Login lub e-mail Hasło   

Dowód na istnienie Boga

Jezus to postać historyczna, urodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, około 4 r p.n.e.
Wyświetlenia: 454 Zamieszczono 28/02/2020

O Jezusie wspomina żydowski historyk Józef Flawiusz, Talmud i rzymscy historycy: Korneliusz Tacyt, Swetoniusz i Pliniusz Młodszy.

Jezus jest dowodem na istnienie Boga,bo  nikt nie może zakwestionować jego istnienia, a ponieważ czynił rzeczy niemożliwe dla nas ludzi, dokonywał wielu cudów to zaświadcza, że jego moc uzdrawiania, ożywiania z umarłych (Łazarz) pochodziła od Boga.

Sam o sobie Jezus mówił, że jest Synem Bożym, Skazany na śmierć przez Poncjusza Piłata, wg świadków po 3 dniach zmartwychwstał  co dodało wielkiej odwagi jego uczniom i dało początek Chrześcijaństwu, które głosi Zmartwychwstanie i życie wieczne dla naśladowców Jezusa.

W mowie pożegnalnej Jezus powiedział, Ew. Jana 14 : 6 " Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie może przyjść do Ojca jak tylko przeze mnie. Gdybyście mnie znali, znalibyście również i Ojca mego. Od tej chwili jednak już i znacie i zobaczyliście Go"

Ateizm pęka, rozsypuje się na kawałki, pod wpływem skały jaką jest Jezus. 

Czy współcześni ludzie potrzebują  Jezusa?  Bardzo i to każdego dnia, bez jego nauki wpadamy w niewolę fałszywych przekonań, bo świat przekonuje nas, że musimy płynąć z prądem, być podobnym do otoczenia by mieć spokój ale jeśli zależy nam na prawdziwym spokoju i życiu to znajdziemy go tylko w ramionach naszego Ojca Boga i Chrystusa,  nakarmieni i pocieszeni ich Słowem zawartym w Biblii.

Podobne artykuły


12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1228
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1103
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 904
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 639
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 822
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 667
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 571
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 965
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 791
9
komentarze: 75 | wyświetlenia: 434
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1120
 
Autor
ArtykułDowodów na istnienie Boga są miliony :
https://youtu.be/sVuAXYIXi5g

Jak zwykle. Krótki, prosty i niezwykle sympatyczny tekst artykułu :)

@Adam Szczepański: Bo pani Renia to sympatyczna kobitka.

  renia,  28/02/2020

Dziękuję Panie Adamie , chciałabym znaleźć odpowiednio piękne słowa, aby oddać piękno Chrystusa ale to nie jest proste.

  Hamilton,  29 dni temu

@Adam Szczepański: powiedziałbym, że tekst jest niezwykle prosty. A dowód oszołamia wręcz swą prostotą. Skoro ktoś mówi, że jest Bogiem.... Ja to jestem na ten przykład królikiem.

@renia: Spoglądam w lustro i widzę dowód na istnienie Boga Stwórcę, spoglądam na swojego kota jak zwinie wskakuje na krzesełko by się znaleźć bliżej mojej ręki i widzę kolejny dowód na istnienie Boga Stworzyciela ... Spoglądam na pismo ze straży miejskiej i mam dowód na ludzką głupotę, spoglądam na eiobe i widzę kolejny dowód ludzkiej głupoty. Bardziej wątpię w ludzi niż Boga Stworzyciela. :)
...  wyświetl więcej

  Koriolan,  26 dni temu

@pokrzywiony: W/g mnie warto w ludziach znaleźć dualność - głupotę i Stwórcę ...
Mówi o tym przykazania ...
Kochaj Boga a bliźniego swego jak siebie samego.
W/g mnie nie można pokochać Stwórcy, nie kochając wszystkich ludzi i Stwórcy w nich. W/g mnie to właśnie oznacza to przykazania ...

  Hamilton,  26 dni temu

@Koriolancio: ty nie dyskutuj. Ty jedź na rekolekcje i dokończ dochtorat.
http://www.christusvincit-tv.p(...)_id=285
Jak zjesz taką książeczkę to będziesz jeszcze mądrzejszy. A teraz wal z buta do zakrawarskiego wrzeszczeć 'nima Boga nima Boga'. Zakrawa cierpliwie czeka
wypięty w pałąk. Będziesz dualny podwójnie.

  Hamilton,  26 dni temu

@pokrzywiony: spoglądając w lustro każdy głąb ma wgląd w głąb i nie tylko ty widzisz swoją bezdenną głupotę. Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, że inni też.

  Hamilton,  26 dni temu

@pokrzywiony: spoglądamy na twoje komentarze w głąb i wstecz i też pryskają wszelkie wątpliwości. Nachalnym twym umizgom wbrew.

@Koriolan: No właśnie ludzie podążają za swoją kotłowaniną słów mielących się w koło między uszami, zamiast za tą swoją częścią Boskiej Świadomości która została im dana, wolą tego nie widzieć i ganiać za wiatrem niczym obumarły jesienią liść spadający z drzewa. Wyrywając sobie nawzajem skrawki wyrwanej z Księgi Życia kartki i obnosząc się z tymi skrawkami tak jakby te skrawki były całą księgą.

  Hamilton,  26 dni temu

@pokrzywiony: łał - a taki eiobowy głąb jak się wgłębi w bozi głąb wrzeszczy : -'pierdol*** szmato nawet pies ciem dupcz*** nie che.' I nasłuchując Pana od rana oczekuje nagrody, bo ma ku temu powody. Daj nam jeszcze kilku rad jak moralnie i po bożemu żyć. Tyś ócony w ewankielniach óconego Mańka.

  Hamilton,  26 dni temu

@pokrzywiony: 'Wyrywając sobie nawzajem skrawki wyrwanej z Księgi Życia kartki'. Co za głębia głąba. Hahaha - jezdem pod wrażeniem. Kozę z nosa sobie wyrwij i przekaż Koriolanciowi w darze na znak przyjaźni między buddyniami. A ode mnie przyjmij kilka kiści zwiędłych liści jako wyraz uznania dla pogłębionej głębi głąba.

@pokrzywiony: tak ...
Przykrywają sobie tymi skrawkawi żyć mówiąc ...
Patrzcie jak jestem pięknie ubrany ...
A spod tych skrawków nędza umyslowa wystaje z każdej strony.
Inni przykładają sobie skrawki do głowy mówiąc ...
Patrzcie jaki jestem mądry ...
A prawdziwy mędrzec - Stwórca - ma za nic takie mądrości ...

@Koriolan: ... :)

  Hamilton,  26 dni temu

@Koriolancio: bo Stfurca wsłuchany jest w głąb łosficunych i óconych głąbów, wczytany w ich ewan-kelnie i wertuje algorytmy zdechlaków jak żyć na rencie nic nie robiąc poza mundrowaniem się na portalach.

Pani Reniu, jaką wspólnotę by pani polecała? Katolicką czy protestancką? Jeżeli wolno spytać oczywiście;-)

Polska jest na drugim miejscu w Europie wśród najszybciej laicyzujących się krajów.
Większe tempo zmian ma tylko Irlandia.
...
Bardzo logiczne bo Irlandia i Polska to kraje najbardziej uciemiezone przez cwaniakow
podszywajacych swoja dzialalnosc pod boski patronat.

@zakrawarski:
Heh, parę lat ci wyjaśniam że twoja wizja kraju który klęczy po kościołach, jest przesadzona, to teraz do ciebie dotarło że tak nie jest. Z drugiej strony dziękuję, ponieważ mam jakiś optymistyczny akcent.
Zakrawarski, za chwilę to się wszystko skończy, te wybory to nie był jeszcze po prostu czas na to.
Pisałem ci tonę razy że przesadzasz, jest tak jak piszesz, s ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
Miałem ci minus wyrównać, ale źle kliknąłem z radości hahaah, taki badziew jak Jotko tylko zostanie, siedzi i czeka żeby ci dać minus, a w tle zwykłe zero.
Dokładnie o to mi szło cały czas, po prostu przesadzasz.

Wszelkie zapędy na dyktaturę także nie wyjdą i takie pajace jak Jotko, nie będą mieli już się czym podniecać, jego jara że niby ktoś komuś próbuje kark

...  wyświetl więcej

@zakrawarski: wszycko po tymu rze ty umiasz wklejac sfinte obrozki :
http://eiba.pl/1k
I jezdeś na pierszawa miejsc w europ.

  ryh,  29 dni temu

"Sam o sobie Jezus mówił, że jest Synem Bożym, ..." I to jest prawda. Żaden bóg tego wiarygodnie nie potwierdził. Biorąc pod uwagę nieskuteczność jego nauczania trzeba uznać, że Jezus był jednym z wielu guru sekt, których ostatnio coraz więcej na świecie. Gdyby nie wsparcie Konstantyna Wielkiego, który w swojej próżności chciał być uważany za wcielenie Jezusa, Apollina, Mitry i Słońca Niezwyciężon ...  wyświetl więcej

@ryh: "Biorąc pod uwagę nieskuteczność jego nauczania trzeba uznać, że Jezus był jednym z wielu guru sekt, których ostatnio coraz więcej na świecie." - I to też jest prawda, szanowny panie. Albowiem, Jezus należał (przez pewien czas) do sekty esseńczyków. A to, że Kościół katolicki i inne wyznania, tudzież religie biorą go na sztandary, nie znaczy jeszcze, że on sam utożsamiłby się z nimi. Trudno ...  wyświetl więcej

  ryh,  29 dni temu

@szubrawiec: Cieszę się że przyznajesz mi rację. Dziękuję za korektę mojego tekstu. Prosiłbym, w wolnej chwili o sprawdzenie błędów interpunkcyjnych. Jeśli już używasz zwrotu "Szanowny Panie" to zastosuj duże litery.

@ryh: Szanowny panie, proszę wybaczyć, ale "panuję" (dużą literą) tylko Bogu, w którego - nawiasem mówiąc, już sam nie wiem, czy wierzę. Żadnego ziemskiego człowieka nie tytułuję w ten sposób. Nawet w pismach urzędowych, gdzie taka forma zapisu jest wskazana, lecz nie wiem czy obowiązkowa, nie piszę słowa "pan" wielką literą. Pozdrawiam serdecznie. Parszywiec;-)

  Hamilton,  29 dni temu

@szubrawiec: ‌z tego nawiasu o Bogu to najbardziej ucieszy się zakrawa. Bo jak nie wierzy to już może tak kaleczyć język polski jak tylko chce. O wklejanych zdjęciach to już nawet nie wspomnę z śacónku dla najlepleszejszewiego fotoreportażystem w cała europ jaki ona ta zakrawa Jezd.

  ryh,  28 dni temu

@szubrawiec: Okiej, teraz wymyśl jakąś fajną opowieść dla usprawiedliwienia moich błędów. Bo nie chce mi się marnować czasu na pierdoły.
No będę robił błędy ortograficzne i już...kto mi zabroni?

@ryh: Nikt przyjacielu. Problem w tym, że to Ty;-) - zdaje się jako pierwszy, pouczałeś tu innych, jak należy pisać. Baj;-)

  ryh,  28 dni temu

@szubrawiec: Gdybyś zechciał mi wskazać moją wypowiedź dotyczącą czyichś błędów, byłbym Ci wdzięczny. Poddam się dogłębnej, miażdżącej autokrytyce.

@ryh: Siemka...opaku.;-) Nie najeżaj się...to tylko taka zagrywka, żarcik, figiel, psotka, z mojej strony;-)...polubiłem Cię Rysiu...;-) A kogo pan szubrawiec miłuje, tego bada i doświadcza,;-) więc zanim rzucisz we mnie zgniłym jajem, wiedz, że jestem eiobowym ulubieńcem i tutejsi stali bywalcy szczodrze nagradzają mnie lajkami, dzięki którym moje wpisy wyglądają jakby się ciele zesrało na czerwo ...  wyświetl więcej

@szubrawiec: Poza tym, miej na uwadze, że jestem świeżo po lekturze niejakiego Kaszpirowskiego i nabyłem niezwykłej sztuki - hipnozy, iluminacji i magii. Mogę rzucić na Ciebie urok...;-)

  jotko49,  28 dni temu

@szubrawiec: Zważ że krętą ścieżką Acan kroczysz, znowu kogoś zauroczysz. Na psa urok jest przysłowie. Co Ci chodzi dziś po głowie?. Temat nader bardzo śliski, jak wczorajsze damsko-męskie tu uściski.
Tam nie wyszły tłumaczenia i nie było przebaczenia, "romans" upadł po dwóch zdaniach, trza się szkolić w przeklinaniach, znowuż zaczną się tu sztormy a więc luzik, bądż pokorny...

@jotko49: Haha, a co tam się narobiło? Bom w dalekiej podróży był. Znowuż scysje?

  jotko49,  27 dni temu

@szubrawiec: Nic konkretnego. Wazelina i uściski siurpticy do eiobowej Anielicy. Liczył pewnie na amnezję śląc jak zwykle swą herezję, lecz ją pamięć nie zawiodła choć słówkami go uwiodła. Po czym blekot ony zakończyła art jak zwykle wypieprzyła. Ja zostałem zaś zakałą oświadczając nader śmiało, takie sobie baju baju, jestem pierwszym w całym kraju ;-))

@jotko49: Hm...samo życie. Będzie wszyćko dobrze. Muszę zmykać. Dobrego dnia, panie Józku;-)

  Serpico,  27 dni temu

@szubrawiec:
E tam scysje, cherlak, już na równi pochyłej, znów starał się sprowokować, no i ciut mu się udało.

cytuję Jotko:
"Dopóki w cherlawej mej piersi serce słabe tyka,
honor za świadka biorę, uczciwość na przewodnika.
Wstecz patrząc i wspominając swej ojczyzny losy,
jak wielu i ja wnioskuję, że czas krzyknąć DOSYĆ."

...  wyświetl więcej

@jotko49:
Dobrze mówię ? Wesoło ci widzę ? To się zmieni zaraz na smuteczek, ewentualnie później.

cytuję Jotko:
"Lenistwem swym wielkim tak bardzo zmożony,
tą ciszą zimową też nieco znudzony,
czart jeden mnie kusi, cholera wie po co,
a kuszą też damy porankiem i nocą,
bym gamę słów rozwinął, lub choćby Gameczkę
Ok, chlapnę słów kilka, nieduż

...  wyświetl więcej

@jotko49:
Te dziadzio cwaniaczek, to że miałeś głosy od tej waszej grupy lizania sobie tyłków, to nie znaczy że to co piszesz nie jest bełkotem, jak nie błędy, to fluidy jako promyki słońca hahahhaa
Poeta, później sprawdzę resztę, choć początek to optymizmem nie napawa hahahah

Sadowski by te gówno wstawił, to by wszyscy odrzucili, łącznie z tobą HAAHAHAHAHAAH

100 % że

...  wyświetl więcej

  Serpico,  27 dni temu

@szubrawiec:
Skrót, ta stetryczała cherlawa wyleniała panda, wyciągnęła jakiś mój komentarz do niej, napisane dlatego że mnie stawia koło tego pajaca, z nim ma rację, od taki warczący buraczany tetryk, a co do mnie nie ma.
Wysługiwać to się może córcią, albo synem, jak już ich ci zielarze czy kto to tam jest od tych ich setek chorób, naprawią, nie mną, niech spierdala na szczaw.
...  wyświetl więcej

  Serpico,  27 dni temu

@jotko49:
Pierwszy tetryk w komunalu, po dużej wódce i wielkim żalu, żony padły jak te kawki, a on nigdy nie palił trawki, cherlawy ci on jak chora panda, żadna nie miała na imię Wanda.
Takie wiersze jak ty, to mogę pisać z biegu hahah, poza tym lepsze, bo sensowne, proś się dalej, będą wtedy bardziej "przemyślane" i bez przekleństw.

  Serpico,  27 dni temu

@jotko49:
Właśnie miałem sprawdzić, czy nie zapomniałeś cofnąć głosów, brawo dziadzio, nie zapomniałeś hahaah
Nieraz mnie tacy jak ty zastawiają, komunalny syf, w tle PRL, chlanie wódy i jaranie popularnych, albo tego syfu który był na wagę, dwa zawały, ledwo żywy, ale kozak.
Teraz jest net, kiedyś nie było to się gapił w musztardówkę, teraz jest inaczej, gapi się w stary lap ...  wyświetl więcej

  Serpico,  27 dni temu

@szubrawiec:
Owszem będzie, w końcu pójdzie spięcie z tego starego lapa, po rozruszniku, zostanie tylko fluid życia, jak promieniujące słońce, będzie to kolejny "dowód' na istnienie UFO HAAHAAHAAHAH
Na koniec, o k.... nie mogę już .... odrzucić ... k... artu ... a taki ...byłem ważny ...aaa k.. mać ....

Pierwszy w Polsce wstawiłem parę tysięcy minusów, na portalu który oglądają 4 osoby hahahah

  ryh,  27 dni temu

@szubrawiec: Sorry przeniosłem posta wyżej. Coś mi się potentegowało.
Zycie jest pełne niespodzianek. Chciałem przenieść wyżej, a znalazł się niżej.

  ryh,  27 dni temu

@szubrawiec: No spoko. Odjeżyłem się. Ale nie obiecuj sobie za wiele....żonaty jestem. Nie zwalaj wszystkiego na rodziców. Oni jedynie doprowadzają do połączenia plemnika z jajeczkiem

  ryh,  27 dni temu

@szubrawiec: Potrafisz człowieka zastraszyć. Łoł.

@ryh: "Ale nie obiecuj sobie za wiele....żonaty jestem." - No cóż, będę musiał się z tym pogodzić. Swoją drogą szczerze współczuję....;-) Dobrego wieczoru;-) PS A szanowna żona też od Latającego Potwora Spaghetti?;-)

  Hamilton,  29 dni temu

Mam nadzieję, że napiszesz jeszcze drugą część, bo na razie nigdzie nie widzę dowodu, że Chrystus był Bogiem.

  ryh,  28 dni temu

@Hamilton: Otóż, Hamiltonie, w tym artykule znajdują się dowody na istnienie boga, a właściwie jego personifikacji, czyli Jezusa. Co prawda są one jakościowo porównywalne z dowodami na istnienie "czarnej wołgi" (https://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_wołga), ale gdyby istniały dowody obiektywnie weryfikowalne wiara stałaby się zbędna.
Niestety link trzeba skopiować bo coś go przycina.

  Hamilton,  28 dni temu

@ryh: hahaha te czarne wołgi porywające ludzi widziało tysiące świadków. I ani jedna wersja się nie potwierdziła. Legendy w tym religijne żyją sobie własnym życiem. W rodzinie nawet miałem taką siostrzenicę żony, która przysięgała na niebiosa. Potem okazało się, że chciała zaimponować koleżankom w szkole. Była nawet przesłuchiwana i się .... popłakała, bo Wołga okazała się być Trabantem czy inną Syrenką.

ZGROMADZENI....Jesli juz glosicie "slowa boze" to nie zapominjcie o "TYM"
.....
1492 r. - Kolumb odkrył Amerykę. Inkwizycja szybko postępuje śladami odkrywców. Tubylców, którzy nie chcieli nawrócić się na wiarę chrześcijańską mordowano. Gdy była taka sposobność, przed zabiciem oporni Indianie byli przymusowo chrzczeni.

1493 r. - Bulla papieska uprawomocniła deklarację wojny p

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  28 dni temu

@zakrawarski: no widzisz do czego prowadzi zaślepienie. Ty też już nie widzisz, że ci się zdjęcie źle wkleiło od dwóch tygodni
http://eiba.pl/1k
a będzie jeszcze gorzej. Tylko nie zacznij mordować katolikow 'upszenio pszygorownym pszetmiotem'.

I O TYM ! ......WYROK BOGA NAKAZUJACY ?!
.....
1099 r. - Masakra Muzułmanów i Żydów w Jerozolimie (w tym ok. 70 000 Saracenów). Kronikarz Rajmund d'Aguilers pisał: "Na ulicach leżały sterty głów, rąk i stóp. Jedni zginęli od strzał lub zrzucono ich z wież; inni torturowani przez kilka dni zostali w końcu żywcem spaleni. To był prawdziwy, zdumiewający wyrok Boga nakazujący, aby miejsce to wypełnione było krwią niewiernych" ("Historia Francorum qui ceperunt Jeruzalem").

I O TYM !
.....
1204 r. - Zaczęła działać Święta Inkwizycja. Słudzy Kościoła zamęczyli lub spalili żywcem setki tysięcy ludzi.
.....
Powyzsze oraz ogrom potwornosci nie mialoby miejsca gdyby nie Jezus i Jego tatus !
...
Okreslenie --Jezus-- nie jest pochodzenia Zydowskiego-- tak nazwali go Rzymianie !
A wiec twierdzenie, ze "narodzil sie chlopic i nadano mu imie Jezus" nie jest realne.

  Hamilton,  28 dni temu

@zakrawarski: i nikt by o tym nie wiedzieć asz durzy chlopic zasiad okrakiem na sracz by to luckosciom oznajmiawac.. Ty miszczu napisawaj jakyś dramata poetyckawego w sralni i powklejawaj durzo zdjenciuf.

  Hamilton,  27 dni temu

@zakrawarski: znuf ty nacytawal siem 'paniom doma' i szyćko wisz nieuku :
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Jezus_(imi%C4%99)
Poczytaj coś o etymologii tego imienia
znafco nat znafcamy.. Jezdeś Yntelygentny to już za 20 - 30 lat dotrzesz do źródeł.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska