na stałe okulary, byłyby jak google.
Nic z ...  wyświetl więcej

@jotko49:
Skoro już mowa o Atlantyku, skoncentruj się nad tym, może za parę lat zdążysz jeszcze zrozumieć jaki model rządów jest w Polsce.
Choć ci powiem hahahah .... no niestety nie stawiam na to, bo ci wszystko wolno idzie, oprócz kretyńskich rymowanek.

p.s.
Poza tym w sumie pewnie sam by ci zamontował haha, ma 90 lat i jest znacznie zdrowszy niż ty łajzo hahah

Co jest akurat prawdą hahah

@Hamilton:
To o mnie, chodzi mu wypadek, nuda, któryś dzień pisze to samo, z nadzieją że mnie zdenerwuje.
W sumie to Vivi zaczęła o wypadku pisać, oni podchwycili, czasem powtarzała, podobny powtarzał, teraz Jotko, on się jeszcze brał za moje nazwisko, nawet nie wiedziałem że Jotko to nazwisko, chyba jeszcze Contra coś tam klepał.

Nie wiem jakie to ma znaczenie, z moich podat

...  wyświetl więcej

@jotko49: paczaj jak cię okradają :
http://eiba.pl/4
Toż to już więcej niż mają USA, Chiny i Rosja razem wzięte a ty nie grzmisz ? Hahaha ty przestań odrzucać a bierz się za wieszanie i rozstrzeliwanie winnych. Wiarygodny milord policzył ci wszystko co do grosza. Jako się karmisz takim kretynizmem to nic dziwnego, że masz zawały.

@jotko49:
Nigdy tu nikomu nie lizałem tyłków dupowłazie od tych Joann itd, ze Skalną nie miałem w zasadzie związku, na siłę mnie powiązali, jeśli uważałem że napisała jakąś pierdołę, po prostu pisałem, ale dyskusje były normalne, jak zauważyłem że Lipski linkuje jej artykuły, czyli milord, po prostu ją poinformowałem.
Tak naprawdę to nic kompletnie nie wniosłeś do tego portalu i to s ...  wyświetl więcej

@Hamilton:
Tia ... przygotowanie infrastruktury i koszty, by zeżarły 500 + i lipa z bumu demograficznego, no właśnie o to mi często idzie, bzdury do kwadratu, jak po prostu wyśmiejesz, jesteś ignorantem.
Jeden z tego NTV kiedyś wymyślił że Polska jest epicentrum czegoś tam i tylko na terenie Polski, po katastrofie i zniszczeniu Europy, czymś tam, można przetrwać, to chyba to.
...  wyświetl więcej

@jotko49: hahaha - zemściłeś się i zrobiłeś mi na złość i zagłosowałeś na te bzdety z toalety. Kuwejtczyk w trampkach z ciebie. Mój boże i ty chcesz być poważnie traktowany. Owocnego odrzucania. Pa zdziecinniały trampkarzu. Szkoda na ciebie czasu.

@Serpico: kolejny niezależny. Od mózgu.
https://youtu.be/QxJXm7tM8TM
Teolog ginekolog amator.

@Hamilton:
HAAHAHA ....
Jezus się biedny nałaził, nagadał żeby w domu jego ojca nie handlowali, okazało się że to on jest ojcem dla siebie i na dodatek urodził się ze zwykłego stosunku płciowego
I to jest całe te NTV hahah

Prawdziwa Biblia, on pisze, Koriolan powinien z Wróblem, odebrał im monopol hahaha

@Jotko; ty sobie kup łopatkie i ciśnij z buta kopać te wanady, złoto, srebro i inne żelastwo, bo ci zaś Unia ukradnie. A tak te kilkanaście trylionów dolców zarobisz dla naszej ojczyzny i przekupisz zdrajców.

@Serpico: i zapłodnił sam siebie przez in vitro. Coś dla elyty yntelektualnej. Jak się pochylą nad zagadnieniem to im porcięta rozerwie ze śmichu..

@Hamilton:
Nie pomyślał nad marketingiem, mógł te jego A4 posklejać i nawinąć na jakieś rolki, prawie jak oryginał by było i prawdziwa, nie że jakiś "fake news".
Nic dziwnego że później się nie da porozumieć z niektórymi, skoro w ogóle rozpatrują takich kolesi, na dodatek im wierzą, mimo że sam stwierdza ze wiara jest negatywna.

Nie dogadasz się, bo oni próbują się z tobą kon

...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: Serpico to bardzo skomplikowany facet, nawet taki szubrawiec jak ja nie jest w stanie do końca go rozkminić. Hamilton z kolei musi mieć ostatnie zdanie w dyskusji, nawet gdyby to miało być grzecznościowe dobranoc...:-)

@szubrawiec:
Perfekcjonista nie jest ideałem.
Ideałów nie ma.
Wg. mojego rozeznania perfekcjonistami są Hamilton, Serpico, ale także Koriolan i Jotko49.

@Adam Jezierski: No, ideałów nie ma...ale są idealiści.

@szubrawiec:
Perfekcjonizm rodzi się w efekcie błędów wychowawczych. Perfekcjoniści bardzo źle tolerują swoje porażki. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Tymczasem:
ŻEBY WYGRAĆ, TRZEBA PRZEGRAĆ.
Kamil Stoch nie zostałby mistrzem olimpijskim, gdyby nie przegrał wcześniej całej serii zawodów w kategorii młodzików i juniorów.
Trzeba przegrać i nie załamać się na sk ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: nieprawda. A taki Adam Jezierski.? Wygrywał, wygrywa i będzie wygrywał a perfekcyjnym profesjonalistą nie jest i błędów wychowawczych widocznych na pupie nie ma.

@Adam Jezierski: Zgoda, Stoch dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy osiągnął sukces, choć nie miał takiego talentu jak na przykład Hannawald, który był perfekcjonistą i miał słabą głowę. Podobnie z Lewandowskim, owszem jest na pewno dobrym piłkarzem, ale to nie jest klasa światowa. Mieliśmy lepszych piłkarzy, którzy nie wykorzystali swojego potencjału. Czasami trzeba też mieć trochę szczęścia.

@szubrawiec: to jest takie gdybanie, bo nigdy nie wiadomo czy ktoś jest w stanie unieść ciężar sukcesu. To rodzi ogromne napięcie psychiczne, bo trzeba sprostać oczekiwaniom, które zawsze rosną wraz z sukcesami. Ludzi którzy się załamali będąc na szczycie są tysiące. A szczęście najczęściej polega na tym, że musi nastąpić to 'coś' w odpowiednim czasie.

@szubrawiec: a Stoch w wieku 12 lat skakał lepiej od niejednego zawodnika PS. On to chyba wyssał z mlekiem matki. Na jakiś zawodach jako mały chłopczyk skacząc jako tzw przedskoczek pofrunął dalej niż najlepszy z nich.
https://youtu.be/277TASChoAg
To chyba jeden z największych talentów w dziejach tej dyscypliny.

@Hamilton: Stoch to człowiek z gór, tacy wysysają to z siarą matki. Ty, ja czy Kormoran nawet gdybyśmy się obs..ali nie osiągniemy takich rezultatów. Mimo wszystko twierdzę, że byli lepsi, którzy nie mieli tyle zapału, twardej głowy lub po prostu szczęścia. Na przykład Klemens Murańka.

@szubrawiec: Murańka ma zdecydowanie więcej szczęścia niż miał Małysz. Gdyby Małysz nie przetarł szlaków nikt by nie usłyszał o Stochu a tym bardziej o Murańce. Takich co to gdyby chcieli toby hoho, ale im się nie chciało są miliony. I co z tego ?

@szubrawiec:
Cytuję Z.Sadowski :
"Miała Hania twarz bogini

A na sobie strój bikini,

Posagową wprost figurę

I te oczy szaro-bure

Miała Hania rude włosy

Piersi pełne jak kokosy,

Krągłe biodra, szczupłą kibić

Nóg się nie musiała wstydzić:
http://eiba.pl/1n
cytuj

...  wyświetl więcej

@szubrawiec:
Różni się to stylistycznie ? Obaj by wylecieli z matury, za takie bzdety, z tym że jeden jest świętą krową portalową i szydził z tego pierwszego, także wierszy, nawija mi o moralności, mhm, okay.
Wygląda na to że znali tą samą Hanię i mieli jądra jak ananasy, ale... to mgliste wspomnienie, teraz już zostały tylko komtury, czy też kontury HAAHAHAHAH

Szubrawiec, za

...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski:
Teraz ty będziesz Adaś ględził ? Wypadek, który jest jedynym argumentem części ćwierć inteligentnych adwersarzy, miałem w wieku 23 lat, żeby wyjść i to stylowo, musiałem być cierpliwy, mam swoje sukcesy, mam też porażki, to jest bez wątpienia sukces.
Hamilton ? Nawet przy temacie forex, który potraktowałeś pobieżnie delikatnie rzecz mówiąc, podkreślał ileś razy, że z ...  wyświetl więcej

@szubrawiec:
cytuję Jotko;
"Gdy dłoń chcę swą podać, w biegu już z daleka,
Rozmywa się kontur i z wiatrem ucieka.
Powiedz mi wietrze, ona to czy złuda.
Daruj choć chwilkę, niechaj dotknąć się uda."

niechać

dawniej: zaprzestawać (zaprzestać), pozostawiać (pozostawić) w spokoju
https://sjp.pl/niechaj

...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski:
Spytaj się lepiej Jotko, jakie ma sukcesy, skończył ZSZ i został lotnikiem, w jego urojeniach, po czym pochował dwie żony, też taki sobie sukces.
Typowy elektorat dość znanej partii, dokładnie wszystko w życiu sp.. do końca i jad.
Do tego strony dla oszołomów, telewizję dla oszołomów, czakry i inne bzdety.

@szubrawiec:
Nawet na pytanie o homoseksualizm, odpowiedział jak pół mózg, nie dotknąłby, bo się brzydzi, a kto go kurwa o to pyta ? Od razu odniósł do seksu, myślenie kmiota, na dodatek jeszcze naklepał kretyńskich stwierdzeń o błędach genetycznych.Zabawne bo większość gejów, brzydziła by się jego dotknąć hahaha
Oblech total, zresztą chyba zawsze był obleśny.

Oczywiście padło znane z kretyńskich publikacji, kształtowanie środowiskowe.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska