Login lub e-mail Hasło   

7 sposobów na pierwszą randkę!

Pierwsza randka to całkiem nowe wyzwanie! Ale co to dla Ciebie! Jeżeli zdecydujesz się przeczytać te króciutkie porady, zapewne będzie Ci zdecydowanie łatwiej i bardziej bezstresowo podejść do tego tematu.
Wyświetlenia: 95.533 Zamieszczono 11/08/2006
Pierwsza randka to całkiem nowe wyzwanie! Ale co to dla Ciebie! Skoro zdecydowałaś(-eś) sią przeczytać te króciutkie porady, zapewne będzie Ci zdecydowanie łatwiej i bardziej bezstresowo podejść do tego tematu. Zapraszam do lektury i oczywiście do praktyki ;-)


 • Zaplanuj randkę starannie
  Właśnie... nie rób nic bez planu! Postaraj się wymyśleć w miarę atrakcyjne i ciekawe miejsce Waszego spotkania, ale... pamiętaj, że jeśli umówisz się gdzieś na wolnym powietrzu, pogoda może Ci spłatać figla i nagle może spaść np. deszcz, śnieg czy burza gradowa. Miej więc w zanadrzu plan awaryjny! A najlepiej kilka awaryjnych planów na miejsce Waszej randki, nie ma nic nudniejszego niż zastanawianie się, gdzie by tu właściwie pójść. Po prostu bądź przygotowany – a zrobisz dobre wrażenie, a chyba Ci na tym zależy? ;-)

 • Bądź punktualna(y)
  Chyba nie ma nic gorszego niż spóźnienie się na pierwszą randkę. Przygotuj się więc do niej wcześniej. Nie zostawiaj żadnych niezałatwionych spraw w tym dniu na ostatnią chwilę. Wyjdź z domu wcześniej. Jeśli musisz dojechać do miejsca spotkania weź pod uwagę korki, wykolejenie się tramwaju czy złapanie gumy przez autobus. Lepiej jest poczekać na wybranka/wybrankę kilkanaście minut, niż dać czekać na siebie. Po prostu postaraj się nie spóźnić!

 • Zadbaj o odpowiedni wygląd i ubiór
  Tego chyba Ci nie powinienem mówić, ale by wszystko było na swoim miejscu napiszę krótko: postaraj się być schludna(-y) i naturalna(-y). Ubierz się stosownie do sytuacji. Jeśli Wasza randka ma być w teatrze - ubierz się odpowiednio i nie zakładaj przypadkiem wytartych dżinsów i flanelowej koszuli. Nie przesadzaj jednak z ubiorem i załóż to w czym czujesz się dobrze. Pamiętaj, że na pierwszej randce liczy się pierwsze wrażenie jakie uda Ci się wywrzeć na partnerze/partnerce.


 • Krótka randka
  Nie przesadzaj z długością pierwszej randki! Jeśli chcesz, by kolejne randki miały miejsce, niech pierwsza randka pozostawi w drugiej osobie uczucie niedosytu. Niech Twój(-a) wybranek/wybranka po pierwszym spotkaniu poczuje, że musi się z Tobą spotkać jeszcze raz, by dowiedzieć się o Tobie więcej! Rozpocznij więc swoje „randkowanie” od godziny czy dwóch, a potem... cóż życie pokaże :-)


 • Mów komplementy – ale z umiarem
  Kilka miłych słów wypowiedzianych do drugiej osoby sprawi, że poczuje się ona wyjątkowa, doceniona ale... jeśli zamiast rozmawiać na jakiś konkretny temat zaczniesz tylko powtarzać teksty typu: ale ślicznie wyglądasz, ładne masz dzisiaj włosy, zachwyca mnie twój uśmiech - będziesz wyglądał(-a) na niezłą(-ego) desperatkę/desperata. Dlatego bądź choć trochę przygotowana(-y) do rozmowy. Zaplanuj choć trochę o czym chciałabyś/chciałbyś porozmawiać. Nie martw się też, jeśli nie uda Ci się poruszyć wszytskich przygotowanych tematów. Najważniejsze byście po prostu swobodnie porozmawiali – z podkreśleniem słowa swobodnie!


 • Nie obżeraj się i nie pij zbyt wiele
  Jeśli Wasz pierwsza randka ma się odbyć np. w kawiarni czy restauracji nie obżeraj się zbytnio! Wiem, wiem, że już od kilku dni nie mogłaś(-eś) nic do ust włożyć z wrażenia ;-) ale lepiej nie odreagowuj tego na randce :-) Podobnie sprawa ma się z piciem: klika drinków może bardzo rozładować spiętą atmosferę, ale... przecież to jest Twoja pierwsza randka! Nie dodawaj sobie animuszu w ten sposób, bo skutki mogą być opłakane...

 • Zrównoważ mówienie i słuchanie
  Tak, to bardzo ważne byś dobrze prowadziła/prowadził rozmowę. Mów ładnymi zdaniami. Wiem, że to może być trudne, gdy głos ze zdenerwowania dławi się w gardle, ale się postaraj. Nie przerywaj swojemu partnerowi w środku zdania! Słuchaj... słuchaj i mów. Postaraj się tak prowadzić rozmowę, by druga osoba czuła się w Twoim towarzystwie dobrze. By po prostu fajnie się z Tobą gadało... Jeśli Ci się to uda, to już tylko krok dzieli Cię od kolejnej randki, a może i od następnych...Darek Malinowski Cupido - Serwis Randkowo-Matrymonialny cupido.pl

Artykuł 7 sposobów na pierwszą randkę! zaczerpnięty z serwisu www.free-art.pl.

Podobne artykuły


13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1416
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 823
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1149
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1107
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 638
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1242
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1111
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 667
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1401
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1323
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 656
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 408
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 709
 
Autor
Dodał do zasobów: radoslaw
Artykuł

Powiązane tematy

  Tatiana,  11/08/2006

Ach... żeby tak wszyscy faceci to przeczytali ;).

  Kamil O.  (www),  11/03/2010

to są takie pozory pierwszo randkowe - łatwo udawać, a potem wychodzi szydło z worka hehehe

  devnul,  24/12/2006

Ja muszę powiedzieć że niestety nie ma złotej reguły, która gwarantowałaby sukces. To wszystko zależy od tego z kim się chcemy spotkać i od nas samych. Jeśli wszystko wyjdzie samo z siebie - spontanicznie - i przy tym obie osoby będą się dobrze bawiły - to znaczy że wszystko było w jak najlepszym porządku, jeśli nie, to chyba nie warto się bardziej angażować

  devitto,  07/06/2007

Według mnie, do każdej randki należy podchodzić całkiem indywidualnie - choć nie da się zaprzeczyć - te rady to podstawy ;)

  honig,  05/07/2007

No fakt, tak to jest z tym czasem. Faktycznie trzeba go skorygować tylko do tej pory nie wpadłem, że to może być tak krótko. Ale spoko przy następnej okazji lepiej się zorganizuje czas.
Dobry artykuł
Pozdrawiam

Świetne rady. Naprawdę warto to przeczytać i trochę pomyslec za nim się z kimś umówi. Moją randkę uważam za sukces. NIe myslałem, że będzie tak wspaniale juz na 1-szym spotkaniu.

  Mirosław T  (www),  28/05/2008

Zacytuję powyższy komentarz kobiety: "Ach... żeby tak wszyscy faceci to przeczytali ;). ". Potem proszę popatrzeć na oceny w gwiazdkach: zaledwie 3,3 (7 głosów). Skąd taka rozpiętość zrozumienia trafności artykułu?

Jak dla mnie to wyśmienity artykuł. Coś na styl porad "Kamyczka" sprzed lat. Miły język, lekki tekst, z sensem i na temat. Na pewno przeczytanie go nie zaszkodzi nikomu (piszę to w kontekście innych "mądrych" porad dostępnych w Internecie).

7 sposobów... ja mam jeden - Paylove:-)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska