Login lub e-mail Hasło   

Polacy, jacy jesteśmy?

Jacy więc są naprawdę Polacy, czy wiara w siły nadprzyrodzone i słowo mówione, jest silniejsza niż zdrowy rozsądek?
Wyświetlenia: 636 Zamieszczono 16 dni temu

Zawsze uważałem, że polski naród jest mało przedsiębiorczy i Polacy nie dadzą sobie rady w konkurencji z zachodnimi przedsiębiorstwami i liderami gospodarki europejskiej po transformacji ustrojowej. Okazało się, że bardzo się myliłem, Polacy potrafią się dostosować do zmiennych warunków i Polska stoi przed wielką szansą dogonienia zachodu. Zawdzięczamy to przede wszystkim przedsiębiorczości Polaków, którzy nie tylko potrafili się odnaleźć w realiach gospodarki rynkowej, ale w wielu gałęziach gospodarki okazali się liderami opanowując rynek zachodni, np.: transport, drobiarstwo, czy ogrodnictwo.

 

Podobnie zawsze myślałem, że Polacy w swojej masie (większości) nie należą do najinteligentniejszych, że wykształcenie Polaków jest typowo specjalistyczne (tak zwane „klapki na oczach”), nie obejmujące informacji ogólnych związanych z informacją o świecie, jego historii i szeroko rozumianej kultury. Ponadto Polacy są wyjątkowo łatwowierni, dając się łatwo przekonać, że istnieją uzdrowiciele, leki, opaski, maści, itp., które ich wyleczą z wszelkich dolegliwości, nie wspominając o skłonności do ratowania „wnuczków”, itp. I znowu okazało się, że jestem w błędzie, co widać wyraźnie chociażby podczas teleturnieju „Milionerzy” gdzie okazuje się, że publiczność zawsze (w większości) podpowiada poprawnie.

 

A jednak nieraz mam jeszcze wątpliwości, gdy prezydent Andrzej Duda zapowiada wyborcom na konwencjach, że wcześniejsza emerytura, 13-tka, 500 plus i inne dodatki pieniężne, mogą zostać cofnięte jak wybory wygra jego konkurent. Ciekawy jestem, jak ten konkurent mógłby tego dokonać, gdy jeszcze przez prawie 3,5 roku PIS będzie miał większość w sejmie. Albo gdy słyszę, że Rafał Trzaskowski, zamknie niektóre rządowe inwestycje, zlikwiduję telewizję publiczną (prorządową) itp. I niestety większość słuchaczy przyjmuję to za dobrą monetę (na wiarę), nie zdając sobie sprawy, że jest to jeszcze przez niespełna 3,5 roku (większości w sejmie PIS) niemożliwe, chyba że to PIS wystąpi z takimi propozycjami.

 

Jacy więc są naprawdę Polacy, czy wierzący w każde słowo polityków (i innych naciągaczy), nawet w te niemożliwe do zrealizowania, czy posiłkują się swoją wiedzą (a może jednak jej nie mają?) i zdrowym rozsądkiem, czy jednak wiara w siły nadprzyrodzone i słowo mówione, jest silniejsza niż zdrowy rozsądek?

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1537
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3151
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1282
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2622
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2104
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2081
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2504
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2026
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 465
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 851
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 930
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  16 dni temu

E tam. Taka przedsiębiorcza rodzina gwiazdorów ze Szczecina tak kombinuje, że wystarczy im pierdnąć i 5 punktów zawsze ich. Jak nie wierzysz Zdzichu to zaraz się przekonasz. Musisz tylko się przelogować i trafić myszką w "głosuj".

Zbliżają się wybory prezydenckie.
Polacy mają szansę, żeby wyznaczyć ludzkości cel i wskazać sposób na zmianę biegu historii.
Po raz kolejny.

@Adam Jezierski: o tak Adaśko. Musimy czatować pod everami po nocach i błagać honorowo o odsłony dając ludzkości przykład. Będą nam 'zawiszczać'.

@Adam Jezierski:
To na kogo żeby ten bieg zmienić ? Co ma być tym celem całej ludzkości ? Czemu ja się nigdy nie mogę dowiedzieć konkretów.

@Serpico: świat musi wreszcie zrozumieć jak ważne są evercostamy Adasia. To one nadają kierunek rozwoju ludzkości i są drogowskazem dla kabaretów. Pod jego przewodem złączym się z narodem. Adaś tego nie powie, bo skromny, ale taka prawda czasu, prawda ekranu.

@Serpico:
WyPAD (usunięcie Dudy), a następnie odsunięcie od władzy Kaczyńskiego pokaże, że proces przekształcania demokracji w demokraturę można odwrócić.

PiS rozdaje pieniądze i wielu jest zadowolonych z rządów dyktatora, ale demokratyczna opozycja nie jest bez szans.
Kaczyński jest małym (kieszonkowym) wodzem. Na rządowe i inne ważne stanowiska wybiera BMW (biernych, miernych ale wiernych), na których ma haki gwarantujące, że wiernymi pozostaną. Sam nie jest wysokiego lotu i dba, żeby nie wybił się nikt inteligentniejszy od niego. Efekt: - Nawet dobre pomysły Kaczyńskiego przez ludzi "dobrej zmiany" realizowane są nieudolnie.

  jotko49,  16 dni temu

@Adam Jezierski: Pomyśl adaś czy nie dobrze męki skrócić i jak Szwedzik sie nawrócić. Nim podagra cię dopadnie przeproś jarka b. ładnie i od rańca z wschodem słońca ogłoś żeś był cymbał, kawał dzwońca. Odszczekujesz swe kalumnie, on wybaczy i zrozumie. :-))

@jotko49:
Jarosław Kaczyński nikomu nie wybacza.
Np. mści się na kolegach z podstawówki, którzy go przezywali i poszturchiwali.

  jotko49,  15 dni temu

@Adam Jezierski: Te reakcje też ci nie obce choć prowadzą na manowce. Jak wybaczyć drugiemu gdy nie potrafisz sobie samemu. Lecz skoroś pychą przesiąknięty do szpiku kości, daremnie szukać tu moralności i godności. Skoro więc nie masz w sobie też honoru grama, głupota twa w grobie twym nie spocznie sama...

@jotko49: A gdybyś w działaniach poczuł się osamotniony, podrzucę ci podobne ideologicznie ikony.
https://twitter.com/JerzyMaros(...)photo/4

@jotko49:
Wiem o tym, że Jarosław Kaczyński jest homoseksualistą.

  jotko49,  15 dni temu

@Adam Jezierski: Wiesz to z bolesnej suchej autopsji. Nawet ci nie współczuje skoro sknera na lubrykant żałuje ;-))

  Hamilton,  15 dni temu

@Adam Jezierski: o kurde Adaśko to tobie prezes też tyłek wyglancował.? Dlatego taki dumny jesteś.

  Hamilton,  16 dni temu

Panie fon Zldzisiu paczaj. Taki zde Kostka ma 17 punktów z czego 15 sam sobie przyznał i jak wysoko awansował. Ty nie czekaj też głosuj uczciwie już na siebie. Doszlusujesz do śwagra.

Od razu widać fon Zdzisławie, że jesteś człek wykształcony ale Polacy nie są tak łatwowierni i głupi by się dać nabrać na twój brak podstawowej wiedzy dziennikarzu obywatelski obeznany szeroko.. Kadencja sejmu trwa 4 lata. Zostało więc niecałe 3,5. Jak tam z tymi bankami polskimi co dawają kredyty na kilka tysięcy procent. Działają jeszcze ? Na takie twoje kity też się trudno nabrać fon Zdzich.

@Hamilton: Za twoją słuszną uwagę, daje ci plusa na twoim tekście (artykule). Może go też wycofam, tak jak ty to robisz, gdy artykuł wejdzie do popularnych.

@Zdzisław Sadowski:
Artykuł Hamiltona jest na niskim poziomie.
Poziomem przypomina
artykuły
rodziny
ze Szczecina.

@Adam Jezierski: Zobacz pan Adamie na stronę główną portalu "ostatnio popularne", na 10 wyróżnionych artykułów uczestników (użytkowników), 5 artykułów jest naszej rodziny.

@Zdzisław Sadowski:
No właśnie niski poziom "ostatnio popularnych" jest jednym z głównych powodów gwałtownie rosnącej niechęci czytelników do czytania artykułów na eioba.pl.

@Zdzisław Sadowski: niepotrzebnie się trudzisz panie fon. Nigdy nie miałem najmniejszych trudności z umieszczeniem artów w popularnych bez pomocy rodziny. Tobie i twoim pajacom się to nie udaje bez wzajemnej pomocy. Sobie dawaj plusy.

  Hamilton,  15 dni temu

@Zdzisław Sadowski:
paczaj gwiazdorku, nawet wasze wściekłe i mściwe reakcje mi nie szkodzą :
http://eiba.pl/1l
http://eiba.pl/1l
A ty oszuście mając gratis 5 punktów za każdym razem nawet się nie potrafisz zbliżyć do tej ilości punktów.

  Hamilton,  15 dni temu

@Adam Jezierski: hahaha - Adaśko ty i Sadosie ostatnia naszą nadzieją na podniesienie poziomu. Kuźwa - siedmiu wspaniałych i .... ino lament słychać..

  Hamilton,  15 dni temu

@Adam Jezierski: o tak Adaśko gdybyś ty nie ratował eioby swoimi wybitnymi arcydziełami portal dawno by zniknął :
http://eiba.pl/0
Hahaha - ty to wszystko ciągniesz swoim geniuszem przy współudziale fon gwiazdorów.

@Zdzisław Sadowski: Panie fon gwiazdorku jak sobie odejmiecie te lewe 5 punktów to co wam ciepłe śwagry wejdzie do popularnych ?
http://www.eioba.pl/vonsadow/articles
http://www.eioba.pl/zibi3a/articles
Nie dziwię się, że tak lamentujecie.

  Hamilton,  15 dni temu

@Zdzisław Sadowski: na dziesięć artykułów aż 5 waszej rodziny. Gdyby nie wasze małe i prymitywne oszustwo żaden by tam nie wlazł.

@zakrawarski: a tak będzie za zakrawarskiego :
https://youtu.be/KlXqGJZEz50

Polacy nie byli i nie będą monolitem.Jedni oddawali życie za wolność, a inni z ich trupów ściągali buty.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska