Login lub e-mail Hasło   

Chiromancja - wróżenie z ręki

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://dhost.info/ghostbusters/readartic(...)e_id=70
Chiromancja jest jednym z najstarszych sposobów przepowiadania przyszłości na podstawie cech ludzkich rąk. Za jej kolebkę uważane są Indie gdzie do dziś jest ona praktykowana. Na początku dwudziestego wieku chiromancja zyskała tak dużą popularność, że uznano ją za naukę.
Wyświetlenia: 239.184 Zamieszczono 13/09/2006
Chirologia dzieli się na trzy podstawowe działy:
1. chirognomię - (z greckiego cheir - ręka, gnome - poznanie), której zadaniem jest szczegółowa analiza osobowości człowieka, na podstawie typu dłoni, palców, wzgórz, wklęsłości na śródręczu.
2. chirografię - (cheir - ręka, grapho - piszę) - w tym wypadku przeprowadza się szczegółową analizę linii, a także znaków na dłoni.
3. chiromancję - (cheir - ręka, manteia - wróżenie) jest to połączenie wszystkiego, a więc wyglądu ręki, palców, linii, znaków wraz z predyspozycją medialną osoby odczytującej zapis na dłoni.

Chiromancja, którą zajmiemy się w tym artykule jest jednym z najstarszych sposobów przepowiadania przyszłości na podstawie cech ludzkich rąk. Na dłoni każdego z nas znajdują się zakończenia tysięcy nerwów, które są bezpośrednio połączone z naszym mózgiem. Za pomocą tych nerwów przekazywane są bodźce odzwierciedlające osobowość, warunki psychiczne i fizyczne człowieka. Korzenie chiromancji sięgają czasów starożytnych. Za jej kolebkę uważane są Indie gdzie do dziś jest ona praktykowana. Na początku dwudziestego wieku chiromancja zyskała tak dużą popularność, że uznano ją za naukę (1913 rok - Kongres Psychologii Eksperymentalnej w Paryżu). Zaraz potem ukazał się obowiązujący do dzisiejszego dnia podręcznik, uczący wróżenia z dłoni. Jego autorem jest Ernst Issberner – genetyk i filozof. Mowa dłoni nie jest zrozumiała dla zwykłego człowieka natomiast Chiromata potrafi wyczytać z niej wiele informacji. Znajdują się na niej liczne linie oraz wzgórki.

Sztuka ta nie wymagają skomplikowanych obliczeń ani przygotowań. Wystarczy popatrzeć na ręce i trafnie zinterpretować ich wygląd oraz znajdujące się wewnątrz dłoni linie.

Nie ma dwóch takich samych rąk. Każdy człowiek na swój własny, indywidualny rysunek, który zmienia się wraz z upływem czasu. Chociaż kształt obu dłoni jest taki sam, to linie na prawej ręce są różne od linii na lewej ręce.

Do wróżenia używamy tej ręki, którą piszemy. Osoby praworęczne wróżą z ręki prawej, osoby leworęczne - z lewej. Nazywamy ją ręką główną. Jej linie ujawnią zdolności, talenty i opiszą przeznaczenie. Druga ręka także potrzebna jest do wróżenia. Z układu jej linii odczytamy informacje na temat marzeń, uczuć i tęsknot. Ważny jest także kształt dłoni. Dłonie kwadratowe mają osoby praktyczne i zdecydowane, a dłonie prostokątne osoby łagodne i wyrozumiałe.

Linie dłoni
Linie na dłoniach powstają na skutek życzeń, napięć i zmartwień. Są oznaką prawdziwego życiowego doświadczenia. Wiele drobnych linii świadczy o nerwowości i braku wewnętrznej równowagi. Dlatego im mniej linii znajduje się na ręce, tym prostsze życie. Linie przerwane oznaczają nagłe zmiany warunków życiowych. Nowe linie zapowiadają świeże uczucia i ciekawe sytuacje.

Linie wyraźne i silne świadczą o wielu ważnych wydarzeniach, w których osoba starała się brać aktywny udział. Linie bardzo delikatne oznaczają, że osoba woli zdawać się na decyzje innych ludzi. Ważny jest także kolor linii. Różowe oznaczają radość, optymizm i dobrą kondycję. Blade lub białawe wskazują na możliwość kłopotów zdrowotnych. Żółte maja osoby, które czują się osamotnione lub mają kłopoty z wątrobą. Czerwone oznaczają gwałtowną i nieprzewidywalną naturę. Im są ciemniejsze, w tym większym stresie znajduje się posiadająca je osoba.

Badając dłoń należy, przynajmniej na początku badania, złożyć ją w „miseczkę” by dokładniej uwidocznić linie leżące między poszczególnymi wzgórkami. Wokół podstawy kciuka będzie widoczna linia życia. Linia przecinająca dłoń od punktu znajdującego się trochę poniżej podstawy palca wskazującego, do punktu znajdującego się w połowie drogi od małego palca do nadgarstka to linia głowy. Zaraz nad nią, praktycznie równolegle, układa się linia serca. Linia biegnąca w dół od podstawy palca środkowego w kierunku dolnej części linii życia to linia przeznaczenia. Linia biegnąc od podstawy palca serdecznego w dół to linia słońca (określa sukces i bogactwo). Linia biegnąć od podstawy małego palca łukiem w kierunku bocznej krawędzi dłoni (naprzeciw podstawy kciuka) to linia natchnienia.

Wzgórki
U podstawy dłoni znajduje się wzgórek Wenus, naprzeciw niego leży wzgórek Księżyca. Nad wzgórkiem Wenus znajduje się wzgórek Marsa. Leży on również nad wzgórkiem Księżyca. U podstawy palców, licząc od małego palca, znajdują się: Wzgórek Merkurego, Słońca, Saturna i Jowisza.
Licząc od lewej strony lewej ręki:
Jowisz - pierwszy palec jest przyporządkowany Jowiszowi. Po nim znajduje się wzgórek Jowisza;
[cechy charakteru: wiara, optymizm, afirmacja]
Saturn - drugi palec to palec Saturna, z wzgórkiem o tej samej nazwie;
[cechy charakteru: poczucie odpowiedzialności, realizmu]
Apollo - trzeci palec nazywany jest palcem Apolla. Wzgórek pod nim nazywa się wzgórkiem Słońca;
[cechy charakteru: zdrowie, witalność, bogactwo]
Merkury - mały palec przyporządkowany jest planecie Merkury, tę samą nazwę posiada wzgórek pod nim;
[cechy charakteru: komunikacja, jasne myślenie]
Mars - pod wzgórkiem Merkurego znajduje się wzgórek Marsa;
[cechy charakteru: siła charakteru]
Księżyc - wzgórkiem Luny, bądź księżyca jest wzgórek po prawej stronie lewej dłoni;
[cechy charakteru: podświadome emocje]
Wenus - wzgórkiem Wenus jest wzgórek znajdujący się pod kciukiem;
[cechy charakteru: piękno, miłość, harmonia]
Mars - wklęsłość pośrodku dłoni nazywa się płaszczyzną Marsa.
[cechy charakteru: agresja, gniew, siła woli]

Linie dat
W chiromancji stosuje się podział czasu. Pozwala to stwierdzić na przykład czy jakieś wydarzenie dopiero zajdzie, czy też już się zdarzyło. Biorąc pod uwagę średnią długość życia człowieka, i określając ją na 75 lat, dzielimy każdą linię na odcinki po pięć lat. Oczywiście robimy to jedynie w stosunku do tych linii, których interpretacja zależy od czasu. Należą do nich: linia głowy, serca, przeznaczenia i słońca.

Typy dłoni
* Elementarny – tego rodzaju dłoń charakteryzuje ludzi, ciężko pracujących fizycznie od wielu pokoleń. Cechują ją krótkie palce i szeroka silna dłoń.
* Szpatułkowaty – dłoń duża i szeroka, palce nieco dłuższe i grube, o tępych szerokich końcach, należą do człowieka czynu, nie filozofa.
* Stożkowaty – dłoń charakteryzująca się krótkimi szczupłymi palcami, i stożkowatym kształtem samej dłoni. Należą one do osoby pobudliwej, porywczej, impulsywnej i pełnej życia – jest trudna we współżyciu.
* Kwadratowy – ten typ dłoni należy do osób systematycznych i rzeczowych, statecznych i szanujących prawo. Wykazuje skłonność do konserwatyzmu.
* Sękaty – tępe końce palców, duże wyraziste stawy. Cechuje osobę, która przywiązuje duże znaczenie do materialnej strony życia, jest zdecydowana, logiczna i mądra. To typ filozoficzny.
* Szpiczasty – palce szczupłe, dłoń szczupła, końce palców szpiczaste. To dłoń należąca do osoby idealistycznej, niepraktycznej, nieoszczędnej i niezapobiegliwej.
* Typ mieszany – to zbiór cech wszystkich powyższych typów. W zależności od tego, który typ przeważa, tak też układają się cechy takiej osoby.

Przy interpretacji linii dłoni należy wiedzieć, że: linia poszarpana, przerwana, z krzyżykami jest linią wróżącą nieszczęście. Szczęście zaś wróży linia podwójna, wyraźna i długa.

Jak wróżyć?
Interpretację najlepiej rozpoczynać od obejrzenia dłoni. Dłonie delikatne i o długich palcach mają osoby o usposobieniu łagodnym i idealistycznym podejściu do życia. Dłonie kwadratowe, mocne i o krótkich placach mają osoby pewne siebie i pracowite. Pierwszą linią, jaka podlega interpretacji jest linia serca. Następnie interpretuje się linię głowy i linię życia, a dopiero na końcu linię losu.

Jest wielkim błędem objaśniać znaczenie poszczególnych linii i wzgórków na dłoni, nie
uwzględniając ich układu całościowego. Linie, wzgórza, pagórki, znaki i figury,
ich kształt i wyrazistość, należy oceniać w relacji wzajemnej i tylko w relacji
wzajemnej, gdyż tworzą one całość obrazu.

Dlaczego jednak czyta się z ręki? W ręce znajdują się zakończenia tysięcy nerwów mający bezpośredni kontakt z mózgiem, trwa zatem nieustanny, dwustronny ruch bodźców przekazywanych za pomocą tych nerwów. Ze względu na ten ruch linie i znaki na dłoni mają odzwierciedlać osobowość, warunki psychiczne i fizyczne. Chiromanci
wyczuwali to intuicyjnie.

Trzeba przestudiować wiele rąk zanim można będzie zaufać swojej umiejętności
rozpoznania szczegółów. Powinno się pamiętać o ułożeniu wszystkich szczegółów w
kompletny, spójny obraz, zanim przedstawi się interpretację.

Nieznośne kurzajki
Ta przykra dolegliwość u dorosłych oznacza problemy emocjonalne. Jeśli kurzajka umiejscowiła się po wewnętrznej stronie dłoni, to osoba cierpi z powodu skrywanych kompleksów. Jeśli są na zewnątrz dłoni, to źródłem problemów jest działanie innej osoby. Kurzajka na kciuku świadczy o płaczliwości i nierealnych życzeniach. Na rękach dzieci kurzajki nic nie oznaczają.

Dłonie P. Picassa

Chiromancja a nauka
Dzisiejsza nauka znajduje poparcie dla tej teorii, a niektórzy genetycy i
psychiatrzy stosują analizę dłoni jako badanie pomocnicze w diagnozowaniu
rozmaitych schorzeń fizycznych i umysłowych. Każdy odczyt jak każda istota
ludzka, składa się z elementów dobrych i złych. W przedmiocie tak szerokim i
złożonym jak chiromancja jest zbyt wiele czynników. Nie można ich interpretować
nie mając dostatecznej wiedzy w tym temacie.

Więcej na ten temat

źródło:
http://czary.pl/chiromancja/index.php


artykuł przeredagowany przez: dzoker
źródła:
http://czary.pl/chiromancja/index.php
http://www.mandagaz.pl/chiroman1.html
http://rozrywka.onet.pl/niewiarygodne/
http://czarodziejka.bizland.pl/
http://www.parapsycholog.com.pl/chiromancja.htm

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 980
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 810
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 980
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 507
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 935
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 913
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 486
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1099
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 743
9
komentarze: 25 | wyświetlenia: 354
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 809
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 557
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 631
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 627
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 640
 
Autor
Dodał do zasobów: Adam Tikacz
Artykuł
Dodatkowe informacjeMoja matka kiedyś próbowała mnie nauczyć sztuki wróżenia z ręki. Nie chciałam się nauczyć - a szkoda - może rzeczywiście w tym coś jest?

  okiem  (www),  31/12/2007
  mazur,  04/05/2007

Jasny gwint widzę same minusowe punktacje w komentarzach. Czyżby ktoś z czytających nie lubił chiromancji. W takim razie być może i ja zasłużę na jakiegoś minusa pisząc nie na temat.
Przychodzi baba do lekarza soory do wróżki.
Wróżka pyta – jakie ma pani pytanie.
Ja odpowiada zniecierpliwiona baba – to przecież pani jest wróżką.

  przybysz,  13/05/2007

Czyżby komentarze nie podobały się autorowi tekstu dlatego są same minusy.

  monisiia,  02/09/2007

Byłam kiedyś u wróżki. Wywróżyła mi z ręki, że mojego pierwszego chłopaka poznam na stadionie. Niestety, poznałam go w bibliotece. Chyba wróżka miała chwilowe zaćmienie :P.

  Prema Dharmin  (www),  06/09/2007

Tak się chiromancję krytykuje, ale psycholodzy i psychiatrzy pierwsi są w kolejce do znanych wróżek, tak to już jest:)

  zibi,  30/09/2007

Istnienie przeznaczenia jest sprzeczne z wolnością wyboru. Jest to podstawowa przyczyna dzięki, której nie można w stu procentach określić przyszłości. Jasnowidz lub wróżka może określić główny nurt zdarzeń, czy one się zrealizują zależy od nas i wpływu na nas otoczenia (np. sugestii, hipnozy). Nie potępiam chodzenia do wróżek, uważam jednak to za objaw słabości i niewiary w swoje możliwości.

Jak chodzi o wróżki, to mi raz jedna - zaczepiając na ulicy w Krakowie przepowiedziała, że będę miał dużo pieniędzy i do 2 lat wyjadę za granicę gdzie zamieszkam.
Szkoda
Może chciała powiedzieć, że to będzie za 20 lat?, może z tymi granicami to chodziło o teren miasta? ;-)

Cóż... mapa życia jest na dłoniach wypisana :-) Fajna to sprawa poznać rozmaite linie losu człeka. Z reguły się sprawdza ;-) Przydałyby się zdjęcia typów dłoni. To bardzo ciekawe.

  okiem  (www),  31/12/2007

nie martw sie tym, ja nie mam zadnej pionowej, moze jakies fragmentaryczne a linie papilarne mam az za bardzo uwidocznione:)))

  okiem  (www),  26/12/2007

Kiedyś dla zabawy powróżyłem koleżance z ręki (opowiadałem totalne bzdury, ale trochę oparte na tym że ją znałem). Tydzień potem stwierdziła że wszystko jej się sprawdziło i że jestem najlepszym wróżbitą. Zrobiłem podobne wróżby jej koleżankom, wymyślałem coraz większe bezsensy (ale zawsze jako ogólniki, wieloznaczności itp) - potem nie mogłem się od nich opędzić. Nie chciały wierzyć że to żarty. ...  wyświetl więcej

  Prema Dharmin  (www),  26/12/2007

To co opisujesz to nie chiromancja tylko dyletanctwo. Uprawiane jest przez ludzi, którzy chcą się zabawić cudzym kosztem. Poważny chiromanta to i przez lupę znaki na dłoni ogląda, a poważne badanie i analiza przeznaczenia, możliwości zmiany zajmują dobrych kilka godzin. Bada się obie ręce, a także inne znaki na ciele. Prawa osobiste zwane przez ciebie ogólnikami są dobrze znane w psychologii, wyko ...  wyświetl więcej

  okiem  (www),  31/12/2007

Strasznie niektórzy uwzięli się na tą chiromancję :). Osobiście zgadzam się, ze z dłoni nie można odczytać przyszłości i wszystkie te wróżki itp. "zawody" to oszustwo i wyciąganie kasy. Sam mam kuzynkę, która pracuje jako "wróżka telefoniczna" i czy ona wierzy w to co mówi ludziom? Oczywiście, że nie. Ona się świetnie bawi zmyślając różne bzdury, w które ludzie bez zastanowienia wierzą. Przede wsz ...  wyświetl więcej

Bardzo celny komentarz. Gratulacje!

  mazur,  02/01/2008

Gołym „okiem” widać, że chiromancja komuś nie leży. Zresztą i racja - w dobie gprs kto będzie szukał mapy i jakiś tam wskazówek na dłoni. Przyznać również należy, bo fakt to oczywisty, iż słoń posiada więcej zmarszczek niż zwykły śmiertelnik, lecz gdy się nad tym zastanowić to, z których to kończyn wspomniany chiromanta (szarlatan) lub ezotereyk (co na jedno wychodzi) miałby powróżyć. To, co mnie ...  wyświetl więcej

samosprawdzale czyli ze to sobie podswiadomie wmowisz .

  oldml,  06/02/2008

Wszelkie wróżby należy traktować z przymrużeniem oka ;-)
Aczkolwiek coś w tym może być, ale nie wierzę w to, by nasz los był gdziekolwiek zapisany, bo to by znaczyło, że nie mamy przyszłości tylko realizujemy coś z przeszłości.

  kcamillo,  06/04/2008

fajny temat,bardzo mnie przyciagnal po czym pewne denne opisy bardzo mnie zirytowaly takze sila rzeczy musialem zaprzestac czytania po opisie tych glupich wzgorkow czy cos tam,nawet dwa razy sa napisane i raz jednemu przyporzadkowana jest jedna nazwa a potem zaraz temu samemu inna,no ciekawe,tak samo jak i te cale glupie linie ktorych polowy u siebie nie widze,no chyba ze z mikroskopem to dopatrzy ...  wyświetl więcej

Ciało ludzkie jest baaaardzo złożone, więc jeśli prawdą jest, że nerwy z mózgu mają bezpośrednie połączenie do rąk, rzeczywiście logicznie rzecz biorąc, linie na dłoniach mogą coś oznaczać. Artykuł ciekawy, podoba mi się:)

  Mirosław T  (www),  05/06/2008

Tyle komentarzy krytycznych, a mi się ten artykuł zwyczajnie podoba...

I właśnie ten ból świadczył o tym, że miałeś problemy ze zdrowiem objawiające się blokadami w pracy wielu narządów. Jednak aby coś wiedzieć na ten temat powinieneś był zaznajomić się choć z podstawami akupresury i refleksjologii.

Chrońmy się przed chiromancją i innymi formami okultyzmu, przez które ubliżamy Bogu!

boga nie ma

Z ostatnich kilku wróżek/ wróżbitów z których zdecydowałam się skorzystać najbardziej przypadł mi do gustu Paulus ( ma stronę http://wrozbitapaulus.pl) zamówiłam u niego wróżbę, dostałam jasną i wyczerpująca odpowiedź, i co najistotniejsze wróżba sprawdziła się.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska