Login lub e-mail Hasło   

MKO: nagroda dla raperów zniewagą dla b. więźniów Auschwitz Kollegah i Farid Ban

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://tiny.cc/tmgjpz
Zdarzenie miało miejsce w 2017 roku.
Wyświetlenia: 28 Zamieszczono 10 dni temu

Kollegah i Farid Bang znani są z prowokacyjnych tekstów. Jedna z ich piosenek zawiera dygresję do więźniów Auschwitz. MKO protestuje ponownie przeciwko przyznaniu im prestiżowej nagrody przemysłu muzycznego Echo.

Kollegah i Farid Bang otrzymali na początku marca nominacje w dwóch kategoriach nagrody Echo, będącej główną nagrodą niemieckiego przemysłu muzycznego. Ich płyta „Młodzi, brutalni, dobrze wyglądający 3” ubiega się o miano „albumu roku”. Wręczenie nagród odbędzie się w czwartek (12.04.18) podczas gali w Berlinie. 

MKO protestuje

Zdecydowany sprzeciw wobec nominacji zgłosił Międzynarodowy Komitet Oświęcimski/Auschwitz. Wiceprezes MKO Christoph Heubner oświadczył w środę, że wręczenie raperom nagrody będzie „policzkiem” dla wszystkich więźniów, którzy przeżyli Holokaust, a dla Niemiec „incydentem, którego należy się wstydzić”. 

Heubner zarzucił raperom, że wyśmiewają cierpienia ofiar Holokaustu. Ostrzegł, że byli więźniowie uznają za naruszenie zaufania fakt, iż w kraju, który był sprawcą ich fizycznych i duchowych cierpień, mogą występować i zbierać nagrody ludzie, którzy się z tych cierpień naśmiewają.

Wiceprezes MKO przypomniał, że 12 kwietnia jest dniem pamięci o ofiarach Holokaustu, a w Oświęcimiu odbędzie się z tej okazji marsz młodzieży z Izraela, Polski i innych krajów świata, w tym także z Niemiec.

Makabryczny wkład

Niemiecki wkład do pamięci w tym dniu, którego odzwierciedleniem jest nagroda Echo dla raperów, jest „więcej niż makabryczny” – ocenił Heubner. MKO wyraził po raz pierwszy sprzeciw wobec nagrody dla kontrowersyjnych raperów na początku kwietnia.      

Przeciwnicy nagrody dla raperów zwracają uwagę, że dwie piosenki dodane jako bonus do płyty zawierają kontrowersyjne odniesienia do zamachów terrorystycznych oraz niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. W utworze „0815” mowa jest o wytrenowanym ciele „o bardziej wyraźnych zarysach (mniejszej zawartości tłuszczu) niż u więźnia Auschwitz”.

Komisja doradcza daje zielone światło

Komisja doradcza Echa po przeanalizowaniu treści piosenek postanowiła nie wycofywać nominacji dla raperów.

Heubner nazwał decyzję „podłą, tchórzliwą i błędną”. Jego zdaniem przyczyni się ona do wzrostu antysemityzmu i wzmocni skrajną prawicę. Wiceprezes MKO wezwał widzów czwartkowej gali do zademonstrowania solidarności z więźniami Auschwitz.

Farid Bang oświadczył, że dystansuje się od antysemityzmu i nienawiści wobec mniejszości. Natomiast Kollegah zaprosił za pośrednictwem Facebooka wszystkich swoich żydowskich fanów bez biletów na koncerty. Raperzy twierdzą, że stali się ofiarą kampanii nieprzychylnych im mediów.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1263
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1101
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 554
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 672
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 720
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 766
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 366
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 751
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 610
 
Autor
Dodał do zasobów: Serpico
Artykuł

Powiązane tematy

  Serpico,  10 dni temu

Nie było by być może w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to :
Tłumaczenie translator:
"Kollegah i Farid Bang regularnie drażniły się z Jung Brutal Gutaussehend 3 (JBG 3) między marcem 2016 a 2017 r. Album został oficjalnie ogłoszony 8 września 2017 r. ] „ Sturmmaske auf (Intro) ”, pierwszy singiel albumu został ogłoszony 21 września 2017 i wydany tydzień później. Singiel stał się dla ...  wyświetl więcej

Oraz to :
Tłumaczenie translator:
W swoim trzecim mixtape Zuhältertape Tom 3 Blume użył linii „Endlösung der Rapperfrage”, odnosząc się bezpośrednio do ostatecznego rozwiązania podczas Zagłady . Gerhard Strate nazwał to kpiną z ofiar Holokaustu. Jego czwarty album studyjny Zuhältertape Vol. 4 zawierały stwierdzenia takie jak „Nutte, Zeit, dass du Putzlappen befeuchtest / Ich bring Sc ...  wyświetl więcej

Delikatnie rzecz ujmując obu "artystów" czyli Kollegah i Farid Bang, jest w Niemczech, są w Niemczech bardzo popularni, dość groteskowe jest że Farid Bang, jest pochodzenia marokańskiego.
Farid El Abdellaoui ( arab . فريد العبدلاوي , ur. 4 czerwca 1986 r.) , znany zawodowo jako Farid Bang , to niemiecki raper marokańskiego pochodzenia. Obecnie jest właścicielem marki Banger Musik.
...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska