Login lub e-mail Hasło   

Alicja Minicka

„Morderstwo w Miłowie” to klasyczny kryminał. Akcję ulokowałam w latach dwudziestych ubiegłego stulecia w podpoznańskiej miejscowości i samym Poznaniu. Informacja o książce na stronie Wydawnictwa Oficynka: http://oficynka.pl/pl/p/Morderstwo-w-Milowie-Alicja-Minicka/418

Wiele informacji o Państwowej Policji w przedwojennym Poznaniu i ówczesnych technikach kryminalistycznych udzielił mi Pan podinspektor Zbigniew Rogala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, któremu zadedykowałam moją powieść.Wcześniejsze wpisy
Alicja Minicka:   "@pokrzywiony: Polska szkoła i postęp?! Wolne żarty." do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (13/02/2018)
Alicja Minicka:   "@pokrzywiony: Lubisz moralizować :)" do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (12/02/2018)
Alicja Minicka:   "@pokrzywiony: 'młoda japonka kochająca się z humanoidem to już mnie przeraża :)' A facet z gumową lalą to chyba żadna nowość, też Cię przeraża? Bo chyba nie chodzi o rodzaj użytego materiału :)" do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (12/02/2018)
Alicja Minicka:   "@pokrzywiony: 'chyba nie do końca jesteś świadoma tego co się dzieje i dokąd to zmierza ?' Uważam, że z tak głęboką świadomością i bezbłędna wiedzą na temat przyszłości powinieneś rozważyć przeprowadzkę do dżungli. Po co Ci tyle stresów? :) Naprawdę przestraszył Cię ten piesek?" do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (12/02/2018)
Alicja Minicka:   "@pokrzywiony: 'Pojęcie silniejszy czy słabszy w naturze jest dość płynne, jakie są Twoje kryteria oceny siły ?' Mówimy o prawdziwej naturze czy tej z kreskówek Disneya?" do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (12/02/2018)
Alicja Minicka:   "@pokrzywiony: 'Oglądałem kiedyś takie rozważania na temat deponowania komórek jajowych, tak by w przyszłości można było zdecydować się na Dziecko, a młodzieńczą energie spożytkować na robienie kariery w korporacji. Co o tym myślisz?' Jestem za :) Może akurat nie kariera w korporacji a co innego, ale generalnie jestem na tak :) Co do sztucznej inteligencji - sam z niej korzys ..." do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (12/02/2018)
Alicja Minicka:   "@pokrzywiony: 'Czy oby te nasze ludzkie obawy i asekuranctwo nam nie szkodzą' W pewnym sensie tak. W dżungli przeżyłby specjalnie do tego przygotowany survivalowiec, klasyczny mieszczuch na pewno nie. W naturze szanse na przeżycie mają tylko najsilniejsze osobniki, słabsze są eliminowane. Tego chcesz? Sztuczne środowisko, które stworzył człowiek umożliwia przeżycie ..." do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (12/02/2018)
Alicja Minicka:   "@pokrzywiony: Po pierwsze - wyrównałam Ci minusa. Po drugie - o aborcji pisałam w kontekście praw kobiet a nie w związku z tym urządzeniem. Metody antykoncepcji są coraz skuteczniejsze. To rządzenie + możliwość zdeponowania komórek jajowych i plemników otwierają szereg innych opcji. Nie napiszę jakich, bo nie chcę Cię szokować.:)" do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (12/02/2018)
Alicja Minicka:   "@END: To taka zakamuflowana hipokryzja. Biadolić ma prawo ktoś z dżungli, bez komputera, Lidla, itp. Ktoś, kto żyje w zgodzie z naturą. Ale naplusowałam Pokrzywionemu, bo lubię dyskutować :)" do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (12/02/2018)
Alicja Minicka:   "@pokrzywiony: Co te wywody mają wspólnego z artykułem? Gdzie tu mowa o kupowaniu dziecka? Z omawianym urządzeniem i tak kobieta i mężczyzna są nadal dawcami życia. Przypominam, że świadome planowanie macierzyństwa jest możliwe od kilkudziesięciu lat. A takie kwestie jak sens i zasadność pozostają do rozstrzygnięcia indywidualnego. Przekonanie, że Twoje własne są najlepsze dla wszystkich bez wyjątku to dopiero pycha. " do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (12/02/2018)
Alicja Minicka:   "@pokrzywiony: Najpierw piszesz tak: 'Byłaś kiedyś z kimś mocno uczuciowo związana, czy wiesz jakie ślady i zranienia zostawia choroba albo śmierć kogoś bliskiego, zwłaszcza kiedy ma się w tym pewien udział ?' A później: ' czy słowo 'niektóre' ma wyznaczać powszechną regułę do stosowania ?' A gdyby do tych 'niektórych' należała bliska Ci osoba, czy Twoje ..." do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (12/02/2018)
Alicja Minicka:   "@trebor1: Cytuję: 'z kobietą, która chciałaby być 'facetem' dla idei bezgranicznego równouprawnienia.' Wybacz, ale co to za brednie? Od strony medycznej to urządzenie ma chronić życie i zdrowie kobiet i dzieci. Oddziel ten cel (przyświecający jego twórcom) od skutków społeczno-obyczajowych, które są nieuniknione. Twoje 'zrozumienie' nie ma nic do rzeczy. Upowszechnien ..." do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (12/02/2018)
Alicja Minicka:   "@pokrzywiony: Chyba sam sobie zaprzeczasz. Przecież przedmiotowe urządzenie uchroni ojca od przeżywania śmierci czy choroby kobiety czy dziecka. Przypominam, że ciąża i poród nawet w rozwiniętych krajach kończą się tragicznie dla niektórych kobiet i dzieci. " do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (12/02/2018)
Alicja Minicka:   "@pokrzywiony: Co masz na myśli, pisząc o nieodpowiedzialnym ingerowaniu w naturę? Bez konkretów to tylko hasełko. " do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (12/02/2018)
Alicja Minicka:   "'nie umiem sobie tego wynalazku zestawić z małżeństwem/parą zupełnie zdrowych ludzi, którym nic nie zagraża.' Mimo, iż jestem za równouprawnieniem, muszę zaprotestować. Ciąża i poród na pewno nie zagrażają ojcu. W przypadku kobiety ciężarnej nie ma do końca pewnej diagnostyki i matki i dziecka. Dlatego nie można wykluczyć, że kobieta przypłaci sprawę utratą zdrowia lub nawet życi ..." do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (12/02/2018)
Alicja Minicka:   "@pokrzywiony: A gdzie wyczytałeś o wojowaniu z naturą? Ja pisałam o ingerowaniu w naturę. To nie to samo. Nieładnie imputować. " do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (12/02/2018)
Alicja Minicka:   "@trebor1: Już od kilkunastu tysięcy lat żyjemy w coraz bardziej zaawansowanych technologicznie cywilizacjach, które uniezależniają nas od natury. Istotą medycyny jest ingerencja w naturę. Czy w przypadku ataku wyrostka lub ropnia na dziąśle zdasz się na naturę? Jesteś zaszczepiony? Ze złamaną kończyną będziesz chodził czy zajmie się Tobą ortopeda? Oślepniesz w wyniku zaćmy czy poddasz się ..." do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (12/02/2018)
Alicja Minicka:   "@trebor1: Co Cię tak przeraża? Pytam serio. Plusa masz ode mnie :) " do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (12/02/2018)
Alicja Minicka:   Popularny artykuł: Sztuczna macica i równouprawnienie  (11/02/2018)
Alicja Minicka:   "@Hamilton Starszy: Wdzięczność wymienionych osobistości jest bezcenna. Wybór zatem oczywisty :) Niektórzy złośliwcy twierdzą, że konserwatyści, marzący o patriarchacie, po prostu boją się kobiet. Nowe zawsze budzi lęk i na tym lęku można bazować, snując apokaliptyczne wizje. Warto jednak pamiętać o kobietach i dzieciach, które straciły niepotrzebnie zdrowie (np. porażenie mózgowe) lub życie, bo nawiedzony lekarz kierował się ideologią a nie nauką. " do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (11/02/2018)
Alicja Minicka:   "@Janusz Nitkiewicz: Dla kobiet na pewno jest dobry. Spytaj taką, która straciła upragnione dziecko, bo jej ciąża okazała się pozamaciczna. Spytaj rodzinę Agaty Mróz i kobiety, które staja przed dylematem - ciąża czy chemioterapia? Ponadto, Państwo i bez tego urządzenia może przejąć władzę nad ludźmi już od urodzenia. Tak się dzieje w każdym kraju z władza totalitarną. Matka ..." do artykułu Sztuczna macica i równouprawnienie.  (11/02/2018)
Alicja Minicka:   Nowy artykuł Sztuczna macica i równouprawnienie  (10/02/2018)
Alicja Minicka:   "@Hamilton Starszy: A mnie nie jest żal, chociaż sama piszę. Lubię gry komputerowe i moim marzeniem jest napisać kiedyś scenariusz do przygodówki - najlepiej detektywistycznej. Ludzka kreatywność zawsze będzie potrzebna. Zmieniaja się jedynie formy. " do artykułu Grey, misjonarze literatury i sfrustrowane mróweczki.  (20/01/2018)
Alicja Minicka:   "@Hamilton Starszy: 'celebryci, gwiazdy sportu, aktorzy seriali 'M jak miłość' i inne różne 'chłopaki do wzięcia'' A zauważyłeś, jak często takie osoby piszą ostatnio książki? Kasia Cichopek napisała kilka. Wydawcy wiedzą, że książkę osoby, która już jest sławna, łatwiej wypromować. " do artykułu Grey, misjonarze literatury i sfrustrowane mróweczki.  (20/01/2018)Akcje

Informacje podstawowe
Login: almi
Ranga:
Ost. logowanie: 04/05/2018
Zarejestrowano: 02/07/2011

Statystyki
Punkty: 246.253
Wyświetlenia artykułów: 132.299
Obserwujący użytkownicy: 41
Odwiedziny profilu: 54.399
Przeczytane artykuły: 0
Ocenione artykuły: 2479
Komentarze: 1996
© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska