Login lub e-mail Hasło   

Wolność słowa w świetle Biblii.

Wolność słowa wszyscy sobie bardzo cenimy. Swoboda wypowiedzi to podstawowe prawo każdego człowieka.
Wyświetlenia: 157 Zamieszczono 12 dni temu

Bóg stworzył nas do wolności, stworzył nas na swoje podobieństwo, mamy wolną wolę. Gdybyśmy nie mieli wolnej woli ale byli zaprogramowani przez Boga do dobrych zachowań i dobrych słów, to czy bylibyśmy ludźmi? Mając wolną wolę możemy sami decydować o tym jak potraktujemy mądre przykazania z dekalogu czy też  wskazówki, które dał nam Jezus w Kazaniu na .Górze. Jesteśmy tylko przez Boga poinformowani co jest jego wolą i zaproszeni do  wykonywania tej woli. Zaproszenie to, tak uprzejme, delikatne i łagodne jest podyktowane miłością do nas, każde przykazanie zawarte w Słowie Bożym jest dane dla naszego dobra. Bóg zaprasza nas do naśladowania jego dobrych słów i czynów. Mamy wolny wybór, to my podejmujemy decyzje, jeśli odrzucimy przykazania Boże uważając je za zawalidrogę to musimy ponieść złe skutki swoich decyzji. Nie ma  wolności słowa bez odpowiedzialności  i o tym często zapominamy.  Internet wyposażył nas w duże pokłady wolności słowa ,możemy swobodnie, anonimowo wyrażać swoje opinie i emocje tu na Eioba, na portalach społecznościowych, forach internetowych  i w wielu innych miejscach. Wolność słowa nie oznacza jednak dla nas braku odpowiedzialności, choć wiele złych słów i obelg uchodzi nam obecnie na sucho, nie warto zasmucać Boga i bliźniego. To taki człowiek jak my. Z prawem do poszanowania swojej godności. Jezus, nasz  Nauczyciel  ostrzega w Ewangelii Mateusza 12:36,37 "Mówię wam, że w Dniu Sądu ludzie zdadzą  sprawę z każdej bezwartościowej wypowiedzi. Bo na podstawie swoich słów zostaniesz uznany za prawego i na podstawie swoich słów zostaniesz potępiony". Nie jest łatwo zapanować nad swoimi emocjami i słowami, często upadamy ale warto przepraszać i na nowo dążyć do zgody, być uprzejmym w nieuprzejmym świecie bo przecież dobre słowa nic nie kosztują, to najmniejsza rzecz jaką możemy komuś ofiarować.

Bóg jest naszym wychowawcą, odwołuje się do naszej wolności, delikatnie zachęca nas do wypowiadania dobrych słów, by słowa nasze leczyły i pocieszały innych, zaświadczały o Bożej miłości do każdego człowieka.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1263
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1101
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 554
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 672
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 720
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 766
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 366
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 751
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 610
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Koriolan,  12 dni temu

Świetny artykuł. O to właśnie chodzi w życiu każdego człowieka.
Mam jedynie zastrzeżenie do jednego miejsca.
"wiele złych słów i obelg uchodzi nam obecnie na sucho, nie warto zasmucać Boga i bliźniego."
W/g mnie żadna chwila naszego życia nie uchodzi nam na sucho. Owszem, za złe myśli nie ma kary na tym świecie ale każda zła myśl czy słowo natychmiast zatruwają naszą duszę (u ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  12 dni temu

@Koriolan: panowanie nad słowami to świetny początek fajnej drogi życia. Warto dodać, że Jezus podniósł poprzeczkę i zachęca do DOBRYCH MYŚLI.

@Koriolan:
No tak zgadza się, wpaść na pomysł proponowania seksu z owcami, za to nie karzą, ale za propozycje składane publicznie pewnie już tak zgadza się ?
Pytanie, czy P.Wróbel, jest osobą karaną ? Może ty jesteś ? Jesteś ?
Mam jakieś takie przeczucie, coś jak drzazga w gardle, że coś tu jest nie tak.
Usunięcie ciąży już się raczej przedawniło, ale nie wiadomo, czy n ...  wyświetl więcej

  Serpico,  12 dni temu

@Koriolan:
cytuję Koriolan:
"Miałem wtedy kilka partnerek a jedna z nich też miała kilku partnerów poza mną. Rozmawiałem o tym z nią i obserwowałem swoje emocje. Po jakimś czasie myśli, że ona uprawia seks z kimś innym nie robiła na mnie żadnego wrażenia. Okazało się że prawdziwa Miłość to nie seks. Można mieć w sobie Miłość i Miłość do kogoś mimo, że ten ktoś uprawia seks z kimś inn ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  12 dni temu

@Koriolan: "NICZYM nie zasmucamy Boga, gdyż to on nas stworzył i wie kogo stworzył." Łał to, że Stwórca nas stworzył to się Korciu domyślałem, ale to, że wie kogo stworzył ? Bez ciebie zaciemniona część ludzkości by zginęła w niewiedzy. Na szczęście JEZDEŚ i nas maluczkich informujesz na bieżąco co Bóg wi a czego nie wi..

@Koriolan: te poprzeczkę postaw sobie na trasie szyslong lodówka. Tylko sobie nóg nie połam jak z mamrotem będziesz wracał bleblać o moralności i jeziuśkach na eioba.

  Koriolan,  12 dni temu

@Hamilton: & serpico :
Miłego dnia heiterom wypełnionym nienawiścią i lubującmy się w atakach na innych ludzi...

@Koriolan:
Wiesz czego nigdy nie napisałeś ? Nigdy nie użyłeś słowa niewinnych.Problem polega na tym że nie możesz go użyć, no cóż, nawet jako kłamca się nie sprawdzasz, przykre.

  renia,  12 dni temu


@Koriolan: panowanie nad słowami to świetny początek fajnej drogi życia. Warto dodać, że Jezus podniósł poprzeczkę i zachęca do DOBRYCH MYŚLI

Jezus zachęca nas też do dobrych uczuć, Przykazanie :"Miłuj bliźniego" to zachęta do miłości, tak samo :"Szczęśliwi miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią"

  Koriolan,  12 dni temu

@renia: ja widzę to inaczej.
Emocje są wynikiem myśli. W skrócie...
Masz dobre myśli a więc masz dobre emocje i odczucia.
Natomiast nie panujemy nad uczuciami. Nie możemy się zmusić by kogoś pokochać. Prawdziwa Miłość wypływa z Serca i jedyne co możemy zrobić to oczyszczać umysł i Serce.
P. S.
Dla mnie emocje, uczucia, odczucia to coś innego.

@Koriolan: O tak. Twoja miłość to żołądki drobiowe, plucka wieprzowe, wątróbki gęsie, nerki cielęce, serca z indyka i to co ci na drzewo nie zmyka.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska