Login lub e-mail Hasło   

Wady języka polskiego "ojczystego" nie(e)tykalnego

Nawet nie wiem co by to znaczyło i oznaczało słowo "naszego"
Wyświetlenia: 65 Zamieszczono 9 dni temu

Przykłady

Kilka tak bardzo popularnych frazeologizmów na wstęp (których nie akceptuję):

  1. "To nie tak"
  2. "Na dobre"
  3. "Kot to kot"
  4. "Nigdy tam nie byłem"
  5. "Nasz prezes"

Biblia Gdańska Mat 5,37

"Ale mowa wasza niech będzie: Tak, tak; nie, nie; a co więcej nadto jest, to od złego jest."

Brak logiki, adnotacje czy niedokonceptualizacje - życie jest fragmentem za fragmentem bo tak samo komunikacja przed zrozumieniem...

 

1- Co jest !? Asercja, negacja?!
2- Na jakie rzekomo dobre jak tylko trwałe?!
3- To to i ja wiem bo gepard jest gepardem, słoń słoniem, żyrafa żyrafą, koń koniem.
4- Po co dwa razy zaprzeczasz w jednym elemencie logicznym, proforma-listo?
5. Kim są najkonkretniej te my?!

Przeczę językowi bo człowiek człowiekowi jak skrót skrótowi. Skrótów miara, Wiara u Polaków się już dawno zaparła. Choć może się odnowić (?) (intuicja?) - ale język Polakowi uważam za wrogi. Sanskrytu z kolei nie umiem - pod tym względem Adama i Ewy nie rozumiem. Nie wiem skąd wziąć dobrego (!!) skryptu do sanskrytu.
Język od Boga czy oryginału "odnoga"? Współczesny słowiański pochodny.

I wy chcecie mówić poprawną polszczyzną?

Niestety u was poprawny nie implikuje moralny. A raczej koreluje mafialny.
Układny, zaradny a taki nie(e)tykalny.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1322
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1174
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 608
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 731
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 770
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 798
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 734
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 832
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 438
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  9 dni temu

Asparagus ty się strasznie męczysz w tej 'zasyfiałej polsce'. Ty trampki na nogi i zapierd**** do tego Kim Un Yes w Korei. Takich upierdliwców jak ty on uszczęśliwia w minutę i osiem sekund. Tu cię nikt na siłę nie trzyma.

@Hamilton:
Czy wasza grupa "wybitnych" informatyków już wie, kto włamał się na konto zakrawarskiego?

@Adam Jezierski: Adaśko na eioba jest tylko jeden wybitnie wybitny i same owrzodzone ćwoki. Ma wybitne osiągnięcia w linkowaniu do swoich artów a i tak nikt tego czytać nie chce.
http://eiba.pl/0

@Hamilton:
Może nie tyle jestem wybitnym informatykiem, co dyplomowanym informatykiem, który uważał na lekcjach.

  Serpico,  9 dni temu

@Adam Jezierski:
Mitnick z nudów, nie może dotykać kompa, to się włamał bez dotykania hahhahahah, już wolę Ciebie w wersji "ewolucja", a następnie, "wiem że jesteś agentem".
Alkaida ? Watykan ? Dzieci ? Dzieci jakieś hahaahahha .....
Wiem , Mosad , w czasie przerwy śniadaniowej.
Możesz też doświadczyć "włamań" , zrób sobie hasło Jezierski i czekaj, następnie miesiąc możesz łazić i mendzić.

@Adam Jezierski: to dobrze, że uważałeś na tych lekcjach prowadzonych przez Adaśka. Dzięki temu wiadomo powszechnie, że jesteś najwybitniejszym informatykiem w dziedzinie informowania, że jesteś najbardziej wybitny w dziejach świata. W uznaniu zasług wysyłam ci czysty dyplom za 90 groszy. Wypiszesz sobie sam i będziesz podwójnie dyplomowany.

@Serpico: coś ty. Nasz geniusz ma hasło nie do złamania - "Adaś agent Chwalipupcia".

@Adam Jezierski: Adaśko właśnie dzwonili mi, że mają w hurtowni wielkie pudło z dyplomami. Daj namiary i będziesz dyplomowany zawsze i wszędzie. Na ścianie powiesisz sobie nawet "Adaś - dyplomowana Gęś". Ty sobie Adaśko tytułów nie żałuj.

@Hamilton:
Jak rozumiem, nie masz pojęcia kto włamał się na konto Zakrawarskiego.

@Adam Jezierski:
Zasłona dymna, ktoś trzepie pokrzywionemu konta, już nigdy nie użyje platynowej karty, a miał ich z 10 , poza tym podejrzewam, że sprzedaje nieruchomości królowej.
https://sprzedajemy.pl/barak-g(...)8696952
Się zaczęło.

@Adam Jezierski: niewiele mnie to interesuje. To jego klocki. Jeśli dorosły facet nie potrafi zawiązać sznurowadeł i wali co rusz deklem o beton to jego sprawa. Adaśko ty sobie zrób dyplom, że jesteś najbardziej utytułowanym chłopczykiem jakiego wpuścili do Bentleya. Hahaha - wszystkie dzieci ci będą 'zawiszczać'.

@Hamilton:
"Niewiele ciebie to interesuje" - w tłumaczeniu na ludzki język oznacza - jesteś bezsilny,
Przyczyna: - Niski poziom wiedzy z dziedziny informatyki.

@Adam Jezierski:
https://www.youtube.com/watch?(...)wq-aYV0
Szwed, a konto Zakrawarskiego wszyscy mają w DUPIE.
A tą historię niech sobie też przeczyta, w końcu umie czytać:
https://www.youtube.com/watch?(...)pglHdtM

@Adam Jezierski: wiadomo Adaśko, że twój poziom jest nieosiągalny dla nikogo. Hahaha - tyś ponad poziomy wyleciał niczym nadęty bufon z procy o północy ;
http://eiba.pl/0

@Adam Jezierski: ‌hahaha - jak to jest, że wybitny Adas, który tak uważał na lekcjach wybitnego Adasia nie wie kto za tym wszystkim stoi. W dodatku najsławniejszy agent znany jako "Adaś 007 wyłaź spod stołu, bo ci te dziurawe skarpety widać".

  px2195,  9 dni temu

@Adam Jezierski: informatyka to nauka interdyscyplinarna, syntetyzująca inne nauki, jednak oddziela formę od logiki (zwł. nie zajmując się aksjomatami prócz może tw. Murphy'ego) i TCP/IP od klarowności języka C++. Jako nauka społeczna nie definiuje metajęzyka właściwego poziomu. Jako ścisła daje warsztat metodyczny, praktyczny, ale kiedy czysty? Internet to grząskie bajoro, chyba nie cały, ale potrzeba Wiary.

@px2195: ty już jesteś na etapie wiersza poleceń. Ty rób doktorat u Kormoranka i krzywego Mańka. Poszukaj sobie jakiejś parafii i swoim metajęzykiem pobieraj czystą wodę święconą interdyscyplinarnie i indywidualnie. Tu się zajedziesz jak koń pod górkę.

@Serpico: ócuny Marjóż to znany na całym świecie budowniczy apartamentów :
https://images.app.goo.gl/dcn2(...)VhYn7h8
https://images.app.goo.gl/94mn(...)A2VukW8
Co sie złapie za suwak logarytmiczny przy rozporku to kolejne cudo architektury.

@Adam Jezierski: Adaśko mnie ćwokowi rzadziej zdarza się artykuł który ma poniżej 1000 niż tobie który przekroczy 300. I dlatego nie potrafię wspiąć się na twój poziom geniusza. Tak ci 'zawiszczam' poziomu i wiedzy.

  px2195,  9 dni temu

Wybrakowany skunks chyba psychologicznie się włamał zakra(w&v)arskiemu a tamten dla kompensacji dyskomfortu wynikłego konfliktu (raczej konfliktu co do: satyrycznego) milczy. "Włamanie" psychologiczne nie musi być włamaniem informatycznym. Maskowanie "obronne" zmianą szczegółów nazwy mogło być pararelne, przy uwzględnieniu sprzęgania systemu społecznego.

  px2195,  9 dni temu

Albo może inna kolejność: sam zmienił sobie nick a potem Wybrakowany skunks to zauważył. (nawiasem czasem dziwy się dzieją). Ja używam 2 przeglądarek i musiałem aż usuwać i przywracać artykuł, jakiś wyższej rangi user użył opcji "szybka edycja" i zmienił obrazek przy artykule a w drugiej gdy w kontrze zmieniałem nie zmieniło się (choć nie czekałem). Może to kwestia jakiegoś cachingu ale raczej zwy ...  wyświetl więcej

@px2195:
Czyli, kto podszywa się pod Zakrawarskiego? Duch święty???

  px2195,  9 dni temu

@Adam Jezierski: notabene Kazik śpiewał że Duch Miłości się wyłania w Polsce. Top kilkanaście w radiu "Zet", choć czy cenzurują w tym radiu - nie sprawdzałem a by było hipokrytyczne jeśli, nie mam zdolności niegorszenia się aby sprawdzić. Kiedyś (>=2001 AD) Planeta 95.1 FM słuchałem ale podobnie - dobre było tylko do ok. 2003 roku. Kultura szła na psy choć warto czasami sprawdzać utwory popularne, znaczy już teraz.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska